نقش جی پی اس در فوتبال

در طول ده سال گذشته، پیشرفت علم تربیت‌بدنی توانسته شیوه‌ مربیگری، تجزیه و تحلیل و مشاهده فوتبال را به قدری متحول کند که بسیاری از جزئیاتی که در گذشته نادیده گرفته می‌شدند، امروز در ورزش اهمیت پیدا کرده‌اند. تمامی جزئیات در ورزش امروز اهمیت پیدا کرده‌اند و این پیشرفت را می‌توان تا حدودی به جی پی اس در فوتبال مدیون بود که پیشتاز این جنبش بوده است.

اما جی پی اس در فوتبال چطور توانسته تحول ایجاد کند؟ در باشگاه‌های پیشرفته فوتبال، داده‌های فیزیولوژیکی به‌دست‌آمده از GPS را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند بازیکنان عملکرد خود را به حداکثر می‌رسانند و علاوه بر این، خطر آسیب‌دیدگی در بازیکنان را به کمک جی پی اس کاهش می‌دهند. در این مطلب می‌خواهیم به بررسی کاربرد جی پی اس در فوتبال بپردازیم و بررسی کنیم که چطور این تکنولوژی به پیشرفت فوتبال کمک می‌کند. با ما همراه باشید.

نقش ردیاب جی پی اس در فوتبالنقش ردیاب جی پی اس در فوتبال

چرا از جی پی اس در فوتبال استفاده می‌کنند؟

دستگاه ردیاب جی پی اس در فوتبال به نام GPS ورزشی شناخته می‌شود و تیم‌های بزرگ دنیا مانند چلسی، منچسریونایتد، بایرن‌مونیخ، فنرباغچه و رئال‌مادرید از این تکنولوژی استفاده می‌کنند.

از زمان اولین کاربرد جی پی اس (سیستم موقعیت‌یابی جهانی) در ورزش‌های میدانی و تیمی در سال 2006 تاکنون، از این فناوری برای تشخیص خستگی بدنی بازیکنان در مسابقات، بررسی وضعیت جسمی بازیکن با توجه به موقعیت، مقایسه سطوح مهارت مسابقه و شناسایی سخت‌ترین دوره‌های مسابقات استفاده شده است. این دستگاه‌ها به صورت گجت‌های پوشیدنی در اختیار ورزشکاران قرار می‌گیرند.

از آن‌جایی که برای هر فوتبالیست قابلیت سنجش مسافت طی شده، حداکثر سرعت، میزان ضربان قلب و بسیاری دیگر از معیارهای عملکرد فیزیکی وجود دارد، جی پی اس کمک می‌کند تا اطلاعات عملکرد هر بازیکن با دقت محاسبه شود. نظارت بر این موارد در طول روزها، هفته‌ها و ماه‌ها و همچنین امکان مقایسه‌ عملکردهای پیشین بازیکنان، به ورزشکاران و مربیان کمک می‌کند تا تمرینات را دوره‌بندی کنند، خواسته‌های مورد نیاز برای هر جلسه از تمرین را درک کنند، بدانند که تا چه حد سخت کار کرده‌اند و عملکرد خود را در جهت هدف خود تنظیم کنند. برای مثال، اگر قرار باشد در یک مسابقه، فوتبالست 10 کیلومتر را طی کند اما جی پی اس در تمرینات نشان دهد که او فقط 6 کیلومتر را پیموده است، باید تمرینات سخت‌تری برای بهبود عملکرد او انجام شود.

دلایل استفاده از جی پی اس در فوتبالدلایل استفاده از جی پی اس در فوتبال

استفاده از جی پی اس در فوتبال چه مزایایی دارد؟

مهم‌ترین دلایل استفاده از GPS در فوتبال عبارتند از:

افزایش دقت در آموزش و انتخاب بازیکنان

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از جی پی اس در ورزش فوتبال، امکان اطلاع از سلامت بازیکن به کمک سنجش فاکتورهایی مانند سرعت فوتبالیست، میزان ضربان قلب، شتاب دویدن، مسافت طی شده و دیگر فاکتورها است. با اندازه‌گیری این موارد، مربیان و کادر فنی تیم می‌توانند در مورد آمادگی بازیکن برای رویارویی با تیم حریف تصمیم بگیرند و در صورت نیاز، تمرینات و آموزش‌های بیشتری را در اختیار بازیکنان قرار دهند.

مقایسه بازیکنان و انتخاب بهترین گزینه‌ها

زمانی که یک تیم قرار است به مصاف حریف برود، مربی باید از میان 23 بازیکن، 11 بازیکن با آمادگی جسمی کامل را انتخاب کند که این کار بدون شناخت وضعیت فیزیکی بازیکنان کار دشواری است. با استفاده از جی پی اس در فوتبال، انتخاب بهترین و آماده‌ترین بازیکنان برای مربیان و کادر فنی آسان‌تر شده است. کافی است بازیکنان در زمان تمرین گجت مجهز به جی پی اس را بپوشند تا اطلاعات کامل و دقیق از وضعیت جسمانی آن‌ها در اختیار مربیان قرار بگیرد.

مزایای استفاده از ردیاب در فوتبالمزایای استفاده از ردیاب در فوتبال

جلوگیری از آسیب فوتبالیست‌ها با جی پی اس

مصدومیت بازیکنان حین تمرین و مسابقه، یکی از شایع‌ترین اتفاقاتی است که در فوتبال رخ می‌دهد. گاهی نیز متاسفانه شاهد مرگ ناگهانی بازیکنان فوتبال بر اثر ایست قلبی هستیم. جی پی اس در اینجا نیز به کمک ورزشکاران می‌آید و با ارسال اطلاعات دقیق در مورد وضعیت جسمی بازیکنان، از بروز خطرات ناگهانی جلوگیری می‌کند. اگر بازیکنی با ضربان قلب نامنظم مواجه باشد، پزشک تیم می‌تواند با بررسی وضعیت او و ممانعت از تمرین تا زمان بهبود کامل، از بروز آسیب‌های جدی جلوگیری کند.

تمرینات بهتر و حساب‌شده‌تر به بازیکنان

همان‌طور که اشاره کردیم، جی پی اس اطلاعات مربوط به سرعت بازیکنان، قدرت و دیگر داده‌های جسمی فرد را اندازه‌گیری می‌کند. در صورتی که بازیکنان برای مثال در تکنیکی دریبل زدن یا تمرینات قدرتی ضعف داشته باشند، مربی می‌تواند تمرکز بیشتری بر آن تمرینات داشته باشد و مشکل تیم را برای رویارویی با حریفان حل کند.

جدیدترین مقالات وایزر را در این بخش دنبال نمایید

ردیاب دوچرخه

ردیاب برای رنت خودرو

ردیاب برای پیک موتوری

کلام پایانی

فناوری سیستم موقعیت‌یاب جهانی در سال‌های اخیر تحولات عظیمی در صنایع مختلف به وجود آورده است؛ از استفاده از آن در ردیاب جی پی اس خودرو گرفته تا به‌کارگیری آن در صنعت هوایی. ورزش نیز در این میان توانسته از جی پی اس برای بهبود اهداف خود استفاده کند.

استفاده از فناوری جی پی اس در فوتبال تحولی نوین در بهبود عملکرد بازیکنان به وجود آورده است. جلوگیری از آسیب‌های جدی به بازیکنان، آموزش هدفمندتر و انتخاب بهتر بازیکنان از دستاوردهای به‌کارگیری GPS در فوتبال است.  

شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب خودرو در قیمت ها و کیفیت های مناسب می باشدو شما عزیزان می توانید با مراجعه به وب سایت این مجموعه از انواع ردیاب خودرو و لیست قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را بدست آورید.
مقالات مرتبط نقش جی پی اس در فوتبال
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید