انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب

شاید اگر تصمیم به خرید ردیاب داشته باشید، یکی از سوالاتی که در ذهنتان مطرح می‌شود این باشد که اگر سارق، ردیاب را غیرفعال کند چه خواهد شد؟ یا این که با وجود ردیاب خودرو چگونه در زمان باز شدن درب ماشین در زمان سرقت متوجه خواهید شد؟

ردیاب یا جی پی اس ابزاری است که با هشدارهای مختلف در شرایط متفاوت صاحب خودرو یا صاحب وسیله مجهز به GPS را از مشکلات به وجود آمده مطلع می‌کند. این هشدارها از طریق سنسورهای مختلفی ایجاد می‌شوند که در ردیاب به کار رفته است. سنسور ضربه، سنسور رطوبت، سنسور دما و سنسور شارژ باتری از جمله سنسورهایی هستند که وظیفه انتقال هشدار به صاحب دستگاه را دارند. در این مطلب سعی داریم تا به بررسی انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب بپردازیم. با ما همراه باشید.

هشدار افزایش سرعتهشدار افزایش سرعت

هشدار دهنده ردیاب چیست و چگونه کار می‌کند؟

ردیاب یا همان جی پی اس تراکر (GPS Tracker) یکی از کاربردی‌ترین ابزارهایی است که با نصب آن در تمامی انواع خودروها یا مجهز کردن شخص یا وسیله به آن، می‌توان نظارت بیشتری بر عملکرد و وضعیت آن‌ها داشت. این ابزار نوین فقط برای ردیابی و موقعیت‌یابی طراحی نشده است، بلکه کاربردها و قابلیت‌های گوناگونی را به صاحب ردیاب ارائه می‌دهد که یکی از آن‌ها هشدار دادن در موقعیت‌های مختلف و اضطراری است.

این کار به کمک سنسورهای مختلفی انجام می‌شود که در ردیاب تعبیه شده‌اند و با حس کردن موقعیت غیرعادی، از طریق پیامک، خطر را به صاحب جی پی اس اعلام می‌کنند. این سنسورها می‌توانند شامل سنسور موقعیت، سنسور دما، سنسور سوخت، سنسور رطوبت و ... باشند. سنسورها با دریافت مغایرت اطلاعاتی که برای آن‌ها از پیش تعیین شده، هشدارهای لازم را ارسال می‌کنند تا اقدامات ضروری بلافاصله انجام شود.

مطالب مرتبط با ابن مقاله را در این بخش از وایزر دنبال نمایید

انواع جی پی اس خودرو

معرفی انواع ابزار محافظتی خودرو

انواع مختلف ردیاب های شخصی را می شناسید

ردیاب در چه صورتی هشدار می‌دهد؟

جی پی اس ماشین یا ردیاب‌ شخصی در شرایط مختلف و از راه دور می‌تواند با الارم‌های مختلف، شما را از وضعیت خودرو و فرد مجهز به ردیاب در موقعیت‌های مختلف آگاه کند. همان طور که گفتیم، این هشدارها به کمک دریافت اطلاعات از سنسورها عمل می‌کنند و از طریق پیامک به صاحب جی پی اس ارسال می‌شوند. مهم‌ترین و رایج‌ترین مواردی که جی پی اس اعلام هشدار می‌کند، عبارتند از:

 • زمانی که سارق به خودرو ضربه ای وارد کند
 • زمانی که درب ماشین توسط سارق باز شود
 • در صورتی که سارق بتواند خودرو را روشن کند
 • زمانی که سارق، خودرو را به حرکت درآورد
 • زمانی که ماشین از محدوده جغرافیایی تعیین شده برای آن عبور کند
 • زمانی که سرعت ماشین بیش از حد تعیین شده باشد
 • در صورتی که شارژی باتری ردیاب رو به اتمام باشد
 • زمانی که فرد مجهز به ردیاب از محدوده حرکتی عبور کند (این ویژگی برای سالمندان و کودکان کارآمد است).

این هشدارها ضامن ایمنی شما و خودرویتان است و به کمک آن‌ها می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن به کمک اس ام اس از هر گونه مشکلی اطلاع پیدا کند. این هشدارها تنها محدود به ردیاب خودرو نیست؛ تمامی ردیاب‌ها در شرایط مختلف و در صورت سرقت وسیله‌ای که مجهز به GPS است یا در صورت گم شدن فردی که GPS دارد، اعلام هشدار می‌کنند و وضعیت را گزارش می‌کنند.

هشدار دهنده دستگاه ردیاب چند نوع است؟

همان طور که ملاحظه کردید، ردیاب‌ها در شرایط مختلف الارم‌های لازم را اعلام می‌کنند. در ادامه به انواع هشدار دهنده‌ دستگاه ردیاب به صورت جزئی تر می‌پردازیم.

هشدار نسبت به موقعیت خودرو یا شخص

یک ردیاب خوب این امکان را به شما می‌دهد تا با تعیین محدوده حرکتی، بتوانید از خروج خودرو یا فرد مجهز به ردیاب از محدوده تعیین شده اطلاع پیدا کنید. این کاربرد در زمان‌های زیر بسیار کارآمد است:

 • زمانی که مدیریت ناوگان برای رانندگان مسیر مشخصی برای رسیدن به مقصد تعیین کرده است تا امنیت مسافران تامین شود. سرویس مدارس، خودروهای حمل و نقل شهری و برون شهری از جمله خودروهایی هستند که از این ویژگی می‌توانند برخوردار شوند.
 • زمانی که خودرو به سرقت رفته است و با خروج آن از محدوده حرکتی، صاحب خودرو بلافاصله متوجه خواهد شد؛
 • زمانی که فرد سالمند دچار اختلال حواس (مانند افراد مبتلا به آلزایمر) و یا کودکان از خانه خارج شده‌اند و از محدوده تعریف شده برای جی پی اس خارج شده اند.

در صورتی که هر یک موارد بالا اتفاق بیفتد، ردیاب به سرعت پیامکی به شما ارسال می‌کند که موقعیت دقیق خودرو یا شخص نشان می‌دهد.

انواع هشداردهنده دستگاه ردیاب

انواع هشداردهنده دستگاه ردیاب

هشدار نسبت به ضربه و شوک

اگرچه ردیاب‌ها به صورت کاملاً مخفی نصب می‌شوند اما در صورتی که سارقین با گشتن خودرو متوجه وجود ردیاب شوند و بتوانند آن را جدا کنند، به دلیل تکان خوردن ردیاب، بلافاصله سنسور شوک عمل خواهد کرد و پیامکی مبنی بر جدا شدن ردیاب و وارد شدن ضربه به آن به شماره از پیش تعیین شده ارسال خواهد کرد.

هشدار نسبت به ضربه و شوک در ردیاب خودروهشدار نسبت به ضربه و شوک در ردیاب خودرو

هشدار نسبت به تغییر دما و رطوبت

ردیاب‌ها فقط برای جلوگیری از سرقت یا نظارت بر رفتار راننده طراحی نشده‌اند، بلکه کاربردهای متنوعی دارند. یکی از کاربردهای مهم آن‌ها اعلام تغییر دما و رطوبت در خودروهای حمل مواد غذایی تازه و گوشت است که به کمک سنسور دستگاه انجام می‌شود.

در ردیاب‌ها امکان تعریف حداقل و حداکثر دما و رطوبت وجود دارد و زمانی که دما و رطوبت از این مقدار فراتر رود یا کاهش یابد، هشداری اعلام خواهد شد تا از بروز مشکل جلوگیری شود. به کمک سنسور دما و رطوبت ردیاب می‌توان از سلامت مواد غذایی حین حمل اطمینان یافت.

هشدار مصرف سوخت خودرو

سنسور سوخت یکی از کاربردی‌ترین سنسورها برای ارزیابی و تعیین میزان سوخت وسیله نقلیه است. کنترل میزان سوخت مصرفی ماشین به خصوص برای شرکت‌های حمل و نقل و توزیع کالا اهمیت بسیاری دارد. با نصب جی پی اس بر روی خودرو و به کمک سنسور سوخت آن، می‌توان در صورت افزایش مصرف سوخت مجاز با هشدار ارسالی ردیاب از موضوع مطلع شود. این کار به کاهش هزینه‌های ناشی از مصرف بیش از حد سوخت کمک بسزایی می‌کند.

برای آشنایی بیشتر با کاربرد سنسور سوخت می توانید مقاله "نحوه صرفه جوبی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو" را مطالعه فرمایید.

هشدار در زمان اتمام شارژ باتری ردیاب

در صورتی که ردیاب بدون سیم (ردیاب آهنربایی) است و به کمک باتری کار می‌کند، باید مراقب میزان شارژ باتری باشید. البته در صورتی که فراموش کرده‌اید میزان شارژ را چک کنید، زمانی که باتری ردیاب تمام شود، ردیاب به شماره‌ای که از پیش برای آن تعریف کرده‌اید بلافاصله پیامکی ارسال می‌کند و به شما اطلاع می‌دهد تا باتری را شارژ کنید. این موضوع فقط مختص ردیاب بدون سیم نیست! ردیاب‌های سیمی نیز به باتری ماشین متصل هستند و در صورتی که باتری ماشین قطع شود، ردیاب به مدت 48 ساعت از شارژ باتری داخلی خود استفاده می‌کند اما با قطع باتری خودرو بلافاصله هشداری به صاحب خودرو ارسال می‌کند.

هشدار در زمان اتمام شارژ باتری ردیابهشدار در زمان اتمام شارژ باتری ردیاب

نتیجه گیری

ردیاب‌ها ابزاری همه کاره و دقیق هستند که چه از آن‌ها برای خودرو استفاده کنید و چه سایر وسایل ارزشمند، خیالتان از بابت ایمنی و امنیت آن‌ها آسوده خواهد بود. با وجود انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب، اطمینان خواهید داشت که تمامی تغییر وضعیت‌ها به شما اطلاع داده می‌شود و می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن برای رفع مشکل اقدام کنید.

آخرین اخبار و مطالب تکمیلی را در این بخش دنبال نمایید

اولین موتورسیکلت ها در جهان

آیا احتمال سرقت خودرو را می توان به صفر رساند

سامانه ی موقعیت یاب جهانی و مراحل ردیابی با کمک تلفن همراه

مقالات مرتبط انواع هشدار دهنده دستگاه ردیاب
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید