تعمیر و نگهداری ماشین با استفاده از ردیاب خودرو

تعمیر و نگهداری ماشین با استفاده از ردیاب خودرو یکی از قابلیت‌هایی است که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. معمولا وقتی صحبت از ردیاب خودرو می‌شود اولین موضوعی که به ذهن می‌رسد، جلوگیری از سرقت خودرو است.

اما این روزها اتوماسیون به همه حوزه‌ها وارد شده است تا کارها را ساده و راحت‌تر کرده است. نرم‌افزارهای ردیابی امروزه امکانات مختلفی در زمینه مدیریت حمل‌ونقل ارایه می‌دهند که باعث تسهیل مدیریت و کنترل خودرو می‌شود. در ادامه به معرفی کاربردهای ردیاب خودرو در زمینه تعمیر و نگهداری خودرو می‌پردازیم. با وبسایت ردیاب خودرو وایزر همراه باشید.

تعمیر و نگهداری ماشین با ردیاب خودروتعمیر و نگهداری ماشین با ردیاب خودرو

تعمیر و نگهداری خودرو با ردیاب چگونه است؟

در حقیقت سیستم‌های ردیاب خودرو با استفاده از موقعیت مکانی و مسافت‌های طی شده می‌توانند بسیاری از اطلاعات را در اختیار رانندگان قرار دهند. ردیاب‌های خودرو با استفاده از سیستم‌های برنامه‌ریزی شده می‌توانند اطلاعات مختلفی را پردازش کرده و نتیجه را در اختیار راننده و مالک خودرو قرار دهند. از جمله خدمات این سیستم می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  • نگهداری سوابق و داده‌های مربوط به تعمیرات و نگهداری خودرو؛
  • جلوگیری و نظارت از رفتارهای پرخطر ترافیکی راننده و آسیب‌زننده به خودرو؛
  • ارائه برنامه منظم برای تعمیر و نگهداری خودرو؛
  • کمک به کاهش مصرف سوخت و استهلاک خودرو و...

اطلاعات مربوط به زمان تعمیر و نگهداری خودرو با رهیاب

ردیاب‌ها سیستم‌های هوشمندی هستند که با استفاده از جی پی اس مسافت پیموده شده را محاسبه کرده و اعلان‌هایی را برای هشدار تعویض قطعات مصرفی و یا سرویس خودرو ارائه می‌دهند. این یادآوری‌ها با توجه به زمان مجاز تعویض قطعات انجام شده و با رسیدن به کیلومتر مورد نظر هشدار به راننده داده می‌شود. این قابلیت باعث کاهش هزینه‌های مربوط به استهلاک خودرو و همچنین باعث جلوگیری از آسیب رسیدن به بخش‌های مختلف خودرو می‌شود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

دزدگیر ماهواره ای مجهز به ردیاب

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

آیا احتمال سرقت خودرو را می توان به صفر رساند

حفظ سوابق و اطلاعات مربوط به تعمیرات ونگهداری

نرم‌افزارهای ارائه شده همراه با سیستم ردیاب مبتنی بر جی پی اس داده‌ها و اطلاعات مختلفی را ذخیره‌سازی کرده و در اختیار راننده یا مالک خودرو قرار می‌دهد. این اطلاعات دسته‌بندی شده می‌تواند ابزاری برای مدیریت خودرو از لحاظ فنی باشد.

می‌توان بعضی اطلاعات مثل زمان انجام آخرین سرویس دوره‌ای را بر اساس مسافت طی شده درون نرم‌افزارهای مربوطه ثبت کرد تا برنامه‌ریزی برای زمان سرویس بعدی و همچنین نوع سرویس به بهترین شکل ممکن انجام شود.

مزایای تعمیر و نگهداری ماشین با ردیاب خودرومزایای تعمیر و نگهداری ماشین با ردیاب خودرو

تعویض روغن موتور

در هر خودرویی روغن موتور وظیفه دارد قطعات مهم را خنک و روانکاری کند. اگر روغن موتور در زمان‌های مشخص (بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط کارخانه) تعویض نگردد، باعث ایجاد خسارات زیادی برای موتور می‌شود.

یاتاقان زدن یکی از عواقب دیر تعویض شدن روغن موتور است که هزینه‌های زیادی بابت تعمیرات آن باید پرداخت شود. یکی از کابردهای تعمیر و نگهداری خودرو با ردیاب، یادآوری زمان تعویض روغن موتور بر اساس برنامه‌ریزی قبلی است.

تعویض فیلتر هوا، روغن و بنزین

فیلترهای استفاده شده در بخش‌های مختلف خودرو از موادی تشکیل شده‌اند که با گذشت زمان و ورود ناخالصی‌ها به درون آن کم‌کم کارایی خود را از دست می‌دهند. آلودگی جذب شده عملکرد خودرو را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش مصرف سوخت، استهلاک خودرو و در بلند مدت باعث آسیب رسیدن به بخش‌های مهم خودرو (مثل موتور) می‌شود. نگهداری خودرو با ردیاب باعث می‌شود تا زمان‌های تعویض این فیلترها به راننده اعلام شود تا از خسارت‌های بیشتر جلوگیری به عمل آید.

تعویض لاستیک

لاستیک‌ها با توجه به تحمل وزن خودرو و سرنشینان در زمان حرکت نقش مهمی در سلامت عملکرد خودرو و ایمنی سرنشینان دارند. لاستیک‌ها اگر به موقع تعویض نشوند می‌توانند باعث مشکلات مختلفی شوند. هرزگردی لاستیک، پنچر شدن زیاد و حتی ترکیدگی آن در حین حرکت باعث صدمات مختلفی به خودرو و سرنشینان می‌شود.

این موضوع بعضا حتی می‌تواند جان مسافران و راننده را نیز تهدید کند. اهمیت آگاهی از زمان تعویض لاستیک موقعی بیشتر حس می‌شود که خودرو کارکرد بالایی در هر سفر داشته باشد. ضمنا زمان مشخص شده برای تعویض لاستیک بر اساس استانداردهای مشخص شده می‌باشد. اطلاع‌رسانی برای تعویض لاستیک از جمله مواردی هستند که در تعمیر و نگهداری ماشین با ردیاب خودرو نقش دارند.

نظارت بر رفتار راننده

یکی از نتایج تعمیر و نگهداری ماشین با استفاده از ردیاب خودرو نظارت بر عملکرد راننده یا رانندگان است. بدیهی است که عادت‌های نامناسب هر راننده و رانندگی ناایمن او می‌تواند باعث ایجاد خسارت‌های مستقیم و کاهش کیفیت و عملکرد و همچنین کاهش طول عمر مفید خودرو شود.

مالک یا مدیر خودرو می‌تواند با این قابلیت حداکثر سرعت خودرو در مسیرهای مختلف را بررسی کرده تا از عدم وقوع جرایم راهنمایی و رانندگی و همچنین آسیب به خودرو جلوگیری کند. این قابلیت باعث کاهش تعداد دفعات تعمیرات غیرمنتظره و افزایش زمان مفید سفر نیز می‌شود.

مزایای تعمیر و نگهداری خودرو با ردیابمزایای تعمیر و نگهداری خودرو با ردیاب

کاهش مصرف سوخت و استهلاک خودرو

بدیهی است که هر چه مسافت طی شده با خودرو کمتر و طریقه طی شدن آن بهینه‌تر باشد، مصرف سوخت نیز کاهش خواهد یافت. استفاده از مسیریاب‌ها امروزه در تمام خودروها تبدیل به موضوع رایجی شده است که علاوه بر کاهش تعداد مسیرهای دارای ترافیک، باعث سریعتر رسیدن به مقصد نیز می‌شود. استفاده کمتر از خودرو از لحاظ میزان و کیفیت روشن بودن خودرو باعث کاهش استهلاک و افزایش طول عمر قطعات مهم خودرو می‌شود.

تعمیر و نگهداری ماشین با استفاده از ردیاب خودرو وایزر

ردیاب علاوه بر آنچه در مورد تعمیر و نگهداری خودرو گفته شد، خدمات دیگری را نیز در زمینه ایمنی ماشین ارائه می‌دهد. این خدمات شامل ردیابی لحظه به لحظه خودرو، سنسورهای تکان‌دهنده، خاموش و روشن کردن خودرو با استفاده از پیامک، گزارش‌دهی در مورد مسیر طی شده، مشخص کردن موقعیت مکانی لحظه‌ای خودرو و... است که توسط محصولات متنوع ردیاب خودرو وایزر قابل سفارش است. محصولات وایزر با بالاترین کیفیت و خدمات پشتیبانی فنی به همراه نرم‌افزارهای مرتبط به مشتریان ارائه می‌شود. همچنین شما عزیزان می توانید با تماس با کارشناسان ما در وایزر از قیمت ردیاب وایزر و ویژگی های هر یک بیشتر آشنا شوید
مقالات مرتبط تعمیر و نگهداری ماشین با استفاده از ردیاب خودرو
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید