بهترین ردیاب جی پی اس برای خودرو پراید

05 خرداد ، 1403
گروه تحقیقاتی وایزر

در مقاله درباره انتخاب بهترین ردیاب جی پی اس برای خودرو پراید خواهید خواند:
 • مقدمه
 • ضعف امنیتی پراید در برابر سرقت
 • دزدگیر یا ردیاب؟ کدام یک برای جلوگیری از سرقت پراید بهتر است؟
 • ۸ مورد از کاربردهای ردیاب جی پی اس برای پراید
 • ویژگی های بهترین ردیاب پراید
 • ردیاب جی پی اس وایزر، بهترین انتخاب برای پراید
 • سوالات متداول درباره انتخاب ردیاب GPS ایده آل برای خودرو

انتخاب ردیاب جی پی اس مناسب برای خودرو پراید

آیا شما هم صاحب پراید هستید؟ آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که سارقان می‌توانند در عرض چند ثانیه، خودرویتان را به سرقت ببرند؟ متاسفانه این کابوس برای بسیاری از صاحبان پراید به حقیقت تبدیل شده است. پراید، به دلیل ضعف‌های امنیتی، طعمه‌ای جذاب و راحت برای سارقان خودرو است. آمارها نشان می‌دهند که پراید در صدر فهرست خودروهای سرقتی در ایران قرار دارد. اما خوشبختانه به دلیل پیشرفت تکنولوژی راه‌حلی موثر برای جلوگیری از سرقت پراید وجود دارد! راه‌حل، خرید دزدگیر برای پراید است؟ خیر! دزدگیر نیز نمی‌تواند سارقان را از سرقت پراید منع کند. ما در این مقاله از وایزر، به شما راهکار نهایی برای رهایی از کابوس سرقت پراید را معرفی می‌کنیم: با خرید ردیاب جی پی اس برای خودرو پراید، می‌توانید در هر لحظه و هر مکانی، از موقعیت دقیق خودرویتان آگاه باشید و در صورت سرقت، به‌راحتی آن را پیدا کنید.

در ادامه این مقاله همراه وایزر باشید تا با هم بهترین ردیاب برای پراید را انتخاب کنیم.

ردیاب پراید

ضعف امنیتی پراید در برابر سرقت

پراید به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین خودروهای ایران، متاسفانه به دلیل ضعف‌های امنیتی متعددی، به هدف اصلی سارقان تبدیل شده است. برخی از مهم‌ترین ضعف‌های این خودروی داخلی عبارتند از:

 • سیستم قفل و کلید ساده: قفل درب‌ها و فرمان پراید ضعیف است و به‌راحتی توسط سارقان ماهر با استفاده از ابزارهای ساده قابل باز شدن است.
 • عدم وجود سیستم ضد سرقت: پراید مانند اکثر خودروهای ایرانی فاقد هرگونه سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزر هستند، که این امر کار را برای سارقان بسیار آسان می‌کند.
 • سیم‌کشی ساده: سیم‌کشی پراید به‌گونه‌ای است که سارقان به‌راحتی می‌توانند با دسترسی به چند سیم، برق خودرو را خاموش کنند و با روشن کردن ماشین، اقدام به سرقت آن کنند.
 • ضعف در بدنه: بدنه پراید استحکام کافی را در برابر ضربه و برش ندارد و سارقان می‌توانند به‌راحتی با ابزارهای ساده به داخل خودرو نفوذ کنند و خودرو را به سرقت ببرند.

دزدگیر یا ردیاب؟ کدام‌یک برای جلوگیری از سرقت پراید بهتر است؟

چند سال پیش، وقتی صحبت از حفظ امنیت خودرو می‌شد، تنها گزینه افراد، دزدگیرها بودند که به‌عنوان اولین خط دفاعی در برابر سرقت خودرو شناخته می‌شدند. این دستگاه‌ها با ایجاد صدای آژیر بلند، سارقان را فراری می‌دادند. اما با گذشت زمان، سارقان نیز به این سیستم‌ها عادت کردند و راه‌هایی برای دور زدن آن‌ها پیدا کردند. در حال حاضر، سارقان حرفه‌ای به‌راحتی می‌توانند دزدگیرها را از کار بیاندازند. به همین دلیل بود که صنعت خودروسازی به فکر استفاده از یک ابزار نظامی به نام ردیاب GPS افتاد و آن را برای موقعیت‌یابی لحظه‌ای خودرو معرفی کرد. این ابزارها از فناوری ماهواره‌ای GPS بهره می‌برند تا موقعیت جغرافیایی خودرو را تعیین و اطلاعات را به مالک خودرو ارسال کنند. این روش، علاوه‌بر جلوگیری از سرقت، امکان بازیابی سریع خودرو به سرقت رفته را فراهم می‌کند.

اما خرید ردیاب جی پی اس برای پراید بهتر است یا همان دزدگیر کافی است؟ انتخاب بین دزدگیر و ردیاب جی پی اس پراید به نیازها و بودجه شما بستگی دارد.

اگر فقط به دنبال این هستید که با ابزاری قیمت‌مناسب سارقان را از خودروی خود دور کنید و هیچ انتظار دیگری از این ابزار ندارید، می‌توانید دزدگیر روی پراید نصب کنید. اما در نظر داشته باشید که سارقان به‌راحتی و بدون این که متوجه شوید، دزدگیر را از کار می‌اندازند و خودرو را به سرقت می‌برند.

اما اگر به دنبال موقعیت‌یابی دقیق و کنترل کامل و از راه دور خودروی خود هستید، توصیه ما به شما خرید ردیاب جی پی اس ایده آل برای خودرو پراید است. اگرچه ردیاب‌ها قیمتی بالاتر از دزدگیر دارند، اما نه تنها کار ضدسرقت را برای شما انجام می‌دهند، بلکه پس از سرقت هم با موقعیت‌یابی لحظه‌ای به شما در یافتن خودرویتان کمک خواهد کرد.

ردیاب GPS پراید چه کاربردهایی دارد؟

ردیاب GPS پراید فراتر از یک ابزار ساده برای ردیابی و یافتن خودرو در صورت سرقت است. این دستگاه کاربردهای متنوعی دارد که می‌تواند امنیت و آسایش شما را به عنوان مالک پراید به‌طور قابل توجهی افزایش دهد. از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب GPS پراید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- ردیابی خودرو در صورت سرقت

مهم‌ترین کاربرد ردیاب GPS پراید، ردیابی خودرو در صورت سرقت است. این کار به کمک سیستم موقعیت‌یابی لحظه‌ای و به کمک اتصال به ماهواره‌های GPS انجام می‌شود. با استفاده از این دستگاه، می‌توانید به طور لحظه‌ای از موقعیت دقیق خودرو خود مطلع شوید و با گزارش به پلیس، برای بازپس‌گرفتن آن اقدام کنید.

2- امکان نظارت لحظه‌ای بر رانندگی و رفتارهای راننده

ردیاب GPS به شما این امکان را می‌دهد تا بر نحوه رانندگی فرزندانتان یا راننده‌ای که استخدام کرده‌اید نظارت داشته باشید. با این کار می‌توانید از سرعت غیرمجاز، توقف‌های غیرضروری و انحراف از مسیر مطلع شوید و در صورت نیاز به آن‌ها هشدار دهید.

3- کنترل مصرف سوخت

برخی از ردیاب‌های GPS مجهز به قابلیت محاسبه مصرف سوخت هستند. با استفاده از این قابلیت می‌توانید میزان مصرف بنزین خودرو خود را در طول روز، هفته یا ماه رصد کنید و در صورت لزوم برای کاهش مصرف آن اقدام کنید. همچنین ردیاب‌های پیشرفته خودرو مجهز به هشدار افزایش سرعت یا عبور از محدوده جغرافیایی مجاز هستند. با نظارت بر سرعت و مسیر حرکت می‌توانید مانع از هدر رفت سوخت شوید. ضمن این که ردیاب‌ها می‌توانند مسیرهای بهینه را به شما معرفی کنند و مانع از مصرف شدن سوخت خودرویتان در ترافیک‌های سنگین شوند.  

4- تعیین محدوده تردد

با خرید ردیاب جی پی اس ایده آل برای خودرو پراید، می‌توانید برای خودرو خود محدوده تردد امن تعریف کنید. در صورت خارج شدن خودرو از این محدوده، ردیاب به شما هشدار خواهد داد. این ویژگی در زمان سرقت بسیار کاربردی است و می‌توانید با دریافت هشدار، بلافاصله خودرو را از راه دور و تنها با یک SMS از حرکت متوقف کنید.

5- یافتن خودرو در مکان‌های شلوغ

در پارکینگ‌های بزرگ یا مکان‌های شلوغ، پیدا کردن خودرو می‌تواند دشوار باشد. با استفاده از ردیاب GPS پراید می‌توانید به‌راحتی و از طریق گوشی موبایل خود، موقعیت دقیق خودرو را پیدا کنید.

6- دکمه کمک اضطراری (SOS)

در مواقع اضطراری، می‌توانید با استفاده از دکمه SOS روی ردیاب خودرو، به طور مستقیم به شماره‌های از پیش تعیین شده پیام ارسال کنید یا با آن تماس بگیرید تا موقعیت دقیقتان برای شماره‌ها ارسال شود و به کمک شما بیایند.

7- تعیین محدوده سرعت مجاز حرکت

یکی از قابلیت‌های کاربردی ردیاب GPS پراید، تعیین محدوده سرعت مجاز حرکت برای خودرو است. شما می‌توانید برای خودروی خود حداکثر سرعتی را تعریف کنید؛ در صورت تجاوز از این سرعت، ردیاب به شما هشدار خواهد داد. این قابلیت می‌تواند به شما در رانندگی ایمن‌تر و جلوگیری از جریمه‌های رانندگی کمک کند. همچنین در زمان سرقت نیز این قابلیت ردیاب خودرو، کاربردی است.

8- هشدارهای متنوع

ردیاب‌ GPS با داشتن هشدارهای متنوع می‌تواند امنیت و آسایش بیشتری را برای مالکان پراید به همراه داشته باشد. برخی از این هشدارها عبارتند از:

 • هشدار لرزش
 • هشدار باز و بسته شدن درب خودرو
 • هشدار خروج از محدوده مجاز
 • هشدار روشن کردن خودرو
 • هشدار خروج از محدوده سرعت مجاز
 • هشدار ضربه به خودرو

 ردیاب جی پی اس ایده آل برای خودرو پراید

ویژگی‌های بهترین ردیاب پراید

اگر قصد خرید بهترین ردیاب جی پی اس مناسب خودرو پراید را دارید، حتماً در زمان خرید به ویژگی‌های زیر دقت کنید:

دقت بالا در موقعیت‌یابی: مهم‌ترین وظیفه یک ردیاب، ارائه موقعیت دقیق خودرو در هر لحظه است. ردیاب‌های باکیفیت از GPS قدرتمند و آنتن‌های حساس برای ردیابی دقیق خودرو در تمام نقاط، حتی در مناطق با پوشش‌دهی ضعیف سیگنال، استفاده می‌کنند.

قابلیت ارسال پیام در نقاط کور: ممکن است خودرو شما در مناطقی با پوشش‌دهی ضعیف سیگنال GPS قرار بگیرد. یک ردیاب خوب پراید باید در این شرایط نیز با ارسال پیامک، موقعیت خودرو را به شما اطلاع دهد.

بالا بودن عمر باتری: اگر از ردیاب بی‌سیم استفاده می‌کنید، به عمر باتری آن توجه داشته باشید. یک ردیاب باکیفیت باید بتواند برای مدت زمان قابل توجهی بدون نیاز به شارژ مجدد، کار کند تا در زمان سرقت، موقعیت خودرو را به شما مخابره کند.

کیفیت ساخت بالا: ردیاب باید از مواد باکیفیت ساخته شده باشد تا در برابر شرایط آب و هوایی مختلف و لرزش‌های خودرو مقاوم باشد.

خدمات پس از فروش و پشتیبانی 24 ساعته: شرکت سازنده باید خدمات پس از فروش مناسب و پشتیبانی حرفه‌ای ارائه کند تا در صورت بروز مشکل بتوانید به‌راحتی در هر ساعتی از شبانه‌روز برای رفع آن اقدام کنید.

قیمت مناسب: ردیاب GPS پراید در طیف قیمتی مختلفی عرضه می‌شوند. قبل از خرید، بودجه خود را تعیین کنید و به دنبال مدلی باشید که با نیازها و امکانات مورد نظرتان مطابقت داشته باشد.

سرور داخلی امن و قوی: اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی خودرو شما باید به طور کامل محرمانه باشد و از دسترسی افراد غیرمجاز در امان باشد. همچنین باید در هر زمان و از هر مکانی که هستید، بتوانید به اطلاعات ردیاب خود دسترسی داشته باشید. به همین دلیل سرور ایمن و قوی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب بهترین ردیاب پراید است.

ردیاب جی پی اس وایزر، بهترین انتخاب برای پراید

در میان انواع ردیاب‌های خودروی موجود در بازار، ردیاب جی پی اس وایزر به‌عنوان یکی از بهترین گزینه‌ها برای پراید شناخته می‌شود. وایزر، ردیاب‌های خود را در 4 مدل مختلف و براساس نیازهای مشتریان طراحی کرده است؛ این ردیاب‌ها تمامی ویژگی‌های یک ردیاب خوب و حرفه‌ای برای پراید را دارند و شما می‌توانید با خیال آسوده آن را به‌عنوان ابزار ضدسرقت قوی روی پراید خود نصب کنید.

با انتخاب ردیاب GPS وایزر، پراید خود را به یک خودروی امن و مجهز تبدیل کنید و از پارک کردن خودرو بدون دغدغه لذت ببرید. برای خرید ردیاب پراید وایزر همین حالا با شماره 02145597000 تماس بگیرید!

وایزر
را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

اپلیکیشن وایزر برای ردیابی خودرو پراید

سوالات متداول

قیمت ردیاب جی پی اس پراید چند است؟

قیمت ردیاب‌ها با توجه به کارکردها و قابلیت‌ها متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت، به وبسایت وایزر، بخش محصولات سر بزنید.

چه تفاوتی بین ردیاب GPS و دزدگیر پراید وجود دارد؟

دزدگیر فقط در صورت نزدیک شدن سارق به خودرو آژیر را به صدا در می‌آورد، در حالی که ردیاب GPS علاوه بر هشدار سرقت، موقعیت دقیق خودرو را نیز به شما نشان می‌دهد.

چه نوع ردیاب GPS برای پراید مناسب است؟

انتخاب ردیاب مناسب پراید به نیازها و بودجه شما بستگی دارد. در زمان خرید، به نکاتی مانند دقت موقعیت‌یابی، عمر باتری، امکانات جانبی، قیمت و خدمات پس از فروش توجه داشته باشید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE