جی پی اس خودرو چه امکاناتی دارد؟

امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو

GPS ماشین نوعی ردیاب است که با اطلاعاتی که از طریق ماهواره ‌ها دریافت می ‌کند مانند؛ موقعیت مکانی خودرو و سایر اطلاعات خودرو را از راه دور برای صاحبان خودرو ارسال می ‌کند. ارسال اطلاعات می ‌تواند از طریق پیامک و یا به صورت ردیابی آنلاین باشد. جی ‌پی ‌اس قابلیت نصب و استفاده در تمامی خودروها و وسایل نقلیه را دارد و ربطی به نوع خودرو ندارد. از جمله مزایای جی ‌پی ‌اس خودرو این است که؛ در صورت جابجایی و یا سرقت خودرو در همان لحظه به صاحب خودرو اطلاع داده می ‌شود، که همین امکانات باعث جلوگیری از سرقت خودرو می ‌شود. جی ‌پی‌ اس ‌ها با مدل ‌ها و امکانات مختلفی در بازار عرضه می ‌شوند، که ما در ادامه این مطلب سعی داریم با امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو شما را آشنا کنیم.

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد ؟استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد ؟ 

مزایای جی ‌پی‌ اس خودرو

GPS های خودرو با امکانات و توانایی ‌هایی که دارند، دارای مزایای زیادی هستند، از جمله مزایای جی ‌پی‌ اس خودرو عبارتند از:

 • هشدار زمان سرقت خودرو: متاسفانه امروزه آمار سرقت خودرو بسیار زیاد شده است که سیستم ‌های دزدگیر نیز کاربردی در این زمینه نداشته و برای تامین امنیت ماشین باید راه دیگری را انتخاب کنید، که در حال حاضر بهترین راه‌حل استفاده از ردیاب‌ های جی ‌پی ‌اس خودرو است. این ردیاب‌ه ا زمانی که خودرو در حال سرقت است، موقعیت مکانی را به صاحب خودرو نشان می ‌دهد، که در این صورت می ‌توانید با دستوری خودرو را از راه دور خاموش کنید.
 • استفاده از جی ‌پی ‌اس در سازمان ‌ها: بسیاری از سازمان ‌ها از این سیستم ردیاب، برای کنترل کارکنان خود استفاده می‌ کنند، به این صورت که خودروهای سازمانی از محدوده مورد نظر خارج نشوند.
 • برخی از شرکت‌ های اجاره خودرو، برای کنترل خودروهای لوکس از سیستم ردیاب خودرو استفاده می ‌کنند.
 • و بسیاری مزایای دیگر که جی ‌پی ‌اس خودرو دارد و هر شخص یا سازمانی استفاده خاصی از آنها دارند.

امکانات جی ‌پی ‌اس ماشین

علاوه بر هدف اولیه از طراحی و ساخت GPS های خودرو که ممانعت از به سرقت رفتن خودروها است، امروزه با اضافه کردن امکانات بسیار متنوع باعث استقبال چشمگیر کاربران از این تکنولوژی شده است. امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو عبارتند از:

 • امکان پنهان نمودن مکان نصب GPS

بسیاری از خریداران جی ‌پی ‌اس خودرو خواهان این هستند که جی‌ پی ‌اس در محلی از خودرو نصب شود که سایرین از محل نصب آن مطلع نشوند و قابل رویت همگان نباشد.

 • ضد آب و ضد ضربه بودن جی پی‌ اس

برخی از کاربران به دلیل رفتن به مسافت ‌های طولانی که ممکن است با خطرات احتمالی روبه ‌رو شوند، خواستار جی‌پی‌اس‌هایی هستند که ضد آب و ضد ضربه هستند.

 • مجهز بودن به سیستم شنود مکالمات اتاق خودرو

بسیاری از جی ‌پی ‌اس ‌های خودرو این امکان را دارند که با یک تماس با سیم ‌کارت درون دستگاه GPS می‌توان مکالمات درون اتاق ماشین را شنود کرد. استفاده از این مزیت جی ‌پی ‌اس در زمان ‌هایی است که خودرو به سرقت رفته است، تا بتوان صدای سارقان داخل اتومبیل را شنید و یا زمانی که نیاز به ضبط صدای مکالمات داخل کابین خودرو است.

 • قابلیت استفاده از سیم‌کارت‌های اپراتورهای مختلف

جی‌پی‌اس‌هایی که دارای سیستم شنود هستند، قابلیت استفاده از سیم‌کارت‌های مختلف را دارند.

 • کنترل از راه دور توسط موبایل

بسیاری از جی‌ پی ‌اس ‌ها امکان خاموش و روشن کردن خودرو توسط صاحب خودرو، از راه دور را دارند. به عنوان مثال زمانی که خودرو به سرقت رفته است یا به هر دلیلی جابه ‌جا شده است، صاحب خودرو با یک کلیک از طریق گوشی همراه، می ‌تواند مانع حرکت خودرو شود.

 • امکان ارسال پیامک در صورت تصادف

اگر به هر دلیلی خودروی شما دچار ضربه یا تصادف شود، این امکان برای کاربرانی که از جی‌ پی‌ اس استفاده می کنند است که از طریق پیامک از حادثه یا تصادف و وسعت ضربه و خسارتی که وارد شده است مطلع شوند.

 • قابل استفاده در ماشین ‌های سنگین 

اگر از خودروهای سنگین مانند کامیون‌ ها استفاده می‌ کنید، می ‌توانید با نصب جی‌پی‌اس، از مسافت طی شده، مسیر تردد، مسافت ‌هایی که خودرو در آن توقف داشته، میزان سوخت مصرفی، میزان سوخت موجود در باک خودرو و... را به شما اطلاع‌ رسانی می کند.

 • محاسبه دقیق مسیرهای تردد و توقف خودرو

این بخش بیشتر برای شرکت‌ ها و یا سازمان‌ هایی که به هر دلیلی پرسنل شرکت از خودروها استفاده می کنند و یا خودروهایشان را اجاره می ‌دهند، که در این صورت با GPS می‌ توانند رفتار راننده را کنترل کنند.

مشخصات و امکانات GPS خودرومشخصات و امکانات GPS خودرو 

امکانات دیگر جی ‌پی ‌اس خودرو

 • امکان ردیابی ماشین به صورت آنلاین و با کمک اپلیکشن‌ های نصب شده در موبایل و یا کامپیوتر.
 • امکان برقراری تماس اضطراری
 • دریافت پیامک در صورت خاموش بودن GPS
 • امکان خاموش کردن خودروها از راه دور با کمک پیامک و یا آنلاین
 • امکان ارسال اطلاعات خودرو و سرعت خودرو به صاحبان خودرو
 • امکان هشدار در زمان باز بودن درب خودرو
 • امکان ذخیره و یا بازیابی اطلاعات از حافظه دستگاه
 • هنگامی که سرعت وسیله نقلیه شما از سرعت مجازی که برای جاده اعلام شده است، عبور کند. پیامک اطلاع‌ رسانی برای شما ارسال خواهد شد.
 • امکان برنامه ‌ریزی برای تعمیر و نگهداری ماشین

مزایای استفاده از جی پی اس خودرومزایای استفاده از جی پی اس خودرو 

استفاده از امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو در شرکت ‌ها

امکاناتی که هر GPS خودرو به کاربر ارائه می ‌دهد با توجه به نیازهای افراد مختلف طراحی شده است و در بازار عرضه می ‌شود.
برخی از افراد تنها هدفشان از خرید جی ‌پی ‌اس جلوگیری از سرقت ماشینشان است. اما برخی دیگر بسته به فعالیت‌ ها و شغلی که دارند توقعات بیشتری از جی ‌پی ‌اس خودرو دارند، زیرا به دلیل شرایط شغلی که دارند لازم است خودروهایشان را در اختیار پرسنل قرار دهند، که در این صورت برای کنترل خودرو و رفتار راننده می‌ توانند از سیستم ردیاب جی ‌پی ‌اس خودرو استففاده کنند. از جمله امکانات GPS خودرو در شرکت ‌ها و سازمان ‌ها عبارتند از:

 • محاسبه مسافت طی شده خودرو
 • سرعت خودرو
 • میزان مصرف سوخت 
 • مشاهده محل‌های توقف خودرو
 • امکان مشاهده مکان‌های تخلیه بار
 • محاسبه مدت زمان رسیدن به مقصد
 • هشدار به راننده در صورت مشاهده وضعیت خطرناک یا امکان تصادف

البته در آخر لازم است این نکته را یادآوی کنیم که؛ هر کدام از جی ‌پی ‌اس‌ های خودرو، امکانات خاص خود را دارند، که شما بنابر نیاز خود می توانید از بهترین ردیاب خودرو با بهترین امکانات استفاده کنید. شرکت وایزر با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد. 

آشنایی با امکانات GPS ماشینآشنایی با امکانات GPS ماشین 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

مقالات مرتبط جی پی اس خودرو چه امکاناتی دارد؟
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

جی پی اس (GPS) مخفف کلمه Global Positioning Systems بوده و به معنای سیستم موقعیت یاب جهانی می باشد. در بیانی کلی باید بگوییم GPS سامانه ای است که به کمک 24 ماهواره قرار گرفته در مدار زمین (که نواستار نامیده می‌ شوند)، موقعیت جغرافیایی گیرنده ‌های این ماهواره ‌ها را مشخص می ‌کند. به بیان ساده ‌تر، جی پی اس سیستم موقعیت ‌یابی است که هر وسیله دارای گیرنده جی پی اس را به راحتی ردیابی می‌کند.

جی پی اس (GPS) یک سیستم ناوبری ماهواره ای به صورت رایگان است که اطلاعات مکانی و همینطور زمانی گیرنده را در تمام شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از جهان فراهم می سازد.هدف اولیه از طراحی این سیستم ماهواره ای یا جی پی اس، برای اهداف نظامی بوده، اما به مرور زمان و از سال 1980 برای استفاده های غیر نظامی و نقشه برداری و همینطور کاربری های دیگری همچون تجاری و مدنی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید