هر آنچه که باید قبل و پس از سرقت وسیله‌ی نقلیه بدانید

12 آبان ، 1397
گروه تحقیقاتی وایزر

همه آنچه که دارندگان خودرو برای جلوگیری از سرقت خودرو باید بدانند

سرقت وسیله‌‌ی نقلیه و دزدیدن اشیاء قیمتی داخل خودرو از رایج‌ترین جرم‌های افراد خلافکار است. هر ساله تعداد زیادی از خودروها و موتور‌سیکلت‌ها مورد سرقت قرار می‌گیرند. بدون شک همه‌ی ما حداقل یکبار یا طعمه سارقین خودرو شده‌ایم و یا از دوستان نزدیک خود این روایت را شنیده‌ایم که خودرو‌شان مورد سرقت قرار گرفته است. 
به همین خاطر، با علم به اینکه رعایت نکات ایمنی و استفاده از سیستم ردیابی موقعیت وسیله‌ی نقلیه امروزه یکی از ضروری‌ترین و ساده‌ترین اقدامات است، آشنا شدن شما با اقدامات امنیتی می‌تواند بسیار مهم تلقی شود. در این مقاله می‌خواهیم نکات لازم را برای محافظت از خودرو به شما بگوییم و اقدامات لازم پس از سرقت خودرو یا موتورسیکلت را توضیح دهیم. 

سرقت خودرو _ ردیاب وایزر

راه‌های جلوگیری از سرقت خودرو 

برخی اقداماتی که لازم است صاحبان وسیله‌ی نقلیه قبل از هر نوع اتفاقی انجام دهند شامل این موارد می‌شود:
استفاده از سیستم‌های حافظتی مانند دزدگیر، آژیر، سنسور و همچنین استفاده از ابزارهای مکانیکی مانند قفل فرمان و قفل پدال.
این ابزارها تا حد زیادی سارقان را از ادامه‌ی هدفشان منصرف می‌کند. اما گاهی با وجود رعایت همه‌ی نکات ایمنی، سارقان به هدف خود می‌رسند. مالکین باهوش فکر آن را کرده‌اند که پس از سرقت خودرو چه باید کنند. 

مراقبت خودرو برای جلوگیری از دزدیده شدن

نکات ضروری جهت جلوگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت 

عوامل متعددی در وقوع سرقت خودرو موثر است ولی مهمترین انگیزه‌ی سارقین وسیله‌ی نقلیه ضعف ایمنی، پارک خودرو در خیابان‌های ناامن و خلوت و عدم استفاده از سیستم‌های حفاظتی است. باید بدانید که سهل‌انگاری مالکان مهمترین علت سرقت وسیله‌ی نقلیه مانند خودرو و موتورسیکلت بوده، بنابراین رها کردن خودرو جلوی درب منزل، در نقاط تاریک و فاقد روشنایی اصلاً کار عقلانی و منطقی نیست. 
باید بپذیریم که نمی‌توانیم خودروهایی با نقص سیستم ایمنی را با خیال آسوده بیرون از پارکینگ بگذاریم، به ابزارهای امنیتی بی‌توجه بمانیم و انتظار داشته باشیم که دارایی‌های‌مان در امان بمانند. 

پیگیری خودرو پس از سرقت با کمک ردیاب جی پی اس

گاهی همه نکات ایمنی رعایت شده است، خودرو مجهز به دزدگیر است و ابزار امنیتی در ماشین وجود دارد. با وجود رعایت همه نکات ایمنی باید آگاه باشید که سارقان همیشه برای عملی کردن نیت و نقشه‌ی خود در کمین هستند تا از کوچک‌ترین فرصت استفاده نمایند. گاهی در انتظار می‌نشینند تا صاحب خودرو برای باز نمودن درب پارکینگ از ماشین پیاده گردد و بلافاصله وارد خودروی روشن شده و سریعاً محل را ترک کنند. به علاوه باز نمودن درب خودروها و سرقت موتورسیکلت‌هایی که سیستم ایمنی مجهزی ندارند برای سارقان حرفه‌ای چندان دشوار نیست. بنابراین نصب ردیاب GPS در وسایل نقلیه بهترین راهکار برای پیگیری و یافتن مکان سارق می‌باشد. 

خودروهای به سرقت رفته _ ردیاب وایزر

سارقان با ماشین‌های دزدیده شده چه می‌کنند؟

تحقیقات نشان داده است که سارقان با ماشین‌هایی که سرقت می‌کنند به 4 روش برخورد می‌کنند.
1. از خودروی سرقتی جهت انجام جرم استفاده می‌کنند و سپس خودرو را در محلی دورتر رها می‌کنند. 

2. قطعات وسیله‌ی نقلیه را اوراق نموده و ضایعات آن را می‌فروشند. 

3. برخی سارقان حرفه‌ای هم با اسناد و مدارک جعلی، قصد فروش خودرو را دارند.

4. گاهی هم سارقان به قصد تفریح و عادت به ارتکاب جرم دست به دزدی می‌زنند و هدفشان تنها این است که خودرو را در مکانی خارج از شهر رها کنند.
در هر صورت سرعت عمل در پیگیری و پیدا کردن وسیله‌ی نقلیه‌ی مسروقه نقش اساسی در یافتن آن دارد زیرا سارق نمی‌تواند به اهداف خود دست یابد. بنابراین هر چه سریع‌تر باید اقدامات لازم را انجام دهید. 


چگونه ماشین دزدیده شده را پیدا کنیم؟

روال پیگیری خودرو مسروقه همیشه به این صورت بوده است:
1. تماس با پلیس 110 و تهیه‌ی گزارش از محل سرقت 
2. مراجعه به بخش کلانتری و ارائه‌ی کپی مدارک ماشین و اطلاعاتی درباره‌ی زمان و مکان سرقت
3. انتظار جهت یافتن خودروی مسروقه و تماس اداره‌ی پلیس یا کلانتری

تماس با اداره‌ی پلیس و نیروی انتظامی ضرورتی مهم است ولی در این میان صاحب خودرو باید منتظر تماس باقی بماند تا پیدا شدن خودرو را به او اطلاع دهند. یافتن خودرو از این طریق و انتظار پیدا شدن آن بسیار استرس‌زا و ناراحت‌کننده است. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی و ورود ابزارهای امنیتی و ردیابی GPS در بازار ایران، احتمال ردیابی خودرو در هر شرایطی وجود دارد. کافی است قبل از بروز چنین حادثه‌ای، وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را با قیمت مناسب و کمترین هزینه به ردیاب جی پی اس ماشین مجهز کنید. 

دزدگیر ماهواره ای _ ردیاب وایزر

ردیابی خودروی مسروقه با جی پی اس وایزر

با استفاده از دستگاه ردیاب GPS وایزر می‌توانید موقعیت وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر مشاهده کنید. با نصب ردیاب جی پی اس در هنگام سرقت، پیام هشدار دریافت می‌کنید و این امکان را دارید که کاملاً موقعیت اتومبیل و سرعت آن را کنترل نمایید. حتی شما می‌توانید اتومبیل را خاموش نمایید و اجازه حرکت به سارق را ندهید. این ردیاب در برابر هرگونه ضربه و شوک حساس بوده، بنابراین قبل از هر نوع حرکتی شما پیام هشدار را چه از طریق پیام و چه از راه اپلیکیشن سرو دریافت می‌نمایید. 

تجربه‌ ی استفاده از ردیاب جی پی اس وایزر زمان سرقت موتور‌سیکلت

یکی از کاربران آینده‌ نگر و باهوش، تصمیم می‌گیرد موتورسیکلت خود را به سیستم ردیاب جی پی اس مجهز نماید. نصاب با تجربه، دستگاه کوچک ردیاب GPS وایزر را در قسمتی از موتورسیکلت بصورت پنهانی نصب می‌نماید و صاحب موتورسیکلت، اپلیکیشن سرو را در گوشی خود نصب می‌کند. پس از مدتی در یک روز عادی وقتی صاحب موتورسیکلت از درب منزل بیرون می‌آید، متوجه سرقت موتور‌ می‌شود، بلافاصله با روشن نمودن اپلیکیشن سرو و تماس با کارشناس تیم پشتیبانی وایزر موفق می‌شود خود را به درب منزل سارق برساند و با تماس با ماموران نیروی انتظامی، در محل زندگی سارق، وی را دستگیر می‌نمایند و مشخص می‌گردد که سارق حجم زیادی از اموال مسروقه را در منزل خود پنهان نموده است و به این صورت سارق به مراجع قانونی تحویل داده می‌شود. 
امروزه مراقبت و نگهداری از اتومبیل، موتورسیکلت و سایر وسایل نقلیه با کمی آینده‌نگری و هوش امکان‌پذیر است. چه بسا انتخاب یک ردیاب با‌کیفیت و افزایش آگاهی نسبت به چنین موقعیت‌های استرس‌زایی می‌تواند شما را در برابر آن آماده کرده و از بروز هرگونه خسارت مالی جلوگیری نماید. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE