نحوه پیش بینی و جلوگیری از تصادف جاده ای با استفاده از ردیاب خودرو

بر اساس گزارش سازمان جهانی بهداشت (WHO)، سالانه 1.25 میلیون نفر در جهان به دلیل مرگ‌و‌میر ناشی از تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست می‌دهند که این رقم به حدود 3561 نفر در روز می‌رسد. مرگ‌ومیر ناشی از تصادفات جاده‌ای به 10 علت اصلی مرگ‌و‌میر در سراسر جهان تبدیل شده است. در کسب‌وکارهایی که کار اصلی آن‌ها حمل‌ونقل و جابه‌جایی با وسایل‌نقلیه است و مدیر ناوگان باید نظارت بیشتری بر رانندگان داشته باشد، کاهش این آمار و در عین حال ایمن نگه داشتن رانندگان در جاده بسیار ایده‌آل خواهد بود.

یکی از راه‌های پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای، استفاده از ردیاب جی پی اس به همراه بررسی گزارش‌ها و تحلیل‌های این ابزار نوین است. ردیاب این امکان را فراهم می‌کند تا مدیر ناوگان اطلاعات بیشتری در مورد رانندگان خود به دست آورد و تصمیمات هوشمندانه‌ای برای امنیت رانندگان و کاهش هزینه‌های ناشی از تصادف بگیرد. اما چگونه ردیاب می‌تواند از تصادفات و سوانح جاده‌ای پیشگیری کند؟ در این مطلب سعی داریم تا با نحوه پیش‌بینی و جلوگیری از تصادف جاده‌ای با استفاده از ردیاب خودرو آشنا شویم. با ما در سایت ردیاب وایزر همراه باشید.

جلوگیری از تصادف جاده ای با ردیاب خودروجلوگیری از تصادف جاده ای با ردیاب خودرو

اهمیت افزایش امنیت و ایمنی خودرو

در پاسخ به این سوال که چرا افزایش امنیت خودرو اهمیت دارد، هر راننده‌ای بر اساس نگرش خود پاسخ خواهد داد. برخی با افزایش ایمنی، جان خود را نجات می‌دهند و برخی می‌خواهند میزان هزینه‌های ناشی از خسارت به خودرو را کاهش دهند. اما اگر این سوال را از یک مدیر ناوگان بپرسید که چندین راننده زیر نظر او فعالیت می‌کنند، پاسخی که خواهید شنید تمام جوانب را در برمی‌گیرد. 

مدیر ناوگان حمل‌ونقل وظیفه دارد تا هر روز بر عملکرد رانندگان خود در جابه‌جایی محموله‌ها و بارها و یا جابه‌جایی مسافران نظارت داشته باشد. این کار با امنیت جانی انسان‌ها و همچنین امنیت خودرو و محموله‌ها ارتباط مستقیم دارد و هرگونه سهل‌انگاری در رانندگی و در پی آن بروز تصادف، موجب خسارت مالی و جانی به یک شرکت یا سازمان می‌شود.

به همین دلیل، در صورتی که خودرو ایمن نباشد و از تصادف جلوگیری نشود، مشکلات جدی برای یک شرکت به وجود می‌آید.

ردیاب خودرو، بهترین ابزار برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای

شاید با شنیدن نام «ردیاب خودرو» ذهنتان فقط به سمت ردیابی و موقعیت‌یابی خودرو برود؛ اما این ابزار تکنولوژیک و مدرن کاربردهای بسیار زیادی دارد که یکی از موارد آن پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای است. در ادامه به نحوه‌ پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو می‌پردازیم.

1. آسان شدن کنترل عملکرد راننده‌ها توسط مدیر ناوگان

طبق آمارها، بیش از 70 درصد از تصادفات جاده‌ای ناشی از رفتارهای نادرست راننده است. ردیاب خودرو این امکان را برای مدیران ناوگان فراهم می‌کند تا عملکرد رانندگان را به طور کامل زیر نظر بگیرد و بر رفتار آن‌ها حین رانندگی نظارت کند.

نظارت بر سرعت راننده، شتاب، محل توقف، سبقت گرفتن، خواب‌آلودگی و حرکت‌های نادرست حین رانندگی به‌راحتی به کمک ردیاب و نرم‌افزار مدیریت ناوگان امکان‌پذیر است. با استفاده از ردیاب و نظارت لحظه‌ای مدیر ناوگان بر نحوه‌ عملکرد راننده، میزان تصادفات جاده‌ای به صورت چشمگیری کاهش پیدا خواهد کرد.

2. جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با تعمیر و نگهداری پیشگیرانه

تصور کنید که یک خودرو در حال جابه‌جایی مسافران در جاده است و در میان راه، به دلیل خراب شدن ترمز، نتواند ترمز کند. حتماً می‌توانید حدس بزنید که چه سرنوشتی در انتظار سرنشینان این خودرو و دیگر ماشین‌های جاده خواهد بود. امنیت خودروها در جاده علاوه بر نحوه‌ رانندگی، به سالم بودن قطعات آن نیز بستگی دارد.

یکی از امکاناتی که ردیاب جی پی اس ماشین فراهم می‌کند، امکان تعمیر و نگهداری به‌موقع خودرو است. ردیاب با عیب‌یابی قطعات خودرو و ارسال هشدار در صورت خراب بودن قطعات، کمک می‌کند که مدیر ناوگان برای تعمیر، پیش از خراب شدن ماشین در جاده و بروز تصادف، اقدام کند. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و برنامه‌ریزی برای معاینات فنی دوره‌ای خودروهای ناوگان، یکی از راه‌های موثر در پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو است.

مزایای استفاده از ردیاب برای جلوگیری از تصادف جاده ایمزایای استفاده از ردیاب برای جلوگیری از تصادف جاده ای

3. انتخاب مسیر مناسب برای حرکت و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای

انتخاب هوشمندانه مسیر یکی دیگر از روش‌هایی است که با استفاده از ردیاب می‌توان از تصادفات جاده‌ای جلوگیری کرد. مدیر ناوگان می‌تواند پیش از حرکت خودرو، مسیر کم‌ترافیک و آسان‌تر را برای راننده انتخاب کند تا او با آرامش‌خاطر بیشتر و تمرکز بالاتر رانندگی کند. هرچه مسیر پرترافیک‌تر و شلوغ‌تر باشد، امکان تصادف راننده نیز بیشتر است.

4. افزایش امنیت روانی رانندگان

امنیت روانی و احساس آرامش در کار یکی از مهم‌ترین عواملی است که کمک می‌کند راننده بدون خطا و به دور از احتمال تصادف رانندگی کند. زمانی که مسیر شلوغ باشد یا راننده از نظر حقوق و درآمد آرامش خاطر کافی نداشته باشد، احتمال تصادف او در جاده افزایش خواهد یافت.

استفاده از ردیاب خودرو بهترین راه حل برای محاسبه‌ دقیق و عادلانه دستمزد رانندگان است. ردیاب میزان مسافت پیموده شده و مدت زمان توقف را به دقت محاسبه می‌کند و در اختیار مدیر ناوگان قرار می‌دهد. با محاسبه‌ سیستمی، امنیت روانی راننده بهبود پیدا می‌کند و به این ترتیب از تصادفات جاده‌ای جلوگیری خواهد شد.

پربازدیدترین مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

مشخصات بهترین ردیاب خودرو

ردیاب دیاگ چیست و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

تفاوت ها و شباهت های اصلی بین رهیاب و ردیاب خودرو

ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، دو همراه برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای

برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای وجود ردیاب ضروری است اما کافی نیست. این ابزار اگر با نرم‌افزار مدیریت ناوگان همراه شود، کمک می‌کند تا مدیر ناوگان بتواند به‌صورت موثر تصادفات جاده‌ای را پیش‌بینی و از وقوع آن‌ها جلوگیری کند. در ادامه با مزایای استفاده از ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای آشنا خواهیم شد.

راحت‌تر شدن ثبت دیتا

ردیاب داده‌های دریافتی از خودرو را از طریق نرم‌افزار به مدیر ناوگان ارسال می‌کند. این اطلاعات در نظارت بر رفتار راننده و پایش رانندگی او اهمیت زیادی دارد. داده‌های خام ردیاب خودرو بدون دسته‌بندی شدن، نمی‌توانند کمک مفیدی به مدیریت ناوگان در کنترل رفتار راننده داشته باشند.

با استفاده از ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان، ثبت داده‌ها آسان‌تر و طبقه‌بندی‌شده‌تر می‌شود و به این ترتیب امکان پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو فراهم خواهد شد.

فراهم کردن امکان برنامه‌ریزی

ردیاب خودرو اطلاعات دقیق در مورد سرعت خودرو، مسیر حرکت، مدت زمان توقف در مسیر و دیگر داده‌ها را ارائه می‌دهد. اما این اطلاعات بدون ثبت سوابق و بررسی رفتارهای قبلی راننده، چندان موثر نخواهد بود. وجود نرم‌افزار مدیریت ناوگان در کنار ردیاب خودرو کمک می‌کند تا اطلاعات دریافتی ثبت شود و سپس مدیر ناوگان، با در نظر گرفتن سوابق راننده، رفتار او را پیش‌بینی کند و پیش از بروز مشکل، اخطارهای لازم را به او بدهد.

به کمک برنامه‌ریزی مسیر حرکت، سرعت حرکت و دیگر موارد رفتاری راننده و همچنین رصد اطلاعات قبلی، مدیر ناوگان می‌تواند تصادفات جاده‌ای را پیش‌بینی و از وقوع آن‌ها جلوگیری کند. این کار به کمک ردیاب و نرم‌افزار مدیریت ناوگان انجام می‌شود.

ارسال هشدار به راننده در هر زمان

همان‌طور که گفتیم، ردیاب اطلاعات دقیق در مورد رفتار راننده را به مدیر ناوگان ارسال می‌کند و به او اجازه می‌دهد تا نظارتی کامل بر نحوه‌ کار راننده داشته باشد. اما آیا تنها داشتن اطلاعات در مورد رفتار راننده کافی است؟ قطعاً خیر! مدیر ناوگان باید گاهی اخطارهایی را در زمان رانندگی به راننده اعلام کند. این کار به کمک نرم‌افزار مدیریت ناوگان فراهم است. با استفاده از این هشدارهای به‌موقع می‌توان تصادفات جاده‌ای را پیش‌بینی و از وقوع آن‌ها جلوگیری کرد.

استفاده از ردیاب خودرو برای جلوگیری از تصادف جاده ایاستفاده از ردیاب خودرو برای جلوگیری از تصادف جاده ای

خرید بهترین ردیاب خودرو برای پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای

یکی از 10 عامل مهم مرگ‌ومیر در جهان، تصادفات جاده‌ای است. شرکت‌ها و سازمان‌هایی که کسب و کار اصلی آن‌ها حمل‌ونقل کالا یا مسافر است، بیشتر در معرض مشکلات مربوط به تصادف‌های جاده‌ای قرار دارند. در این مطلب با فناوری ردیاب آشنا شدیم و دریافتیم که نحوه‌ پیش‌بینی و جلوگیری از تصادفات جاده‌ای با ردیاب خودرو و نرم‌افزار مدیریت ناوگان چگونه است. اگر قصد دارید که خسارت‌های ناشی از تصادف ناوگان خود را به حداقل برسانید، توصیه می‌کنیم که بهترین ردیاب و نرم‌افزار مدیریت ناوگان را تهیه کنید.
مقالات مرتبط نحوه پیش بینی و جلوگیری از تصادف جاده ای با استفاده از ردیاب خودرو
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید