3 دلیل مهم برای نصب جی پی اس وایزر بر روی خودروهای لوکس

28 فروردین ، 1398
گروه تحقیقاتی وایزر

نصب ردیاب جی پی اس بر روی خودروهای لوکس

ممکن است تصور ما از خودروی لوکس در ایران و تجربه‌ی افراد دیگر در سایر کشورهای پیشرفته متفاوت باشد، اما در این مقاله سعی داریم درباره‌ی نصب دستگاه ردیاب بر خودروهایی صحبت کنیم که به‌نظر می‌رسد دارای سیستم حفاظتی بالایی هستند. ردیاب دستگاه کوچکی است که برای محافظت از وسایل‌نقلیه در قسمتی از خودرو قرار می‌گیرد. این تکنولوژی می‌تواند برای خودروهای شخصی و یا شرکتی استفاده شود. کاربرد این دستگاه در وسایل‌نقلیه شامل جلوگیری از سرقت، ردیابی خودروهای کرایه‌ای و مدیریت خودروهای شرکتی می‌باشد و استفاده از آن بسیار آسان است. عموماً تصور بر این است که خودروهای بی‌بهره از سیستم حفاظتی باید از دستگاه‌های ردیاب GPS استفاده نمایند. اما در این مقاله تلاش می‌کنیم تجربه‌ی نصب این تکنولوژی را بر خودروهای لوکس مورد بررسی قرار دهیم. 

خودروهای لوکس در جهان و نصب ردیاب بر آن‌ها

شاید تصور کنید خودروهایی که توسط برترین برندهای جهان ساخته می‌شوند، نیازی به نصب دستگاه‌های ردیاب GPS ندارند، اما کمپانی‌های خودرو‌سازی دنیا در سال‌های اخیر برخی از مدل‌های خود را به سیستم ردیاب GPS مجهز نموده‌اند. چرا این کمپانی‌ها به نصب دستگاه ردیاب اقدام نموده‌اند؟ علاوه بر این فروش و نصب ردیاب در کشورهای پیشرفته که از آخرین مدل‌های تکنولوژی خودرو بهره‌مند هستند مرسوم شده است. چرا صاحبان خودرو پس از خرید خودروهای لوکس، آن را به تکنولوژی ماهواره‌ای GPS مجهز می‌کنند؟ در ادامه تجربه‌ی شرکت خودروسازی را می‌خوانید که خودروی کلاسیک خود را به ردیاب GPS مجهز نموده است. سپس با دلایل دیگر نصب ردیاب بر خودروهای لوکس آشنا می‌شوید. 

پورشه، خودروی لوکس و نماد سرعت، دقت و طراحی

پورشه در سال 1948 با ساخت یک خودروی اسپرت کوچک وارد بازار شد. طراحی این خودرو هنوز هم الگوی ساخت خودروهای بعدی کمپانی پورشه است. شاید باورکردنی نباشد که فردیناند پورشه در سال 1899 نخستین خودروی هیبریدی الکتریکی را ساخته که در آن یک ژنراتور به‌کار رفته است. کمپانی پورشه همچنین در طول تاریخ خود، خودروهای مسابقه‌ای موفقی را طراحی و تولید کرده است. سرعت پورشه‌های مسابقه‌ای، طراحی خاص و دقت در کیفیت از ویژگی‌های بارز خودروهای شرکت پورشه در این سال‌ها بوده است. در حقیقت پورشه و سایر کمپانی‌های خودروسازی با گسترش خدمات و تجهیز بیشتر خودروهای خود به تکنولوژی روز دنیا، مشتریان را به خرید این خودروها تشویق می‌کنند. 

نصب ردیاب خودرو روی ماشین های لوکس

نصب ردیاب GPS بر خودروی پورشه

همانطور که گفته شد پورشه کمپانی خودروساز در کشور آلمان، همیشه تجهیزات رفاهی و امنیتی را برای مشتریان خود در نظر داشته است. در سال‌های اخیر این کمپانی جهت افزایش امنیت خودروهای کلاسیک خود، دستگاه ردیاب GPS بر روی آن‌ها قرار داده است. این دستگاه در صورت به سرقت رفتن خودرو، اطلاعات مسیر حرکت را به صاحب خودرو و مرکز امنیت ارسال می‌نماید. سیستم ردیابی GPS همچنین امکان خاموش نمودن خودرو را از راه دور به صاحب آن می‌دهد. این تکنولوژی برای خودروهای این شرکت که قیمتی بسیار بالاتر از خودروهای دیگر دارند، امری حیاتی محسوب می‌شود. 
تولیدکنندگان اتومبیل که به‌عبارتی ابر‌قدرت‌های دنیای خودرو در جهان هستند، همیشه درصدد آن هستند که خودروهای خود را به آخرین ابزار امنیتی مجهز نمایند. از‌این‌رو درب‌های ضد‌سرقت، هشدار ضربه و امکانات حفاظتی دیگری را بر خودروها اعمال می‌کنند اما از قابلیتی که ممکن است دستگاه ردیاب وایزر بر خودروهای‌شان داشته باشد، غافل نگشته‌اند. 

نصب ردیاب روی خودروی پورشه

چرا در ایران خودروهای لوکس را به ردیاب GPS مجهز می‌کنند؟

اگر‌چه خودروهای تولید شده توسط برندهای برتر جهان از امنیت بالایی برخوردارند و کمتر دست سارقان به چنین خودروهایی می‌رسد اما به دلایل مختلف مانند نیاز شخصی صاحب خودرو یا نیاز مدیریتی در شرکت، بر این وسایل‌نقلیه گران‌قیمت، دستگاه ردیاب GPS نصب می‌شود. 
تیم وایزر در ایران تاکنون تجربه‌ی نصب و راه‌اندازی دستگاه ردیاب را بر طیف گسترده‌ای از خودروها داشته است. از این میان صاحبان خودروهای لوکس برای افزایش امنیت دارایی‌های خود به محصولات وایزر اعتماد کرده‌ ‌و وسیله‌ی نقلیه‌ی خود را به این تکنولوژی مجهز نموده‌اند. نیاز هر یک از صاحبان این وسایل مشخص می‌نماید که از چه نوع سیستم حفاظتی استفاده کنند و چه میزان هزینه برای آن در نظر گیرند. در ادامه‌ی مقاله می‌توانید 4 دلیل عمده‌ی نصب دستگاه ردیاب جی‌پی‌اس بر خودروهای لوکس را مطالعه نمایید. 

3 دلیل مهم نصب جی‌پی‌اس وایزر بر خودروهای لوکس

  1. جلوگیری از سرقت خودروهای لوکس و گران‌قیمت
    کمی باور کردن‌اش سخت به‌نظر می‌رسد که سارقان بتوانند از موانع امنیتی خودروهای لوکس و گران‌قیمت بگذرند و آن را به سرقت ببرند. اما نه تنها در ایران، سارقان بارها این خودروها را دزدیده‌اند بلکه آمار سرقت خودرو در کشورهای پیشرفته نشان می‌دهد که سارقان بسیار حرفه‌ای عمل می‌کنند. بنابراین یکی از مهم‌ترین دلایل نصب ردیاب  GPSبر خودروهای لوکس، جلوگیری از به سرقت رفتن این خودروها و بازپس‌گیری آن‌ها است. 
  2. نصب ردیاب در خودروهای اجاره‌ای لوکس برای مراسم ازدواج یا تشریفات
    یکی از اهداف صاحبان خودروهای لوکس از نصب ردیاب وایزر، کنترل بیشتر از وسیله‌ی‌نقلیه‌ای است که به دیگران اجاره می‌دهند. اجاره‌ی خودرو در سال‌های اخیر به‌عنوان یک صنعت پردرآمد مرسوم شده است، به‌طوری که به‌عنوان یک کسب‌وکار پرسود به آن نگاه می‌کنند. افزایش قیمت خودرو اجازه‌ی خرید را به همه‌ی اقشار جامعه نمی‌دهد اما اجاره‌ی آن برای اهداف اقتصادی یا تشریفاتی مورد توجه عموم است. معمولاً خودروهای گران‌قیمت را برای مراسم ازدواج، تشریفات، معاملات بین شرکت‌ها و حتی برای افرادی که برای مدتی کوتاه به ایران سفر می‌کنند اجاره می‌کنند. بنابراین نصب یک دستگاه ردیاب به صاحب چنین خودروهایی احساس آرامش و امنیت می‌دهد.
  3. مدیریت و کنترل رانندگی نوجوانان به کمک تکنولوژی ماهواره‌ای جی‌پی‌اس وایزر
    دوره‌ی نوجوانی مرحله‌ی حساسی از زندگی انسان است. نوجوان گاهی ممکن است به دلیل شور و هیجان‌طلبی، بدون اطلاع والدین دست به انتخاب‌های‌ خطرناک بزند. رانندگی در خیابان یکی از تجربیات هیجان‌انگیز در این دوران محسوب می‌شود. برای والدینی که همیشه نگران هیجان‌طلبی نوجوان خود هستند، استفاده از تکنولوژی ردیاب بر روی خودرو می‌تواند راهکار مناسبی برای‌شان باشد. در چنین شرایطی والدین می‌توانند، رفتارهای پرخطر نوجوان را حین رانندگی مشاهده کنند و با مشورت‌های به‌موقع از بروز خطرات آتی جلوگیری نمایند.  

3 دلیل مهم نصب جی‌پی‌اس وایزر بر خودروهای لوکس

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE