انواع جی پی اس خودرو

21 شهریور ، 1397
گروه تحقیقاتی وایزر

با پیشرفت علم و تکنولوژی، دستگاه‌ های پیشرفته‌ ای به وجود آمده ‌اند که در تمام دنیا از آن‌ها استفاده می ‌شود. یکی از این دستگاه‌ های پیشرفته گیرنده‌ های جی پی اس می ‌باشد. این گیرنده ‌های جی پی اس‌ در مکان ‌های مختلفی کاربرد دارند. ردیاب خودرو نیز با استفاده از امکانات جی پی اس خدمات منحصر به فردی را ارائه می‌ دهد. نمونه ‌های مختلفی از دستگاه ‌های جی پی اس موجود می ‌باشند و امکاناتی را که به افراد ارائه می ‌دهند بسیار متفاوت است. لذا ما در این متن قصد داریم تا نمونه ‌های مختلف انواع ردیاب و جی پی اس خودرو را از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار دهیم.

جی پی اس خودرو

مدت ‌هاست که سیستم‌ های جی پی اس معرفی شده ‌اند. این سیستم ‌ها کاربردهای مختلفی دارند و افراد با بهره‌ گیری از این سیستم ‌های جی پی اس می ‌توانند، فعالیت‌ های بیشماری را صورت دهند. گفتنی است یکی از کاربردهای مشهود سیستم‌ های جی پی اس در ردیاب خودرو می ‌باشد. از تکنولوژی جی پی اس می ‌توان در قسمت ‌های مختلف خودرو استفاده کرد. در کل می ‌توان گفت سیستم‌ های جی پی اس کاربردهای فراوانی دارند. لذا افراد بسته به نوع کار خود می ‌توانند، از آن ها استفاده نمایند. البته که سیستم‌ های جی پی اس  مسیریاب خودرو دارای برندها و نمونه ‌های مختلفی می ‌باشد. لذا افراد در زمان خرید باید با تحقیقات کامل بهترین نمونه را خریداری نمایند.

قرار دادن جی پی اس برای مسیر‌یابی در خودروها

یکی از ویژگی ‌های منحصر به فرد سیستم‌ های ردیاب جی پی اس ماشین قدرت مسیریابی این سیستم‌ ها می ‌باشند. لذا افراد می ‌توانند با استفاده از این پتانسیل، و با قرار دادن سیستم جی پی اس خودروهای شخصی خود به راحتی مسیریابی را صورت دهند. این سیستم‌ ها با استفاده از مانیتورهای کوچکی که در جلوی داشبورد ماشین نصب می ‌شوند و با برقراری ارتباط با ماهواره ‌های جی پی اس ماشین می ‌توانند، در مسیریابی به افراد کمک شایانی نمایند. بسیاری از این سیستم‌ ها سخنگو بوده و افراد را به مسیرهای اصلی هدایت می ‌کند. اما در واقع امروزه با ارائه‌ ی تلفن‌ های همراه هوشمند و اپلیکیشن ‌های رهیابی قدرتمندی همچون Waze و Google Map در واقع دستگاه‌ های رهیاب خودرو از رده خارج شده ‌اند مگر اینکه خودروهای عموما خارجی به عنوان قسمتی از امکانات خودرو از سیستم رهیاب استفاده نمایند.

قیمت مانیتور جی پی اس خودرو و مانیتور مسیریاب خودرو 

ردیاب خودرو چیست؟

ردیاب خودرو یکی از بهترین قطعات جانبی می ‌باشد که افراد می ‌توانند با نصب آن بر روی خودرو خود از قابلیت ‌های منحصر به فرد این دستگاه استفاده نمایند. از وظایف ردیاب خودرو دریافت مشخصات حرکتی خودرو و ارسال آن به یک سرور می ‌باشد. لذا در اکثر نمونه ها ردیاب خودرو برای ارسال اطلاعات از سیستم ‌های جی پی آر اس (GPRS) استفاده می ‌نمایند. گفتنی است در این ردیاب ‌ها مکانی برای قرار دادن سیم کارت وجود دارد تا با استفاده از آن ارتباط جی پی آر اس ماشین امکان ‌پذیر شود. انواع ردیاب خودرو با کیفیت و با قیمت مناسب معمولا برای زمان ‌هایی که ماشین مفقود شده و یا به سرقت رفته است استفاده می ‌شود. لازم به ذکر است ردیاب خودرو دارای ویژگی ‌های منحصر به فرد دیگری می ‌باشد، که در ادامه متن به آن ها خواهیم پرداخت. شما بری استعلام از قیمت جی پی اس خودرو می توانید با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.

نحوه استفاده از انواع جی پی اس خودرو 

نحوه ی استفاده از جی پی اس خودرو متفاوت می باشد. ردیاب خودرو دارای دو نمونه مختلف می ‌باشد، که کاربرد هر کدام از این دو با یکدیگر متفاوت است. یکی از نمونه‌ های ردیاب خودرو به صورت آفلاین می‌ باشد. کارکرد این نمونه به این صورت است که با دریافت اطلاعات از ماهواره‌ های جی پی اس، این اطلاعات را در خود ذخیره کرده و پس از متوقف شدن در یک مکان خاص اطلاعات آن را جمع ‌آوری کرده و استخراج می‌ کنند. اما نمونه ردیاب خودرو آنلاین به این صورت می‌ باشد، که با دریافت اطلاعات از ماهواره‌ های جی پی اس و برقراری ارتباط از طریق جی پی آر اس تمامی اطلاعات را به مرکز مورد نظر ارسال می ‌نماید. گفتنی است، نمونه ‌های آنلاین کاربرد بیشتری دارد.

بهترین جی پی اس خودرو 

کاربردهای بی ‌شمار ردیاب خودرو

همان طورکه در متون بالا به آن اشاره شد، انواع gps ماشین دارای کارایی ‌های بی ‌شماری می ‌باشد. در دو پاراگراف قبل به این موضوع اشاره شد، که یکی از ویژگی ‌های ردیاب خودرو برای پیدا کردن خودروهایی که به سرقت رفته‌ اند، می ‌باشد. لذا افراد می ‌توانند با استفاده از این سیستم خودرو خود را با استفاده از نرم‌ افزارهای مختلف ردیابی کرده و مکان خودرو را پیدا نمایند. لازم به ذکر است این ویژگی یکی از ویژگی‌ های بسیار کوچک آن می ‌باشد. از ردیاب خودرو می ‌توان در کنترل و مدیریت ناوگان مسافربری (اتوبوس‌ها)، ماشین‌ های امداد رسان مانند اورژانس و پلیس، اتومبیل‌ های کرایه، خودروهای شخصی و... استفاده کرد. با توجه به کاربردهای فراوانی که سیستم ردیاب خودرو دارد، بسیاری از افراد این سیستم را بر روی ماشین ‌های شخصی خود نصب می ‌کنند. لازم به ذکر است نصب ردیاب خودرو بر روی یک سری از خودروها، مانند ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری و اجباری می ‌باشد.

تکنولوژی جی پی اس خودرو

همانطور که در متن بررسی شد، تکنولوژی جی پی اس برای خودرو به همراه اپلیکیشن سرو کاربردهای فراوانی دارد. لذا با استفاده از پتانسیل ‌های این تکنولوژی و به کارگیری آن در قالب ردیاب خودرو می‌ توان از حداکثر توان آن استفاده کرد. لذا در هنگام تهیه و نصب این نوع از سیستم‌ ها تلاش نمایید، تا نهایت دقت را به خرج دهید. از اینکه ما را تا پایان متن همراهی نمودید بسیار سپاسگزاریم.

مسیریاب خودرو و جی پی اس مسیریاب ماشین

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مقالات ما بازدید نمایید:

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
raychat
6LfYIyAaAAAAAGKas2CtyAh2o8zQXe5xPqZFEPwE