ردیاب خودرو با کیفیت چه کاربردهایی دارد؟

04 مهر ، 1397
گروه تحقیقاتی وایزر

ردیاب خودرو وسیله ‌ای در اندازه کوچک مانند دزدگیر می ‌باشد که سیم کارت داخل آن قرار می ‌گیرد و به کمک آن صاحب خودرو می ‌تواند از محل دقیق خودرو خود آگاه باشد و آن را ردیابی کند. این دستگاه روی هر گونه وسیله ‌ی نقلیه‌ ای از جمله سبک و سنگین و حتی موتورسیکلت به آسانی قابل نصب است و محدودیتی برای استفاده از آن وجود ندارد.

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یا همان جی پی اس خودرو وسیله‌ ای است در اندازه‌ های مختلف و اغلب کوچک که توسط سیم کارت راه‌ اندازی می ‌شود. این وسیله عموما داخل درب ماشین یا داخل سقف یا در داشبورد ماشین قرار می‌ گیرد. برخی از انواع ردیاب‌ های خودرو معمولا سیم‌کشی آسانی داشته و برخی نیز بدون نیاز به سیم‌ کشی قابل حمل هستند و می ‌توان به آسانی آن‌ ها را در اتومبیل ‌های داخلی و خارجی، سبک یا سنگین نصب نمود. ردیاب خودرو باکیفیت قابلیت این را دارد که با هر بار باز شدن درب ماشین یا ضربه خوردن به ماشین به صاحب خودرو اس ام اس هشدار ارسال نماید. در واقع ردیاب خودرو می‌ تواند کار دزدگیر را نیز انجام دهد زیرا در صورت سرقت خودرو می ‌تواند ردیابی خودرو را انجام دهد یا با ارسال یک دستور یا پیامک از داخل اپلیکیشن خودرو را خاموش نموده و به هیچ وجه امکان روشن شدن مجدد آن برای شخص دیگری به جز صاحب خودرو وجود نداشته باشد.

مکان یاب خودرو
دستورات پیامکی ردیاب خودرو 

نحوه‌ی نصب ردیاب خودرو

ردیاب خودرو توسط سیم کارتی (دزدگیر سیم کارتی خودرو) که بر روی آن نصب می ‌شود می ‌تواند موقعیت جغرافیایی که همان طول و عرض جغرافیایی است را در هر لحظه که بخواهید نشان دهد و از طریق پیامک و یا اینترنت به صاحب خودرو ارسال نماید. از طریق اینترنت سیم کارت، صاحب خودرو می ‌تواند از هر نقطه دنیا بدون وجود محدودیت فاصله و در هر لحظه خودرو خود را به صورت آنلاین ردیابی و مشاهده نماید.
همه ردیاب ‌ها به یک شکل بر روی خودرو نصب می ‌شوند. کافی است که از سر مثبت و منفی برق خودرو به ردیاب وصل کنید و برای استفاده از سایر امکانات جانبی کافی است که آن ‌ها را به سوکت ردیاب خودرو نصب کنید. می ‌توانید برای نصب ردیاب خودرو از یک نصاب دزدگیر کمک بخواهید که در کم‌تر از چند دقیقه ردیاب خودرو شما را بر روی اتومبیل ‌تان نصب خواهد کرد. البته همواره پیشنهاد ما جهت نصب دستگاه مراجعه به نمایندگان رسمی می ‌باشد.
لازم به ذکر است که تفاوتی در نوع اپراتور سیم کارتی که در دستگاه ردیاب خودرو استفاده می ‌شود وجود ندارد. مصرف ماهانه شارژ سیم کارت نیز کاملا بستگی به تنظیمات ردیاب دارد.

پشتیبانی گروه وایزر
تنظیمات ردیاب خودرو و تنظیم محل نصب ردیاب خودرو 

کاربردهای ردیاب خودرو

دو تکنولوژی اصلی که در ردیاب وجود دارد جی پی اس (GPS) و جی پی آر اس (GPRS) است. ردیاب خودرو به وسیله جی پی اس، طول و عرض جغرافیایی خودرو را بدست می ‌آورد و به وسیله جی پی آر اس (سیم کارت) این مختصات را برای صاحب خودرو ارسال نموده و به این شکل ردیابی خودرو را انجام می‌ دهد. از کاربردهای ردیاب خودرو می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ردیابی لحظه‌ ای خودرو
  • خاموش کردن خودرو از راه دور
  • تعریف کردن سرعت مجاز برای خودرو بر حسب کیلومتر که اگر سرعت خودرو بیش‌تر از سرعت مجاز تعریف شود به صاحب خودرو پیغام هشدار فرستاده می‌ شود.
  • تعریف محدوده مجاز جغرافیایی برای عبور و مرور خودرو که در غیر این صورت هشدار برای صاحب خودرو ارسال می ‌شود.
  • مشاهده مسیر پیموده شده توسط خودرو با زمان و تاریخ دقیق

موارد هشدارهای ردیاب خودرو

بهترین ردیاب خودرو در صورتی که هر یک از موارد زیر اتفاق بیفتد به صاحب خودرو پیام هشدار می ‌فرستد و او را با خبر می ‌کند که غیرفعال یا فعال کردن آن ها به دلخواه صاحب خودرو است.
باز شدن درب خودرو، روشن و خاموش شدن خودرو، حمل خودرو با یدک‌کش، حرکت خودرو، حرکت با سرعت غیر مجاز، ضربه و لرزش خودرو، کم شدن باتری دستگاه، جدا کردن ردیاب از خودرو، دستکاری برق خودرو، خارج شدن و وارد شدن به محدوده خاص تعریف شده توسط صاحب خودرو و غیره.

اپلیکیشن وایزر
ردیابی از طریق سیم کارت 

راهنمای خرید ردیاب خودرو

اولین و مهمترین نکته ‌ای که در خرید ردیاب خودرو باید مورد توجه قرار بگیرد، خرید از یک تیم و برند معتبر می ‌باشد که خدمات پس از فروش ارائه دهد و مشتریان نیز از خدمات آن رضایت کافی داشته باشند. در واقع خدمات پس از فروش و گارانتی در انتخاب و خرید ردیاب خودرو از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است.
دومین نکته وجود نرم‌ افزار و یا اپلیکیشن وایزر اختصاصی بر روی دستگاه است که سرور آن داخل کشور باشد تا سرعت و امنیت کار بالا برود. در هنگام خرید باید چیپ دستگاه ردیاب خودرو را نیز بررسی کنید تا از نوع قدیمی و منسوخ شده آن نباشد و با اپراتورهای کشور مشکلی نداشته باشد.
شرکت کاوشکام آسیا (وایزر) ارائه دهنده بهترین و به روزترین ردیاب های خودرو با قابلیت های منحصربه فرد ردیابی ماهواره ای و لحظه ای وسیله نقلیه شما می باشد. شرکت وایزر دارای اپلیکیشن سرو است که می توانید بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کرده و به صورت آنلاین موقعیت وسیله نقلیه تان را مشاهده نمایید. همچنین ردیاب های وایزر این امکان را به شما می دهد که به هنگام باز شدن درب خودرو با ارسال یک پیامک شما را مطلع سازد. جهت مشاوره و اطلاع از قیمت دستگاه ردیاب خودرو می توانید به وب سایت (www.wizerco.com) مراجعه کرده و یا با تلفن پشتیبانی ردیاب وایزر 86045860-021 تماس حاصل نمایید. 

راهنمای خرید ردیاب خودرو
راهنمای خرید ردیاب خودرو 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE