فواید نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس های بیمارستان

در سراسر دنیا، آمبولانس وسیله‌ ای مهم و حیاتی محسوب می‌شود که اتصال آن به ماهواره‌ها و اینترنت اهمیت زیادی در لحظات حیاتی بیمار دارد. به عقیده اکثر رانندگان اتوبوس و کارکنان اورژانس، وجود ردیاب خودرو نقشی مهم و اساسی در انجام عملیات اورژانسی و کمک رسانی به بیمار دارد.

سرعت در انتقال بیمار، ناوبری قوی و انتخاب مسیر مناسب در موفقیت عملیات اورژانسی اهمیت دارند و جان بیمار را در بسیاری از موارد نجات می‌دهند. مدیران ناوگان که خدمات خود را به صورت شبانه‌ روزی ارائه می‌دهند، برای ارتقای سطح خدمات خود و همچنین ایمنی نیروهای امدادی خود نیاز دارند تا به کمک ردیاب ماشین، بر ناوگان آمبولانس نظارت داشته باشند.

برای آشنایی بیشتر اهمیت جی پی اس در ماشین‌های اورژانس تصمیم گرفتیم تا در این مطلب در مورد فواید نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس‌های بیمارستان صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

اهمیت ردیاب برای آمبولانس هااهمیت ردیاب برای آمبولانس ها

ردیابی آمبولانس چیست؟ 

ردیاب‌ یا جی پی اس ابزاری کوچک، دقیق و کاربردی است که امروزه استفاده از آن بر روی انواع خودروها در مشاغل گوناگون گسترش یافته است. مهم‌ترین و اصلی‌ترین وظیفه ردیاب‌ها، موقعیت‌یابی خودروها است اما در کنار آن کاربردهای دیگری مانند کنترل از راه دور، نظارت بر خودرو، امکان شنود کابین، بررسی مسیر حرکت، بررسی سرعت و ... را هم دارند.

این وسیله کاربردی امروزه برای مدیران ناوگان آمبولانس به ابزاری حیاتی تبدیل شده است. تفاوت تیم اورژانس با دیگر مشاغل در ماهیت خدمات آن‌ها است، در واقع این افراد با جان سایرین سر و کار دارند و حفظ جان بیماران برای آن‌ها و مدیران مهم است.

مدیران ناوگان آمبولانس به کمک ردیاب نه تنها می‌تواند آمبولانس را ردیابی کند، بلکه می‌تواند بر عملکرد راننده آمبولانس و تیم اورژانس هم نظارت داشته باشد. به همین دلیل استفاده از جی پی اس روی آمبولانس بر کارایی و عملکرد، سرعت در ارائه خدمات، ایمنی عملیات  و نظارت دقیق بر خودرو تاثیر دارد. در ادامه به بررسی فواید نصب ردیاب روی آمبولانس‌های بیمارستان می‌پردازیم.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

اهمیت ردیابی اتوبوس بین شهری چیست؟

راهنمای خرید بهترین جی پی اس خودرو برای نیسان وانت

ردیاب موتور سیکلت چیست و مناسب ترین ردیاب برای موتور سیکلت ها کدامند

نصب ردیاب بر روی آمبولانس‌ها چه فایده‌ای دارد؟

سیستم موقعیت‌یاب جهانی (GPS) امروزه به دلیل کاربردهای فراوانی که دارد، مورد استقبال فراوان از سوی مشاغل مختلف قرار گرفته است. آمبولانس‌های بیمارستان نیز به دلیل فواید جی چی اس، مجهز به این ابزار ایمنی هستند. در زیر به مهم‌ترین فواید نصب ردیادب بر روی آمبولانس‌های بیمارستانی می‌پردازیم.

کنترل مسیر حرکت راننده آمبولانس به کمک ردیاب خودرو

در عملیات آمبولانس‌ها، ثانیه‌ها در حفظ جان بیمار نقش ایفا می‌کنند. مدیران ناوگان آمبولانس با استفاده از جی پی اس و با توجه به شرایط جوی و ترافیک جاده‌ای، می توانند نزدیک‌ترین تیم را به محل حادثه اعزام کنند. هم چنین از طریق همین ردیاب می‌توانند مسیر حرکت راننده را کنترل کنند و بررسی کنند که وی از مسیر انتخاب شده حرکت کند.

تصمیم به اعزام نیروی کمکی توسط ردیاب

در بسیاری از عملیات‌های کمکی آمبولانس‌ها، نیروهای اعزام شده نیاز دارند تا نیروی کمکی بیشتری ارسال شود. در این شرایط، مدیران ناوگان آمبولانس به کمک جی پی اس ردیاب، اطلاعات دقیقی از محل حادثه به نیروهای کمکی ارسال می‌کنند. در این شرایط نیز بهترین و نزدیک‌ترین مسیر به نیروی کمکی پیشنهاد می‌شود.

دلایل استفاده از ردیاب برای آمبولانس هادلایل استفاده از ردیاب برای آمبولانس ها

بررسی رفتار راننده آمبولانس به کمک ردیاب

یکی از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب جی پی اس برای مدیران ناوگان فعال در صنف‌های مختلف، فراهم کردن امکان نظارت بر رفتار راننده است. این ویژگی به بهبود خدمات ارائه شده و ایمنی بیشتر مسافران می‌انجامد. برای مدیران ناوگان اورژانس نیز الگوی رفتاری صحیح راننده اهمیت بسیار زیادی دارد.

اگر چه سرعت حین حرکت آمبولانس بسیار مهم است و بیمار باید در سریع‌ترین زمان ممکن به بیمارستان انتقال داده شود، اما نباید به حدی باشد که خطری برای افراد داخل ساختمان و سایر ماشین‌های در حال تردد ایجاد کند. نظارت بر سرعت راننده و تعریف سرعت مجاز حرکت به کمک ردیاب امکان‌پذیر است. در صورت تخطی راننده هشداری به صاحب ناوگان ارسال خواهد شد.

همچنین محدوده جغرافیایی حرکت راننده نیز به کمک ردیاب تعیین می‌شود و در صورتی که راننده از این محدوده عبور کند، مدیر ناوگان بلافاصله هشداری را دریافت می‌کند. مسیر حرکت، توقف در مسیر، زمان دقیق رسیدن به محل اعزام و سرعت غیرمجاز از جمله مواردی هستند که می‌توان به کمک ردیاب، رفتار راننده را بر اساس آن‌ها سنجید.

مدیریت هزینه‌ها به کمک ردیاب

همان طور که اشاره کردیم، کاربرد ردیاب تنها معطوف به ردیابی و موقعیت‌یابی آمبولانس نیست. مدیران ناوگان با نصب ردیاب به دو طریق هزینه‌های آمبولانس را مدیریت می‌کنند:

  1. با انتخاب مسیر کوتاه‌تر به کمک ردیاب، میزان مصرف سوخت پایین می‌آید. هر چه مسیر کوتاه‌تر و کم‌ترافیک‌تر باشد، هم میزان مصرف سوخت کم‌تر می‌شود و هم هزینه‌های تعمیر و نگهداری کاهش می‌یابد و خرابی کمتری اتفاق می‌افتد.
  2. ردیاب‌های مجهز به سنسور سوخت میزان مصرف سوخت را به صورت چشمگیری کاهش می‌دهند. در صورتی که میزان مصرف سوخت آمبولانس از حد مجاز فراتر رود، مدیر ناوگان هشداری را دریافت می‌کند که به او کمک می‌کند تا علت مشکل را دریابد و به رفع آن بپردازد.

نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس‌های بیمارستان تاثیر بسزایی در کاهش هزینه‌ها دارد و بازدهی اقتصادی را افزایش می‌دهد.

فواید نصب ردیاب بر روی آمبولانس های بیمارستانفواید نصب ردیاب بر روی آمبولانس های بیمارستان

اطلاع از وضعیت فنی آمبولانس به کمک ردیاب

همان طور که گفتیم، ثانیه‌ها نقش حیاتی در خدمات آمبولانس‌ها دارند. حال تصور کنید که حین انتقال بیمار به بیمارستان و یا حین اعزام تیم به محل حادثه، موتور خودرو یا دیگر قطعات آن با مشکل مواجه شوند و آمبولانس از حرکت باز بماند. قطعاً اطلاع از وضعیت آمبولانس و اطمینان از نداشتن مشکل فنی اهمیت زیادی دارد.

ردیاب دیاگ خودرو بهترین ابزار برای بررسی وضعیت سلامت آمبولانس و جلوگیری از بروز خرابی حین عملیات است. ردیاب دیاگ با اتصال به کامپیوتر آمبولانس، مشکلات فنی را گزارش می‌دهد و در صورتی که یکی از ناوگان ایراد فنی داشته باشد، آمبولانس دیگری به محل اعزام می‌شود.

جلوگیری از سرقت آمبولانس به کمک ردیاب

حفظ ایمنی آمبولانس و سرنشینان آن در برابر سرقت یکی از مهم‌ترین کاربردهای ردیاب است. در صورتی که سارقان اقدام به سرقت آمبولانس کنند، هشداری برای مدیران ناوگان ارسال می‌شود و آن‌ها را مطلع می‌کند. سپس به کمک موقعیت‌یابی دقیق جی پی اس، می‌توانند آمبولانس به سرقت رفته را ردیابی کنند و اقدامات لازم برای یافتن آن را انجام دهند.

نتیجه گیری

در این مطلب به مهم‌ترین فواید نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس‌های بیمارستان پرداختیم. این فناوری پیشرفته با ارائه امکانات مناسب به یکی از حیاتی‌ترین ابزارهای امنیتی برای مشاغلی مانند آتش نشانی‌ها، اورژانس‌ها، حمل و نقل عمومی و ... تبدیل شده است. نیروهای اورژانس و مدیران ناوگان آمبولانس که با جان افراد سر و کار دارند، به کمک ردیاب می‌توانند خدمات بهتری به بیماران ارائه دهند و عملیات موفقیت‌آمیزی را تجربه کنند.

پربازدیدترین مقالات وایزر را در این بخش دنبال نمایید

ردیاب جی پی اس ضرورتی برای حفاظت خودروها

برای تامین امنیت خودرو دزدگیر تصویری بهتر است یا ردیاب

با GPS موقعیت خودروی مسروقه را تا درب خودرو ردیابی کنید

مقالات مرتبط فواید نصب ردیاب خودرو بر روی آمبولانس های بیمارستان
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید