مراقبت از افراد معلول و کم توان با استفاده از ردیاب

طبق تحقیقاتی که در کشورهای مختلف انجام شده، اکثر افراد دارای ناتوانی ذهنی و یا افراد کم‌توان با خانواده یا بستگان خود زندگی می‌کنند. مراقبت از این افراد می‌تواند سخت، خسته‌کننده و گاهی چالش‌برانگیز باشد. اگر شما هم از افرادی هستید که از پدربزرگ و مادربزرگ سالخورده‌ خود یا یکی از بستگان و دوستانی مراقبت می‌کنید که دچار مشکل ذهنی، نابینایی، معلولیت یا هر مشکل جسمی دیگری است که توان آن‌ها را برای حضور در جامعه کمتر می‌کند، قطعاً با مشکلات و مشغله‌های زیادی دست‌وپنجه نرم می‌کنید و آرامش ذهنی کمی دارید.

داشتن چالش‌های شناختی، معلولیت و کم‌توانی می‌تواند باعث شود که فرد در معرض خطرات بالقوه قرار بگیرد. به خصوص آن دسته از افرادی که مبتلا به آلزایمر هستند، بیشتر در خطر گم شدن قرار دارند. این دسته از افراد بدون اینکه واقعا بدانند به کجا می‌روند یا از کجا آمده‌اند، در مکان‌هایی نامعلوم سرگردان می‌شوند و بسیاری از آنها بعد از گم شدن، هرگز پیدا نمی‌شوند.

در اینجاست که ردیاب جی پی اس به کمک خانواده‌ها می‌آید تا از افراد معلول و کم‌توان راحت‌تر و با آرامش بیشتری مراقبت کنند. در این مطلب که توسط ما در جی پی اس وایزر تهیه شده است، تصمیم داریم تا دریابیم که مراقبت از افراد معلول و کم‌توان با استفاده از ردیاب چگونه انجام می‌شود. با ما همراه باشید.

ردیاب برای کمک به افراد معلول و ناتوانردیاب برای کمک به افراد معلول و ناتوان

چرا استفاده از ردیاب برای افراد معلول و کم‌توان ضروری است؟

مبتلا بودن به بیماری‌های شناختی مانند آسپرگر، اوتیسم، سندروم داون، آلزایمر و همچنین رنج بردن از معلولیت جسمی و کم‌توانی می‌تواند منجر به این شود که فرد در موقعیت‌های بالقوه بسیار خطرناکی قرار بگیرد. سرگردان شدن در پارک و خیابان، خروج از خانه در نیمه‌شب و صدها مشکل مختلف دیگر که ممکن است آن‌ها را در موقعیتی قرار دهد که نظارت بر آن‌ها وجود نداشته باشد، همگی می‌توانند خطرناک و خطرآفرین شوند.

با این حال، والدین و افرادی که وظیفه مراقبت از افراد معلول و کم‌توان را دارند، اکنون با پیشرفت تکنولوژی گزینه‌ای را در اختیار دارند که می‌تواند اطلاعات دقیق موقعیت مکانی این افراد را در اختیار آن‌ها قرار دهد و آن فناوری ردیاب GPS است.

با استفاده از دستگاه‌های ردیاب جی پی اس، دیگر نیاز نیست همیشه در کنار افراد کم‌توان یا ناتوان خود باشید و بدون این که نگران بروز خطر برای آن‌ها باشید، می‌توانید به کارهای روزمره خود برسید. اگر به دلیل زوال عقل، آلزایمر یا هر بیماری مشابه دیگری این افراد سرگردان شوند و از خانه بیرون بروند، تنها چیزی که نیاز دارید یک دستگاه ردیاب است که بتوانید حرکات آنها را پیگیری کنید.

ردیاب جی پی اس می‌تواند یک دست‌بند یا مچ‌بند پا یا دستگاهی باشد که روی لباس یا داخل کیف قرار می‌گیرد. با استفاده از این دستگاه و یک گوشی هوشمند یا کامپیوتر که اپلیکیشن ردیابی روی آن نصب شده، می‌توانید در کمترین زمان آن‌ها را پیدا کنید. در صورتی که فرد معلول یا کم‌توان از محدوده‌ جغرافیایی تعیین شده بیرون برود یا خطری برای او رخ دهد، می توانید اعلان‌ها را مستقیماً به صورت پیامک در تلفن‌همراه خود دریافت کنید. به این ترتیب، می‌توانید به پلیس اطلاع دهید و یا بلافاصله برای نجات آنها بروید.

مزایای ردیاب برای افراد معلول و کم‌توان

مانیتورینگ افراد و بستگانی که از مشکلات ذهنی، کم‌توانی جسمی و بیماری‌های شناختی رنج می‌برند، مزایای زیادی برای ایمن نگه دشتن آن‌ها دارد. با وجود ردیاب، اگرچه زمانی که به صورت فیزیکی در کنار آن‌ها نیستید ممکن است از نظر روانی برای آن‌ها سخت باشد، اما می‌توانید از امنیت آنها اطمینان داشته باشید. در زیر به مزایای مراقبت از افراد معلول و کم‌توان با استفاده از ردیاب می‌پردازیم.

مزایای استفاده از ردیاب برای افراد ناتوان و معلولمزایای استفاده از ردیاب برای افراد ناتوان و معلول

اطلاع از موقعیت مکانی دقیق آن‌ها با استفاده از ردیاب

زمانی که یک فرد کم‌توان از خانه بیرون می‌رود و نمی‌توانید او را بیابید، قطعاً جست‌وجوی معمولی هم هزینه‌ زیادی برای پلیس دارد و هم زمان زیادی را باید صرف گشتن به دنبال فرد گم‌شده کنید. از طرفی، تا زمانی که او را پیدا نکرده‌اید، ممکن است خطرات زیادی او را تهدید کند.

با استفاده از ردیاب جی پی اس می‌توانید عزیزان خود را در کمترین زمان ممکن ردیابی کنید و با پیدا کردن موقعیت او برای کمک‌رسانی بشتابید. شما مختصات مکانی را با استفاده از GPS به صورت لحظه‌ای دریافت خواهید کرد و به این ترتیب برای کمک به او اقدام خواهید کرد. با نصب یک اپلیکیشن ردیابی در تلفن هوشمند یا رایانه شخصی خود، می‌توانید اطلاعات لحظه‌ای از موقعیت فرد پیدا کنید.

داشتن آرامش ذهنی به کمک ردیاب GPS

مهم‌ترین مزیت مراقبت از افراد معلول و کم‌توان با استفاده از ردیاب، آرامش پیدا کردن ذهنی است. استفاده از بهترین ردیاب جی پی اس به این معنی است که شما قادر خواهید بود عزیزان کم‌توان خود را فوراً ردیابی کنید و موقعیت آن‌ها را ببینید و همین باعث آرامش خاطر شما می‌شود.

با استفاده از دکمه SOS که روی بعضی از ردیاب‌ها تعبیه شده، فرد کم‌توان هم احساس امنیت می‌کند و این آرامش ذهنی را دارد که در مواقع اضطراری و با فشردن دکمه یک نفر همیشه می‌تواند به او کمک برساند. برای سالمندان زیاد اتفاق می‌افتد که به دلیل کم‌توانی به زمین بیفتند یا مشکلات ناشی از سلامتی را تجربه کنند. با دکمه SOS ردیاب می‌توانند به‌راحتی برای دریافت کمک فوری تماس بگیرند و خود را از خطر نجات دهند.

دیگر مقالات گروه وایزر را در این بخش دنبال نمایید

ردیابی حیوانات خانگی

انواع کاربردهای ردیاب جی پی اس

ردیاب خودرو با کیفیت چه کاربردهایی دارد؟

آزادی عمل بیشتر به کمک ردیاب برای افراد کم‌توان

اکثر افرادی که از زوال عقل رنج می‌برند یا با مشکلات معلولیت جسمی و کم‌توانی مواجهند، احساس می‌کنند که از آزادی خود محروم شده‌اند. همیشه یک نفر کنار آن‌ها و مراقب آن‌ها است و نمی‌توانند خودشان برای لحظاتشان تصمیم بگیرند.

از دست دادن استقلال یا نداشتن آزادی عمل یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که افراد کم‌توان از آن رنج می‌برند. ردیاب GPS به آن‌ها اجازه می‌دهد تا در عین ایمنی و امنیت، استقلال بیشتری داشته باشند. با وجود ردیاب، آن‌ها احساس خواهند کرد که هنوز هم می‌توانند از شانس‌های خود استفاده کنند و به زندگی عادی خود ادامه دهند. در عین حال، فردی که مراقبت از آن‌ها را بر عهده دارد هم آرامش خاطر خواهد داشت.

کاربرد ردیاب برای افراد معلول و ناتوانکاربرد ردیاب برای افراد معلول و ناتوان

امکان کنترل و نظارت بیشتر با ردیاب

با استفاده از ردیاب جی پی اس شخصی، می‌توانید محدوده‌ای را تعریف کنید که فرد ناتوان یا کم‌توان نباید از آن عبور کند. به این ویژگی ردیاب، ژئوفنسینگ می‌گویند. ژئوفنسینگ یک مزیت حیاتی در ردیاب است که به کنترل بیشتر افراد معلول و کم‌توان کمک می‌کند. در صورت خروج عزیزان از منطقه جغرافیایی تعیین شده، به شما اطلاع داده خواهد شد تا بتوانید اقدامات مربوطه را انجام دهید.

تنظیم محدوه‌ جغرافیایی مجاز برای حرکت به سالمندان و افراد کم‌توان اجازه می‌دهد تا آزادانه و در عین حال ایمن در محیط اطراف حرکت کنند. در صورت عبور از محدوده تعریف شده، فرد مراقب هشداری به صورت اس ام اس دریافت می‌کند تا فوراً آن‌ها را به منطقه‌ی امن بازگرداند. به این ترتیب آن‌ها از خطرات مرتبط با گم شدن به دور خواهند ماند.

افزیش اعتماد به نفس بیماران کم‌توان با استفاده از ردیاب

بیماران مبتلا به زوال عقل و فراموش در مراحل اولیه باید شرایط خود را باور و درک کنند و بدانند که نیاز به مراقبت بیشتری دارند. دستگاه ردیاب جی پی اس به آنها اجازه می‌دهد تا با اطمینان بیشتری عمل کنند و اعتماد به نفس آن‌ها از بین نرود. با وجود ردیاب، اطمینان دارند که حتی اگر گم شوند، می‌توان موقعیت آن‌ها را شناسایی و آن‌ها را نجات داد.

تضمین ایمنی افراد معلول و کم‌توان با استفاده از ردیاب

گاهی اوقات زمانی که عزیزانمان را در خانه تنها می‌گذاریم، دچار حس ناامنی می‌شویم، مخصوصاً اگر آنها مبتلا به آلزایمر یا زوال عقل و سایر بیماری‌ها و اختلالات مرتبط با روان باشند. بدون تکنولوژی، زمانی که بیرون از خانه هستید، نمی‌دانید که آیا این افراد کم‌توان از خانه خارج می‌شوند یا خیر.

ردیاب‌های جی پی اس مجهز به حسگرهایی هستند که می‌توانند هنگام باز شدن درهای خانه، باز کردن در یخچال، روشن کردن اجاق گاز و بسیاری دیگر از لوازم آشپزخانه که خطرآفرین هستند به شما اطلاع دهند. ردیاب‌ها همچنین مجهز به سنسور حرکت هستند. این حسگرها قادر خواهند بود تشخیص دهند که فرد در حال حرکت است یا نه. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود از آنها در برابر خطرات احتمالی مرتبط با دست زدن به وسایل برقی خطرناک و ابزارها محافظت کنید.

اهمیت استفاده از ردیاب برای افراد معلول و ناتواناهمیت استفاده از ردیاب برای افراد معلول و ناتوان

کلام پایانی

آلزایمر و مبتلا شدن به اختلالات شناختی یک اتفاق طبیعی به‌خصوص برای والدین و بستگان سالخورده ما است. جوانان و کودکان دارای معلولیت ذهنی نیز با مشکلی طبیعی روبرو هستند. در گذشته، مراقبت از این افراد کار سخت و دشواری بود و لحظه‌ای غفلت موجب می‌شد تا خطرات زیادی برای افراد معلول و کم‌توان رخ دهد.

با پیشرفت تکنولوژی و روی کار آمدن ردیاب‌ها، صدمات و خطرات ناشی از مشکلات ذهنی و جسمی افراد به حداقل رسیده است و خانواده‌ها راحت‌تر می‌توانند بر این افراد نظارت داشته باشند. با توجه به مزایای ردیاب، توصیه می‌کنیم که بهترین ردیاب جی پی اس را برای مراقبت بهتر و بیشتر بر این عزیزان تهیه کنید. کارشناسان ما در وایزر آماده ارائه خدمات و اطلاعات ردیاب و قیمت ردیاب وایزر به شما عزیزان هستند

مقالات مرتبط مراقبت از افراد معلول و کم توان با استفاده از ردیاب
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید