آیا خاموش کردن ماشین از راه دور امکان‌پذیر است

ماشین اگرچه برای صاحبان خودرو یک دارایی گران‌قیمت محسوب می‌شود اما علاوه بر ارزش مادّی، بخشی از فضای شخصی نیز محسوب می‌شود. اگر وسیله نقلیه ما به سرقت برود، دوست داریم که آن را در اسرع وقت با حداقل آسیب دوباره پیدا کنیم. تکنولوژی، که همواره در تلاش است تا به رفاه بیشتر انسان کمک کند، توانسته ما را در این راه کمک کند.

اگر چند سال پیش کسی از ما می‌پرسید که آیا خاموش کردن ماشین از راه دور امکان‌پذیر است؟ بلافاصله با حالت تعجب به او پاسخ می‌دادیم، خیر! مگر می‌شود؟ اما امروز با معرفی و عرضه سیستم‌های پیشرفته‌ای مانند ردیاب‌ها، امکان یافتن خودروی مسروقه و یا متوقف کردن آن حین حرکت فراهم شده است. در این مطلب تصمیم داریم تا به بررسی این موضوع بپردازیم که چگونه می‌توان ماشین را از راه دور خاموش کرد؟ با ما همراه باشید.

خاموش کردن ماشین از راه دورخاموش کردن ماشین از راه دور

چرا امکان خاموش کردن ماشین از راه دور اهمیت دارد؟

تکنولوژی همیشه در راستای رفاه بیشتر افراد و افزایش امنیت آن‌ها گام برداشته است. یکی از مهم‌ترین گام‌هایی که تکنولوژی برای آسایش جامعه برداشته است، امکان روشن یا خاموش کردن خودرو از راه دور است. شاید بسیاری تصور کنند که این قابلیت فقط برای خودروهای لوکس و گران‌قیمت فراهم شده است، اما خوشبختانه با روش‌های جدید و پیشرفته، این قابلیت برای تمامی ماشین‌ها فراهم است.

امکان خاموش یا روشن کردن خودرو از راه دور زمانی اهمیت پیدا می‌کند که خودرو به سرقت رفته است و می‌خواهید سارق را در همان میانه‌ مسیر متوقف کنید تا از طریق ردیاب خودرو موقعیت وسیله‌نقلیه‌ خود را بیابید و اقدام به برگرداندن خودرو کنید. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که در ادامه، روش‌های خاموش کردن ماشین از راه دور را مطالعه کنید.

روش‌های خاموش کردن ماشین از راه دور

اگر قصد دارید خودروی مسروقه‌یتان را حین حرکت متوقف کنید، از روش‌های زیر استفاده کند:

خاموش کردن ماشین از راه دور با استارتر

استارتر یک راهکار قدیمی ولی کاربردی برای خاموش کردن ماشین است. استارتر آپشنی است که سال‌ها است روی خودروها وجود داد و برای موارد مختلفی مثل باز و بسته کردن درب‌های ماشین، روشن کردن سیستم گرمایی و سرمایی ماشین و روشن و خاموش کردن خودرو استفاده می‌شود.

اگرچه استارترها در ابتدای کار سر و صدای زیادی به پا کردند اما برای روشن و خاموش کردن ماشین از راه دور نتوانستند موفق عمل کنند زیرا برد آن‌ها بسیار کم است و برای زمانی که سارق ماشین را به سرقت برده است، کاربردی نیستند. استارتر قابلیت خاموش کردن ماشین را در مسافت‌های کوتاه دارد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن

جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی با ردیاب جی پی اس

ردیاب ها قدرت خاموش کردن ماشین را در چه سرعتی دارند

خاموش کردن خودرو از راه دور با استفاده از رله خاموشی

رله یک قطعه الکترومکانیکی است که در یک مدار الکتریکی شبیه به یک کلید ساده عمل می‌کند و با باز و بسته کردن کلید، مدار را هدایت می‌کند. رله، بر خلاف کلیدهای معمولی، عمل باز و بسته کردن را به وسیله‌ جریان الکتریکی انجام می‌دهد. رله در پمپ‌های آب ساختمانی، چراغ‌های راهنمایی و رانندگی، سیستم استارت و برق داخلی خودرو، دزدگیرها و ردیاب‌ها، یخچال‌ها و بسیاری وسایل دیگر وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین کاربردهای رله‌قطع‌کن، استفاده از آن در خودرو است. صاحب خودرو به کمک رله و ارسال دستور پیامکی می‌تواند خودروی خود را از راه دور روشن و خاموش کند. اگر نصب رله روی خودرو انجام شده باشد، کافی است عبارت "caroff" به سیم‌کارت نصب شده در آن پیامک شود. با ارسال این عبارت، خودرو بلافاصله خاموش می‌شود. علاوه بر این، در صورتی که قصد روشن کردن خودرو را داشته باشید، می‌توانید عبارت "caron" را پیامک کنید.

جالب است بدانید که اگر خودرو را با دستور caroff خاموش کرده باشید، تا زمانی که دستور caron پیامک نشود، خودرو حتی با سوییچ نیز روشن نخواهد شد.

بسیاری از صاحبان خودرو این نگرانی برایشان پیش می‌آید که اگر سارق با سرعت بالا در حال رانندگی باشد، با ارسال دستور caroff خطری به وجود نمی‌آید؟ در این مورد باید گفت که وقتی این عبارت را پیامک می‌کنید، تا سرعت خودرو به زیر 20 کیلومتر در ساعت نرسد، خاموش نمی‌شود؛ به این ترتیب هیچ خطری به وجود نمی‌آید. استفاده از رله خاموشی یک روش مطمئن و ایمن برای جلوگیری از سرقت ماشین محسوب می‌شود.

روش های خاموش کردن خودرو از راه دورروش های خاموش کردن خودرو از راه دور

خاموش کردن خودرو از راه دور با ردیاب، بهترین روش حفظ ایمنی از ماشین

نصب ردیاب جی پی اس، جایگزینی فوق‌العاده‌ای برای رله خاموشی و استارتر است. ردیاب‌ها، دزدگیرهای بسیار پیشرفته‌ای هستند که علاوه بر ویژگی ضد سرقت، کاربردهای مختلف دیگری نیز دارند. یکی از کاربردهای آن‌ها، قابلیت روشن و خاموش کردن ماشین از راه دور است. به کمک ردیاب می‌توانید در هر لحظه موقعیت مکانی خودروی خود را ببینید و در هر نقطه‌ای آن را خاموش کنید و سپس برای بازگرداندن خودرو اقدامات لازم را انجام دهید.

با نصب ردیاب روی خودرو، کافی است در هنگام سرقت، با استفاده از اپلیکیشن یا ارسال پیامک به سیم‌کارت نصب شده روی ردیاب، دستور خاموشی را به ردیاب GPS بدهید و ماشین را خاموش کنید. استفاده از ردیاب جی پی اس در دنیای امروز بسیار رایج و البته کاربردی است. ردیاب قابلیت نصب روی تمامی خودروها را دارد و در حال حاضر بهترین روش جلوگیری از سرقت خودرو است.

نحوه خاموش کردن ماشین از راه دور به کمک ردیاب

سوالی که در این جا پیش می‌آید این است که ردیاب خودرو چگونه با استفاده از اپلیکیشن یا پیامک می‌تواند خودرو را از راه دور خاموش کند؟ این کار با استفاده از یک رله‌قطع‌کن انجام می‌شود. زمانی که کاربر دستور خاموش کردن را به ردیاب ارسال می‌کند، ردیاب به رله‌قطع‌کن دستور می‌دهد تا برق خودرو قطع شود. به این ترتیب، ماشین از حرکت می‌ایستد و تا زمانی که صاحب خودرو دستور روشن کردن را به ردیاب ندهد، ماشین حتی با سوییچ نیز روشن نخواهد شد.

آیا تمامی ردیاب‌ها قابلیت خاموش کردن خودرو از راه دور را دارند؟

همان طور که اشاره کردیم، ردیاب با استفاده از رله‌قطع‌کن ماشین را خاموش می‌کند. تنها ردیاب‌هایی قابلیت خاموش کردن ماشین را دارند که امکان پشتیبانی از سنسورهای مختلف از جمله سنسور رله‌قطع‌کن را دارند.

نحوه خاموش کردن خودرو به کمک ردیابنحوه خاموش کردن خودرو به کمک ردیاب

خرید ردیاب ماشین با قابلیت خاموش کردن از راه دور

اگر قصد خرید ردیاب را دارید، حتماً در نظر داشته باشید که دارای قابلیت خاموش و روشن کردن خودرو باشد. این ویژگی بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودرو است. وایزر یکی از برندهای پیشگام در عرضه بهترین ردیاب‌ها است. ردیاب‌های Wizer علاوه بر این که امکان مشاهده موقعیت خودرو بدون محدودیت را فراهم می‌کنند و قابلیت تعریف و دریافت انواع هشدار را دارند، به کاربر این امکان را می‌دهند که از راه دور خودرو را متوقف کند.

ردیاب‌های وایزر با قیمت مناسب و کیفیت بسیار خوب ارائه می‌شوند. با خرید این ردیاب‌ها، به منظور خاموش کردن خودرو از راه دور یا دیگر امکانات ردیاب، کافی است اپلیکیشن موبایل سرو را نصب کنید و با استفاده از آن خودرو را نظارت کنید و دستورهای لازم را صادر کنید. با استفاده از ردیاب وایزر و همینطور اپلیکیشن سرو، حتی در زمان سرقت هم نگران نخواهید بود و اطمینان خواهید داشت که خودرو را به راحتی در هر نقطه‌ای از زمین متوقف می‌کنید.

ردیاب‌های وایزر تمامی ویژگی‌های یک دزدگیر هوشمند را دارند و به همین دلیل با رفع نیازهای مصرف‌کننده، آرامش را برای او به ارمغان می‌آورند.
مقالات مرتبط آیا خاموش کردن ماشین از راه دور امکان‌پذیر است
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید