بهترین ردیاب GPS مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون ها
04 آذر ، 1400
گروه تحقیقاتی وایزر

ماشین‌آلات سنگین از جمله اتوبوس، لودر، کامیون و تریلی همواره برای حمل بار و جابه‌جایی محموله‌ها در جاد‌ّه‌های بین ‌شهری و یا جادّه‌های بین‌المللی در تردد هستند؛ این جادّه‌ها معمولاً نسبت به جادّه‌های شهری از ایمنی کمتری برخوردارند و ممکن است در طول مسیر مشکلات و خطرات متعددی برای صاحب خودروی سنگین به وجود بیاید.

جلوگیری از سرقت خودروهای سنگین و کامیون‌ها یا پیشگیری از بروز هر گونه مشکل برای رانندگان اتوبوس، کامیون، تریلی و سایر ماشین‌های سنگین می‌تواند به کمک تکنولوژی مدرنی به نام ردیاب GPS انجام شود. ردیاب جی پی اس خودرو با ردیابی و موقعیت‌یابی دقیق خودرو و سایر قابلیت‌های خود می‌تواند امنیت ماشین‌های سنگین را تضمین کند.

اما ردیاب جی پی اس خودروهای سنگین چیست و باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد تا بتوان آن را بهترین ردیاب gps مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون ها نامید؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا به بررسی استفاده از دستگاه ردیاب برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها بپردازیم و با بهترین ردیاب gps مناسب برای ماشین‌های سنگین و کامیون آشنا شویم.

ردیاب جی پی اس مناسب برای کامیون و خودروهای سنگینردیاب جی پی اس مناسب برای کامیون و خودروهای سنگین

ردیاب GPS خودروهای سنگین و کامیون چیست؟

ردیاب‌ها، دستگاه‌های مدرن و جدیدی هستند که به سیستم موقعیت‌یاب جهانی یا همان GPS (Global Positioning System) متصل می‌شوند و به این ترتیب به افراد امکان تعیین موقعیت دقیق را در هر لحظه و در هر نقطه‌ای از زمین می‌دهند.

ردیاب جی پی اس خودرو قابلیت نصب سیم‌کارت را دارد و برای ارسال هشدارها از طریق سیم‌کارت با صاحب خودرو یا مدیریت ناوگان ارتباط برقرار می‌کند. ردیاب gps خودروهای سنگین و کامیون‌ها نیز دقیقاً به همین شکل عمل می‌کند و با نصب آن بر روی خودروهای سنگین می‌توان از مزایای آن بهره برد.

با نصب ردیاب gps بر روی خودروهای سنگین و کامیون‌ها، این دستگاه به ماهواره‌های موجود در مدار زمین متصل می‌شود و این امکان را برای صاحب ماشین یا مدیر ناوگان فراهم می‌کند که موقعیت خودرو را در هر لحظه مشاهده کند. البته کاربرد ردیاب جی پی اس ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها تنها به موقعیت‌یابی خودرو محدود نمی‌شود و کاربردهای دیگری نیز دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

جی پی اس برای خودروهای سنگین و کامیون هاجی پی اس برای خودروهای سنگین و کامیون ها

کاربردهای ردیاب GPS برای ماشین‌آلات سنگین و کامیون‌ها

اگرچه کاربرد اصلی ردیاب جی پی اس برای کامیون‌ها و سایر خودروهای سنگین نشان دادن موقعیت خودرو به صورت لحظه‌ای است، اما این دستگاه مدرن کاربردهای دیگری نیز دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نمایش موقعیت خودرو در هر لحظه و در هر نقطه از کره زمین؛
 • ارسال هشدار از طریق پیامک به صاحب خودرو در صورت روشن شدن غیر مجاز ماشین آلات سنگین؛
 • ارسال هشدار به صاحب خودرو در صورت وارد شدن ضربه به خودرو، باز کردن غیرمجاز درب خودرو یا جدا شدن دستگاه GPS خودروی سنگین؛
 • امکان کنترل از راه دور ماشین‌های سنگین تنها به کمک ارسال یک پیامک یا به کمک اپلیکیشن و عدم روشن شدن مجدد خودروی سنگین بدون اجازه‌ی صاحب خودرو؛
 • ارسال هشدار در صورت سرعت غیر مجاز؛
 • ارسال هشدار در صورت عبور از محدوده‌ی مجاز تعریف شده.

این موارد تنها بخشی از کاربردهای مهم ردیاب gps برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها است. دستگاه‌ها بر اساس مدل و برند، کاربردهای مختلفی دارند. در زمان انتخاب حتماً ویژگی‌های بهترین ردیاب GPS مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها را در نظر بگیرید تا بتوانید از کاربردهای مختلف آن استفاده کنید.

کاربرد ردیاب برای کامیون و خودروهای سنگینکاربرد ردیاب برای کامیون و خودروهای سنگین

استفاده از بهترین ردیاب GPS چه مزایایی برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها دارد؟

همان طور که گفتیم، رانندگان ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها در طول مسیر با خطرات زیادی مواجهند؛ به خصوص به دلیل این که خودروهای سنگین و محموله‌های آن‌ها اکثراً ارزشمند و قیمتی هستند، سارقین طمع زیادی برای به سرقت بردن خودروهای سنگین دارند. به نظرتان اگر راننده حین حمل بار با زورگیران و سارقان مواجه شود و ماشین و بارهای آن به سرقت برود و راننده با خطر جانی مواجه شود، چگونه می‌تواند ثابت کند که سرقت خودرو کار خود وی نبوده است و جان خود او نیز با خطر مواجه شده است؟

آیا بعد از سرقت می‌تواند به راحتی و در مدت کوتاهی ماشین را بیابد؟ در اینجاست که وجود تکنولوژی جدید و کاربردی ردیاب جی پی اس به کمک راننده و مدیریت ناوگان می‌آید. در ادامه با مزایای بهترین ردیاب gps برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها آشنا می‌شویم.

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

نحوه عملکرد ردیاب پلیس به چه صورت می باشد

مقایسه امکانات ردیاب های خودرو شرکت وایزر با یکدیگر

فواید نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس های بیمارستان

ردیاب GPS، بهترین راه برای جلوگیری از سرقت خودروهای سنگین و محموله‌های آن‌ها

یکی از مهم‌ترین کاربردهای بهترین ردیاب جی پی اس برای ماشین‌های سنگین و کامیون‌ها، جلوگیری از سرقت است. در صورتی که خودروی سنگین مجهز به ردیاب gps مناسب به سرقت برود، بلافاصله هشداری برای راننده و مدیر ناوگان ارسال می‌شود که می‌توانند موقعیت خودرو را در هر لحظه مشاهده کنند و سرقت را به پلیس اطلاع دهند.

علاوه بر آن، راننده و یا مدیر ناوگان می‌توانند با استفاده از ردیاب، خودروی مسروقه را حین حرکت متوقف کنند و تا زمانی که اجازه ندهند، سارق نمی‌تواند خودرو را برای حرکت مجدد روشن کند. این یکی از بهترین کاربردهای ردیاب جی پی اس برای خودروهای سنگین است و امنیت راننده و خودرو را در برابر سرقت افزایش می‌دهد.

مزایای استفاده از GPS برای خودروهای سنگین و کامیون هامزایای استفاده از GPS برای خودروهای سنگین و کامیون ها

افزایش ایمنی راننده‌ی ماشین‌های سنگین با استفاده از ردیاب GPS

رانندگان خودروهای سنگین معمولاً برای حمل بار ناچار به پیمودن مسیرهای طولانی در جادّه‌هایی هستند که گاه ایمنی کافی ندارند. در صورتی که در طول مسیر مشکلی برای راننده به وجود بیاید، قطعاً تماس تلفنی کارساز نخواهد بود. برای مثال، تصور کنید که راننده دارای بیماری‌های زمینه‌ای مانند مشکل قلبی است.

در صورتی که در طول سفر مشکلی برای او رخ دهد، مدیر ناوگان یا خانواده‌ی او چگونه می‌توانند از آن اطلاع پیدا کنند؟ نصب یک ردیاب جی پی اس (ترجیحاً ردیاب‌های مجهز به دکمه SOS) این امکان را فراهم می‌کند تا مدیر ناوگان کنترل بیشتری بر حرکت راننده داشته باشد و در هر لحظه سرعت و محدوده‌ی حرکتی راننده را بررسی کند و اگر مشکلی برای راننده رخ داد، بلافاصله برای کمک به او اقدام کند.

کنترل موقعیت لحظه‌ای کامیون و محموله‌ی آن با ردیاب جی پی اس

یکی دیگر از مهم‌ترین کاربردهای بهترین ردیاب gps برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها، امکان کنترل دقیق موقعیت خودرو و گزارش‌گیری از مسافت‌های طی شده است. این ویژگی به مدیران ناوگان کمک می‌کند تا به راحتی بتوانند تخلف‌های حرکتی راننده، محل توقف، مدت توقف، حرکت در مسیرهای اعلام شده و سایر موارد را زیر نظر قرار دهند و در صورت هر گونه مشکل بلافاصله با راننده ارتباط برقرار کنند.

امکان پیگیری زمان دقیق تحویل بار با ردیاب GPS خودروهای سنگین

بسیاری از مواقع، مشتریان در مورد زمان رسیدن بار سفارش داده‌ی خود پیگیری می‌کنند و از دیرکرد آن گاهی نگران هستند. مدیر ناوگان با وجود ردیاب جی پی اس و نظارت بر محل فعلی خودروهای حامل بار، می‌تواند زمان رسیدن بار را ارزیابی کند و به مشتری پاسخگو باشد. این کار باعث افزایش رضایت مشتریان نیز خواهد شد.

اهمیت استفاده از ردیاب برای کامیوناهمیت استفاده از ردیاب برای کامیون

کنترل سرعت خودروهای سنگین با کمک ردیاب جی پی اس

بهترین ردیاب gps مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها این امکان را فراهم می‌کند که مدیر ناوگان بتواند علاوه بر محدوده‌ی حرکتی خودروها، سرعت آن‌ها را نیز کنترل کند و در صورت بالا بودن سرعت، به راننده هشدار دهد. ردیاب جی پی اس قابلیت تنظیم محدوده سرعت مجاز را نیز دارد و در صورتی که راننده از این محدوده تعیین شده فراتر برود، هشداری برای مدیر ناوگان ارسال می‌شود تا بلافاصله تخلف را پیگیری کند.

عدم نیاز به تماس دائم با راننده با استفاده از ردیاب جی پی اس

تماس مکرر با راننده‌ی خودروی سنگین برای کنترل وضعیت او می‌تواند تمرکز او در رانندگی را برهم بزند و باعث بروز خطر شود. از طرفی، در بسیاری از نقاط، آنتن‌دهی تلفن همراه وجود ندارد و یا گوشی همراه راننده شارژ کافی برای پاسخگویی را ندارد. با نصب ردیاب برای ماشین‌آلات سنگین، به خصوص ردیاب‌های شنوددار، مدیریت ناوگان می‌تواند وضعیت راننده را بدون بر هم زدن تمرکز او در هر لحظه بررسی کند.

نحوه‌ی نصب ردیاب GPS برای ماشین‌های سنگین

نحوه‌ی نصب ردیاب بستگی به نوع ردیاب دارد. اگر ردیاب از نوع ردیاب‌های مغناطیسی (ردیاب بی‌سیم) باشد، نحوه‌ی نصب آن بسیار آسان است زیرا نیاز به سیم‌کشی ندارد و کافی است آن را در نقطه‌ای به دور از دید نصب کنید. اگر ردیاب از نوع ردیاب‌های سیمی باشد، برای نصب آن نیاز به یک فرد متخصص است تا ردیاب را به سیستم برق خودرو با دقت متصل کند.

ویژگی‌های بهترین ردیاب GPS برای کامیون و خودروهای سنگین

اگر تصمیم به خرید ردیاب جی پی اس برای لودر، بیل مکانیکیف کامیون و سایر خودروهای سنگین دارید، احتمالاً با جست‌وجو در بازار متوجه وجود انواع ردیاب برای خودروهای سنگین می‌شوید که کار انتخاب را برایتان دشوار می‌کند. اگر تصمیم به خرید بهترین ردیاب gps مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون دارید، حتماً در هنگام خرید ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشید:

 • بالا بودن میزان دقت دستگاه؛
 • کیفیت بالای ساخت؛
 • معتبر بودن برند ردیاب؛
 • داشتن گارانتی و پشتیبانی حرفه‌ای؛
 • مجهز بودن به انواع هشدارها؛
 • قیمت منصفانه.

با در نظر گرفتن این ویژگی‌ها و کمی جست‌و جو می‌توانید خرید بهترین ردیاب جی پی اس را برای ماشین‌ سنگین خود تجربه کنید.

نحوه نصب ردیاب بر روی خودروهای سنگین و کامیون هانحوه نصب ردیاب بر روی خودروهای سنگین و کامیون ها

نتیجه‌گیری

در این مطلب به بررسی ردیاب جی پی اس خودروهای سنگین و کاربردهای آن پرداختیم و با ویژگی های بهترین ردیاب gps مناسب برای خودروهای سنگین و کامیون‌ها آشنا شدیم. به دلیل قیمتی بودن خودروهای سنگین و محموله‌های آن‌ها، احتمال سرقت آن‌ها در جادّه‌های ناامن بسیار زیاد است. خرید ردیاب جی پی اس ایمنی راننده، خودرو و محموله‌های آن را افزایش می‌دهد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE