راهنمای کامل انتخاب ردیاب بر اساس نوع خودرو

این روزها، قیمت انواع خودرو افزایش یافته و همین قیمت بالا سبب شده تا بازار سارقین خودرو گرم‌تر از همیشه باشد. در طول روز در شهرهای مختلف شاهد این هستیم که خودروی بعضی از شهروندان با وجود این که مجهز به وسایل امنیتی مانند دزدگیر بوده است، طعمه سارقین می‌شود. اما خوشبختانه پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا بتوان از بسیاری از این سرقت‌ها جلوگیری کرد.

استفاده از ردیاب جی پی اس بهترین روش برای جلوگیری از سرقت خودرو شناخته شده است. ردیاب‌ها در انواع مختلفی به بازار عرضه شده‌اند و انتخاب آن‌ها به پارامترهای گوناگونی بستگی دارد. ما در این مطلب از ردیاب وایزر تصمیم داریم تا به طور کامل به این موضوع بپردازیم که انتخاب ردیاب بر اساس نوع خودرو چگونه باید انجام شود و چه فاکتورهایی در هنگام خرید ردیاب باید در نظر گرفته شود. با ما همراه باشید.

انتخاب ردیاب بر اساس نوع خودروانتخاب ردیاب بر اساس نوع خودرو

مختصری درباره ردیاب خودرو و نحوه کار آن

بیایید تعریف ردیاب جی پی اس را با سرواژه GPS شروع کنیم که مخفف عبارت Global Positioning System یا سیستم موقعیت‌یابی جهانی است. این سیستم شامل شبکه‌ای از ماهواره‌ها است که به دور زمین می‌چرخند و اطلاعات لازم را به دستگاه‌هایی روی زمین می‌فرستند که می‌توانند به تعیین مکان یک شی یا یک شخص کمک کنند.

فناوری GPS که در ابتدا در دهه 1960 برای کاربردهای نظامی ایجاد شد، سرانجام در سال 1983 برای استفاده عمومی در دسترس قرار گرفت و با گذشت زمان توسعه یافت. این روزها GPS کاربردهای مختلفی دارد و علاوه بر استفاده از آن در کاربردهای نظامی، برای موقعیت‌یابی و افزایش ایمنی خودروها، کودکان، سالمندان، حیوانات و اشیای قیمتی نیز استفاده می‌شود. ردیابی از طریق GPS به یک دستگاه به نام ردیاب نیاز دارد که داخل یک وسیله‌نقلیه یا روی یک شی نصب و یا توسط یک فرد یا حیوان پوشیده می‌شود.

ردیاب خودرو و کاربردهای آنردیاب خودرو و کاربردهای آن

چرا باید از ردیاب خودرو استفاده کنم؟

بسیار خوب! اکنون که با ردیاب جی پی اس و نحوه‌ی کار آن آشنا شدیم، بیایید با مزایا و کاربردهای ردیاب آشنا شویم. در زیر به مهم‌ترین دلایل استفاده از ردیاب خودرو اشاره می‌کنیم:

1- به کمک ردیاب همیشه از موقعیت دقیق ماشین خود اطلاع دارید

ردیابی لحظه‌ای خودرو این امکان را برای صاحب خودرو فراهم می‌کند تا در صورتی که ماشین او به سرقت رفت، بتواند آن را به‌راحتی بیابد. البته ردیابی لحظه‌ای فقط مربوط به سرقت خودرو نیست؛ بسیاری از شرکت‌های حمل‌ونقل از این ویژگی ردیاب برای نظارت بر ناوگان خود استفاده می‌کنند. برای مثال، استفاده از ردیاب برای پیک موتوری‌ها هم به مشتری و هم به مدیر ناوگان این امکان را می‌دهد تا مطمئن شود که محموله چه زمانی دریافت خواهد شد.

2- به کمک ردیاب خودرو می‌توانید ماشینتان را از راه دور خاموش کنید

یکی از ویژگی‌های بهترین ردیاب خودرو این است که اگر ماشین به سرقت برود، صاحب خودرو می‌تواند با استفاده از ردیاب، ماشین را از راه دور خاموش کند.

3- اگر در جادّه به تنهایی رانندگی می‌کنید، ردیاب امنیت شما را تضمین می‌کند

اگر بخش زیادی از زمانتان در طول روز به رانندگی در جادّه‌ها اختصاص دارد یا از جمله رانندگانی هستید که مسافرانی را در جادّه‌های پرپیچ و خم جابجا می‌کنید، قطعاً یکی از دغدغه‌هایتان امنیت در طول سفر در جادّه‌ها است. با نصب ردیاب می‌توانید آسودگی خاطر بیشتری داشته باشید.

این ویژگی ردیاب به‌خصوص برای شرکت‌های حمل‌ونقل کاربردی است. مدیر ناوگان با بررسی موقعیت لحظه‌ای خودرو و همچنین سرعت و مسیر حرکت از طبیعی بودن شرایط اطمینان حاصل می‌کند. علاوه بر این، برخی از ردیاب‌ها مجهز به دکمه‌ SOS یا دکمه‌ی اعلام شرایط اضطراری هستند و راننده می‌تواند در صورت بروز هرگونه مشکل در طول مسیر، دکمه را فشار دهد تا ردیاب به شماره‌های از پیش تعریف شده، هشداری برای کمک‌رسانی سریع ارسال کند.

4- اگر مدیریت ناوگان وسایل نقلیه را برعهده دارید، وجود ردیاب خودرو ضروری است

برخی از مشاغل بدون وجود ردیاب، کار بسیار دشوار و شاید غیرممکنی را پیش رو دارند. یکی از این مشاغل، مدیریت ناوگان است. سازمان‌ها و شرکت‌هایی که چندین خودرو در اختیار دارند و کسب‌وکار آن‌ها خدمات‌رسانی است، حتماً باید از ردیاب خودرو روی ناوگان خود استفاده کنند. ردیاب برای مدیران ناوگان امکانات زیر را فراهم می‌کند:

 • نظارت بر موقعیت خودروها به صورت آنی و لحظه‌ای؛
 • جلوگیری از سرقت وسیله‌نقلیه؛
 • نظارت بر رفتار راننده حین حرکت؛
 • کمک‌رسانی فوری در صورت وقوع مشکل؛
 • کاهش میزان مصرف سوخت؛
 • افزایش بهره‌وری رانندگان؛
 • زمان‌بندی حرکت خودروها.

دلایل استفاده از ردیاب خودرودلایل استفاده از ردیاب خودرو

آشنایی با انواع ردیاب خودرو

ردیاب‌ها از نظر نوع ارسال اطلاعات و نحوه اتصال به انواع مختلفی تقسیم می‌شوند که دو دسته بندی کلی آن عبارت است از:

 1. ردیاب آفلاین خودرو
 2. ردیاب آنلاین خودرو.

در ادامه به این دو نوع ردیاب خودرو می‌پردازیم:

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

کاربرد جی پی اس و اهمیت آن

مشخصات بهترین ردیاب خودرو

ردیاب آنلاین و آفلاین چیست و چه تفاوتی باهم دارند

1- ردیاب آفلاین خودرو

این نوع ردیاب، بدون نیاز به اینترنت کار می‌کند و نحوه‌ کار آن به این صورت است که اطلاعات را به طور کامل در حافظه داخلی خود ذخیره می‌کند و بعد از آن که دسترسی به سرور فراهم شد، اطلاعات ذخیره شده توسط ردیاب، از طریق WiFi یا شبکه مخابراتی سلولی به سرور منتقل می‌شود. این نوع ردیاب‌ها با توجه به ظرفیت ذخیره‌سازی معمولاً اطلاعات را بین 7 تا 60 روز ذخیره می‌کنند.

2- ردیاب آنلاین خودرو

ردیاب آنلاین یا برخط ردیابی است که همیشه به سرور متصل است و به همین دلیل اطلاعات را به صورت لحظه‌ای به سرور انتقال می‌دهد و راننده یا مدیر ناوگان می‌تواند در هر لحظه از وضعیت خودرو با خبر شد. ردیاب‌های آنلاین خود به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شوند:

 • ردیاب‌های سیمی که منبع تغذیه آن‌ها برق خودرو است. این ردیاب‌ها به خصوص برای خودروها قدیمی که درگاه OBDII ندارند، قابل استفاده است.
 • ردیاب‌های بی سیم که منبع تغذیه آن‌ها باتری است و با نام های ردیاب‌های مغناطیسی و آهنربایی هم شناخته می‌شوند. این ردیاب‌ها نصب بسیار آسانی دارند و برای انواع خودرو قابل استفاده هستند.

آشنایی با انواع ردیاب خودروآشنایی با انواع ردیاب خودرو

معیارهای مهم در انتخاب ردیاب خودرو

تا اینجا با ردیاب و کاربردهای آن آشنا شدیم. اما آیا همین برای خرید ردیاب کافی است؟ خیر. زمانی که برای خرید ردیاب به بازار می‌روید یا سایت‌های اینترنتی فروش ردیاب خودرو را جست‌وجو می‌کنید، با انواع ردیاب خودرو از برندهای مختلف مواجه می‌شوید که شما را سردرگم می‌کنند. در ادامه به چند معیار برای خرید ردیاب اشاره می‌کنیم که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید بهترین را انتخاب کنید.

 • نوع خودرو و کاربری آن: اولین و مهم‌ترین فاکتور در انتخاب ردیاب، در نظر گرفتن نوع خودرو، یعنی سبک بودن یا سنگین بودن خودرو است. ردیابی که برای کامیون استفاده می‌شود ممکن است برای خودروی سواری انتخاب مناسبی به حساب نیاید. ردیاب باید مناسب با نوع خودرو باشد تا اطلاعات را دقیق ارسال کند.
 • میزان دقت ردیاب: این معیار یکی از مهم‌ترین مواردی است که باید در هنگام خرید ردیاب به آن توجه شود. دقت ردیاب هر چه بیشتر باشد، میزان خطای آن در نشان دادن موقعیت خودرو کمتر است.
 • باتری ردیاب: قوی بودن و عمر مناسب باتری در ردیاب‌های بی‌سیم خودرو اهمیت بالایی دارد. در هنگام خرید ردیابی را انتخاب کنید که باتری آن شارژدهی و ظرفیت بالایی دارد تا مدام نیاز به شارژ کردن آن پیدا نکنید.
 • ابعاد ردیاب: اندازه ردیاب باید به گونه‌ای باشد که بعد از نصب، قابل مشاهده نباشد و مخفی بماند.
 • امکانات ردیاب: امکانات جانبی که یک ردیاب ارائه می‌دهد نیز در زمان خرید اهمیت دارد. کافی است با توجه به نیازتان، ردیابی با امکانات مناسب انتخاب کنید. مثلاً داشتن امکان شنود یا مجهز بودن به دکمه SOS برای برخی از افراد ضروری تلقی می‌شود و برای برخی اهمیت ندارد.

انتخاب ردیاب خودروی وایزر بر اساس نوع خودرو

ردیاب‌های خودروی وایزر در 3 مدل

طراحی و تولید شده‌اند که هر سه به دلیل ابعاد کوچک و مناسب، قابلیت نصب بر روی انواع خودروهای سبک، سنگین و نیمه سنگین را دارند. اگر صاحب خودروهای سواری، کامیون، اتوبوس، وانت، مینی بوس و یا حتی صاحب موتورسیکلت هستید، ردیاب‌های وایزر به دلیل ابعاد استاندارد و مناسب بهترین انتخاب برای تامین امنیت وسیله‌نقلیه‌تان محسوب می‌شوند. با ردیاب وایزر، خودروی خود را به امن‌ترین نقطه‌ی روی زمین تبدیل کنید!

کلام پایانی

برای خرید ردیاب انواع خودرو باید دقت زیادی داشته باشید و با توجه به معیارهایی که در این مقاله ذکر کردیم، ردیاب مناسب را برای خودرویتان انتخاب کنید. امیدواریم این مطلب به شما کمک کرده باشد تا ردیاب مناسب را بر اساس نوع خودرویتان و همچنین انتظاراتتان از ردیاب انتخاب کنید.
مقالات مرتبط راهنمای کامل انتخاب ردیاب بر اساس نوع خودرو
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید