3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب جی پی اس خودرو
05 اسفند ، 1400
گروه تحقیقاتی وایزر

در بازار مالی سخت و پر هزینه‌ی کنونی و با وجود رقابت شدیدی که در اکثر صنایع وجود دارد، هر ابزاری که بتوان از آن برای افزایش بهره‌وری استفاده کرد، می‌تواند به موفقیت بیشتر یا حتی بقای یک کسب و کار کمک کند. یکی از ابزارهای نوین و کاربردی که بسیاری از شرکت‌های دارای ناوگان وسایل‌ نقلیه از آن استفاده می‌کنند، ردیاب خودرو است.

مدیران ناوگان حمل و نقل همواره با مشکلاتی مانند خسارت‌های ناشی از عدم رانندگی مناسب، سرقت خودرو، هزینه‌های زیاد سوخت و بسیاری از مشکلات دیگر مواجه هستند که بخش زیادی از این مشکلات با نصب ردیاب جی پی اس بر روی خودروها از بین خواهد رفت. اما ردیاب جی پی اس چگونه به بهره روی بیشتر این شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند؟ در این مطلب با ما در وایزر همراه باشید تا به معرفی 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو بپردازیم.

افزایش بهره وری با ردیاب خودروافزایش بهره وری با ردیاب خودرو

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

قبل از این که در مورد راه‌‌های افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو بپردازیم، بهتر است با مزایای ردیاب خودرو آشنا شویم تا بهتر بتوانیم موضوع افزایش بهره‌وری را درک کنیم. مزایای استفاده از ردیاب خودرو چیست و چرا باید از سیستم ردیابی خودرو استفاده کرد؟

از مزایای استفاده از سیستم ردیابی خودرو می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهبود ایمنی رانندگان و خودرو، خدمات بهتر به مشتریان، بهبود مدیریت زمان و کارکنان و همچنین مدیریت و پیشگیری از سرقت اشاره کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این مزایا می‌پردازیم.

صرفه‌جویی در سوخت و هزینه‌ها به کمک ردیاب جی پی اس

یکی از مهم‌ترین مزایایی که ردیاب خودرو برای مدیران ناوگان فراهم می‌کند و نقش مهمی در افزایش بهره‌وری شرکت‌ها دارد، این است که امکان نظارت بر مصرف سوخت را فراهم می‌کند. ارائه‌ی گزارش‌های کامل از میزان مصرف سوخت، سرعت رانندگی و مسافت طی شده، مدیریت بهتر زمان بیکاری رانندگان، تعمیر و نگهداری خودرو همگی به حذف رفتارهای نادرست در رانندگی و کاهش میزان مصرف سوخت ناوگان کمک می‌کند.

افزایش ایمنی رانندگان و خودروها

به لطف سیستم‌های ردیابی وسایل نقلیه می‌توان نظارت بیشتری بر رفتارهای راننده داشت و به این ترتیب تصادفات رانندگی را کاهش داد. علاوه بر این، ردیاب و نرم افزار مدیریت ناوگان این امکان را برای مدیران ناوگان فراهم می‌کنند که با تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، از بروز مشکل در حین رانندگی و در میانه‌ی راه جلوگیری شود.

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کمک ردیاب جی پی اس خودرو

تمام اطلاعات به دست آمده از سیستم ردیابی خودرو می تواند منجر به مدیریت بهتر کلیه‌ی فرآیندهای تجاری یک سازمان یا یک شرکت شود. این بهبود مدیریت شامل خدمات بهتر برای مشتریان نیز می‌شود، زیرا امکان نظارت بر مسیر حرکت، توقف‌ها حین رانندگی، زمان بیکاری رانندگان و زمان تقریبی رسیدن به مقصد وجود دارد.

نظارت بر رانندگان و مدیریت رفتارهای آن‌ها با ردیاب جی پی اس

سیستم ردیابی خودرو به لطف اطلاعاتی که برای مدیریت سوخت و نظارت بر رفتار راننده در اختیار مدیر ناوگان قرار می‌دهد، می‌تواند امکان مدیریت بهتر کارکنان را به ارمغان بیاورد. این ویژگی در افزایش بهره‌وری نیز نقش دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن می‌پردازیم. با نظارت بیشتر بر رانندگان، می‌توان شاهد عملکرد بهتر آن‌ها بود. علاوه بر این، می‌توان از تمام اطلاعات به دست آمده از ردیاب خودرو برای آموزش بهتر رانندگان نیز استفاده کرد.

مدیریت زمان با ردیاب خودرو

در شرکت‌های حمل و نقل، مدیریت زمان را می‌توان به لطف مدیریت بهتر کارکنان، مدیریت سوخت، نظارت بر رفتار راننده، ردیابی مسیرها، و همچنین به کمک گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل های متعاقب آن، بهبود بخشید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

کاربرد جی پی اس و اهمیت آن

سوالات متداول درباره ی ردیاب GPS خودرو

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

پیشگیری از سرقت

از جمله ویژگی‌های رایج سیستم‌های ردیابی خودرو، جلوگیری از سرقت ماشین است. این ابزار نوین هر زمان که رفتار مشکوکی رخ می‌دهد، هشدارها و اعلان‌ها را ارسال می‌کند و امکان واکنش سریع به سرقت را فراهم می‌کند. ویژگی پیشگیری از سرقت همچنین می‌تواند از هزینه‌های بیش از حد برای خرید وسیله نقلیه جدید جلوگیری کند.

بهبود چرخه عمر وسایل نقلیه به کمک ردیاب خودرو

با نصب ردیاب بر روی ناوگان یک شرکت، می‌توان مدیریت چرخه‌ی عمر ماشین‌ها را بهبود بخشید؛ این امر به کمک اطلاعاتی مانند اطلاعات سلامت فنی وسیله نقلیه (موتور، لاستیک ها و موارد دیگر)، رفتار راننده و اطلاعات مربوط به زمان بیکاری، زمان نگهداری و سرویس مورد نیاز به دست می‌آید.

استفاده بهینه از وسیله نقلیه

به کمک تمامی اطلاعات به‌دست‌آمده از سیستم‌های ردیابی خودرو، وسایل‌نقلیه کارآمدتر استفاده می‌شوند؛ استفاده‌ی بهینه از وسایل نقلیه از طریق مدیریت سوخت، نظارت بر رفتارهای راننده، نظارت بر عبور و مرور از مسیرهای کوتاه‌تر و کم‌ترافیک‌تر و نظارت بر عدم استفاده‌ی رانندگان از ماشین سازمانی برای کارهای شخصی انجام می‌شود.

مزایای استفاده از ردیاب خودرومزایای استفاده از ردیاب خودرو

افزایش بهره‌وری با استفاده از ردیاب خودرو

یک کسب و کار تنها زمانی می‌تواند رشد کند که از تمام منابع خود به طور موثر و مفید استفاده کند. به منظور به حداکثر رساندن سود و افزایش بهره‌وری، کسب و کارها باید راه‌های جدید و تکنولوژی‌های نوین را جستجو کنند. شرکت‌های ناوگان خواهان حجم کار بیشتری هستند زیرا این تنها راه برای به حداکثر رساندن سود آنهاست و فناوری ردیاب جی پی اس می‌تواند با استفاده‌ی کارآمد و مؤثر از منابع به آنها کمک کند تا به حداکثر سود خود برسند.

3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو وجود دارد که عبارتند از:

  1. دیسپاچینگ (اعزام راننده) و مسیریابی بهتر
  2. نظارت بر رفتار راننده و جلوگیری از رفتارهای پرخطر
  3. جلوگیری از استفاده‌ی غیر مجاز از وسیله نقلیه

در ادامه به بررسی جداگانه‌ی هر یک از این 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو می‌پردازیم.

1. دیسپاچینگ (اعزام راننده) و مسیریابی بهتر

با استفاده از ردیاب خودرو، مدیر ناوگان در هر لحظه از موقعیت همه رانندگان مطلع است. این ویژگی یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری به کمک ردیاب خودرو است. مدیر ناوگان می‌تواند به محض دریافت سفارش از سوی مشتریان، نزدیک‌ترین وسیله‌نقلیه را به محل اعزام کند. با قابلیت دیسپاچینگ، خدمات‌رسانی زودتر و بهتر به مشتریان انجام خواهد شد و این امر به جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی کمک خواهد کرد و بهره‌وری را افزایش خواهد داد.

علاوه بر این، ردیاب‌ها هم به راننده و هم به مدیر ناوگان کمک می‌کنند که راننده کم‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد پیدا کند. در صورتی که در مسیر حرکت، تصادفی رخ داده باشد یا ترافیک زیاد باشد، راننده می‌تواند مسیر جایگزین را انتخاب کند.

2. نظارت بر رفتار راننده و جلوگیری از رفتارهای پرخطر

یکی دیگر از راه‌های افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو، به نظارت بر رفتار راننده مربوط می‌شود. وقتی رانندگان بدانند که نظارت بر وسایل‌نقلیه‌ی آنها وجود دارد، سعی می‌کنند که بهتر و کارآمدتر رانندگی کنند و رفتارهای پرخطر خود مانند سبقت غیرمجاز و سرعت بیش از حد را حذف کنند.

در اصل می‌توان این تعبیر را برای استفاده از ردیاب جی پی اس خودرو داشت که به مدیران ناوگان این امکان را می‌دهد تا همراه با رانندگان خود، اما از راه دور، در مسیر حرکت آن‌ها حضور داشته باشند و حرکت و رفتارهای آن‌ها را کنترل کنند. کارکنان تحت نظارت مستقیم مدیریت، وظایف خود را سریع‌تر و در سطح بالاتری انجام می دهند. همین امر سبب افزایش بهره‌وری ناوگان می‌شود.

علاوه بر این، صاحبان مشاغل و مدیران ناوگان می‌توانند با استفاده از ردیاب خودرو اطمینان حاصل کنند که رانندگان زمان زیادی را در یک مکان بدون حرکت و با بیکاری تلف نمی‌کنند. مدیران کسب و کارها می‌توانند از داده‌های جمع‌آوری شده از طریق ردیاب خودرو مانند زمان توقف، مسافت پیموده شده، سرعت و محدوده‌ی حرکت برای بررسی عملکرد رانندگان و پاداش به بهترین عملکرد استفاده کنند. پاداش مبتنی بر معیارهای عملکردی ملموس بهره‌وری یک شرکت را افزایش می‌دهد و سایر کارکنان را به کار بهتر ترغیب می‌کند.

نحوه افزایش بهره وری با ردیاب خودرونحوه افزایش بهره وری با ردیاب خودرو

3. جلوگیری از استفاده‌ی غیر مجاز از وسیله نقلیه

ردیابی وسیله نقلیه به کمک ردیاب خودرو به صاحبان مشاغل و مدیران ناوگان کمک می‌کند تا مطمئن شوند که کارمندان از وسایل نقلیه‌ی خود فقط برای مقصدهای مجاز و فقط در زمان‌های کاری استفاده می‌کنند. نرم‌افزار مدیریت ناوگان به کمک جی پی اس، هنگام ورود وسایل نقلیه‌ شرکت به مناطقی که محدودیت‌هایی برای تردد در آن‌ها در نظر گرفته شده است، هشدارهایی را به مدیر ناوگان ارسال می‌کند تا بلافاصله علت ورود خودروی سازمان به محل غیر مجاز بررسی شود.

با استفاده از قابلیت ژئوفنسینگ ردیاب خودرو، می‌توان با ترسیم مرزها بر روی نقشه، مناطق قابل قبول و مناطق غیر قابل تردد را تعریف کرد. این ویژگی کمک می‌کند تا با کاهش هزینه‌های غیر ضروری شرکت، به خصوص مصرف سوخت، بهره‌وری افزایش یابد.

کلام پایانی

ردیاب خودرو به دلیل مزایا و ویژگی‌ها خود، از راه‌های مختلفی به افزایش سود و درآمد شرکت‌ها کمک می‌کند. در این مطلب با 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب آشنا شدیم و دریافتیم که این ابزار نوین با نظارت بیشتر بر روند رانندگی و کاهش هزینه‌های غیر ضروری باعث بهبود بهره‌وری شرکت‌ها می‌شود.

اگر تصمیم دارید تا تحولی در کسب و کارتان ایجاد کنید و خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهید و با افزایش رضایت آن‌ها، بهره‌وری کسب و کارتان را بهبود ببخشید، برای خرید یک ردیاب خوب و حرفه‌ای اقدام کنید. می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت وایزر از قیمت ردیاب وایزر نیز اطلاعات کافی را به دست آورید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE