ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت و ساز

استفاده از ردیاب جی پی اس در سال‌های اخیر گسترش چشمگیری داشته است؛ بسیاری از کسب‌وکارها برای افزایش بهره‌وری و نظارت بیشتر بر اموال و دارایی‌های خود، به استفاده از این تکنولوژی روی آورده‌اند. صنعت ساخت‌وساز یکی از صنایعی است که با بهره‌گیری از ردیاب جی پی اس توانسته به نتایج مثبت و بازگشت سرمایه سریع دست یابد.

با استفاده از فناوری ردیابی GPS، شرکت‌های ساختمانی می‌توانند کارآمدتر فعالیت کنند و با قابلیت مکان‌یابی که ردیاب در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد، به سود بیشتری دست پیدا کنند. در این مقاله از وایزر تصمیم داریم تا با مزایا و نحوه استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز آشنا شویم و با مزایای این ابزار کاربردی در صنایع ساختمانی آشنا شویم. با ما همراه باشید.

اهمیت استفاده از ردیاب در صنعت ساختماناهمیت استفاده از ردیاب در صنعت ساختمان

چگونه از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز استفاده می‌شود؟

همانطور که می‌دانید، ردیاب جی پی اس یک دستگاه کوچک و سیم‌کارت‌خور است که سیگنال‌های مورد نیاز برای تعیین موقعیت مکانی یک وسیله را از ماهواره‌هایی دریافت می‌کند که سیستم موقعیت‌یابی جهانی را تشکیل می‌دهند. ردیاب جی پی اس ابتدا توسط ارتش آمریکا و برای اهداف نظامی توسعه یافت اما به دلیل کاربردهای بسیار مفید آن، امروزه تقریباً تمامی شرکت‌ها می‌توانند از ردیاب جی پی اس برای خودروها و کالاهای خود استفاده کنند.

در صنعت ساخت‌وساز از ردیاب‌های جی پی اس باکیفیت و دقیق برای خودروهای سنگین و سایر تجهیزات استفاده می‌شود تا موقعیت لحظه‌ای آن‌ها رصد شود. در ادامه با مزایای استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز بیشتر آشنا خواهیم شد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

خرید ردیاب برای حیوانات خانگی و پرندگان

مزایای ردیاب خودرو برای شرکت های لوله‌کشی

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از ردیاب خودروهای امدادی و یدک‌کش‌ها

5 دلیل برای اهمیت استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز

تفاوت میان یک پروژه‌ی ساخت‌وساز موفق با پروژه‌ای که تاخیر زیادی داشته و هزینه‌های پیش‌بینی نشده‌ی زیادی را متحمل شده، بهره‌وری عملیاتی است. کاهش بهره‌وری در ساخت‌وساز منجر به عدم رضایت مشتری می‌شود. با استفاده از تکنولوژی مناسب، مدیران یک پروژه ساخت‌وساز و پیمانکاران اطمینان حاصل می‌کنند که کل تیم بهره‌وری بالایی خواهند داشت و ایمنی انجام پروژه نیز بیشتر خواهد بود.

به منظور مدیریت کارآمد یک پروژه‌ی ساخت‌وساز، می‌توان از انواع ردیاب جی پی اس برای تجهیزات و ماشین‌آلات مختلف استفاده کرد. اما صرف نظر از نوع ردیاب، استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز به دلیل مزایای زیر اهمیت دارد:

دلایل استفاده از ردیاب جی پی اس برای صنعت ساخت و سازدلایل استفاده از ردیاب جی پی اس برای صنعت ساخت و ساز

1. ردیابی لحظه‌ای موقعیت مکانی وسایل نقلیه و تجهیزات

تجهیزات و ماشین‌آلاتی که برای ساخت یک بنا استفاده می‌شوند، قیمت بالایی دارند. مدیر پروژه ساخت‌وساز با نصب ردیاب جی پی اس بر روی ماشین‌آلات و تجهیزات گران‌قیمت می‌تواند بر موقعیت مکانی دارایی‌های خود به صورت لحظه‌ای و از راه دور نظارت داشته باشد.

این ویژگی ردیاب به مدیر پروژه این امکان را می‌دهد تا میزان استفاده موثر از سوخت، میزان کارکرد وسایل نقلیه و بهره‌وری کارگران را کنترل کند. ردیاب جی پی اس امکان گزارش‌گیری دقیق را نیز برای مدیر پروژه فراهم می‌کند و او می‌تواند اطلاعات کاملی در مورد این به دست آورد که هر یک از تجهیزات در زمانی خاص در کجا قرار داشته‌اند.

2. تعمیر و نگهداری مناسب تجهیزات و ماشین‌ها

ردیاب جی پی اس تنها با هدف موقعیت‌یابی طراحی نشده است. این ابزار کاربردی به مدیر پروژه ساخت‌وساز این امکان را می‌دهد تا بر سلامت تجهیزات نظارت بیشتری داشته باشد و پیش از خراب شدن کامل تجهیزات گران‌قیمت، مشکلات فنی آن‌ها را تشخیص دهد و رفع کند. ردیاب جی پی اس با هشدارهای پیشگیرانه، مانع از بروز تصادف و حادثه در محل ساخت‌وساز می‌شود و به این ترتیب هزینه‌های تعمیرات را به حداقل می‌رساند.

3. جلوگیری از سرقت و سوء استفاده از تجهیزات

همان‌طور که اشاره کردیم، تجهیزات و ماشین‌آلات صنعت ساخت‌وساز گران‌قیمت هستند و همین گران بودن، سارقان را وسوسه می‌کند تا به سرقت لودر، بولدوزر، لیفتراک، ژنراتور و سایر تجهیزات ارزشمند اقدام کنند. این سرقت‌ها هزینه‌ سنگینی برای شرکت به همراه دارد و باید مبلغ هنگفتی برای خرید مجدد این تجهیزات اختصاص داده شود. علاوه بر این، سرقت می‌تواند پروژه را تا چند وقت به تاخیر بیندازد که این امر باعث بروز نارضایتی مشتری و بدقول شدن مدیر پروژه و پیمانکار شود.

در صورتی که تجهیزات شما مجهز به ردیاب جی پی اس باشد، اگر سارق اقدام به سرقت کند بلافاصله هشداری برای مدیر پروژه ارسال می‌شود. علاوه بر این، با استفاده از قابلیت‌های ردیاب GPS مانند ژئوفنسینگ (تعریف محدوده جغرافیایی مجاز) به محض خروج تجهیزات از محدوده مجاز، فوراً هشدارهایی به مدیر پروژه یا ناظر ساخت ارسال می‌شود. در نتیجه، مجهز بودن تجهیزات ساخت‌وساز به ردیاب جی پی اس، نه تنها برای اطلاع داشتن از موقعیت آن‌ها ضروری است، بلکه برای جلوگیری از سرقت و یا بازیابی تجهیزات پس از سرقت هم ضروری است.

استفاده از جی پی اس در صنعت ساخت و سازاستفاده از جی پی اس در صنعت ساخت و ساز

4. حل‌وفصل اختلافات با مشتری بر اساس داده‌های دقیق

یکی دیگر از مزایای استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز، امکان حل مشکلات با مشتریان بر اساس مستندات است. در صورتی که مناقشه‌ای در مورد یک فاکتور وجود داشته باشد، فناوری GPS می‌تواند داده‌هایی را ارائه دهد تا ثابت کند تیم شما به‌موقع برای کار در محل حضور داشته است. داشتن مدارک معتبر یک راه ساده و موثر برای اطمینان از این است که همه کارگران برای کارشان دستمزد منصفانه می‌گیرند.

5. افزایش ایمنی در زمان ساخت‌وساز

ردیاب جی پی اس می‌تواند نقش پررنگی در افزایش ایمنی ماشین‌ها در حین ساخت‌وساز یک ساختمان داشته باشد. این تکنولوژی به پیمانکار این امکان را می‌دهد تا نظارت دقیقی بر میزان سرعت رانندگان خودروهای سنگین خود داشته باشند و با کنترل سرعت، مانع از بروز تصادف میان ماشین‌ها در محل ساخت شوند.

ایمنی به همان اندازه که به مهارت راننده و سرعت حرکت آن بستگی دارد، به سلامت خودرو نیز بستگی دارد. استفاده بیش از حد از تجهیزات ساخت‌وساز و عدم تعمیر به‌موقع و نگهداری مناسب دو عاملی هستند که ایمنی تجهیزات و کارگران را به خطر می‌اندازند.

تجهیزات ساخت‌وساز به علت استفاده مداوم فرسوده و خراب می‌شوند، به‌خصوص اگر پیمانکار برنامه زمان‌بندی کامل و دقیقی برای رسیدگی به مشکلات فنی آن‌ها نداشته باشد. اگر حین کار خرابی تجهیزات و ماشین‌آلات رخ دهد، می‌تواند در بعضی موارد باعث تصادف و حادثه شود و جان کارگر را به خطر بیندازد.

ویژگی‌های بهترین ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت‌وساز

برای آن که ردیاب جی پی اس شما مزایایی را که در بالا ذکر کردیم، به صورت حداکثر فراهم کند، باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

  • هشدارهای تعمیر و نگهداری پیشگیرانه؛
  • امکان گزارش‌دهی دقیق از زمان و مکان استفاده از تجهیزات؛
  • ژئوفنسینگ یا قابلیت تعیین محدوده جغرافیایی مجاز؛
  • قابلیت تعیین محدوده سرعت مجاز؛
  • ویژگی‌های ضد سرقت مانند هشدار روشن شدن غیرمجاز موتور.

کاربرد ردیاب در صنعت ساخت و سازکاربرد ردیاب در صنعت ساخت و ساز

کلام پایانی

در صنعت ساخت‌وساز، تجهیزات و ماشین‌آلات بسیاری وجود دارد که گم شدن یا به‌ سرقت رفتن آن‌ها می‌تواند هزینه‌های هنگفتی را به همراه داشته باشد. ردیابی این ماشین‌آلات و همچنین به حداکثر رساندن ایمنی و کارایی کارگران حین ساخت‌وساز می‌تواند برای پیمانکار، سخت و دشوار باشد.

ردیاب جی پی اس یک راه‌حل مقرون‌به‌صرفه در صنعت ساخت‌وساز است که با قابلیت‌هایی که در اختیار مدیر پروژه و پیمانکار قرار می‌دهد، بهره‌وری و ایمنی را افزایش می‌دهد. با استفاده از بهترین ردیاب جی پی اس می‌توان ساخت‌وسازی ایمن با تحویل به‌موقع و بدون هزینه‌های اضافه را تجربه کرد.

مقالات مرتبط ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت و ساز
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید