آیا بنزین موجود در خودرو بر کارکرد و موقعیت یابی ردیاب جی پی اس تاثیر می گذارد

بنزین مادّه‌ای مهم برای حرکت ماشین است و بدون وجود این مادّه، امکان رانندگی وجود ندارد. از طرفی، امروزه بسیاری از افراد برای حفظ ایمنی خودروی خود و جلوگیری از سرقت، از ردیاب جی پی اس استفاده می‌کنند و اکثر آن‌ها اغلب این نگرانی را دارند که آیا با تمام شدن بنزین ماشین، ردیاب از کار می‌افتد؟ یا به بیان دیگر آیا بنزین موجود در خودرو بر کارکرد و موقعیت یابی ردیاب جی پی اس تاثیر می گذارد

در این مطلب می‌خواهیم به بررسی این موضوع بپردازیم و بررسی کنیم که آیا تمام شدن سوخت ماشین باعث توقف عملکرد موقعیت‌یابی ردیاب می‌شود یا خیر. با ما همراه باشید.

مختصری درباره ردیاب جی پی اس خودرو و نحوه کار آن

ردیاب GPS خودرو وسیله‌ای کوچک و کاربردی شبیه به دزدگیر است که قابلیت نصب سیم‌کارت روی آن وجود دارد. این وسیله کوچک به راحتی یا از طریق سیم کشی (ردیاب سیمی) یا بدون سیم کشی (ردیاب بدون سیم) داخل ماشین نصب می‌شود و با اتصال به سامانه‌ی موقعیت‌یاب جهانی که متشکل از ماهواره‌ها است، موقعیت خودرو را در هر لحظه از زمان و در هر نقطه‌ای از زمین نشان می‌دهد.

به کمک دستگاه ردیاب، صاحب خودرو می‌تواند اطلاعات مورد نیاز در مورد موقعیت و وضعیت خودرو را از طریق پیامک دریافت کند. ردیاب جی پی اس ماشین علاوه بر اعلام موقعیت جغرافیایی خودرو، در صورت وارد شدن ضربه به ماشین یا روشن کردن موتور نیز پیامکی به صورت هشدار ارسال می‌کند تا صاحب خودرو متوجه سرقت شود.

به طور کلی، عملکرد ردیاب GPS خودرو مبتنی بر GPS و سیم کارت است. این دستگاه توسط جی پی اس و ماهواره‌های مستقر در اطراف زمین طول و عرض جغرافیایی خودرو را به دست می‌آورد و سپس از طریق سیم کارت اطلاعات را برای صاحب ماشین ارسال می‌کند و به این ترتیب کار ردیابی انجام می‌شود.

ردیاب جی پی اس خودروردیاب جی پی اس خودرو 

آشنایی با انواع ردیاب خودرو

ردیاب‌‌های جی پی اس ماشین از نظر نحوه تامین برق مورد نیاز به دو نوع مختلف تقسیم می شوند:

  • دسته اول ردیاب‌های سیم‌دار هستند که به برق ماشین متصل می‌شوند و بدون نیاز به شارژ دائماً کار می‌کنند.
  • دسته دوم ردیاب‌های بدون سیم یا مغناطیسی هستند که نیاز به شارژ دارند و با توجه به نوع آن‌ها، میزان شارژدهی متفاوت است.

همان طور که ملاحظه می‌کنید، ردیاب جی پی اس یا با برق ماشین کار می‌کند و یا به کمک شارژ ردیابی را انجام می‌دهد.

انواع ردیاب خودروانواع ردیاب خودرو

تاثیر بنزین موجود در ماشین بر عملکرد ردیاب

نکته‌ای که از آن مطلع هستیم این است که همه ماشین‌ها برای حرکت نیاز به بنزین دارند و بدون وجود بنزین رانندگی امکان‌پذیر نیست. سوال مهمی که پیش می‌آید این است که اگر بعد از نصب ردیاب ماشین، بنزین تمام و ماشین خاموش شود، آیا بر عملکرد ردیاب تاثیری خواهد داشت؟ و با خاموش شدن ماشین، ردیاب از کار می‌افتد؟

در پاسخ باید بگوییم که ردیاب ماشین برای کار کردن نیازی به سوخت وسیله نقلیه ندارد. همان طور که اشاره کردیم، منبع تغذیه ردیاب GPS، باتری و برق ماشین است و به همین دلیل، حتی اگر میزان بنزین خودرو هم کم باشد، ردیاب کار خود را انجام می‌دهد و ماشین را ردیابی می‌کند. در نتیجه، با تمام شدن سوخت نگران از کار افتادن ردیاب نباشید. تمام شدن سوخت فقط برای صاحب خودرو مشکلاتی را به وجود می‌آورد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

تاثیر بنزین موجود در ماشین بر عملکرد ردیابتاثیر بنزین موجود در ماشین بر عملکرد ردیاب

رانندگی بدون بنزین چه مشکلاتی به همراه دارد؟

احتمالاً برای شما هم پیش آمده که حین رانندگی متوجه شوید که بنزین ماشین رو به اتمام است و چراغ بنزین شروع به چشمک زدن می‌کند. همان طور که اشاره کردیم، اگر چه کمبود بنزین اختلالی در عملکرد ردیاب به وجود نمی‌آورد اما می‌تواند مشکلاتی را برای صاحب خودرو به وجود آورد. در صورتی که بنزین رو به اتمام باشد، ماشین از حرکت بازمی‌ایستد و اگر پمپ بنزین در آن نزدیکی نباشد، صاحب ماشین ناچار است تا ماشین را کنار بزند و از دیگران درخواست بنزین کند که این کار قطعاً برای اکثر ما ناخوشایند است.

همچنین داخل باک سوخت ماشین وسیله‌ای وجود دارد که پمپ سوخت نامیده می‌شود. این وسیله بنزین را از قسمت باک به سمت پیشرانه ماشین هدایت می‌کند. وجود بنزین باعث می‌شود که پمپ سوخت همیشه خنک بماند و به شکل روان حرکت کند. در واقع پمپ سوخت از بنزین برای خنک ماندن و روان حرکت کردن استفاده می‌کند. رانندگی با سوخت کم باعث می‌شود که پمپ روان نماند و بیش از حد داغ شود.

داغ شدن بیش از حد در نهایت باعث می‌شود که پمپ یا کاملاً بسوزد یا نیم سوز شود. تعویض پمپ و خرید پمپ جدید هزینه زیادی را به دنبال دارد. البته وجود ردیاب دیاگ این امکان را فراهم کرده که مشکل کمبود سوخت یا نشت روغن خیلی زود تشخیص داده شود.

پر بازدیدترین مقالات وایزر را در این بخش دنبال نمایید

مراحل اعلام و پیگیری سرقت خودروی مسروقه

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

دکمه SOS چیست و چه کاربردهایی در ردیاب دارد

نحوه تشخیص کمبود سوخت با ردیاب دیاگ

ردیاب دیاگ یا ردیاب OBD یکی از ردیاب‌های کاربردی و مفید در تشخیص مشکلات خودرو است. این ردیاب با اتصال به کامپیوتر ماشین (ECU) عمکرد مصرف سوخت، عملکرد موتور و روغن موتور را بررسی می‌کند و در صورت وجود مشکل آن را به صورت پیامک به صاحب خودرو اطلاع می‌دهد.

نحوه تشخیص کمبود سوخت با ردیاب دیاگنحوه تشخیص کمبود سوخت با ردیاب دیاگ

نتیجه گیری

اگر شما هم صاحب خودرو هستید و برای افزایش امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن ردیاب جی پی اس بر رو خودرویتان نصب کرده‌اید، نگران تاثیر بنزین موجود در خودرو بر کارکرد و موقعیت یابی ردیاب جی پی اس نباشید! اگر چه کمبود سوخت می‌تواند آسیب‌هایی با هزینه‌های زیاد به خودرو وارد آورد، اما تاثیری بر عملکرد موقعیت‌یابی ردیاب ندارد، نحوه‌ی کار ردیاب با سوخت ماشین مرتبط نیست بلکه این دستگاه به سیستم برق خودرو و باتری ماشین متصل می‌شود و انرژی مورد نیاز خود را از آن‌ها تامین می‌کند. 
مقالات مرتبط آیا بنزین موجود در خودرو بر کارکرد و موقعیت یابی ردیاب جی پی اس تاثیر می گذارد
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید