استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا سیستم ایموبلایزر

زمانی که ماشین جدیدی خریداری می‌کنید، اولین و مهم‌ترین موضوعی که به ذهنتان می‌رسد، سیستم امنیتی آن است. حفاظت از خودرو در برابر سارقین امری جدی و ضروری است و همیشه پیشگیری از وقوع سرقت مهم‌تر از یافتن خودروی مسروقه است. خوشبختانه با پیشرفت تکنولوژی در حوزه‌های مختلف از جمله حوزه ابزارهای امنیت ماشین، حفاظت از خودرو در برابر سرقت کار دشواری نیست و می‌توان به راحتی با کمک سیستم‌های ضد سرقت، مانع از بروز سرقت شد.

دو سیستم ایمنی برای خودرو، سیستم ردیاب و سیستم ایموبلایزر هستند که هر یک طرفداران خاص خود را دارند. اما به دور از طرفداری، آیا واقعاً ردیاب خودرو بهتر است یا سیستم ایموبلایزر؟ برای راهنمایی بهتر شما در هنگام خرید ایموبلایزر یا خرید ردیاب، تصمیم گرفتیم تا در این مطلب به بررسی مقایسه این دو سیستم بپردازیم و دریابیم آیا استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا سیستم ایموبلایزر. با ما همراه باشید.

ردیاب خودرو یا سیستم ایموبلایزرردیاب خودرو یا سیستم ایموبلایزر

ضرورت افزایش ایمنی خودرو

با افزایش قیمت خودروها در بازار، توجه سارقین به سرقت خودرو نیز افزایش یافته است. به همین دلیل همواره توصیه می‌شود که تمامی نکات ایمنی برای حفظ ایمنی خودرو رعایت شود و با نصب وسایل امنیتی، میزان سرقت‌ها به حداقل برسد. در صورتی که خودرو مجهز به سیستم ایمنی قوی باشد، سارقین به سختی می‌توانند اقدام به دزدی خودرو کنند.

از سوی دیگر، برخی سیستم‌های امنیتی از جمله ردیاب حتی پس از سرقت نیز این امکان را می‌دهند تا با تعیین دقیق مکان جغرافیایی، خودروی مسروقه را بیابیم. در نتیجه، برای حفاظت از خودرو در برابر سرقت و کنترل و نظارت بیشتر بر آن، استفاده از سیستم‌های ایمنی ضروری است. دو سیستم امنیتی رایج برای حفاظت از خودرو ردیاب و ایموبلایزر هستند که در ادامه به مقایسه این دو می‌پردازیم.

دیگر مقالات وب سایت وایزر را در این بخش دنبال نمایید

عملکرد ردیاب خودرو

ردیاب آنلاین و آفلاین چیست و چه تفاوتی باهم دارند

تفاوت ردیاب های سیمی و ردیاب های آهنربایی چیست

سیستم ضد سرقت ایموبلایزر خودرو و عملکرد آن

سیستم ایموبلایزر (Immobilizer) یکی از سیستم‌های ضد سرقت در خودروهای مدرن و امروزی است که عملکرد آن به طور مستقیم با قفل ECU مرتبط است. اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، عملکرد سیستم ایموبلایزر به این شکل است که باید ابتدا قفل نرم‌افزاری روی ECU باز شود تا بتوان خودرو را استارت زد و شروع به حرکت کرد.

در واقع، داخل سوییچ خودرو ریزپردازنده‌ای وجود دارد که کدهایی برای آن تعریف شده است؛ این کدها با سیستم ایموبلایزر هماهنگ هستند و خودرو فقط زمانی روشن می‌شود که سوئیچ دارای کد منطبق با آن باشد. این کد ثابت نیست و به صورت لحظه‌ای تغییر می‌کند. در صورتی که کد مطابقت داشته باشد، ماشین خیلی سریع استارت می‌خورد.

ضرورت افزایش ایمنی خودروضرورت افزایش ایمنی خودرو

آیا ایموبلایزر سیستم ضد سرقت قوی است؟

همانطور که اشاره کردیم، ایموبلایزر به عنوان سیستم ضدسرقتی در بسیاری از ماشین‌های جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد اما آیا واقعاً ایموبلایزر به خوبی مانع از سرقت خودرو می‌شود؟ در پاسخ باید بگوییم که یکی از مشکلات ایموبلایزر، نداشتن کد ثابت و لحظه‌ای بودن این کد است. در صورتی که در زمان سرقت، سارق برای پاک کردن کد تعریف شده در ECU برق ماشین را مدت طولانی قطع کند یا سیستم برق را دست‌کاری کند، برای روشن کردن ماشین نیاز است تا به نمایندگی خودرو مراجعه کرد تا کد مجدداً تعریف شود.

از سوی دیگر، امکان هک سوییچ ایموبلایزر بسیار بالا است و اگر سارقی به هک الکترونیکی وارد باشد، می‌تواند خودرو را به سرقت ببرد. در صورتی که سارق قصد سرقت خودرو را داشته باشد، این سیستم به صاحب ماشین هشداری ارسال نمی‌کند تا از سرقت جلوگیری کند.

شاید بتوان استفاده از دزدگیر در کنار ایموبلایزر را راهی بهتر برای ایمن‌سازی خودرو دانست، البته در صورتی که سیستم دزدگیر با سیستم ایموبلایزر مطابقت داشته باشد و مشکلی برای برق ماشین ایجاد نکند. توصیه می‌کنیم که پیش از مجهز کردن خودرو به ایموبلایزر، در مورد ردیاب نیز تحقیق و بررسی کنید و از میان این دو، بهترین وسیله ضد سرقت خودرو را انتخاب کنید.

استفاده از سیستم ایموبلایزراستفاده از سیستم ایموبلایزر

ردیاب و نحوه عملکرد آن در افزایش ایمنی خودرو

یکی دیگر از سیستم‌های ضد سرقت قوی برای خودرو دستگاه ردیاب جی پی اس است. ردیاب دستگاه کوچکی است که قابلیت قرار دادن سیم کارت درون آن وجود دارد و می‌توان این دستگاه سیم کارت‌خور را روی اتومبیل، موتور سیکلت، اتوبوس و تمامی وسایل نقلیه‌ی دیگر نصب کرد. ردیاب به ماهواره‌های مستقر در مدار زمین متصل می‌شود و اطلاعات دقیق در مورد موقعیت خودرو را از طریق سیم کارت به صاحب خودرو اعلام می‌کند.

اطلاعات دقیق و لحظه‌ای ردیاب در کنار سیستم هشدار دهنده آن باعث شده تا این ابزار کوچک و کاربردی، محبوبیت بسیاری در میان افراد بیابد و به عنوان سیستم ضدسرقت خوب برای ماشین شناخته شود. ردیاب علاوه بر موقعیت‌یابی و جلوگیری از سرقت، کاربردها و قابلیت‌های مختلفی دارد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

کارایی و قابلیت‌های ردیاب خودرو

همان طور که اشاره کردیم، کارایی اصلی و مهم ردیاب خودرو، موقعیت‌یابی جغرافیایی و پیشگیری از سرقت است اما با پیشرفت تکنولوژی در حوزه امنیت خودرو، امکانات ردیاب‌ها و قابلیت‌های آن‌ها افزایش یافته و راحتی بیشتری برای کاربران فراهم کرده است. از مهم‌ترین قابلیت‌های ردیاب ماشین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ردیابی لحظه‌ای خودرو به صورت آنلاین
 • امکان کنترل از راه دور ماشین و خاموش کردن خودرو حین حرکت
 • امکان شنود صدای فضای داخل ماشین به کمک ردیاب شنوددار
 • امکان مشاهده فضای داخل ماشین به کمک ردیاب دوربین دار
 • بررسی میزان مصرف سوخت و تغییرات دما به کمک سنسورها
 • عیب‌یابی خودرو و رفع مشکل پیش از بروز خطرات ناشی از مشکلات فنی به کمک ردیاب دیاگی
 • ارسال پیامک هشدار به صاحب خودرو به محض باز و بسته شدن درب ماشین یا روشن شدن موتور خودرو.

کارایی و قابلیت‌های ردیاب خودروکارایی و قابلیت‌های ردیاب خودرو

این ویژگی‌ها تنها بخشی از کاربردهای ردیاب برای خودرو است. ردیاب‌های متنوعی در بازار وجود دارد که کارایی آن‌ها متفاوت است و ویژگی‌های مختلفی دارند. نکته مهم در مورد دستگاه‌های ردیاب سیستم ایمن‌سازی قوی آن‌ها است. ردیاب‌ها با توجه به ویژگی‌های فراوانی که دارند، بهترین وسیله ضد سرقت خودرو و پیشگیری از سرقت محسوب می‌شوند.

پیشگیری از سرقت خودرو با ایموبلایزر یا ردیاب؟

اکنون که هم با نحوه کار و عملکرد ایموبلایزر و هم ردیاب خودرو آشنا شدیم، این سوال پیش می‌آید که برای حفظ امنیت ماشین، استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا سیستم ایموبلایزر؟ همان طور که مشاهده کردید، ایموبلایزر اگرچه یک سیستم جالب ضد سرقت محسوب می‌شود اما به دلیل قابلیت هک شدن کد آن، عدم اطلاع رسانی به صاحب خودرو در صورت سرقت و همچنین احتمال قفل شدن خودرو، راهی ایمن و قوی برای جلوگیری از سرقت محسوب نمی‌شود.

در مقابل، ردیاب، سیستمی کاملاً حرفه‌ای برای جلوگیری از سرقت است که وجود آن در داخل ماشین برای هیچ کس قابل مشاهده است و سارق نمی‌تواند متوجه وجود ردیاب شود. ردیاب به دلیل ویژگی‌های بسیار مناسب از جمله موقعیت‌یابی و هشداردهی، امکان وقوع سرقت خودرو را به حداقل می‌رساند. حتی اگر خودرو به سرقت برود هم می‌توان از طریق ردیابی، محل دقیق خودرو را یافت و اقدامات لازم برای یافتن دوباره ماشین را انجام داد. در نتیجه توصیه می‌کنیم که برای اطمینان از حفظ ایمنی خودرو و جلوگیری از سرقت حتماً بهترین ردیاب بازار را خریداری کنید و از امکانات آن‌ بهره ببرید.

پیشگیری از سرقت خودرو با ایموبلایزر یا ردیابپیشگیری از سرقت خودرو با ایموبلایزر یا ردیاب

مقالات مرتبط استفاده از ردیاب خودرو بهتر است یا سیستم ایموبلایزر
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید