ردیاب موتور سیکلت چیست و مناسب ترین ردیاب برای موتور سیکلت ها کدامند

13 خرداد ، 1400
گروه تحقیقاتی وایزر

موتورسیکلت یکی از وسایل نقلیه پرطرفدار و پرهیجان برای افراد به‌خصوص جوانان است. به‌دلیل شلوغی شهرهای بزرگ و ترافیک زیاد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از موتور‌سیکلت برای رفت‌و‌آمد یا حمل بار استفاده کنند. علاوه بر این، موتور‌سیکلت حمل آسان‌تری نیز نسبت به خودرو دارد و به‌راحتی جا‌به‌جا می‌شود. به همین دلیل، سارقین بیشتر در کمین این وسیله نقلیه هستند.

خوشبختانه، با پیشرفت سیستم‌های حفاظتی و امنیتی وسایل نقلیه و ورود ردیاب‌ها به بازار، جلوگیری از سرقت و همچنین یافتن وسیله نقلیه مسروقه آسان‌تر شده است. اگر شما هم صاحب موتورسیکلت هستید و می‌خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ردیاب موتورسیکلت، ویژگی‌های یک ردیاب خوب برای موتور و بهترین و مناسب‌ترین ردیاب برای موتورسیکلت‌ها به دست آورید، با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

ردیاب موتور سیکلتردیاب موتورسیکلت

ردیاب موتورسیکلت چیست؟

موتورسیکلت‌ها در سراسر دنیا در تمامی شهرهای بزرگ و پرترافیک، از جمله کاربردی‌ترین وسایل نقلیه هستند. در ایران نیز موتور طرفداران بسیاری دارد و افراد زیادی برای رفت‌و‌آمد از این وسیله نقلیه استفاده می‌کنند. اما به همان میزان که تعداد طرفداران موتورسیکلت‌ها به‌دلیل افزایش حجم ترافیک شهرها رو به افزایش است، تعداد سرقت‌های این وسیله نقلیه نیز افزایش یافته است؛ زیرا معمولاً موتورسیکلت‌ها سیستم امنیتی ضعیف‌تری نسبت به خودروها دارند و البته حمل این وسیله برای سارقان آسان‌تر است.

در گذشته‌های نه‌چندان دور، اکثر صاحبان وسایل نقلیه برای حفاظت از وسیله خود از دزدگیر و انواع قفل استفاده می‌کردند که کارایی چندانی نداشت و به‌راحتی توسط سارقین از کار می‌افتاد. با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال‌های اخیر، ورود ردیاب‌ها به بازار تحولی بزرگ در حفاظت از وسایل به وجود آورد. در این میان موتورسیکلت‌ها نیز بی‌نصیب نماندند و صاحبان آن‌ها برای حفظ ایمنی بیشتر آن‌ها اقدام به نصب ردیاب موتورسیکلت کردند.

کاربرد ردیاب برای موتور سیکلتکاربرد ردیاب برای موتورسیکلت

ردیاب موتورسیکلت یا همان جی پی اس موتور، بهترین ابزار امنیتی در برابر سارقین است. این ابزار کاربردی، دستگاهی کوچک و سیم‌کارت‌خور است که با نصب روی موتورسیکلت با اتصال به ماهواره‌های اطراف زمین، موقعیت خودرو را در هر لحظه نشان می‌دهد.

این ویژگی موجب می‌شود تا در صورت سرقت وسیله نقلیه بتوان موقعیت آن را به‌طور دقیق در هر نقطه از زمین مشاهده کرد. امروزه استفاده از جی پی اس یکی از ضروری‌ترین موارد برای تأمین امنیت موتورسیکلت‌ها است. البته ردیاب‌های موتور نیز مانند ردیاب خودرو فقط برای جلوگیری از سرقت طراحی نشده‌اند! در ادامه با دیگر کاربردهای GPS موتورسیکلت آشنا می‌شویم.

جدیدترین مقالات وب‌سایت جی پی اس وایزر را در این بخش دنبال نمایید:

کاربرد ردیاب در حمل محموله‌های بانکی

آشنایی با جدیدترین ردیاب جهان، ردیاب دوربینی

آشنایی با چند نوع ردیاب خودرو ضد‌آب و ضد‌ضربه

کاربرد جی پی اس موتورسیکلت

در دنیای امروز، هدف از پیشرفت تکنولوژی افزایش آسایش و راحتی برای مردم است. ردیاب نیز یکی از تکنولوژی‌هایی است که کاربرد آن افزایش ایمنی صاحبان وسایل نقلیه است. از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب موتور می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • حفاظت از موتورسیکلت در برابر سرقت به‌کمک هشدار روشن شدن موتور
  • ارسال اطلاعات دقیق مکانی و زمانی در هر نقطه از زمین و امکان ردیابی سارق
  • امکان کنترل از راه دور موتورسیکلت و خاموش کردن آن از دور
  • تعیین محدوده جغرافیایی مجاز برای حرکت
  • تعیین سرعت مجاز برای حرکت
  • ارائه اطلاعات از مسیرهای پیموده‌شده
  • امکان مدیریت و کنترل موتورسیکلت‌ها برای کسب‌و‌کارها و مؤسساتی که خدمات پیک موتوری دارند و تمایل دارند که از عملکرد راننده موتور و ایمنی او اطمینان یابند.

ویژگی‌های مناسب‌ترین ردیاب برای موتورسیکلت‌ها

هدف از طراحی ردیاب‌های موتورسیکلت و تولید آن‌ها، ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی به صاحب آن است. انتخاب یک ردیاب خوب و قوی در ارائه این اطلاعات دقیق مهم و ضروری است. هنگام خرید ردیاب موتورسیکلت، ویژگی‌های زیر را به خاطر داشته باشید تا بهترین جی پی اس موتورسیکلت را خریداری کنید.

بالا بودن قدرت پردازشگر جی پی اس موتورسیکلت

همه ردیاب‌ها، از جمله ردیاب موتورسیکلت، از یک هسته پردازنده تشکیل شده‌اند که به‌کمک آن اطلاعات دریافتی و ارسالی از ماهواره‌ها را پردازش می‌کنند. قدرت این پردازنده‌ها رابطه مستقیم با دقت و سرعت انتقال اطلاعات دارد، دو فاکتور مهمی که هم در زمان سرقت خودرو و هم برای جمع‌آوری اطلاعات مهم و ضروری هستند. در نتیجه اگر تصمیم دارید مناسب‌ترین ردیاب برای موتورسیکلت را بخرید، ردیابی را انتخاب کنید که قدرت پردازنده بالایی دارند.

قابلیت کنترل از راه دور ردیاب موتورسیکلت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب‌ها، امکان کنترل وسیله نقلیه از راه دور است که این کار به‌کمک یک پیامک انجام می‌شود. در صورتی که موتورسیکلت به سرقت برود، پیامی به صاحب آن مبنی بر روشن شدن موتور ارسال می‌شود، سپس صاحب موتور می‌تواند با یک پیامک از راه دور به ردیاب دستور خاموش کردن موتور را ارسال کند. این ویژگی در انواع ردیاب‌های خوب موتور وجود دارد.

داشتن منبع تغذیه کمکی

ردیاب‌های خودرو به دو دسته ردیاب سیمی و ردیاب بدون سیم (مغناطیسی) تقسیم می‌شوند؛ ردیاب‌های موتورسیکلت‌ها همگی از نوع ردیاب‌های سیمی هستند و نیاز به سیم‌کشی دارند. به همین دلیل یک GPS خوب موتور‌سیکلت باید مجهز به باتری داخلی قوی هم باشد تا در صورت قطع برق موتور‌سیکلت و جدا کردن باتری موتور، ردیاب به کار خود ادامه دهد و اطلاعات دقیق ارسال کند.

ردیاب مناسب برای موتور سیکلتردیاب مناسب برای موتور‌سیکلت

ذخیره اطلاعات به‌صورت دقیق

مناسب‌ترین ردیاب موتور‌سیکلت اطلاعات دقیقی برای مدیریت مجموعه یا صاحب موتور‌سیکلت فراهم می‌کند که به‌کمک آن‌ها می‌تواند تمامی مسیرهای پیموده‌شده موتور‌سیکلت را ذخیره و برای دریافت گزارش ضبط کند. یک ردیاب خوب موتور‌سیکلت سروری قوی دارد و دسترسی به اطلاعات آن راحت است.

مجهز به سنسورهای قوی هشدار‌دهنده

ردیاب‌ها فقط نقش موقعیت‌یابی وسیله نقلیه را ندارند بلکه باید به‌کمک سنسورهای قوی، از بروز سرقت یا مشکل نیز پیشگیری کنند. سنسور روشن شدن موتور و سنسور ضربه از جمله این سنسورها هستند که در صورت بروز هرگونه مغایرت، پیامکی به صاحب موتور ارسال می‌کنند.

قیمت جی پی اس موتور‌سیکلت چقدر است؟

ردیاب‌های موتور‌سیکلت نسبت به ردیاب‌های ماشین قیمت کمتری دارند؛ اما باید گفت که در زمان خرید، فارغ از قیمت نیاز است تا مناسب‌ترین ردیاب‌ برای موتور‌سیکلت‌ها را انتخاب کنید که از نظر کیفیت و دقت بالاترین سطح را داشته باشند.

نتیجه‌گیری

در این مطلب با ردیاب موتور‌سیکلت آشنا شدیم و به کاربردهای آن پرداختیم. همچنین دریافتیم که بهترین و مناسب‌ترین ردیاب برای موتور‌سیکلت‌ها جی پی اس‌هایی هستند که پردازشگری قوی و منبع تغذیه کمکی مناسب و در دریافت و ارسال اطلاعات از ماهواره‌ها سرعت دقت بالایی دارند. امیدواریم با در نظر گرفتن ویژگی‌های یک ردیاب خوب برای موتور‌سیکلت، بهترین GPS ‌را انتخاب کنید.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE