تفاوت ردیاب و جی پی اس در چیست

تفاوت ردیاب و چی پی اس همیشه یکی از سوالات مهم خریداران سیستم های ردیاب بوده و هست. امروزه با کمک ماهواره هایی که در فضا به دور کره ی زمین می چرخند، قابلیت های بسیاری برای بشر به وجود آمده است. یکی از خدمات قابل دریافت از ماهواره ها، موقعیت یابی مکانی است. اما ردیاب و جی پی اس چه تفاوتی با هم دارند؟ چه شباهت هایی بین این دو وجود دارد؟ برای پاسخ این سوالات و آشنایی بیشتر با ردیاب و جی پی اس، در ادامه همراه سایت ردیاب خودرو وایزر باشید.

جی پی اس چیست؟

برای پاسخ به سوال تفاوت ردیاب و جی پی اس، بهتر است اول به طور جداگانه با هر کدام از این سیستم ها اشنا شویم. جی پی اس سر واژه (Global Positioning System) است که برگردان آن به زبان فارسی، سیستم موقعیت یاب جهانی است.

این سیستم در حقیقت شبکه ای از 24 الی 32 ماهواره است که با یکدیگر در ارتباط هستند. این ماهواره ها با استفاده از قابلیت های خود به شکلی برنامه ریزی شده اند که طول و عرض جغرافیایی هر قسمت از زمین را با توجه به برنامه نویسی های انجام شده تشخیص داده و آن را مشخص می کنند.  

از جهت دقت باید این نکته را ذکر کرد که در هر موقعیت یابی، حداقل سه ماهواره عملیات اندازه گیری فاصله با خود را انجام می دهند. بناباین نتیجه بسیار دقیق است. این فناوری ابتدا کاربردی نظامی داشت اما با گسترش ابزارهای الکترونیک شخصی پای آن به لوازم الکترونیکی همچون موبایل و تبلت نیز باز شد.

دیگر مقالات را در این بخش دنبال نمایید

انواع جی پی اس خودرو

ردیاب جی پی اس وایزر و استفاده از اپلیکیشن سرو

برای تامین امنیت خودرو دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب

دستگاه جی پی اس چیست؟

یکی از تفاوت های ردیاب و چی پی اس، ابزاری است که کاربر از آن استفاده می کند، دستگاه های جی پی اس، سیگنال ها را از ماهواره های مختلف دریافت می کنند. البته برخی برای این کار نیاز به اینترنت دارند اما بعضی بدون نیاز به اینترنت نیز موقعیت مکانی را مشخص می کنند.

کاربرد های جی پی اس شامل نقطه یابی، مسیریابی، جهت یابی، ثبت اطلاعات موقعیت مکانی و... است. جالب است بدانید که سه نوع دستگاه جی پی اس وجود دارد: جی پی اس دستی، جی پی اس مچی و جی پی اس خودرو

  • جی پی اس های دستی دارای آنتن های قدرتمند هستند که توسط کوهنوردان، نظامیان و نقشه برداران غالبا بدون نیاز به اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد. این افراد بنا به هدف خود از کاربرد های مکان یابی، ثبت نقاط و اندازه گیری مساحت از جی پی اس استفاده می کنند
  • اما جی پی اس های مچی معمولا توسط طبیعت گردان، ورزشکاران رشته های مختلف و حتی مردم عادی برای پیدا کردن موقعیت مکانی خود و مسیر یابی مورد استفاده قرار می گیرد.
  • جی پی اس یا رهیاب خودرو نیز پس از نصب امکان مسیریابی و دریافت موقعیت مکانی را فراهم می کند. معمولا GPS خودروبا استفاده از نمایشگر و راهنمایی صوتی رهیاب به راننده در جهت یابی صحیح مسیر کمک می کند.

ردیاب چیست؟

اما برای دریافت پاسخ سوال فرق بین ردیاب و جی پی اس باید با ردیاب نیز آشنا شوید. ردیاب ها در حقیقت از سیستم جی پی اس استفاده می کنند تا موقعیت مکانی خودرو و یا هر وسیله استفاده کننده از آن را نمایش دهند.

ردیاب ها که معمولا کاربردی امنیتی دارند، برای یافتن موقعیت مکانی خودرو، کودکان، بارهای ارسالی، کشتی و... استفاده می شود. پیش از اختراع سنسورهای مختلف، ردیاب ها صرفا کاربرد تعیین مکان را بر عهده داشتند، اما با برنامه ریزی های جدید و بهره بردن از سنسورها، حالا ردیاب ها قابلیت های دیگری همچون سرعت، مصرف سوخت، کنترل از راه دور و... را نیز مشخص می کنند.

انواع ردیاب ها را بشناسید

رد یاب ها بسته به هدف استفاده از آنها، انواع متفاوتی دارند. ردیاب های شخصی برای تعیین موقعیت مکانی به منظور تامین امنیت کودکان، سالمندان، مبتلایان به بیماری آلزایمر، کارمندان شرکت ها، زندانیان و... استفاده می شود. همین نوع ردیاب ها در اندازه های کوچک تر برای موقعیت یابی حیوانات نیز کاربرد دارد.

نوع دیگری از ردیاب ها در جابه جایی اشیا و بار به کار برده می شود. در نهایت رد یاب های خودرو از مهمترین ردیاب هایی هستند که مخفیانه در خودرو نصب می شوند تا علاوه بر تشخیص موقعیت مکانی برنامه ریزی هایی نیز برای استفاده بهینه از خودرو و زیر نظر گرفتن رفتار راننده انجام شود.

تفاوت ردیاب و جی پی اس در چیست؟

بهتر است این سوال را این گونه مطرح کنیم: تفاوت ره یاب و ردیاب در چیست؟ شباهت جی پی اس و ردیاب در تشخیص موقعیت مکانی آنها است. اما تفاوت های آنها شامل استفاده ردیاب از اینترنت است. ردیاب ها معمولا از سیم کارت برای تامین اینترنت خود استفاده می کنند.

استفاده از اینترنت با هدف ارسال موقعیت مکانی ردیاب به پنل یا نرم افزار مرتبط در موبایل است. یکی از کاربرد های مهم ردیاب ها، مقابله با سارقان با استفاده از تشخیص موقعیت خودرو است. در واقع فرق ردیاب با GPS آفلاین بودن جی پی اس و قابل برنامه ریزی بودن ردیاب است.

از دیگر تفاوت های جی پی اس و ردیاب می توان به ردیابی در طول زمان (داشتن تاریخچه حرکت) درردیاب ها اشاره کرد در حالی که جی پی اس فقط به شکل لحظه ای مسیریابی می کند. با استفاده از ردیاب می توان برنامه ریزی های بیشماری را برای خودرو و راننده انجام داد و خودرو را از راه دور کنترل کرد، اما این امکان با جی پی اس فراهم نیست. تفاوت دیگر نیز به امکان مدیریت با ردیاب از راه دور است. برای مثال می توان خودرو را با استفاده از سیستم ردیاب از راه دور خاموش کرد.

با مراجعه به وب سایت وایزر، می توانید انواع و همینطور لیست قیمت ردیاب وایزر را مشاهده کرده، و ردیاب جی پی اس مورد نظر خود را از این مجموعه خریداری نمایید.

مقالات مرتبط تفاوت ردیاب و جی پی اس در چیست
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید