جی پی اس خودرو چه امکاناتی دارد؟

امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو

GPS ماشین نوعی ردیاب است که با اطلاعاتی که از طریق ماهواره ‌ها دریافت می ‌کند مانند؛ موقعیت مکانی خودرو و سایر اطلاعات خودرو را از راه دور برای صاحبان خودرو ارسال می ‌کند. ارسال اطلاعات می ‌تواند از طریق پیامک و یا به صورت ردیابی آنلاین باشد. جی ‌پی ‌اس قابلیت نصب و استفاده در تمامی خودروها و وسایل نقلیه را دارد و ربطی به نوع خودرو ندارد. از جمله مزایای جی ‌پی ‌اس خودرو این است که؛ در صورت جابجایی و یا سرقت خودرو در همان لحظه به صاحب خودرو اطلاع داده می ‌شود، که همین امکانات باعث جلوگیری از سرقت خودرو می ‌شود. جی ‌پی‌ اس ‌ها با مدل ‌ها و امکانات مختلفی در بازار عرضه می ‌شوند، که ما در ادامه این مطلب سعی داریم با امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو شما را آشنا کنیم.

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد ؟استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد ؟ 

مزایای جی ‌پی‌ اس خودرو

GPS های خودرو با امکانات و توانایی ‌هایی که دارند، دارای مزایای زیادی هستند، از جمله مزایای جی ‌پی‌ اس خودرو عبارتند از:

 • هشدار زمان سرقت خودرو: متاسفانه امروزه آمار سرقت خودرو بسیار زیاد شده است که سیستم ‌های دزدگیر نیز کاربردی در این زمینه نداشته و برای تامین امنیت ماشین باید راه دیگری را انتخاب کنید، که در حال حاضر بهترین راه‌حل استفاده از ردیاب‌ های جی ‌پی ‌اس خودرو است. این ردیاب‌ه ا زمانی که خودرو در حال سرقت است، موقعیت مکانی را به صاحب خودرو نشان می ‌دهد، که در این صورت می ‌توانید با دستوری خودرو را از راه دور خاموش کنید.
 • استفاده از جی ‌پی ‌اس در سازمان ‌ها: بسیاری از سازمان ‌ها از این سیستم ردیاب، برای کنترل کارکنان خود استفاده می‌ کنند، به این صورت که خودروهای سازمانی از محدوده مورد نظر خارج نشوند.
 • برخی از شرکت‌ های اجاره خودرو، برای کنترل خودروهای لوکس از سیستم ردیاب خودرو استفاده می ‌کنند.
 • و بسیاری مزایای دیگر که جی ‌پی ‌اس خودرو دارد و هر شخص یا سازمانی استفاده خاصی از آنها دارند.

امکانات جی ‌پی ‌اس ماشین

علاوه بر هدف اولیه از طراحی و ساخت GPS های خودرو که ممانعت از به سرقت رفتن خودروها است، امروزه با اضافه کردن امکانات بسیار متنوع باعث استقبال چشمگیر کاربران از این تکنولوژی شده است. امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو عبارتند از:

 • امکان پنهان نمودن مکان نصب GPS

بسیاری از خریداران جی ‌پی ‌اس خودرو خواهان این هستند که جی‌ پی ‌اس در محلی از خودرو نصب شود که سایرین از محل نصب آن مطلع نشوند و قابل رویت همگان نباشد.

 • ضد آب و ضد ضربه بودن جی پی‌ اس

برخی از کاربران به دلیل رفتن به مسافت ‌های طولانی که ممکن است با خطرات احتمالی روبه ‌رو شوند، خواستار جی‌پی‌اس‌هایی هستند که ضد آب و ضد ضربه هستند.

 • مجهز بودن به سیستم شنود مکالمات اتاق خودرو

بسیاری از جی ‌پی ‌اس ‌های خودرو این امکان را دارند که با یک تماس با سیم ‌کارت درون دستگاه GPS می‌توان مکالمات درون اتاق ماشین را شنود کرد. استفاده از این مزیت جی ‌پی ‌اس در زمان ‌هایی است که خودرو به سرقت رفته است، تا بتوان صدای سارقان داخل اتومبیل را شنید و یا زمانی که نیاز به ضبط صدای مکالمات داخل کابین خودرو است.

 • قابلیت استفاده از سیم‌کارت‌های اپراتورهای مختلف

جی‌پی‌اس‌هایی که دارای سیستم شنود هستند، قابلیت استفاده از سیم‌کارت‌های مختلف را دارند.

 • کنترل از راه دور توسط موبایل

بسیاری از جی‌ پی ‌اس ‌ها امکان خاموش و روشن کردن خودرو توسط صاحب خودرو، از راه دور را دارند. به عنوان مثال زمانی که خودرو به سرقت رفته است یا به هر دلیلی جابه ‌جا شده است، صاحب خودرو با یک کلیک از طریق گوشی همراه، می ‌تواند مانع حرکت خودرو شود.

 • امکان ارسال پیامک در صورت تصادف

اگر به هر دلیلی خودروی شما دچار ضربه یا تصادف شود، این امکان برای کاربرانی که از جی‌ پی‌ اس استفاده می کنند است که از طریق پیامک از حادثه یا تصادف و وسعت ضربه و خسارتی که وارد شده است مطلع شوند.

 • قابل استفاده در ماشین ‌های سنگین 

اگر از خودروهای سنگین مانند کامیون‌ ها استفاده می‌ کنید، می ‌توانید با نصب جی‌پی‌اس، از مسافت طی شده، مسیر تردد، مسافت ‌هایی که خودرو در آن توقف داشته، میزان سوخت مصرفی، میزان سوخت موجود در باک خودرو و... را به شما اطلاع‌ رسانی می کند.

 • محاسبه دقیق مسیرهای تردد و توقف خودرو

این بخش بیشتر برای شرکت‌ ها و یا سازمان‌ هایی که به هر دلیلی پرسنل شرکت از خودروها استفاده می کنند و یا خودروهایشان را اجاره می ‌دهند، که در این صورت با GPS می‌ توانند رفتار راننده را کنترل کنند.

مشخصات و امکانات GPS خودرومشخصات و امکانات GPS خودرو 

امکانات دیگر جی ‌پی ‌اس خودرو

 • امکان ردیابی ماشین به صورت آنلاین و با کمک اپلیکشن‌ های نصب شده در موبایل و یا کامپیوتر.
 • امکان برقراری تماس اضطراری
 • دریافت پیامک در صورت خاموش بودن GPS
 • امکان خاموش کردن خودروها از راه دور با کمک پیامک و یا آنلاین
 • امکان ارسال اطلاعات خودرو و سرعت خودرو به صاحبان خودرو
 • امکان هشدار در زمان باز بودن درب خودرو
 • امکان ذخیره و یا بازیابی اطلاعات از حافظه دستگاه
 • هنگامی که سرعت وسیله نقلیه شما از سرعت مجازی که برای جاده اعلام شده است، عبور کند. پیامک اطلاع‌ رسانی برای شما ارسال خواهد شد.
 • امکان برنامه ‌ریزی برای تعمیر و نگهداری ماشین

مزایای استفاده از جی پی اس خودرومزایای استفاده از جی پی اس خودرو 

استفاده از امکانات جی ‌پی ‌اس خودرو در شرکت ‌ها

امکاناتی که هر GPS خودرو به کاربر ارائه می ‌دهد با توجه به نیازهای افراد مختلف طراحی شده است و در بازار عرضه می ‌شود.
برخی از افراد تنها هدفشان از خرید جی ‌پی ‌اس جلوگیری از سرقت ماشینشان است. اما برخی دیگر بسته به فعالیت‌ ها و شغلی که دارند توقعات بیشتری از جی ‌پی ‌اس خودرو دارند، زیرا به دلیل شرایط شغلی که دارند لازم است خودروهایشان را در اختیار پرسنل قرار دهند، که در این صورت برای کنترل خودرو و رفتار راننده می‌ توانند از سیستم ردیاب جی ‌پی ‌اس خودرو استففاده کنند. از جمله امکانات GPS خودرو در شرکت ‌ها و سازمان ‌ها عبارتند از:

 • محاسبه مسافت طی شده خودرو
 • سرعت خودرو
 • میزان مصرف سوخت 
 • مشاهده محل‌های توقف خودرو
 • امکان مشاهده مکان‌های تخلیه بار
 • محاسبه مدت زمان رسیدن به مقصد
 • هشدار به راننده در صورت مشاهده وضعیت خطرناک یا امکان تصادف

البته در آخر لازم است این نکته را یادآوی کنیم که؛ هر کدام از جی ‌پی ‌اس‌ های خودرو، امکانات خاص خود را دارند، که شما بنابر نیاز خود می توانید از بهترین ردیاب خودرو با بهترین امکانات استفاده کنید. شرکت وایزر با ارائه بهترین خدمات در کنار شما همراهان گرامی می باشد. 

آشنایی با امکانات GPS ماشینآشنایی با امکانات GPS ماشین 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

مقالات مرتبط جی پی اس خودرو چه امکاناتی دارد؟
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید