آشنایی با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن

خودروها همیشه وسایلی ارزشمند و قیمتی به حساب می‌آمدند و صاحبان آن‌ها همیشه نگران حفظ امنیت و عدم سرقت آن‌ها بودند. خودروهای امروزی نیز از این قاعده مستثنی نیستند و برای صاحبانشان ارزش زیادی دارند.  اگرچه در گذشته استفاده از ابزارهای ضد سرقت مانند دزدگیر کارآمد بود و مانع از به سرقت رفتن خودرو می‌شد، اما امروز با ترفندهایی که سارقین یاد گرفته‌اند، دیگر استفاده از قفل فرمان و دزدگیر و قفل پدال راه حل مناسبی برای جلوگیری از سرقت نیست.

در دنیای مدرن، با پیشرفت تکنولوژی، هم شرکت‌های حمل و نقل و هم افراد از ابزار ضد سرقت جدید و ایمنی به نام ردیاب استفاده می‌کنند. البته بسیاری از مردم هنگام خرید این ردیاب ‌های GPS خودرو دچار سردرگمی می‌شوند زیرا هم در انتخاب نوع جی پی اس (سیمی یا بی سیم بودن آن) مردد هستند و هم از مزایای آن‌ها اطلاع ندارند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب علاوه بر نگاهی گذرا بر انواع ردیاب، با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن بیشتر آشنا شویم تا بتوانید به راحتی برای خرید بهترین ردیاب آهنربایی اقدام کنید. با ما در وایزر همراه باشید.

ردیاب بی سیم، ویژگی و کاربردهای آنردیاب بی سیم، ویژگی و کاربردهای آن

ردیاب جی پی اس چیست و چگونه کار می‌کند؟

پیش از آن که با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن آشنا شویم، بهتر است که مختصری در مورد ردیاب‌های جی پی اس صحبت کنیم تا با اساس کار این تکنولوژی آشنا شویم. دستگاه ردیاب GPS یک ابزار کوچک و قابل حمل است که به کاربران و مدیران ناوگان امکان نظارت و ردیابی موقعیت وسیله‌ای را می‌دهد که بر روی آن نصب شده است. برای مثال، اگر بر روی خودرو ردیاب جی پی اس نصب کنید، می‌توانید موقعیت آن را در هر لحظه مشاهده کنید. 

اگرچه دستگاه‌های ردیابی شبیه به سیستم‌های ناوبری یا رهیاب خودرو هستند، اما چند تفاوت کلیدی با رهیاب‌ها دارند. سیستم‌های ناوبری GPS موقعیت مکانی رانندگان را بر روی نقشه دیجیتال نشان می‌دهند و سپس مسیرهای مناسب را برای رسیدن به نقطه‌ی تعیین شده ارائه می‌دهند و ویژگی ضد سرقت ندارند. اما ردیاب‌های جی پی اس از فناوری موقعیت‌یابی جهانی برای ردیابی موقعیت فعلی خودرو و تاریخچه‌ی سفر استفاده می‌کنند. سپس داده‌های GPS به رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت ارسال می‌شوند. ردیاب‌های GPS ویژگی ضد سرقت دارند.

نحوه‌ی کار ردیاب‌های جی پی اس به این صورت است که با نصب دستگاه جی پی اس بر روی وسیله‌ی مورد نظر، مانند خودرو، ردیاب به ماهواره‌های موجود در اطراف زمین متصل می‌شود و اطلاعات دقیق از موقعیت وسیله را به صاحب آن ارسال می‌کند. موقعیت‌یابی مکانی تنها یکی از قابلیت‌های ردیاب جی پی اس است. تعریف محدودیت‌ سرعت و محدودیت جغرافیایی، شنود داخل خودرو، کنترل سرعت و نظارت بر رفتار راننده از جمله قابلیت‌های ردیاب جی پی اس است. 

پر بازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با سونار پیشرفته ترین ردیاب صوتی جهان

تفاوت ردیاب های سیمی و ردیاب های آهنربایی چیست؟

تفاوت ها و شباهت های اصلی بین رهیاب و ردیاب خودرو

آشنایی با انواع ردیاب جی پی اس

در حال حاضر و در بازار فعلی ردیاب‌های GPS خودرو، انواع مختلف جی پی اس وجود دارد که هر یک عملکردی منحصر به فرد دارند؛ اما به طور کلی دستگاه‌های موقعیت‌یابی GPS خودرو به دو نوع تقسیم می‌شوند:

 1. ردیاب‌ سیمی خودرو
 2. ردیاب بی ‌سیم خودرو

همان طور که از نام این دو ردیاب مشخص است، تفاوت آن‌ها در نحوه‌ی اتصال و منبع تغذیه‌ی آن‌ها است. ردیاب‌های سیمی به کمک سیم به سیستم برق خودرو متصل می‌شوند، در حالی که ردیاب‌های بی سیم به کمک آهنربا در داخل خودرو نصب می‌شوند. از نظر کارکرد، هر دو نوع ردیاب دقت بالایی دارند. از آن جایی که موضوع این مقاله در رابطه با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن است، در ادامه با این نوع ردیاب بیشتر آشنا می‌شویم.

انواع ردیاب جی پی اسانواع ردیاب جی پی اس

ردیاب بی سیم چیست؟

ردیاب جی پی اس بی سیم که به نام ردیاب‌ مغناطیسی، ردیاب آهنربایی و ردیاب وایرلس نیز شناخته می‌شوند، یکی از انواع ردیاب خودرو است که بدون هیچ گونه سیم خارجی کار ردیابی را انجام می‌دهد. منبع تغذیه‌ی این نوع ردیاب باتری است و نصب آن بدون نیاز به سیم کشی داخلی انجام می‌شود.

عمر باتری ردیاب‌های بی سیم بر اساس فرکانس موقعیت‌یابی تعیین می‌شود؛ هر چه فرکانس موقعیت‌یابی بالاتر باشد، عمر باتری کوتاه‌تر خواهد بود. باتری ردیاب بی سیم GPS به طور کلی در حالت آماده به کار 2 تا 3 سال عمر دارد.

باتری ردیاب‌های بی سیم از نوع شارژی است و نیاز است تا به طور میانگین هر 15 روز یک بار شارژ باتری انجام شود. در صورتی که شارژ باتری تمام شود، بلافاصله دستگاه ردیاب هشداری از طریق اس ام اس به صاحب خودرو ارسال می‌کند تا اعلام کند که باتری باید مجدداً شارژ شود.

ردیاب مغناطیسی به کمک قطعه‌ی آهنربایی به قسمت فلزی خودرو متصل می‌شوند؛ این آهنربا از نوع آهنربای بسیار قوی است و به همین دلیل هنگام حرکت خودرو، از محل اتصال جدا نمی‌شود. در ادامه با ویژگی و مزایای ردیاب‌های بی سیم بیشتر آشنا خواهیم شد.

کاربردها و ویژگی های ردیاب جی پی اسکاربردها و ویژگی های ردیاب جی پی اس

نحوه موقعیت‌‌یابی ردیاب بی سیم

ردیاب‌های بی‌سیم موقعیت وسیله‌ی نقلیه را به دو صورت نشان می‌دهند:

 1. موقعیت‌یابی آنلاین: در این صورت موقعیت خودرو با اتصال به اینترنت و به صورت آنلاین و لحظه‌ای قابل مشاهده است.
 2. موقعیت‌یابی آفلاین: در این روش ردیاب اطلاعات را ذخیره می‌کند و سپس در زمان‌هایی که از پیش تعیین شده، داده‌ها را به صاحب خودرو یا مدیر ناوگان ارسال می‌کند.

مزایای جی پی اس بی سیم

مهم‌ترین مزیت جی پی اس‌ها، چه جی پی اس سیمی و چه جی پی اس بدون سیم، ویژگی ضد سرقت آن و افزایش امنیت خودرو است. اما مهم‌ترین مزایای جی پی اس بی سیم عبارت است از:

1. برای نصب جی پی اس بی سیم نیازی به حضور نصاب نیست

از آن جایی که جی پی اس‌های بی سیم بدون نیاز به سیم کشی هستند و فقط با استفاده از آهنربا متصل می‌شوند، برای نصب آن‌ها، بر خلاف جی پی اس‌های سیمی، نیازی به کمک گرفتن از نصاب نیست. راحتی نصب یکی از مهم‌ترین مزایای جی پی اس بی سیم است.

2. ابعاد کوچک و پنهان بودن از دید سارق

یکی دیگر از مهم‌ترین مزایای جی پی اس‌های بی سیم، ابعاد کوچک آن‌ها است. ردیاب‌های آهنربایی دستگاه‌های کوچک و قابل حملی هستند که به دلیل ابعاد کوچک آن‌ها، می‌توان در هر جایی از وسیله‌ی نقلیه به دور از چشم سارقین آن‌ها را نصب کرد.

3. قابلیت ردیابی همه چیز با استفاده از ردیاب بی سیم وجود دارد

برخلاف جی‌پی‌اس سیمی، با استفاده از ردیاب بی سیم می‌توانید هر چیزی مانند جواهرات، کیف، حیوانات خانگی و غیره را ردیابی کنید. همچنین می‌توانید با کمک دستگاه ردیاب وایرلس سالمندان و کودکان را نیز ردیابی کنید. در GPS سیمی، شما تنها می‌توانید وسایلی را ردیابی کنید که دارای منبع تغذیه‌ی برق هستند؛ به این ترتیب با استفاده از ردیاب سیمی نمی‌توانید چیزی را به جز وسایل‌نقلیه خود مانند ماشین و اسکوتر برقی ردیابی کنید.

4. افزایش امنیت وسایل

برای یک صاحب ناوگان، بسیار مهم است که کالاها به موقع به مشتریان تحویل داده شوند. به همین دلیل استفاده از ردیاب برای شرکت‌های حمل و نقل اهمیت بالایی دارد. شاید بگویید که این کار می‌تواند با استفاده از جی پی اس سیمی هم انجام شود؛ اما استفاده از جی پی اس سیمی فقط برای خود وسیله‌نقلیه امکان‌پذیر است نه محموله‌ها!

برای مثال، تصور کنید که یک ماشین حمل پول نیاز به ایمنی بیشتر حین حمل بسته‌های پول دارد. آیا ردیاب سیمی را می‌توان در تمام کیسه‌های پول قرار داد تا در صورت سرقت بتوان سارق را موقعیت‌یابی کرد؟ مسلماً خیر! ردیاب GPS بی سیم را در داخل بسته‌ها نیز می‌توان قرار داد. بنابراین، یک دستگاه جی پی اس بی سیم نه تنها وسیله‌نقلیه شما را ردیابی می‌کند بلکه دارایی‌های داخل وسیله نقلیه را نیز ایمن می‌کند.

مزایای استفاده از جی پی اس بی سیممزایای استفاده از جی پی اس بی سیم

ویژگی‌ ردیاب بی سیم خوب

اکنون که با مزایای جی پی اس آهنربایی آشنا شدید، اگر تصمیم به خرید بهترین ردیاب بی سیم گرفته‌اید، ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشید:

 • ردیاب از کیفیت ساخت بالایی برخوردار باشد؛
 • قابلیت کار با تمام اپراتورهای تلفن همراه را داشته باشد؛
 • در برابر گرما و داغ شدن مقاوم باشد؛
 • در برابر گرد و خاک و رطوبت مقاومت داشته باشد؛
 • قابلیت شنود داشته باشد؛
 • باتری از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛
 • گارانتی و پشتیبانی مناسبی داشته باشد.

برای خرید ردیاب بی سیم، حتماً برندهای باکیفیت را انتخاب کنید زیرا خرید ردیاب ارزان و بی‌کیفیت ممکن است در زمان سرقت به دلیل اختلال عملکرد، کارایی نداشته باشد و نتوانید از سرقت خودرو یا سایر وسایل خود جلوگیری کنید.

ویژگی های ردیاب بی سیم خوبویژگی های ردیاب بی سیم خوب

نتیجه‌ گیری

در این مطلب سعی داشتیم تا راهنمای کاملی از ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن ارائه کنیم. راحتی نصب، قدرت بالا در موقعیت‌یابی و ابعاد کوچک از مزایا و ویژگی‌های ردیاب‌های آهنربایی هستند. در صورتی که قصد خرید بهترین ردیاب را دارید، پیشنهاد می‌کنیم که ردیاب‌های بی سیم وایزر را انتخاب کنید. گروه وایزر با ارائه‌ی محصولات باکیفیت و پشتیبانی حرفه‌ای، آماده‌ی ارائه‌ی خدمات به شما عزیزان است.
مقالات مرتبط آشنایی با ردیاب بی سیم و ویژگی و مزایای آن
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید