ردیاب موتور سیکلت چیست و مناسب ترین ردیاب برای موتور سیکلت ها کدامند

موتور سیکلت یکی از وسایل نقلیه پرطرفدار و پرهیجان برای افراد به خصوص جوانان است. به دلیل شلوغی شهرهای بزرگ و ترافیک زیاد، بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند که از موتور سیکلت برای رفت و آمد و یا حمل بار استفاده کنند. علاوه بر این، موتور سیکلت حمل آسان‌تری نیز نسبت به خودرو دارد و به راحتی جا به جا می‌شود. به همین دلیل، سارقین بیشتر در کمین این وسیله نقلیه هستند.

خوشبختانه، با پیشرفت سیستم‌های حفاظتی و امنیتی وسایل نقلیه و ورود ردیاب‌ها به بازار، جلوگیری از سرقت و همچنبن یافتن وسیله نقلیه مسروقه آسان‌تر شده است. اگر شما هم صاحب موتور سیکلت هستید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد ردیاب موتور سیکلت، ویژگی‌های یک ردیاب خوب برای موتور و بهترین و مناسب‌ترین ردیاب برای موتور سیکلت‌ها به دست آورید، با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

ردیاب موتور سیکلتردیاب موتور سیکلت

ردیاب موتور سیکلت چیست؟

موتورسیکلت‌ها در سراسر دنیا در تمامی شهرهای بزرگ و پرترافیک، از جمله کاربردی‌ترین وسایل نقلیه هستند. در ایران نیز موتور، طرفداران بسیاری دارد و افراد زیادی برای رفت و آمد از این وسیله نقلیه استفاده می‌کنند. اما به همان میزان که تعداد طرفداران موتور سیکلت‌ها به دلیل افزایش حجم ترافیک شهرها رو به افزایش است، تعداد سرقت‌های این وسیله نقلیه نیز افزایش یافته است زیرا معمولاً موتور سیکلت‌ها از سیستم امنیتی ضعیف‌تری نسبت به خودروها برخوردار هستند و البته حمل این وسیله برای سارقان آسان‌تر است.

در گذشته‌های نه چندان دور، اکثر صاحبان وسایل نقلیه برای حفاظت از وسیله خود از دزدگیر و انواع قفل استفاده می‌کردند که کارایی چندانی نداشت و به راحتی توسط سارقین از کار می‌افتاد. با پیشرفت چشمگیر تکنولوژی در سال‌های اخیر، ورود ردیاب‌ها به بازار تحولی بزرگ در حفاظت از وسایل به وجود آورد. در این میان موتور سیکلت‌ها نیز بی‌نصیب نماندند و صاحبان آن‌ها برای حفظ ایمنی بیشتر آن‌ها اقدام به نصب ردیاب موتور سیکلت کردند.

کاربرد ردیاب برای موتور سیکلتکاربرد ردیاب برای موتور سیکلت

دیاب موتور سیکلت یا همان جی پی اس موتور، بهترین ابزار امنیتی در برابر سارقین است. این ابزار کاربردی، دستگاهی کوچک و سیم کارت خور است که با نصب روی موتور سیکلت با اتصال به ماهواره‌های اطراف زمین، موقعیت خودرو را در هر لحظه نشان می‌دهد.

این ویژگی موجب می‌شود تا در صورت سرقت خودرو بتوان موقعیت آن را به طور دقیق در هر نقطه از زمین مشاهده کرد.امروزه استفاده از جی پی اس یکی از ضروری‌ترین موارد برای تامین امنیت موتور سیکلت‌ها است. البته، ردیاب‌های موتور نیز، مانند ردیاب خودرو، فقط برای جلوگیری از سرقت طراحی نشده‌اند! در ادامه با دیگر کاربردهای GPS موتور سیکلت آشنا می‌شویم.

جدیدترین مقالات وب سایت جی پی اس وایزر را در این بخش دنبال نمایید

کاربرد ردیاب در حمل محموله های بانکی

آشنایی با جدیدترین ردیاب جهان، ردیاب دوربینی

آشنایی با چند نوع ردیاب خودرو ضد آب و ضد ضربه

کاربرد جی پی اس موتور سیکلت

در دنیای امروز، هدف از پیشرفت تکنولوژی، افزایش آسایش و راحتی برای مردم است. ردیاب نیز یکی از تکنولوژی‌هایی است که کاربرد آن افزایش ایمنی صاحبان وسایل نقلیه است. از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب موتور می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • حفاظت از موتور سیکلت در برابر سرقت به کمک هشدار روشن شدن موتور
 • ارسال اطلاعات دقیق مکانی و زمانی در هر نقطه از زمین و امکان ردیابی سارق
 • امکان کنترل از راه دور موتور سیکلت و خاموش کردن آن از دور
 • تعیین محدوده جغرافیایی مجاز برای حرکت
 • تعیین سرعت مجاز برای حرکت
 • ارائه اطلاعات از مسیرها پیموده شده
 • امکان مدیریت و کنترل موتور سیکلت‌ها برای کسب و کارها و موسساتی که خدمات پیک موتوری دارند و تمایل دارند که از عملکرد راننده موتور و ایمنی خودرو اطمینان یابند.

ویژگی‌های مناسب‌ترین ردیاب برای موتور سیکلت‌ها

هدف از طراحی ردیاب‌های موتور سیکلت و تولید آن‌ها ارائه اطلاعات دقیق و کاربردی به صاحب آن است. انتخاب یک ردیاب خوب و قوی در ارائه این اطلاعات دقیق مهم و ضروری است. هنگام خرید ردیاب موتور سیکلت، ویژگی‌های زیر را به خاطر داشته باشید تا بهترین جی پی اس موتور سیکلت را خریداری کنید.

بالا بودن قدرت پردازشگر جی پی اس موتور سیکلت

همه ردیاب‌ها، از جمله ردیاب موتور سیکلت، از یک هسته پردازنده تشکیل شده‌اند که به کمک آن اطلاعات دریافتی و ارسالی از ماهواره‌ها را پردازش می‌کنند. قدرت این پردازنده‌ها رابطه مستقیم با دقت و سرعت انتقال اطلاعات دارد، دو فاکتور مهمی که هم در زمان سرقت خودرو و هم برای جمع‌آوری اطلاعات مهم و ضروری هستند. در نتیجه اگر تصمیم دارید مناسب‌ترین ردیاب برای موتور سیکلت را بخرید، ردیابی را انتخاب کنید که قدرت پردازنده بالایی دارند.

قابلیت کنترل از راه دور ردیاب موتور سیکلت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های ردیاب‌ها، امکان کنترل وسیله نقلیه از راه دور است که این کار به کمک یک پیامک انجام می‌شود. در صورتی که موتور سیکلت به سرقت برود، پیامی به صاحب آن مبنی بر روشن شدن موتور ارسال می‌شود، سپس صاحب موتور می‌تواند با یک پیامک، از راه دور به ردیاب دستور خاموش کردن موتور را ارسال کند. این ویژگی در انواع ردیاب‌های خوب موتور وجود دارد.

داشتن منبع تغذیه کمکی

ردیاب‌های خودرو به دو دسته ردیاب سیمی و ردیاب بدون سیم (مغناطیسی) تقسیم می‌شوند؛ ردیاب‌های موتور سیکلت‌ها همگی از نوع ردیاب‌های سیمی هستند و نیاز به سیم کشی دارند. به همین دلیل یک GPS خوب موتور سیکلت باید مجهز به باتری داخلی قوی هم باشد تا در صورت قطع برق موتور سیکلت و جدا کردن باتری موتور، ردیاب به کار خود ادامه دهد و اطلاعات دقیق ارسال کند.

ردیاب مناسب برای موتور سیکلتردیاب مناسب برای موتور سیکلت

ذخیره اطلاعات به صورت دقیق

مناسب‌ترین ردیاب موتور سیکلت اطلاعات دقیقی برای مدیریت مجموعه یا صاحب موتور سیکلت فراهم می‌کند که به کمک آن‌ها می‌تواند تمامی مسیرهای پیموده شده موتور سیکلت را ذخیره و برای دریافت گزارش ضبط کند. یک ردیاب خوب موتور سیکلت سروری قوی دارد و دسترسی به اطلاعات آن راحت است.

مجهز به سنسورهای قوی هشدار دهنده

ردیاب‌ها فقط نقش موقعیت‌یابی وسیله نقلیه را ندارند بلکه باید به کمک سنسورهای قوی، از بروز سرقت یا مشکل نیز پیشگیری کنند. سنسور روشن شدن موتور و سنسور ضربه از جمله این سنسورها هستند که در صورت بروز هرگونه مغایرت، پیامکی به صاحب موتور ارسال می‌کنند.

قیمت جی پی اس موتور سیکلت چقدر است؟

ردیاب‌های موتور سیکلت نسبت به ردیاب‌های ماشین قیمت کمتری دارند اما باید گفت که در زمان خرید، فارغ از قیمت،  نیاز است تا مناسب‌ترین ردیاب‌ برای موتور سیکلت‌ها را انتخاب کنید که از نظر کیفیت و دقت بالاترین سطح را داشته باشند.

نتیجه گیری

در این مطلب با ردیاب موتور سیکلت آشنا شدیم و به کاربردهای آن پرداختیم. همچنین دریافتیم که بهترین و مناسب‌ترین ردیاب برای موتور سیکلت‌ها جی پی اس‌هایی هستند که پردازشگری قوی و منبع تغذیه کمکی مناسب و در دریافت و ارسال اطلاعات از ماهواره‌ها سرعت دقت بالایی دارند. امیدواریم با در نظر گرفتن ویژگی‌های یک ردیاب خوب برای موتور سیکلت، بهترین GPS  را انتخاب کنید.
مقالات مرتبط ردیاب موتور سیکلت چیست و مناسب ترین ردیاب برای موتور سیکلت ها کدامند
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید