پنج دلیل نیاز دوچرخه‌سواران به جی پی اس دوچرخه

ورزشکارها برای بهبود عملکرد خود و اطلاع از میزان پیشرفت خود نیاز به استفاده از ابزارهای الکترونیکی خاصی دارند. دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌هایی است که ورزشکاران فعال در آن علاوه بر نیاز به ثبت عملکرد خود، به ثبت مسیر حرکت هم نیاز دارند تا بتوانند اطلاعات دقیق فعالیت خود را به دست آورند.

در اینجاست که وجود تکنولوژی جی پی اس اهمیت پیدا می‌کند و کار را برای دوچرخه‌سواران آسان می‌کند. برای آشنایی بهتر با جی پی اس دوچرخه و اهمیت وجود آن برای دوچرخه‌سواران، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب در وب سایت جی پی اس وایزر به پنج دلیلی اشاره کنیم که نشان می‌دهد چرا دوچرخه‌سواران به جی پی اس نیاز دارند.

دلایل نیاز دوچرخه سواران به ردیابدلایل نیاز دوچرخه سواران به ردیاب

آشنایی با جی پی اس دوچرخه و نحوه کمک آن به دوچرخه‌سواران

پیش از آن که به معرفی دستگاه GPS دوچرخه و نحوه کار آن بپردازیم، بهتر است که با واژه جی پی اس آشنا شویم. GPS سرواژه‌ عبارت Global Positioning System به معنای سیستم موقعیت‌یاب جهانی است. این سیستم متشکل از چند ماهواره است که در اطراف زمین در گردشند و سیگنال‌هایی را به دستگاه‌های گیرنده روی زمین ارسال می‌کنند که موقعیت دقیق گیرنده را نشان می‌دهد.

این دستگاه برای دوچرخه‌سوارها هم به همین شکل عمل می‌کند. دوچرخه‌سوار علاوه بر این که باید اطلاعات دقیقی از وضعیت جسمانی خود داشته باشد و ضربان قلب، فشار خون و سایر فاکتورهای حیاتی را اندازه‌گیری کند، به یک دستگاه جی پی اس هم نیاز دارد تا با استفاده از آن اطلاعات موقعیتی خود را هم به دست آورد و از مسیر حرکت خود مطلع باشد.

بهترین جی پی اس دوچرخه ویژگی‌های زیر را دارد:

 • نصب آسان و سریع؛
 • عمر طولانی باتری؛
 • شارژ سریع و آسان؛
 • ابعاد کوچک؛
 • موقعیت‌یابی دقیق و موثر؛
 • امکان گزارش‌دهی مفصل و مناسب؛
 • معتبر بودن برند سازنده با پشتیبانی حرفه‌ای.

چرا دوچرخه‌سواران به جی پی اس دوچرخه نیاز دارند؟

در زیر به 5 دلیل نیاز دوچرخه‌سواران به جی پی اس دوچرخه اشاره می‌کنیم.

1- یافتن اطلاعات مسیر

یکی از کاربردهای جی پی اس دوچرخه این است که دوچرخه‌سوار می‌تواند به کمک آن مسیریابی کند یا اطلاعات مسیر را با سایر دوچرخه‌سواران به اشتراک بگذارد. در واقع، دوچرخه‌سوار با نصب جی پی اس روی دوچرخه می‌تواند اطلاعات مسیر را ترسیم کند و با وارد کردن اطلاعات در کامپیوتر، مسیر حرکت را تجزیه‌وتحلیل کند و یا آن را با هم‌تیمی‌ها و دوستان خود به اشتراک بگذارد.

2- امکان ثبت اطلاعات برای مدارک و شواهد

حادثه و تصادف بین دوچرخه‌سواران با یکدیگر یا با ماشین‌ها اتفاقی رایج است که باعث صدمه دیدن دوچرخه و دوچرخه‌سوار می‌شود. جی پی اس دوچرخه بهترین ابزار برای ثبت داده‌های تصادف است. این وسیله کاربردی با ثبت اطلاعات، کمک می‌کند که راننده‌ خودرو، دوچرخه‌سوار و پلیس متوجه شوند که تصادف تقصیر چه کسی بوده است. در واقع جی پی اس شواهد قابل استنادی ارائه می‌کند که به کمک آن می‌توان دریافت که دوچرخه‌سوار از چه مسیری عبور کرده است و به کمک آن بتوان مقصر حادثه را پیدا کرد.

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

مزایای استفاده از ردیاب کشتی

اهمیت استفاده از جی پی اس روی ماشین های برف روب

پیشنهاد ویژه برای تاکسی دارها، استفاده از جی پی اس تاکسی

3- کمک به حفظ تناسب اندام و سلامت

جی پی اس بهترین وسیله برای نظارت و ثبت اطلاعات در مورد سلامت و تناسب اندام دوچرخه‌سوار است و این امکان را فراهم می‌کند که ورزشکار اطلاعاتی مانند ضربان قلب، سطح انرژی، میزان کالری مصرف شده، چربی بدن، میزان کاهش وزن و درصد آب بدن خود را به دست آورد. این ابزار به منظور اطلاع از وضعیت سلامت بدن و حفظ تناسب اندام برای دوچرخه‌سواران ضروری است.

4- افزایش انگیزه دوچرخه‌سوار

وجود ردیاب در دوچرخه‌سواری‌های تیمی کمک می‌کند تا انگیزه برای رقابت بیشتر شود. با استفاده از جی پی اس، دوچرخه‌سواران از موقعیت یکدیگر اطلاع دارند و همین باعث می‌شود که برای ادامه مسیر، انگیزه زیادی داشته باشند. برای مثال اگر دوچرخه‌سواری تصمیم بگیرد که در میانه‌ مسیر حرکت، استراحت زودهنگام داشته باشد، با استفاده از جی پی اس موقعیت هم‌تیمی‌های خود را بررسی می‌کند و با دیدن این که آن‌ها در حال پیمودن مسیر هستند، برای ادامه حرکت انگیزه پیدا می‌کند.

علاوه بر این، دوچرخه‌سواران یک تیم بعد از تمرین و اتمام مسیر حرکت، با اطلاعاتی که جی پی اس ذخیره و ثبت کرده است، می‌توانند از نقاط ضعف و قوت خود نسبت به سایر هم‌تیمی‌ها باخبر شوند و برای بهبود یا رفع این نقاط قوت و ضعف تلاش کنند تا عملکرد تیم بهتر شود.

5- بهبود عملکرد خود و ثبت رکورد

همان طور که اشاره کردیم، جی پی اس دوچرخه، اطلاعات حرکت را ثبت و ذخیره می‌کند و دوچرخه‌سوار می‌تواند به آن‌ها دسترسی داشته باشد. این اطلاعات ذخیره شده کمک می‌کنند که ورزشکار با مقایسه آمار جدید و گذشته، متوجه میزان پیشرفت خود شود و برای بهبود عملکرد خود تلاش کند. این ویژگی به‌خصوص برای دوچرخه‌سوارانی مناسب است که دوران آسیب‌دیدگی را پشت سر گذاشته‌اند و در حال تلاش برای بازگشت به نقطه اوج خود هستند.

تصویر 4

 

آیا دوچرخه‌سواران غیر حرفه‌ای هم به جی پی اس نیاز دارند؟

خوشبختانه فرهنگ استفاده از دوچرخه برای تردد شهری در سال‌های اخیر بهبود چشمگیری داشته است و بسیاری از شهروندان برای رفتن به محل کار یا تردد در شهر برای کمک به سبز شدن زمین و کاهش ترافیک، از دوچرخه استفاده می‌کنند. از طرفی، دوچرخه وسیله‌نقلیه سبکی است که جابه‌جا کردن آن به‌راحتی ممکن است و به همین دلیل در تیررس سارقان قرار دارد. جی پی اس علاوه بر مزایایی که در بالا اشاره کردیم، بهترین وسیله ضد سرقت هم محسوب می‌شود زیرا با نصب آن روی دوچرخه، صاحب آن می‌تواند در هر لحظه از موقعیت دوچرخه خود آگاه شود و اگر دوچرخه به سرقت برود یا گم شود، می‌تواند با موقعیت‌یابی دوچرخه، خیلی زود آن را پیدا کند. شرکت‌های اجاره دوچرخه نیز با نصب ردیاب جی پی اس، مانع از به سرقت رفتن دوچرخه‌های خود یا گم شدن آن‌ها می‌شوند.

در نتیجه می‌توان گفت که جی پی اس دوچرخه حتی برای دوچرخه‌سواران غیر حرفه‌ای هم کاربردی است.

کلام پایانی

با توجه به مزایای جی پی اس دوچرخه و استفاده از آن برای حفظ تناسب اندام، ثبت اطلاعات و داده‌های مسیر، بهبود عملکرد فردی و تیمی و جلوگیری از سرقت، می‌توان گفت که نیاز دوچرخه‌سواران به جی پی اس دوچرخه ضروری است. خرید یک ردیاب جی پی اس خوب برای دوچرخه کمک می‌کند تا مزایای آن بهره‌مند شوید.
مقالات مرتبط پنج دلیل نیاز دوچرخه‌سواران به جی پی اس دوچرخه
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید