راه‌های صرفه‌جویی شارژ باتری تلفن همراه هنگام استفاده از نرم‌افزار جی پی اس

درست مانند انسان‌ها، تلفن‌های همراه هوشمند نیز قادر به رسیدن به دستاوردهای بزرگ و چشمگیری هستند، اما اگر دائما و با سرعت کامل در حال کار باشند، خیلی زود از پا درآمده و خراب می‌شوند و هیچ چیز بدتر از این نیست که در هنگام نیاز، با باتری ضعیف یا موبایل خاموش مواجه شوید.

این روزها، زود تمام شدن باتری به یکی از مهم‌ترین مشکلات و دغدغه‌های کاربران تلفن‌های همراه هوشمند تبدیل شده است و همه‌ی ما ترجیح می‌دهیم که دیر به دیر گوشی‌مان را شارژ کنیم. در بسیاری از موارد، کاربران باید در بهترین حالت حداقل روزی یک بار تلفن همراه خود را به طور کامل شارژ کنند.

از سوی دیگر، ردیاب‌های خودرو که بر روی موتورسیکلت و دوچرخه نصب می‌شوند یا ردیاب‌های فردی که برای کودکان، سالمندان، حیوانات خانگی و اشیای قیمتی استفاده می‌شوند، همه از طریق نرم‌افزار جی پی اس در تلفن‌های همراه نظارت می‌شوند؛ در نتیجه، داشتن شارژ باتری کافی برای گوشی‌های هوشمند در حفظ امنیت وسیله یا شخص نقش بسیار مهمی دارد.

در ادامه این مطلب قصد داریم که راه‌های صرفه‌جویی شارژ باتری زمان استفاده از نرم‌افزار جی پی اس را به شما معرفی کنیم تا در مواقع ضروری و برای پیدا کردن خودرو یا وسایل قیمتی خود، دغدغه تمام شدن باتری گوشی و خاموش شدن آن را نداشته باشید. با ما همراه باشید.

صرفه جویی در مصرف باطری تلفن هنگام استفاده از ردیاب خودروصرفه جویی در مصرف باطری تلفن هنگام استفاده از ردیاب خودرو

معرفی مختصری درباره ردیاب‌ها و نرم‌افزار جی پی اس

فناوری GPS که مخفف عبارت Global Positioning System و به معنای سیستم موقعیت‌یابی جهانی است، برای اولین بار در دهه 60 میلادی به خاطر کاربرد نظامی آن توسط ایالات متحده آمریکا توسعه یافت. پس از دو دهه، این فناوری سرانجام در دسترس عموم نیز قرار گرفت. امروزه یکی از موارد استفاده‌ی گسترده از این تکنولوژی در زمینه ردیاب‌ها است.

به طور کلی ردیاب‌های جی پی اس نقش به سزایی در تسریع حمل و نقل، آسان‌تر شدن زندگی و حفظ امنیت وسایل و افراد دارند. ردیاب‌هایی که در دسترس عموم هستند و کاربرد همگانی دارند به چند دسته ردیاب خودرو، ردیاب موتورسیکلت، ردیاب شخصی برای افراد کم‌توان و کودکان، ردیاب حیوانات اهلی و ردیاب دوچرخه تقسیم می‌شوند که تقریبا برای استفاده از اکثر این دستگاه‌ها باید نرم‌افزار جی پی اس مخصوص دستگاه را بر روی تلفن همراه هوشمند خود نصب کرده تا بتوانید به صورت 24 ساعته و لحظه‌ای موقعیت و امنیت وسیله یا شخص را نظارت کنید.

راه‌های پیشنهادی برای صرفه‌جویی شارژ باتری

با در نظر گرفتن اهمیت در دسترس بودن و عملکرد مناسب تلفن همراه در حفظ امنیت وسیله‌ی تحت نظارت، بسیاری از افرادی که از ردیاب استفاده می‌کنند، به دنبال راه‌هایی کارآمد برای صرفه‌جویی شارژ باتری گوشی هوشمند خود هنگام استفاده از نرم‌افزار جی پی اس هستند. در ادامه چند روش کاربردی را برای پیشگیری از خاموش شدن تلفن همراه در مواقع ضروری معرفی خواهیم کرد.

تنظیم اعلانات

روشن بودن بی‌وقفه و دائمی اعلانات و هشدارهای نرم‌افزار جی پی اس زمانی که نیازی به آن‌ها نیست، تنها منجر به زودتر تمام شدن شارژ باتری می‌شود. اگر از موقعیت و امنیت ماشین خود مطمئن هستید، برای مثال خود در حال استفاده از آن هستید، یا نگاهی گذرا به نقشه و اطلاع از موقعیت خودرو برای شما کافی است، بهتر است اعلانات و هشدارهای نرم‌افزار جی پی اس را خاموش کنید تا برای مواقع ضروری شارژ کافی در اختیار داشته باشید.

دیگر مقالات پربازدید ردیاب وایزر را در این بخش دنبال نمایید

مراحل اعلام و پیگیری سرقت خودروی مسروقه

آشنایی با جدیدترین ردیاب جهان، ردیاب دوربینی

چگونه از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنیم

تغییر نقشه‌ها

نرم‌افزار جی پی اس جزئیات کاملی را از جاده و نقشه‌ ارائه می‌دهد. بعضی از این جزئیات شاید برای شما مفید نباشد و اضافه تلقی شود اما با این حال نشان دادن این جزئیات مقدار زیادی از شارژ باتری را مصرف می‌کند. برای صرفه‌جویی شارژ باتری بهتر است در قسمت تنظیمات، نشان دادن این چنین جزئیات را غیرفعال کنید و تنها در صورت در دسترس داشتن شارژر یا با کامپیوتر و لپ تاپ جزئیات کامل نقشه را ببینید.

کاهش نور صفحه

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش عمر باتری، کم کردن روشنایی صفحه است. شاید واضح و ابتدایی به نظر برسد اما استفاده از این روش تفاوت بزرگی ایجاد می‌کند. همچنین مطمئن شوید که حالت روشنایی خودکار روشن است تا اگر در محیط تاریک قرار گرفتید، صفحه به طور خودکار کم نور شود.

تشخیص نرم‌افزارهای پر مصرف

بسیاری از برنامه‌های محبوب، شارژ باتری را به سرعت تمام می‌کنند، به ویژه برنامه‌هایی که از نظر گرافیک و صدا قوی هستند. بنابراین زمانی که دسترسی به شارژر و منبع برق ندارید از چنین برنامه‌هایی و به ویژه از بازی‌های ویدیویی استفاده نکنید. به یاد داشته باشید که تنها نرم‌افزارها را کوچک نکنید، بلکه آن‌ها را ببندید.

برنامه‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شوند می‌توانند تخلیه‌کننده باتری باشند. همچنین با مراجعه به Settings>Battery می‌توانید لیست نرم‌افزارهای پر مصرف را مشاهده کنید و  استفاده از آن‌ها را به حداقل برسانید.  

راه های پیشنهادی صرفه جویی در باطری تلفنراه های پیشنهادی صرفه جویی در باطری تلفن

فعال کردن حالت صرفه‌جویی شارژ باتری

اکثر تلفن‌های همراه هوشمند از قابلیت صرفه‌جویی شارژ باتری پشتیبانی می‌کنند. این حالت را فعال کنید تا بتوانید زمان بیشتری از موبایل خود استفاده کنید.

خاموش کردن بلوتوث و NFC

ممکن است حالت NFC و بلوتوث تلفن بدون اطلاع کاربر روشن باشد که مصرف باتری را خیلی بالا می‌برد.

استفاده از تصاویر پس زمینه تیره‌تر

با استفاده از تصاویر پس زمینه‌ی مشکی و تیره به جای تصاویر روشن، می‌توانید مدت زمان بیشتری را از گوشی هوشمند خود استفاده کنید.

غیرفعال کردن دستورهای حرکتی

بعضی از تلفن‌های همراه قابلیت‌هایی مانند تشخیص جهت نگاه Eye-Tracking یا فرمان حرکتی بدون لمسAir Gesture دارند که کاربرد زیادی ندارند اما میزان مصرف باتری را افزایش می‌دهند.

غیرفعال کردن ویبره و صداهای غیرضروری

اعلان‌های نرم‌افزارهای غیرضروری را خاموش کنید تا صدا و لرزش اضافه تولید نشود و باتری کمتری مصرف شود.

غیرفعال کردن حالت انیمیشن

تلفن‌های همراه برای اضافه کردن جذابیت‌های بصری از قابلیت انیمیشن استفاده می‌کنند که برای صرفه‌جویی شارژ باتری می‌توانید این حالت را غیرفعال کنید. استفاده از روش‌های توصیه شده در این مقاله می‌تواند میزان مصرف شارژ باتری را هنگام استفاده از نرم‌افزار جی پی اس تا حد زیادی کاهش دهد و در نتیجه در مواقع ضروری و حساسی که به دنبال پیدا کردن موقعیت وسیله خود هستید، با خاموش شدن تلفن همراه خود مواجه نخواهید شد.

صرفه جویی در مصرف باتری هنگام استفاده از ردیابصرفه جویی در مصرف باتری هنگام استفاده از ردیاب

مقالات مرتبط راه‌های صرفه‌جویی شارژ باتری تلفن همراه هنگام استفاده از نرم‌افزار جی پی اس
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید