مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو چیست

خودرو و موتورسیکلت برای همه‌ی ما وسیله‌ای قیمتی و ارزشمند محسوب می‌شود. به همین دلیل، در صورتی که مالک خودرو یا موتورسیکلت و یا سایر وسایل‌نقلیه باشیم، همواره دغدغه‌ی حفظ آن‌ و جلوگیری از سرقت آن را داریم. با این حال سرقت خودرو یکی از رایج‌ترین سرقت‌ها در اکثر کشورهای دنیاست.

تولیدکنندگان ابزارهای ضد سرقت برای رفع دغدغه‌ی صاحبان خودرو، روش‌ها و دستگاه‌های ضد سرقت خودروی گوناگونی را عرضه کرده‌اند. دزدگیر تصویری یکی از روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو و موتورسیکلت است. اما دزدگیر تصویری خودرو چگونه از سرقت خودرو جلوگیری می‌کند؟ مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو چیست و بهترین دزدگیر تصویری ماشین کدام است؟

اگر شما هم در میان انواع دزدگیر خودرو تصمیم به خرید نوع تصویری آن گرفته‌اید اما اطلاعات کاملی در خصوص این ابزار ضد سرقت ندارید، با ما در این مطلب همراه باشید تا بیشتر با مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو آشنا شویم.

ریموت دزدگیر تصویری خودروریموت دزدگیر تصویری خودرو

آشنایی با انواع بهترین ابزارهای ضد سرقت خودرو

ابزارهای ضد سرقت ماشین به طور کلی به دو دسته‌ی تجهیزات مخفی و تجهیزات قابل مشاهده تقسیم می‌شوند. تجهیزات مخفی ضد سرقت آن دسته از ابزارهایی هستند که از دید سارق پنهان هستند و تنها صاحب خودرو است که از وجود آن‌ها اطلاع دارد مانند ردیاب جی پی اس خودرو.

این دسته از تجهیزات ضد سرقت عملکرد بسیار قوی‌ای دارند و حتی پس از سرقت خودرو نیز امکان ردیابی و موقعیت‌یابی خودروی مسروقه وجود دارد. تجهیزات آشکار ضد سرقت قابلیت مشاهده شدن دارند و می‌توانند یا سرقت را به تاخیر بیندازند و یا مانع از سرقت خودرو شوند. مهم‌ترین ابزارهای ضد سرقت ماشین عبارتند از:

 • ردیاب جی پی اس ماشین؛
 • انواع دزدگیر خودرو؛
 • قفل فرمان؛
 • قفل پدال؛
 • قفل کاپوت؛
 • قفل چرخ.

پیشرفته‌ترین ابزار ضد سرقت خودرو، ردیاب جی پی اس است که در سایر مقالات در مورد نحوه‌ی کار و کاربردهای آن صحبت کردیم. در ادامه به بررسی دزدگیر تصویری خودرو و مزایا و معایب آن می‌پردازیم.

آشنایی با انواع بهترین ابزارهای ضد سرقت خودروآشنایی با انواع بهترین ابزارهای ضد سرقت خودرو

آشنایی با انواع دزدگیر خودرو

دزدگیرهای خودرو به دو دسته تقسیم می‌شوند:

 1. دزدگیر معمولی
 2. دزدگیر تصویری

دیگر مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش دنبال نمایید

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

دکمه SOS چیست و چه کاربردهایی در ردیاب دارد

ردیاب جی پی اس مناسب چه نوع خودروهایی است؟

دزدگیر معمولی (دزدگیر ساده)

این دزدگیرها رایج‌ترین نوع ابزار ضد سرقت هستند و به دلیل قیمت ارزان، بسیاری از افراد از آن به عنوان ارزان‌ترین ابزار ضد سرقت خودرو استفاده می‌کنند. اما این دزدگیرها محدودیت‌های بسیاری دارند و از طرفی کارایی ضد سرقتی آن‌ها این روزها از بین رفته است؛ زیرا سارقین راه‌های از کار انداختن این دزدگیرها را یاد گرفته‌اند.

از سوی دیگر، دزدگیرهای معمولی فقط در زمان سرقت نیست که سر و صدا می‌کنند و هشدار می‌دهند؛ گاهی صدای اطراف (مانند صدای رد شدن هواپیما) یا برخورد عابرین با خودرو نیز باعث سروصدای دزدگیر می‌شود. در واقع، هشدارهای این دزدگیر در بسیاری از موارد کاذب است و به همین دلیل صاحب خودرو ناچار است برای جلوگیری از سر و صداهای کاذب، دزدگیر را غیر فعال کند.

دزدگیر سادهدزدگیر ساده

بسیاری از سارقین خودرو از همین هشدارهای کاذب دزدگیر معمولی سوءاستفاده می‌کنند و با چندین بار ضربه زدن به خودرو صدای آژیر دزدگیر را بلند می‌کنند. صاحب خودرو که نگران مزاحمت برای همسایه‌ها می‌شود، دزدگیر را خاموش می‌کند و همین کار باعث سرقت آسان‌تر خودرو می‌شود. به همین دلیل، دزدگیر ساده را نمی‌توان ابزاری مناسب برای جلوگیری از سرقت خودرو دانست.

دزدگیر تصویری

دزدگیر تصویری یکی از ابزارهای ضد سرقت خودرو است که بعد از دزدگیرهای معمولی به بازار عرضه شد. این دزدگیر عملکرد پیشرفته‌تری نسبت به دزدگیرهای معمولی دارد و از سنسورهای مختلفی تشکیل شده است که در قسمت‌های مختلف خودرو نصب می‌شود. با نصب این دزدگیر، صاحب ماشین می‌تواند وضعیت خودرو را از طریق مانیتور به صورت ریموت مشاهده کند.

برای مثال در صورتی که سارق اقدام به باز کردن یکی از درب‌های ماشین کند یا صندوق عقب خودرو را باز کند، صاحب ماشین هشداری را از طریق ریموت کنترل دزدگیر دریافت می‌کند. این دزدگیر بر پایه‌ی فناوری بلوتوث و اف ام قرار دارد. به دلیل استفاده از فناوری بلوتوث، دزدگیر تصویر برد محدودی دارد و با فاصله گرفتن از خودرو نمی‌توان متوجه سرقت آن شد. در ادامه با مزایا و معایب این ابزار ضد سرقت آشنا می‌شویم.

دزدگیر تصویریدزدگیر تصویری

مزایای دزدگیر تصویری خودرو

همان طور که اشاره کردیم، دزدگیرهای معمولی قابلیت لازم برای جلوگیری از سرقت خودرو را ندارند. اما دزدگیرهای تصویری اگرچه نسبت به ردیاب‌های جی پی اس خودرو ضعیف‌تر هستند و محدودیت‌های زیادی دارند اما توانسته‌اند به دلیل مزایای خود، عملکرد قابل قبول‌تری را نسبت به دزدگیرهای معمولی داشته باشند. از مهم‌ترین مزایای نصب دزدگیر تصویری می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مجهز بودن به صفحه‌ی نمایش و مطلع شدن صاحب خودرو از اتفاقاتی که برای خودرو رخ می‌دهد (مانند باز شدن درب ماشین یا صندوق عقب)؛
 • امکان کنترل از راه دور ماشین (در محدوده‌ی تحت پوشش بلوتوث) و رفع مشکل؛
 • نمایش علت هشدار (برای مثال علامتی که برای وارد شدن ضربه به ماشین نشان داده می‌شود با علامت باز شدن درب ماشین متفاوت است)؛
 • مجهز بودن به سنسورهای مختلف در قسمت‌ها مختلف ماشین.

مزایای دزدگیر تصویری خودرومزایای دزدگیر تصویری خودرو

دزدگیر تصویری علاوه بر هشداردهی‌ها، امکانات دیگری مانند قفل کودک نیز دارد؛ همچنین در صورتی که سرعت خودرو بیش از حد مجاز باشد، تمامی درب‌های ماشین به صورت خودکار قفل می‌شوند. همچنین به کمک دزدگیر تصویری ماشین می‌توانید بخاری خودرو را قبل از سوار شدن ماشین روشن کنید تا هوای داخل خودرو در فصل زمستان گرم و لذت‌بخش شود. خرید یک دزدگیر تصویری خوب برای ماشین کمک می‌کند تا ایمنی بیشتری برای ماشین ایجاد شود و صاحب خودرو کنترل بیشتری بر روی ماشین در برابر سرقت داشته باشد.

معایب دزدگیر تصویری خودرو

اگرچه دزدگیر تصویری خودرو مزایایی برای جلوگیری از سرقت خودرو دارد اما این دستگاه محدودیت‌هایی هم دارد که باید در زمان خرید دزدگیر تصویری آن‌ها را مد نظر قرار داد. مهم‌ترین معایب نصب دزدگیر تصویری ماشین عبارتند از:

 • از کار افتادن دزدگیر با قطع اتصال آن از سیستم برق خودرو (این کار برای سارقین نسبتاً آسان است)؛
 • محدودیت در برقراری ارتباط به دلیل مبتنی بودن این دستگاه بر بلوتوث؛
 • یکسان بودن صدای هشدار دزدگیر برای تمامی ماشین‌ها و امکان تشخیص ندادن صاحب خودرو؛
 • قیمت بالا نسبت به کارایی و امکانات.

معایب دزدگیر تصویری خودرومعایب دزدگیر تصویری خودرو

نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که حتی بهترین و گران‌ترین دزدگیرهای تصویری خودرو نیز ممکن است توسط سارقین شناسایی شوند و به راحتی با قطع سیم آن‌ها، عملکردشان متوقف شود. این موضوع در مورد ردیاب‌های خودرو صادق نیست زیرا در قسمتی از ماشین به دور از چشم سارق نصب می‌شوند و یافتن آن‌ها برای سارقین کار آسانی نیست. حتی اگر ردیاب از خودرو جدا شود هم هشداری برای صاحب خودرو ارسال می‌شود.

میزان برد دزدگیر تصویری خودرو چقدر است؟

میزان برد دزدگیر تصویری با توجه به میزان کیفیت دزدگیر و برند آن متفاوت است اما معمولاً این دزدگیرها تا 1 کیلومتر برد دارند. برای مثال، اگر خودرویتان را در محلی پارک کرده‌اید و برای خرید به داخل پاساژ رفته‌اید، اگر در محدوده 1 کیلومتری از ماشین قرار داشته باشید، به محض باز شدن درب ماشین هشداری را دریافت می‌کنید و می‌توانید از طریق مانیتور دزدگیر وضعیت خودرو را مشاهده کنید.

کلام پایانی

حفظ امنیت خودرو و جلوگیری از سرقت آن یکی از دغدغه‌های همیشگی صاحبان خودرو است. روش‌های جلوگیری از سرقت خودرو که در این مطلب به آن‌ها اشاره کردیم، کمک کرده تا بتوان امنیت خودرو را افزایش داد. در این مطلب با دزدگیر تصویری به عنوان یکی از ابزارهای ضد سرقت خودرو آشنا شدیم و مزایا و معایب آن را بررسی کردیم.

دزدگیرها به دلیل محدودیت‌هایی که دارند ابزارهای ضد سرقتی قوی محسوب نمی‌شوند. بهتر است از دزدگیرها در کنار ردیاب جی پی اس استفاده کرد تا با خیالی آسوده و دور از نگرانی به سرقت رفتن خودرو، آن را در هر مکانی پارک کرد.

مقالات مرتبط مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو چیست
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید