نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

18 فروردین ، 1398
گروه تحقیقاتی وایزر

تیم پشتیبانی ردیاب وایزر همواره برای پاسخگویی به سؤالات و سهولت استفاده‌ ی کاربران در دسترس می‌ باشد. علی‌ رقم امکان تماس با شماره‌‌ ی پشتیبانی تیم وایزر، مطالعه ‌ی این مقاله به شما کمک می ‌کند که مهم‌ ترین نکات کلیدی را در راه‌ اندازی اپلیکیشن سرو و سیم ‌کارت ردیاب خودرو متوجه گردید. البته اطلاع از این نکات، مراجعه به نمایندگی‌ های مجاز فروش و نصب ردیاب وایزر را که در سراسر کشور حضور دارند، کم‌ اهمیت نمی ‌پندارد، بلکه صرفا جهت افزایش آگاهی شما رانندگان و صاحبان وسایل ‌نقلیه ‌ای می ‌باشد که قصد خرید و استفاده از دستگاه ردیاب را دارید.
قبل از پاسخگویی به مهم ‌ترین سؤالات احتمالی که ممکن است برای کاربران پیش آمده باشد، باید بدانید که هر دستگاه ردیاب وایزر به یک سیم ‌کارت نیاز دارد که باید به درستی در محل خود قرار گیرد. این سیم ‌کارت می‌ تواند از هر شرکت مخابراتی خریداری گردد. اما در ادامه نکاتی را در رابطه با سیم ‌کارت ردیاب آورده‌ ایم که می‌ تواند برای شما مفید باشد. به‌ علاوه دستگاه‌ های ردیاب وایزر به‌ کمک اپلیکیشن سرو و به‌ صورت اینترنتی یا پیامکی ارتباط دارند که درباره ‌ی نحوه‌ ی عملکرد آن‌ ها هم می‌ خوانید. برای نحوه فعال کردن سیمکارت باید توضیحات مربوطه در دفرچه را مطالعه نمایید.

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزرآموزش نصب ردیاب وایزر 

نحوه‌ی فعال‌ سازی سیم‌ کارت هدیه دستگاه ردیاب وایزر

درحال حاضر گروه وایزر به همراه دستگاه ردیاب خودرو یک سیم‌ کارت هدیه به مشتریان ارائه می‌ دهد. این سیم‌ کارت صرفا هدیه‌ خرید دستگاه ردیاب خودور می‌ باشد و مشتری ملزم به استفاده از سیم‌کارت هدیه نیست. امّا در صورتی ‌که بخواهد از سیم‌ کارت هدیه استفاده نماید می‌ بایست با مراجعه به دفاتر امور مشترکین و ارائه‌ سیم‌ کارت و کارت ملّی خود، اقدام به فعّال‌ سازی آن نماید. درصورتی که مایل باشد از سیم‌ کارت شخصی خود استفاده نماید، باید مطمئن شود که تاکنون، سیم‌ کارت بر دستگاه ردیاب دیگری نصب نگردیده است. در صورتی که در‌ گذشته سیم‌ کارت یک‌ بار بر ردیاب دیگری فعال شده است، قبل از اتّصال به دستگاه ردیاب و اپلیکیشن سرو، با تیم پشتیبانی تماس گرفته که اقدامات لازم را جهت راه‌ اندازی مجدّد انجام دهند. البته دقت نماید نحوه ی فعال سازی جی پی اس همراه اول و ایرانسل با هم متفاوت می باشد.

نحوه‌ی فعال‌سازی سیم‌ کارت هدیه دستگاه ردیاب وایزرنحوه فعال کردن سیمکارت هدیه ی وایزر

امنیت سیم‌ کارت دستگاه ردیاب وایزر

گروه وایزر جهت حفظ امنیت اموال مشتریان و حفظ حریم خصوصی، تمهیدات بی‌ شماری در نظر گرفته است. به‌ طور مثال اپلیکیشن سرو اجازه ‌ی تعریف هر دستگاه را فقط به یک کاربر می‌ دهد. بنابراین باید صاحب خودرو، تنها از طریق یک تلفن‌ همراه از اپلیکیشن سرو استفاده نماید. همچنین یکی دیگر از موارد امنیتی سیستم، عدم تغییر سیم‌ کارت به‌ کار رفته در دستگاه ردیاب ماشین است. به‌ عبارتی اگر صاحب خودرو قصد تغییر سیم‌ کارت دستگاه ردیاب را داشته باشد باید با تماس با بخش پشتیبانی شرکت وایزر، اقدام به تعویض سیم‌ کارت نماید. 

ارتباط دستگاه ردیاب در دو حالت اینترنتی و پیامکی با تلفن ‌همراه

دستگاه ردیاب وایزر در دو حالت اینترنتی و پیامکی با اپلیکیشن سرو ارتباط برقرار می ‌کند. اگر در حالت پیامکی باشد، هزینه‌ ی انتقال اطلاعات تنها به هزینه ‌ی پیامک منحصر می ‌شود. در این حالت ارتباط با دستگاه ردیاب خودرو داخل خودرو، به‌ صورت مستقیم و از طریق پیامک برقرار است. 

نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزروایزر چیست   

مراحل تعریف دستگاه ردیاب در حالت پیامکی اپلیکیشن سرو

  • تعیین رمز عبور برای حفظ حریم خصوصی
  • تعیین نوع محصول با انتخاب مدل دستگاه ردیاب از بین گزینه ‌ها
  • ثبت دستگاه با وارد نمودن شماره‌ ی سیم ‌کارت داخل دستگاه ردیاب و شماره‌ ی تلفن ‌همراه کاربر

با ورود اطلاعات مراحل قبلی، اتصال بین دستگاه ردیاب و اپلیکیشن برقرار خواهد شد. فرایند نصب دستگاه چندان سخت و زمان ‌بر نیست ولی مستلزم رعایت همه ‌ی نکات است. برای عبور از همه‌ ی موارد و نصب کامل دستگاه، شارژ بودن تلفن ‌همراه کاربر و سیم‌ کارت دستگاه لازم است. در غیر ‌این صورت فرایند نصب به‌ طور کامل صورت نمی‌ گیرد. 
در صورتی که به هر دلیلی اپلیکیشن سرو از تلفن‌ همراه پاک شده باشد و شما قصد نصب مجدداً آن‌ را دارید با وارد نمودن کد 15 رقمی مخصوص دستگاه ردیاب که کدهای دستوری ردیاب خودرو هستند، می ‌توانید برای بار دوم اپلیکیشن را راه‌ اندازی کنید. در صورت مشاهده ‌ی هر نوع مغایرت، سیستم سرو اجازه‌ی اتصال نخواهد داد. تیم پشتیبانی سرو جهت امنیت وسایل نقلیه راه نصب یک دستگاه بر چندین تلفن‌ همراه را محدود کرده است. در چنین شرایطی باید با تیم پشتیبانی تماس گرفته و با ارائه‌ ی اطلاعات هویّتی خود اقدام به راه‌ اندازی مجدد نمایید. 
درحالت اینترنتی، اطلاعات دستگاه ردیاب و اپلیکیشن از طریق سرورهای تیم وایزر تحلیل و به اپلیکیشن منتقل می ‌شود. این سرورها اطلاعات را تا 1 سال نگهداری می ‌نمایند. هزینه‌‌ ی اشتراک در حال حاضر به ‌صورت مدت زمان‌ های متفاوت از سوی مصرف ‌کننده به شرکت پرداخت می ‌شود که جهت نگهداری اطلاعات بر سرورهای شرکت وایزر می ‌باشد. از آنجایی که شرکت وایزر سعی بر رضایت مشتریان دارد، هزینه‌ ی یک ‌سال اول اشتراک اینترنتی برای مشتریان رایگان خواهد بود. از ابتدای سال دوم مشتریان وایزر می ‌توانند از اپلیکیشن سرو به حالت پیامکی استفاده کنند یا با پرداخت هزینه‌ ی تمدید اشتراک وایزر همچنان از حالت اینترنتی بهره‌مند شوند. 

در چه زمان‌ هایی باید سیم ‌کارت دستگاه ردیاب شارژ باشد؟ 

درصورت استفاده از اپلیکیشن سرو باید همواره سیم ‌کارت دستگاه ردیاب وایزر شارژ باشد. اطمینان از شارژ همیشگی سیم‌ کارت یک ضرورت مهم است زیرا با اتصال به اینترنت می ‌توانید به‌ صورت آنلاین و لحظه ‌ای خودروی خود را ردیابی کنید. با اتمام شارژ اینترنت، عملا اتصال آنلاین به سیستم موقعیت ‌یاب ماهواره ‌ای قطع می ‌گردد. در چنین شرایطی البته قادر خواهید بود که با تماس با شماره ‌ی سیم‌ کارت دستگاه ردیاب جی پی اس خودرو، پیامک ردیاب را دریافت نمایید. در هر صورت از شارژ پولی و شارژ اینترنتی دستگاه ردیاب غافل نشوید. 

مسیر دانلود، نصب و آپدیت مجاز اپلیکیشن سرو

گروه وایزر و تیم تحقیقات و پشتیبانی آن همواره در تلاش است که مشتریان از بهترین امکانات نرم ‌افزار ردیابی بهره‌مند گردند. از این رو جهت استفاده از آخرین ویژگی ‌ها و تنظیمات اپلیکیشن می ‌توانید با جستجوی کلیدواژه‌ ی سرو و یا Sarv در اپلیکیشن کافه ‌بازار (برای نسخه ی اندروید) و در اپلیکیشن سیب اپ (برای نسخه ‌ی iOS) یا وب سایت وایزر آخرین نسخه را دانلود نمایید. 
بهتر است اپلیکیشن ردیاب وایزر را تنها از طریق وب سایت رسمی وایزر و یا کافه ‌بازار و سیب اپ  نصب نمایید. جستجوی اپلیکیشن ردیاب سرو از سایت ‌های دیگر و همچنین انتقال فایل نصبی از طریق بلوتوث، اشکال در استفاده از آن را ممکن است به‌ همراه داشته باشد.
البته ارائه این اطلاعات در این مقاله توجیح این مسئله نمی ‌باشد که صاحبان خودرو، شخصا اقدام به نصب این دستگاه نمایند. امیدواریم با مطالعه‌ ی این مقاله، آگاهی کامل‌ تری نسبت به سیستم اپلیکیشن سرو و ردیاب وایزر بدست آورده باشید. مجموعه ‌ی کاوشکام با تجربه‌ ی 25 ساله در زمینه ‌ی هوشمند سازی و ایجاد امنیت وسایل نقلیه و همکاری با تیم فروش و پشتیبانی وایزر شما را در نگهداری از وسایل‌ نقلیه ‌تان یاری می ‌رساند.

شارژ سیم کارت دستگاه ردیاب وایزر طریقه نصب جی پی اس وایزر

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE