5 گزارش مهمی که می توانید با کمک جی پی اس خودرو به دست آورید

استفاده از جی پی اس خودرو و نرم افزار مدیریت ناوگان یکی از نوین‌ترین و کارآمدترین روش‌ها برای نظارت بر خودرو است. گزارش‌هایی که از نرم افزار مدیریت ناوگان به کمک جی پی اس خودرو به دست می‌آید، می‌تواند اطلاعات مفید و زیادی در مورد نحوه‌ی استفاده ایمن و کارآمدتر از وسایل نقلیه ارائه دهد. اگر به‌ تازگی با نرم افزار مدیریت ناوگان آشنا شده‌اید یا قصد خرید ردیاب برای خودروهای سازمانی را دارید تا به کمک نرم افزار مدیریت ناوگان گزارش‌های دقیقی از وضعیت رانندگان دریافت کنید، شاید دید کامل و دقیقی از گزارش‌های قابل دریافت با جی پی اس نداشته باشید.

اما بهترین راه برای پی بردن به این که چه گزارش‌های مهمی را می‌توان با کمک جی پی اس خودرو به دست آورد این است که به عملکرد شرکت‌های حرفه‌ای در زمینه مدیریت ناوگان نگاه کنیم. گزارش‌هایی که با کمک ردیاب جی پی اس خودرو به دست می‌‌آید در اجرای برنامه ایمن‌سازی مسافران، کاهش آلودگی و مصرف سوخت و یا بهبود تجربه مشتریان تاثیر بسزایی دارد و به همین دلیل گزارش‌هایی مهم برای مدیران ناوگان محسوب می‌شود. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مطلب، پنج گزارش مهمی را معرفی کنیم که با کمک جی پی اس خودرو به دست می آورید. با ما همراه باشید.

مهمترین گزارشات با کمک ردیاب خودرومهمترین گزارشات با کمک ردیاب خودرو

آشنایی مختصر با ردیاب جی پی اس و کاربردهای آن

پیش از آن که به سراغ گزارش‌های قابل دریافت با کمک جی پی اس برویم، ابتدا بهتر است نگاهی کلی به ردیاب جی پی اس و کاربردهای آن داشته باشیم. ردیاب وسیله‌ای کوچک است که با نصب آن داخل خودرو، موتورسیکلت یا بر روی دوچرخه، می‌توان موقعیت آن‌ها را در هر نقطه از زمین و در هر ساعت از شبانه‌روز مشاهده کرد.

این دستگاه به کمک یک سیم کارت و با اتصال به ماهواره‌های اطراف زمین کار می‌کند. البته موقعیت‌یابی اگرچه مهم‌ترین کاربرد ردیاب جی پی اس خودرو است اما تنها کاربرد آن نیست. ردیاب جی پی اس برای افراد و مدیران ناوگان کاربردهای مهمی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش ایمنی خودرو و جلوگیری از سرقت؛
 • اعلام روشن یا خاموش شدن موتور خودرو؛
 • امکان تعریف سرعت مجاز حرکت برای خودرو؛
 • جئوفنسینگ یا امکان تعریف محدوده جغرافیایی مجاز برای حرکت؛
 • هشدار در صورت ضربه به خودرو؛
 • هشدار در صورت نقص فنی خودرو (ردیاب دیاگ)؛
 • امکا نظارت لحظه‌ای بر سرعت؛
 • امکان گزارش‌گیری‌های دقیق همراه با نمودار و آمار.

همان‌طور که ملاحظه می‌کنید، گزارش‌دهی یکی از کاربردهای استفاده از ردیاب است. اما چه گزارش‌هایی با کمک جی پی اس خودرو به دست می‌آید؟ در ادامه به این موضوع می‌پردازیم.

پربازدیدترین مقالات شرکت وایزر را در این بخش دنبال کنید

دزدگیر ماهواره ای مجهز به ردیاب

ردیاب جی پی اس وایزر و استفاده از اپلیکیشن سرو

تفاوت ها و شباهت های اصلی بین رهیاب و ردیاب خودرو

5 گزارشی که با جی پی اس خودرو می‌توان به دست آورد

مهم‌ترین گزارش‌هایی که با کمک ردیاب جی پی اس خودرو می‌توان به دست آورد عبارتند از:

گزارش از مسیرهای پیموده شده

امکان بررسی مسیرهای پیموده شده به کمک ردیاب یک ویژگی بسیار خوب به‌خصوص برای شرکت‌های حمل و نقل است. این ویژگی کمک می‌کند تا مشکلات موجود برای مشتریان را به حداقل رساند. مدیر ناوگان می‌تواند در بازه‌های زمانی مورد نظر خود، گزارش کاملی از مسیر پیموده شده توسط راننده را به دست آورد. این گزارش کمک می‌کند تا با استفاده از ردیاب، بتوان رانندگانی را که وقت تلف می‌کنند شناسایی کرد. همچنین بررسی گزارش مسیر پیموده شده، به مدیر ناوگان این امکان را می‌دهد تا برای کاهش مصرف سوخت، بهترین مسیر را به راننده پیشنهاد دهد.

در واقع گزارش‌گیری از مسیر پیموده شده به مدیر ناوگان این امکان را می‌دهد تا مطمئن شود خودروهای سازمانی در ساعت مقرر در جایی که باید حضور داشته باشند قرار دارند و در مسیرهایی که نباید عبور کنند قرار ندارند. علاوه بر این، بررسی مسیر پیموده شده در بسیاری از مشاغل کمک می‌کند تا قبض دقیقی برای پرداخت به مشتری ارائه کرد.

مهمترین گزارشات به دست آمده توسط ردیاب خودرومهمترین گزارشات به دست آمده توسط ردیاب خودرو

گزارش از میزان توقف ناوگان و ساعت‌های بیکاری

یکی دیگر از گزارش‌های مهمی که با کمک جی پی اس خودرو می‌توان به دست آورد، میزان توقف‌های راننده و زمان‌های سرویس نداشتن او است. زمان‌های بیکاری رانندگان تاثیر بسیار زیادی در افزایش مصرف سوخت و فرسودگی سریع خودروها دارد. رانندگان در هوای سرد ناچارند در ساعت‌های بیکاری در داخل اتوموبیل خود بنشینند و از بخاری استفاده کنند. در هوای گرم نیز مجبور به استفاده از کولر خودرو در زمان‌های خارج از سرویس یا در ساعت ناهار هستند.

گزارش از زمان توقف رانندگان به چند دلیل می‌تواند مفید باشد. یکی از مزایای این گزارش است این که اگر مشتریان در خصوص تاخیر در دریافت اجناس خود پیگیری کنند، مدیر ناوگان به کمک گزارش، جزئیات دقیق توقف و زمان بیکاری را بررسی خواهد کرد تا علت را بیابد. یکی دیگر از مزایای آن این است که مدیر ناوگان به کمک بررسی جزئیات اطلاعات از زمان‌های بیکاری، می‌تواند برنامه‌ریزی دقیق‌تری برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان داشته باشد و به بهینه‌سازی زمان و کاهش هزینه‌های ناشی از مصرف سوخت کمک کند.

گزارش جزئیات فعالیت

گزارش از جزئیات فعالیت‌های رانندگان در طول روز می‌تواند شامل گزارش‌هایی دقیق و متنوع باشد. تمام داده‌هایی که از جی پی اس خودرو جمع آوری می‌شود، هر چند دقیقه یک بار به سرور گزارش می‌شود و مدیر ناوگان می‌تواند به صورت لحظه‌ای جزئیات را بررسی کند. میزان مسیر طی شده، محل توقف، مشکل فنی خودرو، بروز تصادف، مشکل ایمنی برای راننده و گزارش مصرف سوخت از جمله این گزارش‌های جزئی از فعالیت راننده هستند.

گزارش از میزان سرعت

مهم‌ترین چالش برای مدیران ناوگان، موضوع ایمنی مسافران و راننده است. تصادف ناشی از سرعت زیاد عامل اصلی کاهش ایمنی سرنشینان خودرو است. علاوه بر این، سرعت زیاد، هزینه‌های سوخت را نیز افزایش می‌دهد که این امر افزایش هزینه‌های سازمان را به همراه دارد. گزارش از سرعت خودرو یکی از 5 گزارش مهمی است که با کمک جی پی اس خودرو به دست می‌آورید.

این گزارش به مدیر ناوگان اجازه می‌دهد تا سرعت بالا را به راننده در هر لحظه گوشزد کند. علاوه بر این، با تنظیم محدوده سرعت مجاز، در صورتی که راننده سرعت بالایی داشته باشد، ردیاب هشداری به مدیریت ناوگان ارسال می‌کند تا اقدامات مناسب انجام شود. امکان گزارش‌گیری از سرعت حرکت توانسته کمک بسزایی در کاهش خطرات ناشی از سرعت بالا داشته باشد.

5 گزارش مهم با کمک ردیاب خودرو5 گزارش مهم با کمک ردیاب خودرو

گزارش از تخلفات رانندگی

آخرین مورد از 5 گزارش مهمی که با کمک جی پی اس خودرو به دست می آورید، امکان گزارش‌گیری دقیق از تخلفات رانندگی است. این گزارش می‌تواند هم بر اساس بازه‌های زمان از پیش تعیین شده باشد هم بر اساس کیلومتر رانندگی. این گزارش نیز اهمیت زیادی دارد زیرا باعث ارزیابی رفتارهای راننده می‌شود و مدیر ناوگان می‌تواند عادت‌های خطرناک رانندگی را بررسی کند و آن‌ها را رفع کند.

کلام پایانی

جی پی اس خودرو را به جرات می‌توان بهترین تکنولوژی در پیشرفت صنعت خودرو و حمل و نقل دانست. ردیاب جی پی اس فقط برای ردیابی و به منظور جلوگیری از سرقت طراحی نشده است، بلکه به کمک آن می‌توان گزارش‌هایی دقیق و کارآمد به دست آورد. در این مطلب به 5 گزارش مهمی اشاره کردیم که با کمک جی پی اس خودرو می‌توان به دست آورد. استفاده از یک ردیاب جی پی اس خوب و یک نرم افزار مدیریت ناوگان قوی برای دستیابی به گزارش دقیق ضروری است.
مقالات مرتبط 5 گزارش مهمی که می توانید با کمک جی پی اس خودرو به دست آورید
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید