استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟
21 اسفند ، 1401
گروه تحقیقاتی وایزر

این که مزایا و معایب استفاده از جی پی اس خودرو چیست شاید سوال خیلی‌ها باشد. GPS خودرو نوعی تکنولوژی است که توانسته در بازار جایگاه خود را به دست آورد و مورد توجه و اعتماد افراد زیادی واقع شود. این دستگاه دارای ویژگی ‌ها و مزایای بسیاری‌ست و شما می‌ توانید با نصب جی پی اس خودرو از وضعیت‌ فعلی و حتی گذشته‌ ی خودرو خود اطلاع داشته باشید و خودرو را از راه دور ردیابی کنید. امکانات بی‌نظیر جی پی اس خودرو باعث شده تا هر کسی نیاز به استفاده از این تکنولوژی را احساس نماید. در ادامه این مقاله مزایا و معایب جی پی اس خودرو را به شما خواهیم گفت.

جی پی اس خودرو چیست؟

GPS خودرو در سال‌ های اخیر متقاضیان بسیاری را به دست آورده است. این تکنولوژی جدید دارای کیفیت بسیار عالی و مزایای فراوان می‌باشد. عملکرد اصلی این سیستم مشخص کردن موقعیت و مکان خودرو شما می ‌باشد. دستگاه‌ های GPS خودرو در قیمت و کیفیت ‌های مختلفی وجود دارند که صرفا قیمت آن ‌ها نشان ‌دهنده‌ ی کیفیت و کارکرد بالا و یا پایین ‌شان نمی ‌باشد. دستگاه‌ های ردیاب در نحوه‌ ی عملکرد نیز تفاوتی ‌هایی دارند و هر مدل ویژگی ‌های خاص خود را دارد. در هنگام تهیه‌ ی بهترین GPS خودرو دقت کنید تا فارغ از قیمت ردیاب خودرو بر کیفیت و عملکرد آن نیز توجه داشته باشید. در واقع انواع دستگاه‌ جی پی اس خودرو، هوشمند و با دقت عملکرد متفاوت هستند، عموما قطعات داخلی قابل قبولی دارند و قابلیت ‌هایی نظیر ارائه‌ هشدار کنترل سرعت مجاز و غیرمجاز و غیره را علاوه بر ردیابی خودرو ارائه می ‌دهند. قطعا تجربه‌ ی بازار نشان دهنده‌ی کیفیت ردیاب مورد نظری که قصد تهیه ‌ی آن را داشته باشید، خواهد بود.

جی پی اس خودرو وایزر 
مشکلات جی پی اس خودرو 

مزایای جی پی اس خودرو

از مزیت‌ های جی پی اس ماشین می‌توان به موارد بسیاری اشاره نمود یکی از این موارد موقعیت ‌یابی خودرو به صورت آنلاین به صورت دقیق و در کم‌ترین زمان ممکن می‌باشد که از طریق تلفن همراه و در مواردی کامپیوتر ممکن می‌ باشد و همچنین از بسیاری از وضعیت‌ های خودرو و هشدارها می‌توانید از فاصله دور از آن ها مطلع شوید. اگر شرایط صحیح استفاده از یک GPS خودرو ارزان و با کیفیت رعایت شود، می ‌توانید از آن تا مدت زمان زیادی بدون هیچ مشکلی استفاده نمایید. این دستگاه مزیت ‌های بسیاری دارد که باعث شده است توجه عموم مردم را به خود جلب کند و با ارائه‌ ی خدمات و البته گارانتی معتبر بر استقبال مردم تاثیر بسزایی گذاشته و افراد بسیاری آن را تهیه و مورد استفاده قرار می ‌دهند. از دیگر مزایای ردیاب GPS خودرو ارزان قیمت می ‌توان به ارائه‌ ی گزارش مسیر حرکت خودرو، تاریخ و زمان‌ هایی که خودرو شما حرکت کرده و غیره نیز اشاره کرد، که تمامی این ‌ها توانایی کنترل امنیت فوق ‌العاده‌ای را بر روی خودروی خود در اختیار شما قرار دهد.

بسته بندی جی پی اس وایزر- GPS خودرو
معایب دزدگیر ماشین 

معایب ردیاب خودرو

طیف ردیاب‌ های GPS خودرو تولید شده در مدل‌ های متفاوتی می ‌باشد که ویژگی‌ های مختلفی را نیز دربردارند؛ برخی از جی پی اس خودرو در مدت زمان هر 5 دقیقه یکبار به روزرسانی می ‌شوند و برخی هم هر یک ساعت یک بار این کار را انجام می ‌دهند. ردیاب ‌های GPS ماشین بی ‌کیفیت ممکن است معایبی داشته باشد، که از معایب جی پی اس خودرو ارزان قیمت و بی کیفیت می ‌توانند به این شکل پدیدار شوند؛برای مثال در برخی موارد اطلاعات اشتباه و یا ناقصی از دستگاه ردیاب برای تلفن همراه شما ارسال می‌ کنند و یا گاهی به دلیل کیفیت پایین دستگاه ردیاب ارائه شده و همچنین یکی دیگر مشکلات ردیاب خودرو نداشتن گارانتی معتبر ممکن است در مدت بسیار کمی از کار بیفتد و قابل استفاده و راه‌اندازی مجدد نباشند. تمامی دستگاه ‌های الکترونیکی همانند دستگاه‌ های ردیاب GPS، نحوه‌ی صحیح استفاده و البته شرایط نگهداری دارند که با رعایت چند نکته ساده می‌ توان لذت استفاده از یک دستگاه و تکنولوژی باکیفیت را برد. عموما ردیاب‌ های GPS برای ماشین بسته به قیمت دارای ویژگی ‌های بیشتری نیز می ‌باشد که شما در وهله اول ممکن است ندانید که جی پی اس ماشین چیست و در مقابل ویژگی های سیستم جی پی اس برای ماشین گیج شوید و طریق استفاده آن را بلد نباشید. اما به مرور زمان و همچنین کمک نمایندگی‌ های معتبر در هنگام تهیه ‌ی ردیاب، آن ‌ها را یاد خواهید گرفت.

ردیابی خودرو در ترافیک شهری
امکانات GPS خودرو 

روش استفاده از سایت ردیابی خودرو

بعد از اینکه شما ردیاب GPS خودرو را تهیه و نصب کردید بسته به نوع محصول خریداری شده، به شما اپلیکیشن و یا وب سایت ردیابی خودرو توسط شرکتی که از آن دستگاه را خرید کرده ‌اید ارائه می ‌شود. برای فعال شدن آن ها عموما به شما نحوه فعال ‌سازی را در همان لحظه ‌ی تهیه‌ ی ردیاب اعلام و آموزش می‌ دهند و نیز در مواردی یک پسوردی به شما داده می ‌شود که شما می ‌توانید با وارد شدن به وب سایت مربوطه از طریق کامپیوتر ردیابی خودرو خود را انجام دهید. تیم وایزر با ارائه ‌ی اپلیکیشن اندروید و iOS فارسی با نام " اپلیکیشن سرو" که با تمام محصولات موجود و آینده‌ ی وایزر هماهنگ است، این تجربه ‌ی کاربری را به نحو قابل توجهی آسان ‌تر و قدرتمندتر کرده است.

ویژگی‌های ردیاب خودرو

از ویژگی‌ های GPS خودرو می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:
قابلیت خاموش نمودن خودرو از هر نقاط دنیا فقط با ارسال یک دستور در اپلیکیشن، یا یک پیامک از طریق تلفن همراه، پشتیبانی صوتی دو طرفه و قابلیت شنیدن صدای داخل کابین خودرو، اعلام روشن شدن غیرمجاز خودرو و تعیین و مشخص کردن محدوده مجاز تردد خودرو از ویژگی‌ های GPS خودرو می‌ باشد. هم چنین موارد بسیار دیگر نیز وجود دارد که نشان ‌دهنده‌ ی اهمیت و کاربرد عالی این دستگاه می ‌باشد.

جی پی اس خودرو و اپلیکیشن سرو
wizer gps 

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE