کاربرد جی پی اس و ردیاب در صنعت بیمه

ردیاب جی پی اس خودرو تکنولوژی نوینی است که در بسیاری از سازمان‌ها، شرکت‌ها و صنایع از جمله صنعت بیمه کاربرد دارد. شرکت‌های کارگزاری بیمه با نصب ردیاب GPS خودرو بر روی ماشین افرادی که با آن‌ها قرارداد دارند (مانند قرارداد بیمه بدنه و بیمه سرقت خودرو)، از موقعیت دقیق خودروی مسروقه اطلاع پیدا می‌کنند و با پرداخت خسارت به صاحب خودرو، برای پیدا کردن خودروی مسروقه در کمترین زمان ممکن اقدام می‌کنند و اتومبیل را به صاحب آن بازمی‌گردانند. این کار باعث کاهش هزینه‌های شرکت‌های بیمه و مدیریت هزینه‌های آن‌ها می‌شود. در این مطلب همراه ما باشید تا به بررسی بیشتر کاربرد جی پی اس و ردیاب در صنعت بیمه بپردازیم.

استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمهاستفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه

استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه

امروزه، با توجه به این که نیاز به امنیت خودرو افزایش یافته است، نصب ردیاب جی پی اس به یک ویژگی ضروری برای وسایل نقلیه شرکت‌ها تبدیل شده است. خوشبختانه، فناوری‌ ردیابی در دنیای امروز مقرون‌به‌صرفه‌تر و در دسترس‌تر از همیشه است. ردیاب‌ها مزایای زیادی در صنایع مختلف ارائه می‌دهند که از مهم‌‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده غیرمجاز از وسایل‌نقلیه را کاهش می‌دهند؛
 • هزینه‌های سوخت را کنترل کرده و کاهش می‌دهند؛
 • امکان سازماندهی و مدیریت توقف خودروها در مسیر را فراهم می‌کنند؛
 • موقعیت خودروها را به صورت لحظه‌ای نشان می‌دهند؛
 • امنیت خودرو را افزایش می‌دهند و امکان بازیابی وسیله‌نقلیه سرقت شده را فراهم می‌کنند؛
 • از میزان سرعت خودرو، میزان مسافت پیموده شده، مدت زمان رانندگی و دیگر موارد گزارش ارسال می‌کنند.

از این مزایای ردیاب در صنعت بیمه نیز استفاده می‌شود. ردیاب جی پی اس بهترین ابزار ضد سرقت خودرو محسوب می‌شود و همین ویژگی موجب شده تا در صنعت بیمه به منظور کاهش هزینه‌های ناشی از سرقت خودرو از آن استفاده شود.

در صورتی که خودرویی تحت پوشش بیمه سرقت خودرو قرار داشته باشد و به سرقت برود، بیمه موظف است تا به صاحب خودرو خسارت پرداخت کند. در صورتی که شرکت بیمه‌کننده از ردیاب جی پی اس بر روی خودروهای تحت پوشش بیمه‌ خود استفاده کند، می‌تواند به کمک اطلاعات دقیقی که ردیاب از موقعیت خودروی مسروقه ارسال می‌کند، ماشین را دوباره پیدا کند و به صاحب آن بازگرداند.

دیگر مقالات وایزر را در این بخش دنبال نمایید

وایزر چیست؟

برچسب جی پی اس

نقش ردیاب جی پی اس در صنعت ساخت و ساز

علاوه بر این، شرکت‌های بیمه خودرو می‌توانند با استفاده از ردیاب جی پی اس ماشین، اتومبیل‌های توریستی و اجاره‌ای را هم تحت پوشش بیمه خود قرار دهند. به کمک ردیاب می‌توان بر موقعیت دقیق خودروهای اجاره‌ای و نحوه‌ استفاده از آن‌ها نظارت داشت و به این ترتیب جلوی آسیب‌ها و خطرات پیش‌بینی نشده را گرفت.

همچنین اگر خودروی بیمه‌شده تصادف کند، شرکت بیمه به کمک ردیاب جی پی اس می‌تواند دریابد که مقصر در تصادف چه کسی بوده است. ردیاب خودرو با در اختیار گذاشتن اطلاعات دقیق در مورد سرعت هنگام رانندگی و مسیر حرکت، مقصر تصادف را مشخص می‌کند.

استفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمهاستفاده از ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه

بیمه مبتنی بر مصرف خودرو چیست؟

یکی از جدیدترین کاربردهای ردیاب جی پی اس در صنعت بیمه، استفاده از آن برای بیمه مبتنی بر مصرف خودرو است. این نوع بیمه چند سالی است که در کشورهای پیشرفته مانند ژاپن، آمریکا، انگلیس و استرالیا اجرایی شده است.

در بیمه‌های سنتی خودرو، اگر ماشین برای چند سال متمادی بدون تصادف باشد، شرکت بیمه تخفیف‌هایی برای صاحب خودرو در نظر می‌گیرد؛ این نوع تخفیف ایرادهای زیادی دارد، به عنوان مثال برای این که شرکت بیمه یک راننده را جزو رانندگان خوب محسوب کند، باید چند سال متمادی زمان بگذرد.

ممکن است در این مدت، صاحب خودرو تصمیم به تغییر ماشین خود بگیرد که در این صورت تمام تخفیف‌های او از بین می‌رود. این ایرادها در بیمه سنتی به این دلیل است که بیمه‌ها تنها بر اساس مدت زمان مشخصی انجام می‌شود و یک خودرو برای مثال به مدت یک سال بیمه است.

در بیمه مبتنی بر مصرف، هزینه‌ی بیمه بر اساس مقدار کیلومتری است که فرد رانندگی می‌کند. البته فاکتورهای دیگری مانند نحوه‌ رانندگی، مدت زمان رانندگی، محل رانندگی و دیگر عوامل هم مهم است و بیمه بر اساس آن‌ها محاسبه می‌شود.

این نوع بیمه‌ جدید انواع مختلفی دارد و در ساده‌ترین نوع آن، هزینه‌ی بیمه بر اساس میزان مسافت پیموده شده تعیین می‌شود. در بیمه‌های دیگر اطلاعاتی مانند میزان سرعت وسیله‌نقلیه، میزان شتاب، تعداد ترمز، ساعت‌های رانندگی و ... نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر اساس آن برای رانندگانی که عملکرد بهتری دارند، تخفیف در نظر گرفته می‌شود.

ردیاب جی پی اس خودرو بهترین وسیله برای این کارکرد است. این ابزار کاربردی، اطلاعات مهمی در مورد موقعیت خودرو، سرعت، میزان و مکان توقف، شتاب خودرو، زمان‌های رانندگی به شرکت بیمه ارائه می‌دهد و بیمه می‌تواند با بررسی گزارش‌ها و سوابق، بهترین راننده را ارزیابی کند.

نقش جی پی اس و ردیاب در صنعت بیمهنقش جی پی اس و ردیاب در صنعت بیمه

مزایای بیمه خودرو مبتنی بر مصرف چیست؟

این نوع بیمه ضمن این که محاسبه تخفیف برای رانندگان را عادلانه‌تر می‌کند، این موقعیت را به وجود می‌آورد که راننده از خودروی خود فقط در زمان‌های ضروری استفاده کند. با وجود این بیمه، دیگر نیازی نیست که صاحب خودرو چند سال منتظر بماند تا تخفیف دریافت کند.

کلام پایانی

ردیاب جی پی اس وایزر در صنعت بیمه مانند بسیاری از صنایع دیگر کاربرد دارد و به بهبود امور کمک می‌کند. با کمک ردیاب، شرکت بیمه می‌تواند خودروی مسروقه‌ تحت پوشش خود را بازیابی کند و به این ترتیب از هزینه‌های ناشی از سرقت خودرو بکاهد. علاوه بر این، با استفاده از بیمه خودرو مبتنی بر سوخت، تخفیف بیمه‌ای عادلانه‌تر خواهد بود.
مقالات مرتبط کاربرد جی پی اس و ردیاب در صنعت بیمه
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید