مراحل اعلام و پیگیری سرقت خودروی مسروقه

نحوه استعلام موتور سیکلت سرقتی و پیگیری وسایل نقلیه 

اگر خودروی شما به دستگاه ردیاب GPS مجهز نبوده و اکنون سرقت شده است و یا می‌ خواهید اطلاعات خود را در زمینه‌ی مراحل و چگونگی پیگیری خودروهای مسروقه و استعلام خودرو سرقتی بالا ببرید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. باید بدانید که خودروها، سرنوشت متفاوتی بعد از سرقت پیدا می‌ کنند. بنابراینکه اعضای باند سارقانی که خودرو را سرقت کرده‌ اند در چه زمینه‌ ای تجربه دارند، وسیله ‌ی نقلیه مسروقه نیز به سرنوشت خاصی گرفتار می‌ گردد. پلیس آگاهی می‌ گوید بیش از 90 درصد از خودروهای مسروقه کشف می ‌گردند؛ اما خودروهایی که هیچگاه کشف نگردیده ‌اند چه می‌ شوند و چگونه در خیابان ‌ها تردد می ‌کنند؟ در ادامه‌ ی مقاله با سرنوشت خودروهایی که مورد کشف و شناسایی قرار نگرفته ‌اند آشنا می شوید.

در این مقاله این موارد را در مورد پی گیری خودروی سرقتی می ‌خوانید

سرنوشت خودروهای سرقتی که هرگز پیدا نمی ‌شوند
نحوه‌ی عملکرد سارقان حرفه ‌ای با خودروهای تصادفی و سرقتی
سند نمره کردن خودروهای سرقتی توسط سارقان
خودروهایی که اوراق می ‌شوند
برای پیگیری خودروی های مسروقه به کجا مراجعه کنیم
استعلام خودروی های سرقتی از طریق سامانه پست یافته
کشف خودروهای مسروقه توسط ردیاب GPS وایزر
راه مطمئن برای پس گرفتن خودروی سرقتی از سارقان

استعلام وسایل نقلیه سرقتی و پیگیری اتومبیل سرقت شده 
استعلام وسایل نقلیه سرقتی و پیگیری اتومبیل سرقت شده 

سرنوشت خودروهایی که هرگز پیدا نمی‌ شوند

پلیس آگاهی اظهار می ‌دارد که محل بیش از 90 درصد از خودروهای سرقتی پیدا شده، پس از مدتی کشف می ‌شود اما در این میان خودروهایی هستند که هیچگاه پیدا نشده ‌اند. سرنوشت این خودروها چیست؟ چگونه از این خودروها برای تردد در معابر عمومی استفاده می ‌گردد؟ در این مقاله با نحوه‌ ی عملکرد برخی از سارقان حرفه‌ ای آشنا می‌ شوید که می ‌توانند هر نوع نشانه و شماره ‌ی موجود بر خودرو را مخدوش نمایند و به ‌راحتی به فروش برسانند. 

نحوه ‌ی عملکرد سارقان حرفه ‌ای خودروهای تصادفی و سرقتی

قبل از هر چیز باید بدانید که گروهی از سارقان هستند که به دو دسته از خودروهای مدل بالا و خودروهای تصادفی یا مدل پایین علاقه‌‌ دارند. به گفته ‌ی پلیس در استان البرز نحوه ‌ی عملکرد یک باند سرقت خودرو به این صورت بوده است که خودروهای تصادفی را خریداری کرده و در همان زمان اقدام به سرقت خودروی هم‌ رنگ و هم‌ شکل خودروی خریداری شده با مدل بالاتر می ‌نمودند. این سارقان با مخدوش کردن شماره خودرو، اسناد و مدارک مربوط به خودروی مسروقه با خودروی تصادفی، اقدام به فروش خودروی مسروقه ‌ای می ‌نمودند که مدل بالا و ارزشمند بود. در این فرایند اعضای باند سرقت هر یک عهده ‌دار قسمتی از مراحل سرقت هستند و در نهایت با شستشوی کامل خودروی مسروقه در کارواش آن ‌را به یک خریدار از همه جا بی‌ خبر به قیمت روز می ‌فروشند. در این روش خودروی مسروقه با پلاک و نمره‌ ی خودروی تصادفی در معابر در تردد خواهد بود. 

لیست خودروهای گمشده و پلاک های سرقتی لیست خودروهای گمشده و پلاک های سرقتی

سند نمره کردن خودروهای سرقتی توسط سارقان حرفه ‌ای

همانطور که در بالا توضیح داده شد سارقان حرفه ‌ای با خرید یک خودروی مدل پایین یا تصادفی و هم‌ زمان سرقت یک خودروی مدل بالا به هدف خود می ‌رسند. آن‌ ها سند خودروی مدل پایین را با سند یک خودروی سرقتی جابه ‌جا می ‌کنند که به این عملیات به اصطلاح "سند نمره کردن" می‌ گویند. سارقان می ‌توانند با این عملیات، خودروی سرقتی را بدون آن که خریدار متوجه گردد، به فروش برسانند. 
این دسته از سارقان حرفه‌ ای با تعویض برخی از قسمت ‌های خودرو، مانند شاسی، تنه ی خودرو، پلاک و برخی قسمت ‌های دیگر که شماره دارند، با خودروی تصادفی احتمال شک و تردید را به صفر می ‌رسانند. با تعویض این قطعات کاملا شماره‌ ها با شماره ‌های درج شده در سند یکسان است. در این مرحله می ‌توان خودروی سرقتی را با سند جدید به فروش رساند. 

خودروهایی که اوراق می ‌شوند

دسته ‌ی دیگری از خودروها سرنوشت متفاوتی دارند. قطعات این دسته از خودروها از هم جدا شده و به دلالان فروخته می ‌شود. معمولا خودروهای گران ‌قیمت یا خودروهایی که به‌ یک ‌باره از میزان قطعات مصرفی آن در بازار کاسته می‌ شود، معمولا دچار چنین سرنوشتی می ‌گردند. این خودروها هم هیچگاه در خیابان ‌های شهر دیده نمی ‌شوند، بلکه در کمترین زمان ممکن قطعه قطعه می‌ شوند. این سرنوشت دو دسته از خودروهای مسروقه در ایران است که توضیح داده شد. اما برای پیگیری خودروهای مسروقه باید به مراکز قانونی مراجعه کنید. 

برای پیگیری خودروی مسروقه به کجا مراجعه کنیم؟ یا خودروی سرقتی چگونه کشف می شود؟

  1. مرحله اول: تماس با پلیس 110 و اعلام محل دقیق سرقت و تکمیل اطلاعات برگه اظهارات
  2. مرحله دوم: مراجعه به نزدیکترین کلانتری، گزارش سرقت خودرو و ارائه مدارک خودرو به قسمت تجسس کلانتری

مراحل پیگیری سرقت خودرو های مسروقه از طریق سامانه، مستلزم گذراندن دو مرحله ‌ی مذکور و اعلام سرقت خودرو می ‌باشد. بنابراین بعد از آن که از سرقت یا گم شدن خودرو آگاه شدید سریعا با پلیس 110 و کلانتری هماهنگ نمایید.

پیگیری سرقت خودرو و لیست ماشین های دزدیده شده
پیگیری سرقت خودرو و لیست ماشین های دزدیده شده 

استعلام خودروی سرقتی از طریق سامانه "پست یافته"

بعد از اعلام مفقود شدن خودروی خود به پلیس آگاهی می ‌توانید از طریق اینترنت پیگیری کنید. جهت پیگیری خودروهای سرقتی (استعلام ماشین سرقتی) به سامانه‌ ی postyafteh.post.ir مراجعه کنید. در این قسمت می ‌توانید لیست خودروهای گمشده و پیگیری سرقت موتور سیکلت و ردیابی موتورسیکلت سرقتی را جستجو کنید. 

کشف خودروهای مسروقه توسط ردیاب GPS وایزر

اما راه حل دیگری وجود دارد که به صاحبان وسایل نقلیه کمک می‌کند تا خودروی مسروقه‌ ی خود را در مدت‌زمان کوتاه بیابند. به کمک دستگاه ردیاب GPS وایزر موقعیت دقیق خودرو و موتورسیکلت نمایش داده می‌ شود. سرعت حرکت و زمان توقف آن نیز نمایان خواهد بود. همچنین صاحب خودرو می ‌تواند آن‌ را در هر لحظه‌ای خاموش نماید و اجازه‌ی حرکت به سارق ندهد. امروزه بهترین وسیله ‌ی ضد سرقت در برابر سارقان حرفه ‌ای دستگاه ردیاب جی ‌پی‌ اس است که به کمک ماهواره‌ های موقعیت ‌یاب جهانی مکان و موقعیت وسایل نقلیه را نمایش می ‌دهند.

راه مطمئن برای پس گرفتن خودروی سرقتی از سارقان 

هرچند بسیاری از خودروهایی که سارقان برای رسیدن به اهداف مجرمانه ‌ی خود سرقت کرده و در محلی دورتر رها کرده‌اند توسط پلیس کشف می ‌گردد؛ ولی سرنوشت برخی از خودروها به همین جا ختم نمی ‌شود. برخی از این خودروها با سند نمره کردن دوباره به خریداران بی‌ خبر فروخته می‌ شوند و هیچگاه توسط پلیس کشف نمی ‌شوند زیرا با پلاک سرقتی و قطعات خودروی تصادفی در خیابان ‌ها تردد دارند. از طرفی دیگر برخی از خودروها نیز اوراق شده و دیگر هیچگاه به دست صاحبان اصلی خود بازنمی ‌گردند. در این میان تنها وسایل ‌نقلیه‌ ای که به ردیاب خودرو GPS مجهز شده ‌اند می ‌توانند از این نوع عملیات حرفه ‌ای سارقان جان سالم به ‌در برند و دوباره به دست صاحبان خود باز گردند. چرا که صاحبان خودروی دارای ردیاب ماهواره ای، می توانند با نصب اپلیکیشن وایزر همواره موقعیت مکانی خودروی خود را مشاهده کنند و نگرانی درباره سرقت خودرو خود نداشته باشند. 

استعلام دزدی موتور و استعلام موتور سرقتی 
استعلام دزدی موتور و استعلام موتور سرقتی 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

مقالات مرتبط مراحل اعلام و پیگیری سرقت خودروی مسروقه

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید
ناشناس
26 فروردین ، 1400
سلام برای موتور سیکلت هم نصاب های شرکت می تونن نصب کنن ؟
پاسخ مدیر

سلام

 بله برای موتور هم میشود نصب کرد.

 ممنون

ناشناس
07 بهمن ، 1399
آقا بکاری کنید تا قیمتش ارزونتر بیفته ، الان که ۷/۱۱/۹۹ هست قیمت گرفتم فقط همین حین پی ای f150 نزدیک ۱,۵ میلیون قیمتش بود ! پراید من کلا ده میلیون میرزه بعد جی پی اس با ۲۰٪ قیمت خونه ماشین!!! خدایی زیاده یکم ارزونتر کنید و به فکر اقشار کم درآمد و راننده‌های کورسی باشید. قسطی نمیشه نصب کنید؟ با سفته؟ ماهی مثلا ۵۰۰ بگیرید ؟ اگه میشه که به ایمیلم یک شماره رمز یا کد بدید که رفتم نمایندگی مشهدتون بدون تحقیر و تیکه انداختن سفته بگیره و با ماهی ۵۰۰ راه بندازه ماهایی رو که کم درآمد و زیر پوشش کمیته امداد هستیم ، متشکرم
پاسخ مدیر

سلام

لطفا با شماره 02186045860 داخلی 2 بخش فروش تماس بگیرید.

ممنون

ناشناس
01 بهمن ، 1399
سلام پژو مشکی رنگ به مدل 83تمیز به سرقت رفته با پلاک 24ایران652ل47 ی کم آفتاب سوختگی روی کاپوت وسخفش دار اگه کسی جای دیده زنگ بزنه به این شماره مژدگانی خوبی بهش میدم 09139853052با تشکر
پاسخ مدیر

سلام 

این اطلاعات رو به 110 اعلام کنید. 

ممنون

ناشناس
08 دی ، 1399
خودرو پرايد ١٤١ با شماره پلاك ٢٣ل٤٩١ پلاك جديد ١٥ به سرقت رفته در صورت مشاهده با اين شماره تماس بگيريد٠٩١٤٤٠٤٠٠٩٨
پاسخ مدیر

سلام

با 110 تماس بگیرید.

ممنون

ناشناس
31 مرداد ، 1399
سلام. خودرو وراکروز بنده که مجهز به جی پی اس شرکتیه سرقت شده . چطور میتونم جی پی اسش رو پیگیر باشم.کمکم کنید
پاسخ مدیر
سلام، شرکت کاوشکام فقط برای محصولات شرکت (Wizer GPS) خدمات ارائه میکند.
ناشناس
17 مرداد ، 1399
یک ماشین L90به شماره پلاک 45س621/ایران44گمشده لطفاپیداشدبه شماره زنگبزنید09368949313
پاسخ مدیر
سلام اگر ماشین شما ردیاب وایزر داشت ما میتونیم به شما کمک کنیم.