ردیاب جی پی اس ضرورتی برای حفاظت خودروها

09 آبان ، 1397
گروه تحقیقاتی وایزر

حتماً در سال‌های اخیر با نام ردیاب خودرو یا GPS برخورد داشته‌اید و شنیده‌اید جی پی اس خودرو بهترین وسیله برای پیگیری وسایل نقلیه از هرکجا و هر زمان با استفاده از اینترنت یا پیامک موبایل است. شاید شما هم به عنوان مدیر یک شرکت مسافربری این نیاز را احساس نموده‌اید که بر رفتار رانندگان و سرعت وسایل نقلیه در اختیارشان کنترل و نظارت داشته باشید. ممکن است همیشه نگران خودرو خود در مکان‌های نا امن بوده‌ باشید. دانستن موقعیت مکانی وسایل نقلیه در هر لحظه ممکن است برای اشخاص حتی صاحبان یک کسب و کار بسیار ارزشمند باشد.

gps خودرو _ گروه تحقیقاتی وایزر

 امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی، دستگاه‌های پیشرفته و مجهزی وارد بازار شده‌اند که مناسب زندگی در اجتماع کنونی است. شاید سال‌ها پیش، به دلیل اینکه محیط زندگی‌مان به این اندازه پیچیده و نامطمئن نبود، نیاز به برخی ابزارهای امنیتی مانند دزدگیرهای خودرو، دزدگیرهای اماکن و ردیاب‌های GPS احساس نمی‌شد. اما شهرنشینی، افزایش جمعیت، نابسامانی‌های اقتصادی و اجتماعی شرایطی بوجود آورده است که آمار سرقت را در شهرها افزایش داده است. از سوی دیگر رشد تکنولوژی، تولید ماشین‌هایی با امکانات بیشتر و لوکس را فراهم نموده که مسلما دارای قیمت و ارزش زیادی هستند، بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به وسایل نقلیه‌ی ساده‌ی گذشته دارند. مراقبت از وسایل نقلیه در برابر سارقین حرفه‌ای تنها یکی از دلایل نصب جی پی اس بر روی ماشین‌های شخصی است که البته مهمترین علت استفاده از آن تاکنون بوده است. 
استفاده از ردیاب‌ها امروزه علاوه بر جلوگیری از سرقت و مفقودی خودروها، به وسیله‌ای متداول برای آگاهی از وضعیت ماشین‌های شخصی، مدیریت خودروهای اداری، کنترل ماشین‌های سواری و سنگین سازمان‌ها تبدیل شده است. دغدغه‌ی مالکان خودرو در اطلاع و کنترل شرایط وسایل نقلیه‌ای که به دست کارمندان می‌سپارند دغدغه‌ای دائمی است که این مسئله هم دلیل دیگری برای استفاده از ردیاب‌های جی پی اس ماشین می‌باشد. بنابراین متوجه شده‌اید که GPS خودرو یک وسیله‌ی چند منظوره است و می‌توان با توجه به خواسته و نیاز خود یکی از بهترین مدل‌های آن را انتخاب نمایید. گروه تحقیقاتی ردیاب وایزر در حال ارائه‌ی انواع مختلف سیستم‌های ردیابی GPS می‌باشد و تیم وایزر معتقد است که تجربه ما نه تنها موجب تولید محصولات با کیفیت بلکه مجموعه‌ ای از مهارت و فن‌آوری را در محصولات خود به نمایش گذاشته است. در ادامه مقاله می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره GPS خودرو کسب کنید. 

ردیابی خودرو بر روی موبایل

 GPS مخفف چه کلمه‌ای است و به چه معنی می‌باشد؟

ردیاب ماشین (GPS) مخفف کلمه Global Positioning System  به معنی سیستم موقعیت‌ یابی جهانی که با 24 ماهواره به دور کره زمین در حال فعالیت است. موقیت‌یابی یا ردیابی از طریق GPS در تمام طول شبانه روز و در سراسر نقاط کره‌ی زمین صورت می‌گیرد و امروزه رشد تکنولوژی باعث گسترش استفاده از این ابزار در بین عموم مردم شده است. اگر به دنبال انتخاب بهترین ردیاب جی پی اس خودرو هستید می‌توانید مشخصات بهترین ردیاب خودرو را در این مقاله مطالعه کنید ولی برخی سوالات متداول درباره‌ی ردیاب GPS را در ادامه به طور مختصر توضیح داده‌ایم.

از طریق جی پی اس چه کنترلی روی ماشین خواهیم داشت؟
دستگاه‌های ردیاب GPS خودرو این امکان را به صاحبان خودرو می‌دهند که اطلاعاتی از موقعیت جغرافیایی خودرو خود از طریق پیامک یا اینترنت با اپلیکیشن وایزر داشته باشند. 
اگر به خودرو ضربه‌ای وارد شود به مالک خودرو هشدار ارسال می‌گردد.
مالکین از طریق گوشی موبایل‌شان هشدار روشن شدن و جابجایی خودرو را بلافاصله مشاهده می‌کنند.
همچنین هشدار ضعیف شدن باتری ردیاب از جمله مواردی است که به صاحبان خودرو اطلاع داده می‌شود و غیره.

ردیاب جی پی اس تا چه فاصله‌ای کار می‌کند؟
ردیاب‌ها می‌توانند از هر فاصله‌ای کاربرد داشته باشند و اطلاعات را از موقعیت جغرافیایی مختلفی دریافت کنند و به صاحبان وسایل نقلیه منتقل نمایند. در حقیقت ردیابی لحظه‌ای از وسایل نقلیه در هر مکان و زمان و بدون محدودیت از ویژگی بارز و مهم ردیاب‌ها می‌باشد. کنترل در هر فاصله و شرایطی با نصب دستگاه‌های ردیاب جی پی اس امکان‌پذیر است و برای همه خودروها قابل اجرا و نصب می‌باشد. 

آیا ردیاب خودرو بعد از قطع برق ماشین همچنان کار می‌کند؟
این سوال پیش می‌آید که در زمان قطع باتری خودرو توسط سارقین، صاحبان خودرو از وضعیت وسیله‌ی نقلیه‌ شان چگونه اطلاع پیدا می‌کنند؟ ردیاب‌ها بسته به نوع شان دارای باتری داخلی می‌باشند که در صورت قطع برق ماشین، تا چند ساعت شارژ خود را حفظ می‌کند. علاوه بر این ردیاب‌های جی پی اس ماشین قطع شدن برق خارجی دستگاه ردیاب را به صاحب خودرو اطلاع می‌دهند. 

جی پی اس مناسب برای تمام خودرو ها

آیا همه‌ی ماشین‌ها امکان نصب ردیاب را دارند؟

ردیاب جی پی اس آنلاین بر روی همه‌ی خودروهای داخلی و خارجی نصب می‌شود. علاوه بر آن این دستگاه‌ها مناسب تمامی ماشین‌های اداری، اورژانس، آتش‌نشانی، باربری، مسافربری و بسیاری از وسایل نقلیه‌ای که نیاز به مدیریت و ردیابی دارند می‌باشند. دستگاه‌های ردیاب با توجه به ابعاد کوچکی که دارند می‌توانند بر روی هر وسیله‌ی نقلیه‌ای حتی موتورسیکلت و دوچرخه نیز نصب شوند.

محل نصب GPS در خودرو؟

بهتر است ردیاب‌ها در قسمتی از ماشین نصب شوند که در معرض دید نباشند. ردیاب ماشین مانند هر وسیله‌ی دیگر موقعیت‌یابی، باید در محلی مخفی نصب شود تا در صورت سرقت خودرو توسط سارقین، از کار انداختن آن کار سختی باشد.حتی می‌توانید از اتصالات و سیم‌کشی مخفی استفاده نمایید که کاملا پوشیده باشد. 

اپلیکیشن جی پی اس خودرو

بهترین ردیاب خودرو با توجه به نیاز مصرف‌ کننده
در انتخاب ردیاب به شرایط خود توجه کنید و مدلی را انتخاب نمایید که مناسب نیازهای شما باشد. باید بدانید عموما خریداران ردیاب خودرو به دنبال رفع نیازهای زیر می‌باشند:
شنود صدای داخل خودرو
ردیابی مرسوله‌های ارسالی
ذخیره‌ی اطلاعات مسیرهای طی شده
حفاظت از خودرو در محل‌های ناامن
هشدار حرکت و ضربه
کنترل سرعت و متوقف نمودن خودرو در زمان وقوع سرقت
ردیابی لحظه‌ای (زنده) خودرو در هر زمان
بررسی عملکرد و مسیر طی شده توسط کارمندان


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE