ما و توقعات خودرو

03 بهمن ، 1398
گروه تحقیقاتی وایزر

توقعات خودرو از ما چیست

خودرو جذاب است هم برای ما و هم برای غریبه ها. ما خودرویمان را مثل بقیه ی مال و اموال مان و حتی بیش تر دوست داریم، چون ما را بی زحمت به مقصدمان می رساند و تصور نمی کنیم روزی بدون آن باشیم. اما افراد غریبه هم دوستش دارند چون می دانند برای شان مثل نقل و نبات خوشمزه و لذّت آفرین است. منظورم ما از افراد غریبه همان عزیزان سارق هستند که چشم به مال و اموال ما دوخته اند. 
خودروها را همه دوست دارند. این موضوع همیشه برای ما جالب بوده است حتی وقتی به زمان های دور فکر می کنم که به این اندازه زندگی ها تجملاتی نبود و خودروهای لوکس متنوعی به ایران وارد نمی شد، افرادی در بین دوستان ما بودند که عاشق خرید مجلات ماشین و خواندن آخرین ویژگی خودروهای روز دنیا بودند حتی اگر خرید آن خودرو ها به عنوان یک رویا در دوردست به نظر می رسید. شاید هنوز در ایران استفاده از خودروهای لوکس مجهز به آخرین سیستم به اندازه ی کشورهای دیگر مقدور نشده است اما در چند دهه اخیر استفاده از خودرو به عنوان یک کالای مهم در بین عموم مردم همگانی است و فکر می کنم همه قبول دارید که در این عصر و روزگار، خودروها، برای اکثر انسان ها کالای جذابی هستند.
هرچه بیشتر وارد دنیای خودروها می شوید ناشناخته تر و جذاب تر می شود و توجه بیشتری را جلب می کند. از چند دهه اخیر خرید خودرو یکی از اهداف هر فرد است؛ به طوری که ممکن است یک شخص سال ها کار کند و پولش را برای خرید یکی از آن ها بپردازد تا خود و خانواده اش احساس لذت و آسایش بیش تری کند. در این سال ها ماشین های متنوعی هم وارد ایران شدند و حالا این وسیله های نقلیه با هر کم وکاستی که در ایران وجود دارد جزئی جدایی ناپذیر از سبد خانواده ها هستند.

سرعت خودرو

توقعات خودرو

می دانید! خودروها گاه بسیار بی رحم می شوند. اگر به آن ها بی محلی کنید ممکن است شما را وسط مسیر بگذارند یا اگر خوب مراقبشان نباشید احتمال دارد شخصی(سارق) پیدایش شود و با او بروند و شما وحشت زده و هراسان می مانید که دیگر توان خرید مانند آن را ندارید. شما سال ها کار کرده اید، ذره  ذره پس انداز نموده اید یا وام گرفته اید. این وحشت و پشیمانی شما را رها نمی کند. 
این ها را نمی گوییم که شما را بترسانیم. اما استفاده از این وسیله ی جذاب نقلیه آداب و مناسباتی دارد که بدون آن باید فاتحه اش را خواند. بهتر است دلایل مهم برای نصب ردیاب خودرو بر خودروهای لوکس را مطالعه کرده و ضرورت داشتن ردیاب بر روی این خودرو ها را بدانید تا از آن غافل نشوید.
مثلا :
خودرو بخشی از سرمایه ی شما را برای انرژی و سوخت و ساز خود می بلعد.
مطمئناً می دانید نمی شود به هر جایی سفر کنید بدون آن که باک خودرو را پر نمایید. نمی شود اول برای آن سوخت تهیه نکنید و انتظار  داشته باشید شما را به مقصد برساند. مهم ترین نیاز خودرو تامین سوخت و ساز است و تنها در صورتی به خواسته شما عمل می کند که به پیش پا افتاده ترین نیازش رسیدگی کنید. خودرو می گوید: "من را به منبع انرژی متصل کن و من را شارژ کن تا تو را به هرجایی که می خواهی برسانم. من به خوراک جسمانی و تغذیه مناسب نیاز دارم." 

فراوانی خودرو

خودرو برای عملکرد درست در دراز مدت نیاز به پیشگیری و درمان دارد

مثل هر انسانی، خودرو هم باید همیشه به پزشک حاذق مراجعه کند. نمی توان از آن همیشه کار کشید و هیچ وقت به سلامتی آن توجه نکرد. نمی توان به صدای موتوری که به هن و هن افتاده توجه نکرد و بعد بگویید که چرا هر چه به پدال گاز فشار می آورم سرعت ندارد. خودرو می گوید: "قبل از این که به سفر بروی کمی برایم خرج کن، من را پیش تعمیرکار دانا ببر که موتورم را ببیند، روغنم را عوض کند و اشکالاتم را رفع کند. من برای کسی که به سلامتی من توجه نمی کند هزینه تراشی می کنم."

در رابطه با نصب ردیاب نیز شاید از خود بپرسید خودروی من به کدام کارکرد دستگاه GPS نیاز دارد؟ در پاسخ می توانید با مشاورین ما در شرکت وایزر تماس حاصل نمایید تا با توجه به مدل خودرو شما را راهنمایی های لازم را بدهند و یا در قسمت مقالات سایت، مطلب این موضوع را مطالعه نمایید.

خودرو مشتاق حرکت به سوی جلو است

تصور کنید وقتی خودرو به شما اجازه می دهد با آن  به هر جایی بروید، هر فرد دیگری هم (فرد غریبه) می تواند سوئیچ را بچرخاند و با آن حرکت کند. خودرو مشتاق حرکت است و به شخص پشت فرمان کاری ندارد. خودروی شما نمی خواهد به جایی برود که قطعاتش را از هم جدا و اوراقش کنند یا به دست کسی برسد که پلاکش را تغییر دهد و با نام تقلبی در خیابان ها بچرخد. اما چون در ذاتش حرکت است به محض استارت روشن می شود و با هر غریبه ای راه می افتد. مانند چراغ که به محض اتصال به الکتریسیته روشنایی می بخشد. روشنایی بخشیدن در ذات چراغ است.

افرادی که خودرویی خریداری می کنند قطعاً به فکر سفرهای جاده ای با آن را نیز در سر دارند، راهنمای محافظت از خودرو در برابر سرقت در سفرهای جاده ای را مطالعه نمایید تا آسیبی به خودرو و مالتان در سفر به شما وارد نشود.

خودرو می گوید: "کمترین کار این است که هر روز مرا در جای امن پارک کنی، به دقت قفل کنی، شیشه هایم را بالا بکشی و یادت باشد جذابیت من را با گذاشتن کیف و موبایل و وسایل دیگر بیشتر نکنی چون نمی خواهم شیشه ها و قفل هایم بشکنند. هرجا می روی با عجله در خیابان رهایم نکن. برایم وسایلی بخر که بتوانی من را همیشه ببینی و همراهیم کنی. هوامو داشته باشی حتی زمان هایی که کنارم نیستی. تو حتی به خودت زحمت نمی دهی که زمان هایی که عجله داری خاموشم کنی و درب هایم را قفل کنی چگونه انتظار داری افراد غریبه مرا از تو نگیرند."

خودروی سریع و با سرعت

سخن آخر

هر تکنولوژی و ابزاری که وارد زندگی ما می شود به نگهداری و  مراقبت نیاز دارد. در غیر این صورت نه تنها به ما خیر و منفعتی نمی رساند بلکه سبب تشویش خاطر، ناکامی و اضطراب ما می شود. استفاده از وسایل نقلیه، موبایل، اینترنت، رایانه، جی پی اس، لوازم الکترونیکی منازل مانند یخچال، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، تلویزیون و هزاران وسیله ی دیگر که امروزه از ابزارهای جدایی ناپذیر زندگی ما هستند ساخته و عمومی شده اند تا به بهبود زندگی انسان ها کمک کنند و در مقابل وظیفه ی ما آن است که به درستی از آنها نگهداری و محافظت کنیم تا با افزایش بهره وری و عمر مفید به کمک ما بیایند و به ما خدمت کنند. عدم محافظت از هر یک از این وسایل زمینه ساز آسیب و سرقت آن ها خواهد بود که خود منجر به ناراحتی و ناکامی ما می شود. 

جهت اطلاع از مشخصات بهترین ردیاب خودرو می توانید به وبسایت ردیاب خودرو وایزر مراجعه نمایید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE