اهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون

اگر شما هم یکی از والدینی هستید که فرزندتان با اختلال سندروم داون (Down Syndrome) روبه‌رو است، حتماً می‌دانید که این کودکان نیاز به مراقبت بیشتری دارند و خطرات زیادی بر سر راه آن‌ها وجود دارد. فرار کردن از خانه یا بیرون رفتن از خانه بدون اجازه‌، خطر گم شدن یا دزدیده شدن این کودکان را به دنبال دارد. از طرفی مراقبت از کودکان سندروم داون برای والدین آن‌ها کار چندان آسانی نیست.

اما با پیشرفت تکنولوژی، امکان مراقبت از این کودکان و جلوگیری از گم شدن آن‌ها کمی آسان‌تر شده است. یکی از ابزارهایی که برای والدین این کودکان بسیار کاربردی است، ردیاب جی پی اس است. در این مطلب می‌خواهیم با اهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون آشنا شویم. با ما در وب سایت ردیاب وایزر همراه باشید.

ردیاب برای مراقبت از کودکان سندروم داونردیاب برای مراقبت از کودکان سندروم داون

چالش‌های پیش روی والدین کودکان سندروم داون

سندرم داون یک بیماری ژنتیکی است. کودکی که مبتلا به اختلال سندرم داون است، با یک نسخه اضافی از کروموزوم 21 متولد می‌شود. این مشکل در بدو تولد تشخیص داده می‌شود. همچنین در دوران بارداری با آزمایش ژنتیک قابل تشخیص است.

سندرم داون باعث ایجاد برخی ناتوانی‌های جسمی و ذهنی می‌شود. والدین کودکان مبتلا به سندروم داون باید مراقبت بیشتری از کودک خود داشته باشند. این کودکان با مشکلاتی مانند افسردگی، گوشه‌گیری، تمایل به فرار از خانه، پرخاشگری و لجاجت مواجه هستند و علاوه بر آن، بیماری‌های جسمی مانند بیماری‌های قلبی یا مشکلات تیروئیدی در این کودکان شایع‌تر است.

به دلیل همین مشکلات و همچنین عدم شناخت مناسب این کودکان از محیط اطرافشان، پدر و مادر باید مراقبت بیشتری از این کودکان داشته باشند و همیشه بر آن‌ها نظارت کنند. قطعاً مراقبت شبانه‌روزی از کودک کار آسانی نیست و گاهی ممکن است تنها با یک غفلت، اتفاقی خطرناک برای این کودکان بیفتد. در صورتی که پدر و مادر این کودکان شاغل باشند، این چالش‌ها چند برابر خواهند بود.

کودکان مبتلا به سندروم داون ممکن است با یک لحظه غفلت پدر و مادر، گم شوند که در این صورت پیدا کردن آن‌ها کار بسیار سختی خواهد بود. در چنین مواقعی است که ردیاب جی پی اس به تسهیل مراقبت از این کودکان کمک می‌کند. استفاده از این تکنولوژی آسودگی خاطر زیادی به والدین کودکان سندروم داون می‌بخشد زیرا به کمک قابلیت‌های ردیاب، هر لحظه از موقعیت فرزند خود آگاه هستند.

اهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داوناهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون

استفاده از ردیاب جی پی اس برای کودکان سندروم داون

استفاده از ردیاب جی پی اس شخصی برای کودکان خاص مانند کودکان سندروم داون ضروری است. این ردیاب‌ها مانند ردیاب خودرو عمل می‌کنند و خیال پدر و مادرها را از بابت سلامت فرزندشان آسوده می‌کنند. از نظر هزینه نیز قیمت ردیاب کودک تقریباً با قیمت ردیاب خودرو یکسان است.

این وسیله‌ کاربردی و کوچک به کمک سیم‌کارت و ماهواره‌های موجود در مدار زمین کار می‌کند و به والدین کمک می‌کند تا هر لحظه از موقعیت مکانی فرزند خود باخبر باشند. این ویژگی به‌خصوص برای زمانی که کودک به مدرسه یا کلاس رفته است و یا زمانی که والدین سر کار هستند، بسیار کاربردی است.

 این ردیاب مخفی بدون نیاز به هیچ‌گونه سیم (به صورت مغناطیسی) قابل استفاده است و به دلیل ابعاد کوچک، به راحتی داخل جیب یا کیف کودک قرار می‌گیرد. بعضی از این ردیاب‌ها شبیه به ساعت‌های هوشمند و مچ‌بند طراحی شده‌اند و روی مچ دست کودک قرار می‌گیرند. وزن ردیاب شخصی بسیار کم و سبک است.

ردیاب برای کودکان سندروم داون به دلیل امکاناتی که ارائه می‌دهد، مانند تماس، درخواست کمک اضطراری (SOS)، شنود و ردیابی دقیق حتی در مناطق فاقد پوشش‌دهی شبکه، یک وسیله‌ ضروری محسوب می‌شود که امنیت و ایمنی کودک را افزایش می‌دهد و آسودگی خاطر بیشتری برای والدین به همراه دارد.

پربازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

30 تذکر مهم در خصوص مراقبت از خودرو

مراقبت از افراد معلول و کم توان با استفاده از ردیاب

راه هایی برای مراقبت از کودکان در مسیر مدرسه، 5 نکته کاربردی برای والدین

نحوه‌ عملکرد ردیاب کودکان مبتلا به سندروم داون

همان‌طور که اشاره کردیم، ردیاب کودک هم مانند ردیاب خودرو عمل می‌کند؛ یعنی این ردیاب مبتنی بر ماهواره‌ها است و برای تعیین موقعیت کودک سیگنال‌هایی را از ماهواره‌ها دریافت می‌کند. بعد از خرید ردیاب برای کودک، کافی است یک سیم‌کارت داخل آن قرار دهید و ردیاب را روشن کنید. سپس نرم‌افزار مخصوص ردیاب را روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کنید و با متصل کردن ردیاب به گوشی، اطلاعات را در هر لحظه از ردیاب دریافت کنید.

ردیاب به کمک ماهواره‌ها تمامی اطلاعات موقعیت کودک را برای والدین ارسال می‌کند و اگر کودک از محدوده جغرافیایی تعیین شده عبور کند، بلافاصله از طریق پیامک هشداری را به پدر و مادر ارسال می‌کند تا بررسی‌های لازم را انجام دهند. ردیاب کودک معمولاً 1 تا 3 روز شارژ نگه می‌دارد و نیاز به شارژ روزانه ندارد. در صورتی که باتری رو به اتمام باشد، ردیاب با ارسال هشدار از والدین می‌خواهد تا شارژ را انجام دهند. 

مزایای استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون

بسیاری از پزشکان و روانشناسان استفاده از ردیاب را برای کودکان سندروم داون توصیه می‌کنند که این امر به دلیل مزایای زیر است:

 • امکان بررسی موقعیت مکانی کودک در هر لحظه از شبانه‌روز؛
 • امکان بازگرداندن هر چه زودتر کودک به خانه در صورت گم شدن؛
 • امکان شنود صدای پیرامون کودک؛
 • قابلیت تعریف محدوده‌ جغرافیایی حرکت کودک؛
 • امکان ثبت مسیر حرکت کودک؛
 • امکان درخواست کمک فوری از سوی کودک با استفاده از دکمه SOS.

مزایای استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داونمزایای استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون

ردیاب، بهترین ابزار حفظ ایمنی برای کودکان

در این مطلب با مزایا و اهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون آشنا شدیم. کودکان دارای اختلال سندروم داون بیش از سایر کودکان در معرض خطر قرار دارند و در صورتی که گم شوند، پیدا کردن آن‌ها کار بسیار دشواری خواهد بود.

با توجه به چالش‌هایی که پدر و مادران این کودکان با آن مواجهند، توصیه می‌کنیم که با خرید بهترین ردیاب برای کودک، امنیت او را در زمان گم شدن افزایش دهید و خیلی سریع با ردیابی موقعیت کودک روی نقشه، او را پیدا کنید.

مقالات مرتبط اهمیت استفاده از ردیاب برای کودکان سندروم داون
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید