نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو به چه صورت است

جی پی اس‌ها در عصر جدید یکی از تکنولوژی‌های جدانشدنی از زندگی انسان محسوب می‌شوند. استفاده از جی پی اس ماشین نیز امروزه گسترش زیادی داشته است و تبدیل به یکی از کارآمدترین ابزارها برای صاحبان خودرو شده است. به دلیل اهمیت ضدسرقت ردیاب‌های خودرو، عملکرد صحیح و آنتن‌دهی مناسب آن‌ها برای کاربران بسیار مهم است.

چه عواملی در آنتن‌دهی ردیاب ماشین موثرند؟ آیا با آنتن ردیاب ماشین آشنایی دارید؟ نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو به چه صورت است؟ در این مطلب تصمیم داریم تا به این پرسش‌ها پاسخی کامل ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

مختصری در مورد ردیاب خودرو و انواع آن

ردیاب خودرو دستگاهی کوچک و سیم کارت‌خور است با نصب آن بر روی خودرو امنیت خودرو افزایش می‌یابد. این ردیاب‌ها با اتصال به ماهواره‌های مستقر در مدار زمین، اطلاعات را ارسال و دریافت می‌کنند. اتصال به ماهواره‌ها این امکان را برای ردیاب فراهم می‌کند که موقعیت وسیله نقلیه را در هر نقطه‌ای از جهان به صورت لحظه‌ای نشان دهد. به همین دلیل این دستگاه نوین کاربرد ضدسرقت هم دارد و به کمک کنترل از راه دور، امکانات بسیاری را فراهم می‌کند.

جی پی اس خودرو از نظر تامین برق به دو دسته تقسیم می‌شود:

  • ردیاب سیمی که منبع تامین انرژی آن برق خودرو است و نیازی به شارژ کردن ندارد.
  • ردیاب بی‌سیم یا ردیاب مغناطیسی که به کمک باتری کار می‌کند و نیاز به شارژ در مدت زمان مشخص دارد.

فارغ از نوع ردیاب، همه آن‌ها دارای آنتن داخلی و سیم کارت هستند. علاوه بر آنتن داخلی، برای تقویت آنتن‌دهی، می‌توان آنتن خارجی نیز در خودرو نصب کرد.

نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو

نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو

چه عواملی در آنتن‌دهی ردیاب ماشین نقش دارند؟

ارسال دقیق داده‌ها و دریافت آن‌ها از ماهواره‌ها، تشخیص حرکات خودرو، ارزیابی سرعت، ارسال دقیق اطلاعات از محل خودرو، ثبت و ضبط اطلاعات در سروری نیازمند آن است که ردیابی قوی و باکیفیت داشته باشید. ردیاب قوی نیازمند آنتن‌دهی قوی است. سه عامل نقش مهمی در آنتن‌دهی مناسب ردیاب دارند:

  • داشتن سیم کارتی با آنتن‌دهی مناسب
  • گیرنده خوب و قوی ماهواره
  • داشتن آنتن تقویت‌کننده ردیاب

اگرچه ردیاب ماشین به تنهایی می‌تواند اطلاعات را دریافت کند، اما برای اطلاعات دقیق به آنتنی برای تقویت جی پی اس ماشین نیاز دارید.

پر بازدیدترین مقالات سایت ردیاب وایزر را در این بخش دنبال نمایید

دزدگیر ماهواره ای مجهز به ردیاب

انواع مختلف ردیاب های شخصی را می شناسید

نحوه عملکرد ردیاب های آنتنی به چه صورت است؟

چگونه از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنیم

نقش سیم کارت در آنتن‌دهی ردیاب

زمانی که خودرو از نظر امنیتی با مشکل مواجه شود و یا از محدوده سرعت و حرکت ماشین تخطی شود، سیم کارت داخل ردیاب، پیامی به صورت هشدار به صاحب خودرو ارسال می‌کند. همچنین اگر صاحب خودرو قصد شنود داخل کابین را داشته باشد، یک کد به شماره سیم کارت داخل ردیاب می‌فرستد و تماس با داخل کابین برقرار می‌شود.

تصور کنید که سیم کارت داخل ردیاب متعلق به اپراتوری باشد که مناطق تحت پوشش آن محدود است و در اکثر مناطق آنتن‌دهی مناسبی ندارد. این موضوع در نهایت منجر به آنتن‌دهی ضعیف ردیاب و بروز مشکل امنیتی برای خودرو می‌شود؛ به خصوص در زمان سرقت که ثانیه‌ها نیز برای صاحب خودرو اهمیت دارند. حتماً سیم کارتی را تهیه کنید که اپراتور آن پوشش‌دهی مناسبی در اکثر مناطق کشور دارد. علاوه بر آنتن سیم کارت، شارژ ریالی آن را نیز باید کنترل کنید تا امکان ارسال پیامک از طرف ردیاب همیشه وجود داشته باشد.

عوامل تاثیرگذار در آنتن دهی ردیاب خودرو

عوامل تاثیرگذار در آنتن دهی ردیاب خودرو

نقش گیرنده جی پی اس در آنتن‌دهی ردیاب خودرو

دستگاه ردیاب باکیفیت یکی از مهم‌ترین فاکتورها در آنتن‌دهی دقیق است. تصور کنید که ردیابی را برای ماشین خریداری کرده‌اید که برای برقراری ارتباط با ماهواره‌ها ضعیف عمل می‌کند. قطعاً این ردیاب نه تنها نمی‌تواند امنیت خودروی شما را فراهم کند بلکه با آنتن‌دهی نامناسب، محل خودرو را به صورت غیر دقیق نشان خواهد داد. خرید گیرنده جی پی اس قوی و باکیفیت در آنتن‌دهی ردیاب بسیار موثر است.

نقش آنتن در ردیاب‌های خودرو

همان طور که گفتیم، جی پی اس با اتصال به ماهواره‌های موجود در مدار زمین، اطلاعات را مخابره می‌کند. برای اتصال به این ماهواره‌ها، ردیاب به قطعه‌ای به نام آنتن نیاز دارد.  که آنتن در ردیاب‌های گوناگون از جمله ردیاب خودرو، به شکل تراشه‌ای کوچک به کار رفته است. پس می‌توان گفت که وجود آنتن‌ها در ردیاب خودرو برای تبادل اطلاعات با ماهواره‌ها ضروری است و در صورتی که این آنتن به درستی عمل نکند، در دریافت و ارسال اطلاعات اختلال ایجاد خواهد شد.

آنتن در ردیاب‌های خودرو

دو نوع ردیاب سیمی و بی‌سیم علاوه بر منبع تامین برق، از نظر نصب آنتن و محل مناسب آن برای آنتن‌دهی بهتر با هم تفاوت دارند. در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

نحوه آنتن‌دهی ردیاب سیمی خودرو

آنتن ردیاب‌های سیمی در دو نوع آنتن داخلی و آنتن خارجی به بازار عرضه می‌شود. اکثر ردیاب‌های سیمی جدید مجهز به آنتن داخلی هستند اما هنوز هم دستگاه‌هایی در بازار وجود دارند که برای مخابره دقیق اطلاعات، نیازمند نصب آنتن خارجی هستند. آنتن ردیاب سیمی چه از نوع داخلی باشد و چه از نوع خارجی، با اتصال قوی به ماهواره‌ها به راحتی در هر ساعتی از شبانه‌روز و هر نقطه از جهان  موقعیت دقیق خودرو، سرعت حرکت، محل توقف، باز شدن در خودرو و دیگر موارد را به صاحب خودرو اطلاع می‌دهد.

نحوه آنتن دهی ردیاب سیمی خودرو

نحوه آنتن دهی ردیاب سیمی خودرو

نحوه آنتن‌دهی ردیاب آهنربایی خودرو

ردیاب‌های مغناطیسی یا آهنربایی که به اسم ردیاب بی‌سیم ماشین نیز شناخته می‌شوند، به صورت شارژی کار می‌کنند و مجهز به باتری قابل شارژ هستند. آنتن‌دهی این ردیاب‌ها از طریق آنتنی داخلی انجام می‌شود که این تراشه نیاز به نصب و سیم‌کشی ندارد. محل قرار گرفتن آنتن ردیاب مغناطیسی خودرو زیر ستون‌های ماشین و یا زیر سقف است و نیازی به نصب آن ندارید. آنتن‌دهی این مدل ردیاب‌ها نیز قوی است.

آیا در نقاط کور دریافت اطلاعات از ماهواره میسر است؟

ردیاب خودرو شبیه به تلفن همراه عمل می‌کند و آنتن‌دهی آن مشابه با تلفن همراه شماست. اگر در نقطه کوری مانند نقاط پست قرار داشته باشید،دریافت اطلاعات امکان‌پذیر نیست. برای استفاده از ردیاب ماشین در نقاط کور که آنتن دستگاه کاملاً صفر می‌شود، می‌توانید از تقویت‌کننده‌های ردیاب (LBS یا سیستم موقعیت یابی در نقاط کور) استفاده کنید و آنتن‌دهی مناسبی را تجربه کنید.

نتیجه گیری

همان طور که ملاحظه کردید، سه عامل سیم کارت قوی، گیرنده باکیفیت جی پی اس و آنتن تقویت کننده جی پی اس در آنتن‌دهی ردیاب خودرو نقش مهمی ایفا می‌کنند. ضعیف بودن هر یک از این موارد می‌تواند اطلاعات نادرستی را مخابره کند. برای جلوگیری از خطای احتمالی، توصیه می‌کنیم که سیم کارت مناسب و با پوشش‌دهی حداکثری مناطق و بهترین گیرنده جی پی اس را خریداری کنید و آنتن ردیاب را در محلی مناسب و صحیح نصب کنید.

نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو در نقاط کورنحوه آنتن دهی ردیاب خودرو در نقاط کور

مقالات مرتبط نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو به چه صورت است
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید