آشنایی با انواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزارهای ردیاب جی پی اس

08 تیر ، 1401
گروه تحقیقاتی وایزر

زمانی که از امنیت خودرو یا امنیت وسایل قیمتی مانند گاوصندوق صحبت می‌کنیم، ایمن‌ترین ابزاری که به ذهنمان می‌رسد، ردیاب جی پی اس است. این تکنولوژی کاربردی که در گذشته با اهداف نظامی ساخته شده بود، امروزه به حدی پیشرفت کرده که به زندگی روزمره‌ ما نیز راه یافته است.

ردیاب جی پی اس شاید در نگاه اول وسیله‌ای پیچیده و سخت به نظر برسد اما این فناوری به‌راحتی با یک نرم‌افزار ساده می‌تواند کار کند. این نرم‌افزار بر بستر سیستم‌عامل‌های مختلفی کار می‌کند. ما در وایزر در این مقاله تصمیم داریم تا با انواع سیستم‌عامل‌های مناسب برای نرم‌افزارهای ردیاب جی پی اس آشنا شویم. با ما در وب سایت ردیاب وایزر همراه باشید.

نواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزارهای ردیاب جی پی اسانواع سیستم عامل های مناسب برای نرم افزارهای ردیاب جی پی اس

اپلیکیشن ردیاب جی پی اس چیست؟

برنامه یا اپلیکیشن ردیاب GPS خودرو یا موتورسیکلت و یا هر وسیله‌نقلیه‌ دیگر، نرم‌افزاری است که امکان نظارت بر آن وسیله را از طریق تلفن همراه هوشمند یا کامپیوتر فراهم می‌کند. در واقع اپلیکیشن ردیاب، یک رابط میان ردیاب و صاحب ردیاب است و به او امکان استفاده از اطلاعات ردیاب را می‌دهد.

برای مثال، در مورد خودرو، بعد از نصب ردیاب ماشین، کافی است اپلیکیشن مخصوص ردیاب را روی تلفن همراه یا کامپیوتر نصب کنید و سپس به‌راحتی اطلاعات دریافتی از ردیاب، مثل موقعیت خودرو و سرعت حرکت، را بررسی کنید. ردیاب جی پی اس تمامی اطلاعات دریافتی از خودرو را از طریق اپلیکیشن در اختیار صاحب خودرو قرار می‌دهد. با استفاده از این اطلاعات و بررسی آن‌ها روی اپلیکیشن می‌توان از اتفاقات و حوادثی مانند سرقت خودرو جلوگیری کرد.

پربازدیدترین مقالات را در این بخش دنبال نمایید

مشخصات بهترین ردیاب خودرو

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

نمایندگی های مجاز و رسمی ردیاب وایزر در سراسر ایران

انواع سیستم‌عامل‌های مناسب ردیاب جی پی اس

سیستم‌عامل (OS) نرم‌افزاری است که به عنوان رابط میان اجزای سخت‌افزار کامپیوتر یا تلفن‌همراه و کاربر عمل می‌کند. هر سیستم کامپیوتری یا موبایل باید حداقل یک سیستم‌عامل برای اجرای برنامه‌های دیگر داشته باشد. برنامه‌هایی مانند مرورگرها، MS Office، و سایر اپلیکیشن‌ها مثل نرم‌افزار ردیاب برای اجرا و انجام وظایف خود به سیستم‌عامل نیاز دارند.

سیستم‌عامل به کاربر کمک می‌کند تا بدون اینکه بداند چگونه به زبان کامپیوتر یا موبایل صحبت کند، با این دو ابزار ارتباط برقرار کند. استفاده از رایانه یا دستگاه تلفن همراه بدون داشتن سیستم‌عامل برای کاربر امکان‌پذیر نیست. رایج‌ترین سیستم‌عامل‌هایی که برای موبایل و کامپیوتر استفاده می‌شود، سیستم‌عامل های اندروید، iOS و ویندوز است. در ادامه به بررسی اجرای اپلیکیشن ردیاب در بستر این 3 سیستم‌عامل می‌پردازیم.

سیستم عامل های مناسب برای نرم افزارهای ردیاب جی پی اسسیستم عامل های مناسب برای نرم افزارهای ردیاب جی پی اس

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های اندرویدی

سیستم‌عامل اندروید یکی از رایج‌ترین پلتفرم‌هایی است که در تلفن‌های همراه هوشمند از برندهای مختلف استفاده می‌شود. در صورتی که خودروی شما مجهز به ردیاب است یا برای فرزندتان یا آشنایان سالمند خود و یا حتی حیوانات خانگی‌تان ردیاب جی پی اس شخصی خریداری کرده‌اید، کافی است بعد از خرید بهترین ردیاب جی پی اس و نصب آن، اپلیکیشن مناسب با ردیاب را روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

برای ردیاب جی پی اس اپلیکیشن‌های اندرویدی مختلفی وجود دارند؛ یکی از بهترین اپلیکیشن‌های اندروید برای ردیاب جی پی اس شخصی، Find My Kids است که می‌توان از آن برای نظارت بر موقعیت کودکان، سالمندان، حیوانات خانگی و حتی خودرو استفاده کرد. گوگل مپ نیز یکی از این اپلیکیشن‌های قدرتمند و رایگان برای بررسی موقعیت روی نقشه است. در زیر، لیستی از بهترین اپلیکیشن‌های ردیابی خودرو مناسب برای سیستم‌عامل اندروید را ارائه داده‌ایم:

 1. GPS Vehicle Tracker – EverTrack
 2. GPS Route Founder
 3. Automatic GPS
 4. GPS Vehicle Tracking
 5. Family Locator- GPS Tracker
 6. A-GPS Tracker
 7. Vehicle Tracking System VTS
 8. Track Location & Car
 9. Finding my car-GPS Navigation
 10. 10.  GPS Tracker: Tracer
 11. 11.  m2m Vehicle Tracking Service
 12. 12.  Trano Vehicle Tracking
 13. 13.  Car & Bike GPS Tracking System
 14. 14.  RTO Vehicle Information
 15. 15.  MY VEHICLES
 16. 16.  Finder GPS Tracking Viewer
 17. 17.  Car Tracking System
 18. 18.  Tracki GPS
 19. 19.  SeekWiz – Vehicle Tracking & Location Sharing
 20. 20.  GPS Tools® – Find, Measure, Navigate & Explore

این اپلیکیشن‌ها را به‌راحتی می‌توانید از طریق پایگاه‌های دانلود اپلیکیشن مانند Google Play Store دانلود کنید و سپس با نصب آن‌ها و متصل کردن ردیاب به آن‌ها، از امکانات و قابلیت‌های ردیاب جی پی اس استفاده کنید.

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های اندرویدینصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های اندرویدی

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل iOS

iOS یکی دیگر از پلتفرم‌های رایج گوشی‌های هوشمند است که منحصراً در اختیار شرکت Apple است. اگر گوشی شما مجهز به سیستم‌عامل iOS است،  بعد از نصب ردیاب، اپلیکیشن مناسب سیستم‌عامل iOS را انتخاب کنید و آن را با دستگاه ردیاب هماهنگ کنید.

گوگل مپ برای این سیستم‌عامل نیز دسترسی رایگان برای موقعیت‌یابی فراهم می‌کند. در زیر، فهرستی از بهترین اپلیکیشن‌های iOS برای ردیاب جی پی اس را تهیه کرده‌ایم که می‌توانید از میان آن‌ها اپلیکیشنی را برای کار با ردیاب خودرو یا ردیاب شخصی (برای ردیابی کودک، سالمندان یا حیوانات خانگی) انتخاب کنید.

 1. Trackimo
 2. Apple Maps 
 3. The Mileage Ace: GPS Mileage Tracker
 4. BrickHouse Security Spark Nano
 5. AMBERalertGPS
 6. LocaToWeb
 7. GPS TRACKER
 8. Map My Run by Under Armour
 9. GPS Phone Tracker
 10. 10.  Glympse
 11. 11.  FollowMee GPS Location Tracker
 12. 12.  Family Locator and GPS Tracker
 13. 13.  Find Me
 14. 14.  City Mapper
 15. 15.  MapQuest 
 16. 16.  Waze
 17. 17.  CoPilot 
 18. 18.  Navmii
 19. 19.  Sygic

نصب این اپلیکیشن‌ها مانند نصب تمامی اپلیکیشن‌های دیگر اپل است و با نصب آن‌ها و برقراری ارتباط بین اپلیکیشن و ردیاب جی پی اس، به‌راحتی می‌توان وسیله یا شخص را از طریق نرم‌افزار ردیابی کرد.

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل iOSنصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی دستگاه‌های دارای سیستم‌عامل iOS

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی ویندوز

ویندوز رایج‌ترین سیستم‌عامل کامپیوترها است. نرم‌افزارهای ردیاب جی پی اس که مبتنی بر ویندوز طراحی شده‌اند، به راحتی نصب اپلیکیشن‌های اندروید و iOS هستند و با نصب این نرم‌افزارها می‌توانید از قابلیت‌های کاربردی ردیاب مانند موقعیت‌یابی، تعیین محدوده‌ حرکت و سرعت و گزارش‌گیری از مسیر پیموده شده، استفاده کنید.

یکی از بهترین نرم‌افزارهای سیستم‌عامل ویندوز برای ردیاب جی پی اس، اپلیکیشن  Windows GPS Trackingکه هم برای وسایل‌نقلیه و هم برای ردیاب‌های شخصی قابل استفاده است. در زیر به سایر برنامه‌های ردیاب جی پی اس با قابلیت نصب بر روی ویندوز اشاره می‌کنیم:

 1. GPS Tracker for Windows
 2. GPS Tracker by FollowMee
 3. Service Works
 4. Azuga
 5. Vialatm
 6. Family GPS Tracker Desktop
 7. Razor Tracking
 8. Trakzee
 9. RFIDAeroTrack
 10. 10.  assetDNA
 11. 11.  iZND Services
 12. 12.  M2M In Motion
 13. 13.  Omnitracs
 14. 14.  TaskEye
 15. 15.  SkyRouter
 16. 16.  CHENZON GPS Tracker
 17. 17.  HERE

نصب این نرم‌افزارها نیز ساده و آسان است. کافی است نام اپلیکیشن‌ها را جست‌وجو کنید و سپس فایل برنامه (با پسوند .exe) را اجرا و نصب کنید. سپس با اتصال ردیاب جی پی اس به نرم‌افزاری، می‌توانید از قابلیت‌های ردیاب بهره ببرید.

نصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی ویندوزنصب نرم‌افزار ردیاب جی پی اس روی ویندوز

کلام پایانی

همان‌طور که ملاحظه کردید، سیستم‌عامل‌های مختلفی برای کار با ردیاب جی پی اس و استفاده از امکانات ردیاب وجود دارد. در این مقاله با انواع سیستم‌عامل‌های مناسب برای نرم‌افزارهای ردیاب جی پی اس آشنا شدیم و به معرفی بهترین اپلیکیشن‌های ردیاب GPS برای اندروید، iOS و ویندوز پرداختیم. امیدواریم این مطلب اطلاعات مناسبی در مورد اپلیکیشن‌های کاربردی برای کار با ردیاب به شما ارائه داده باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE