نحوه نصب دستگاه ردیاب خودرو در 6 مرحله

راهنمای گام به گام نصب جی پی اس F150 وایزر

جلوگیری از سرقت خودرو

جهت نصب دستگاه ردیاب F150 بر روی وسیله‌ نقلیه خود مراحل زیر را انجام دهید

مرحله اول: اتصال سیم اصلی به سوکت دستگاه

ابتدا دسته سیم اصلی دستگاه را در صورت صحت کامل سیم‌ها، به‌طور کامل در درون سوکت دستگاه ردیاب وارد نمایید. بر بدنه‌ی هر سیم، برچسبی وجود دارد که نشان‌دهنده‌ی این است که به کدام سوکت وصل گردد. 

سیم مشکی با برچسب (GND (Line 14 و سیم قرمز با فیوز و برچسب (12/24v (Line 15 و سیم نارنجی با برچسب (ACC (Line 13 را به ترتیب به سر منفی و مثبت باتری خودرو و ACC پشت سوئیچ متصل نمایید.

مرحله دوم: نحوه‌ی نصب کلید هشدار SOS دستگاه ردیاب

SOS یک علامت بین‌المللی به معنی خطر و نیاز به دریافت کمک فوری است. در صورت آنکه می‌خواهید کلید هشدار SOS را نصب و فعال نمایید، اکنون می‌توانید کلید SOS را به وسیله‌ی سیم مشکی متصل به آن، به دسته‌ی سیم اصلی (سیم مشکی و سفید کوتاه) متصل نمائید.

مرحله سوم: طریقه نصب رله قطع برق دستگاه GPS

رله (Relay) برای قطع و وصل جریان برق به‌کار می‌آید. از این کلید برای وسایل زیادی در منزل استفاده می‌شود. اما اتصال آن در دستگاه های ردیاب خودرو به جهت خاموش نمودن خودرو از راه دور می‌باشد. برای اتصال رله قطع برق خودرو، سیم زرد (Relay (Line 9 را به سیم تحریک رله (سیم ضخیم زرد رنگ) متصل نمایید. همچنین سیم سفید رنگ رله را به سر مثبت باتری 12 ولت و سیم سبز رنگ رله نیز به خط استارت خودرو متصل کنید. 

مرحله چهارم: طریقه فعال‌سازی قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو توسط دستگاه GPS

برای آنکه از باز شدن درب خودرو مطلع گردید لازم است سیم سبز رنگ با خط باریک سفید (Input (Line 6 را به ورودی درب یا لادری خودرو متصل نمایید. 

دستگاه ردیاب جی پی اس

مرحله پنجم: نحوه فعال‌سازی قابلیت ارتباط صوتی 

در صورت تمایل به استفاده از قابلیت ارتباط صوتی باید میکروفن (درصورت تمایل بلندگو) را نصب نمایید. برای نصب میکروفن در خودرو باید فیش نری 3/5 میلی‌متری را به بدنه دستگاه متصل نمایید. سپس سوکت دو سیمه (سیم‌های قهوه‌ای و مشکی رنگ) از این دسته سیم را به میکروفن (موجود در جعبه دستگاه) متصل کنید.
همچنین درصورت تمایل به نصب بلندگو، به‌طور جداگانه یک عدد بلندگو با فیش خروجی 3/5 میلی‌متری تهیه نموده و آن را به فیش مادگی 3/5 میلی‌متری (سیم‌های طوسی و مشکی) از این دسته سیم متصل نمائید.

مرحله ششم: نحوه نصب کنترل کننده قفل مرکزی دستگاه جی‌ پی‌ اس F150

قطعه کنترل‌کننده‌ی قفل مرکزی برای صدور دستور به خودرو برای قفل و باز کردن درب خودرو به‌کار می‌رود. این ویژگی به راننده کمک می‌کند که در صورت سرقت خودرو دستور قفل شدن درب‌ها را از راه دور به خودرو بدهد. در صورت تهیه ماجول کنترل‌کننده قفل مرکزی، سیم زرد رنگ با خط باریک سفید با برچسب (Output1 (Line 7 و سیم سفید‌رنگ با خط‌ باریک قرمز (Output2 (Line 8 مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بعد از انجام مراحل بالا باید از فعال بودن GPRS سیم‌کارت مطمئن شوید و سپس روی دستگاه قرار دهید و در نهایت ردیاب آماده است که به سامانه سرو متصل شود.
تیم وایزر در همه‌ی دستگاه‌هایی که به فروش می‌رساند دفترچه راهنمای نصب به زبان فارسی قرار داده است که علاوه بر توضیحات بالا با تصاویر و دیاگرام مراحل نصب را برای شما ساده‌تر می‌گرداند. 
لازم به ذکر است که نسخه‌ی PDF دفترچه راهنمای دستگاه ردیاب وایزر مدل F150 بر روی وبسایت وایزر موجود می‌باشد.