سیستم ضدسرقت موتورسیکلت

29 دی ، 1397
گروه تحقیقاتی وایزر

بررسی دزدگیرهای حرفه ای موتورسیکلت ها

دزدگیر موتورسیکلتقفل ضد سرقت موتور سیکلت و قفل الکترونیکی موتورسیکلت 

اگر شما یک موتورسیکلت خریده ‌‌اید و با آن در خیابان‌‌‌ ها‌‌ و اتوبان ‌‌های شهر رفت و آمد می ‌‌کنید، باید یک فکر اساسی هم برای امنیت و حفاظت از آن در نظر داشته باشید. فکری که در برابر سارقان کارایی داشته باشد. فرقی نمی ‌‌کند موتور برقی سوار می‌‌ شوید یا بنزینی، گران یا ارزان، زیرا همه‌‌‌ ی این مدل‌‌ها را سارقان در چند ثانیه روشن می‌‌ کنند. 
پیک ‌‌موتوری ‌‌ها، ورزشکاران مسابقات موتور ‌‌سواری و موتورسیکلت ‌‌سوارانی که برای گذر از ترافیک از این وسیله‌‌ ی نقلیه‌‌ ی سریع و سبک استفاده می ‌‌کنند، همه به یک ردیاب GPS جهت ردیابی موتورسیکلت خود نیازمندند تا در صورت سرقت، قبل از آن که قطعا‌‌ت ‌اش از هم جدا شده و به فروش برسد، سریعا آن را بیابند. در این مقاله سعی داریم شما را با سیستم ضد سرقت موتورسیکلت آشنا کنیم.

حفاظت از موتورسیکلت 

سرقت وسایل نقلیه در ایران بالا است و این آمار درباره ‌ی موتور‌‌سیکلت ‌‌‌ها به دلیل بدنه ‌‌ی سبک و قدرت مانور بیشتر نسبت به خودروها، بسیار بالاتر و جدی ‌‌تر هم به چشم می‌‌‌ خورد. شما هم می ‌‌توانید انواع سرقت اتومبیل و موتورسیکلت را با جستجو در شبکه‌‌ های اجتماعی ببینید که چگونه حتی در روز روشن در خیابان‌‌ های پر‌‌تردد و در مقابل دوربین ‌‌های مدار‌‌‌بسته‌ اتفاق می ‌‌افتد. به ‌‌طور‌‌کلی سرقت وسایل نقلیه سبک مانند موتورسیکلت بسیار آسان ‌‌تر از سرقت خودرو است و سارق به‌ یک ‌‌چشم ‌‌به ‌‌هم زدن موتور را یکسره ‌کرده و آن را روشن می ‌‌نماید. 

سرقت موتورسیکلتآموزش نصب سوئیچ مخفی روی موتورسیکلت 

روشن کردن موتورسیکلت بدون سو‌‌ئیچ

گاهی موتورسیکلت‌‌ ها در پارکینگ، معابر عمومی و در حیاط ادارات بدون رعایت اصول امنیتی رها شده ‌‌اند. صاحبان موتورسیکلت به شکل خوش ‌بینانه‌‌ ای تصور می ‌‌کنند که وسیله ‌‌ی نقلیه‌ شان در امان است. اما سارقان به راحتی می ‌‌توانند بدون سوئیچ، موتورسیکلت‌‌‌ را روشن کرده و سریعا محل را ترک کنند. در چنین شرایطی مالک بعد از آن که متوجه سرقت شد باید با در دست داشتن مدارک موتورسیکلت به مراکز پلیس مراجعه کند، گزارش کامل سرقت را در اختیار مأموران آگاهی قرار دهد و منتظر تماس آن ‌ها شود. اگر خوش ‌‌‌شناس باشد پس از چند روز با او تماس گرفته می‌‌‌ شود و می ‌‌تواند موتورسیکلت خود را در یکی از پارکینگ‌‌ های داخل و یا اطراف شهر پیدا نماید، ولی اگر شانس با او یار نباشد، سارقان، موتورسیکلت را اوراق کرده و قطعات آن را می‌‌ فروشند. 

سرقت موتورسیکلت در ایران توسط سارقان سابقه‌‌دار

دلایل متعددی برای سرقت وسایل نقلیه بیان شده است ولی بازجویی از سارقان موتورسیکلت نشان داده است که در نیمی از موارد، سرقت موتورسیکلت بدون نقشه ی قبلی و با دلایلی مانند نیاز مالی، هیجان ‌‌طلبی، تفریح و عادت به جرم صورت می ‌‌گیرد و اکثر سارقان سابقه‌‌ دار بوده و بعد از سرقت اقدام به اوراق موتورسیکلت ‌‌های مسروقه می ‌‌نمایند. واضح و مبرهن است که سهل ‌‌انگاری صاحب موتورسیکلت در استفاده از ابزار حفاظتی احتمال سرقت آن را بالا می ‌‌برد. با گسترش بیکاری، افزایش فقر و فراگیری و گرایش افراد جامعه به سمت خشونت، آمار سرقت خودرو در ایران بالا رفته است، بنابراین باید به دنبال راهی بود که احتمال خسارت کاهش یابد و با به ‌‌کار بردن ابزار لازم در برابر این سارقان از اموال خود محافظت نمود. 

ردیاب موتورسیکلت

راه‌‌ های جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

پارک موتورسیکلت در مقابل دوربین‌‌ های مدار‌‌بسته یکی از راه‌‌ های مقابله با سارقان و شناسایی آن‌ ها است. بررسی ویدئوی سرقت موتورسیکلت برای پیگیری‌‌ های پلیس بسیار مفید است اما اگر سارق موتورسیکلت را سرقت کند پیدا کردن‌ اش مشکل خواهد بود چون سریعا در محلی امن پنهان شده و اقدام به جداسازی قطعات می ‌‌نمایند. به‌‌ کار بردن قفل‌‌ های متعدد و زنجیر هم عموما برای صاحبان موتورسیکلت دردسر و زحمت دارد و عموما زمان ‌‌بر است. اکثر صاحبان موتورسیکلت به تصور آن که تنها برای چند لحظه می ‌‌خواهند محل را ترک کنند از قفل نمودن آن ممانعت می ‌‌نمایند شما باید از بهترین قفل موتورسیکلت استفاده کنید. بنابراین باید راه ‌حل آسان ‌‌تری یافت که زمان زیادی هدر نرود و در‌‌عین ‌‌حال مطمئن باشد. 

مزایای نصب ردیاب GPS موتورسیکلت

یک ردیاب GPS در زمان و هزینه ‌‌‌ی شما صرفه ‌‌‌جویی می‌‌ کند و کاملا مورد اعتماد است. اگر در زمان تحویل بار پستی حتی برای چند دقیقه کوتاه مجبور به ترک موتورسیکلت شوید، نگرانی وجود نخواهد داشت، زیرا ردیاب و دزدگیر موتورسیکلت یک ضد سرقت قوی برای موتورسیکلت است. 
برخی از دستگاه‌‌ های ردیاب به سنسور ضربه مجهز هستند. یعنی بلافاصله صاحب موتورسیکلت پیام هشدار هرگونه ضربه به وسیله‌‌ ی نقلیه را از طریق پیامک دریافت می ‌‌کند.
ردیاب GPS خودرو موتورسیکلت دارای سنسور هشدار روشن شدن است. یعنی اگر از وسیله‌ ی نقلیه فاصله گرفته‌‌ا ید، در صورت روشن شدن ناگهانی، از طریق تلفن همراه پیام هشداری مبنی بر روشن شدن موتورسیکلت دریافت خواهید نمود. 
دزد‌‌گیر‌‌های مجهز به ردیاب جی‌‌ پی ‌‌اس مسیر طی شده را در قالب یک گزارش ارائه می‌‌‌ دهند. شاید موتورسیکلت خود را به دوست یا همکار خود امانت داده باشید یا نگران تصمیمات هیجانی فرزند نوجوان خود هستید، در چنین شرایطی هم با دریافت گزارش مسیر، کاملاً بر عملکرد آن ‌ها نظارت خواهید داشت. 
همچنین اگر یک ردیاب GPS نصب نمایید به‌‌ جای هفته‌‌ ها پیگیری از طریق پلیس، در عرض چند دقیقه آن را ردیابی خواهید نمود. بنابراین یک دستگاه ردیاب جی پی اس می ‌‌تواند کمک خوبی برای پلیس آگاهی در یافتن وسایل نقلیه مسروقه باشد. به ‌‌علاوه خرید و نصب دزدگیر موتورسیکلت یا دستگاه ردیابی همیشه کم ‌‌‌هزینه ‌‌‌تر از پرداخت وجه پارکینگ عمومی و شرکت ‌های بیمه در دراز ‌‌مدت خواهد بود. البته استفاده از بیمه سرقت موتورسیکلت هم گزینه ی در صورت سرقت می باشد.

اپلیکیشن ردیابی موتورسیکلت

متاسفانه سرقت موتورسیکلت در همه جا اتفاق می‌‌افتد و این مسئله یکی از جرائم مهم جامعه‌‌ ی شهری است که در حال افزایش بوده و تنها به ایران مربوط نمی‌‌ شود. به‌‌ هرحال افزایش آگاهی نسبت به هر موضوعی شما را آماده ‌‌ی مبارزه با آن می‌‌کند. اپلیکیشن سرو (سامانه ردیابی وایزر) که مخصوص دستگاه ‌‌های ردیاب وایزر طراحی شده به شما کمک می ‌‌کند به راحتی قفل امنیتی و هشدارهای دستگاه را فعال و غیرفعال نمایید و در لحظه موتورسیکلت خود را ردیابی کنید. همچنین نگران نصب ردیاب روی موتورسیکلت نباشید. دستگاه ردیاب وایزر بسیار کوچک طراحی شده که می ‌‌‌تواند داخل موتورسیکلت به‌‌ طور پنهانی نصب گردد. 
هدف تیم وایزر افزایش آگاهی شما در برابر سرقت و ایجاد آمادگی در چنین لحظاتی است. مطمئنا لحظه ‌‌ای که با سرقت خودرو و موتورسیکلت مواجهه می ‌‌شوید لحظه‌‌ ی بهت‌‌ زدگی و احساس ناکامی است اما با پیش ‌‌بینی و آینده ‌‌نگری که قبل از این اتفاق ناگوار صورت می‌‌ دهید، می ‌‌توانید از ناکامی و درماندگی جلوگیری نموده و با بهره‌‌ گیری از تکنولوژی‌‌‌ های جدید و به ‌‌روز دنیا با ساده ‌‌ترین راه ممکن امنیت را فراهم کنید.

ردیاب جی پی اس موتورسیکلتاستفاده از دزدگیر موتور سیکلت و جک ضد سرقت موتور سیکلت

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE