نحوه صرفه جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو

احتمالاً زمانی که تصمیم به خرید ردیاب می‌گیرید و مطالبی در مورد مزایای نصب ردیاب خودرو می‌خوانید، در میان مزایای آن صرفه‌جویی در مصرف سوخت را نیز مشاهده می‌کنید. یکی از مهم‌ترین دلایلی که بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل و دارای تعداد زیادی ناوگان از جی پی اس برای خودروهای خود استفاده می‌کنند، مدیریت مصرف سوخت و هزینه‌های آن است.

استفاده از ردیاب به طور چشمگیری هزینه‌های اضافی سوخت را کاهش می‌دهد. در گذشته کار چک کردن میزان مصرف سوخت شرکت‌ها با نیروهای انسانی انجام می‌شد که میزان خطای آن زیاد بود. با ظهور ردیاب‌ها، این کاربا دقت بالاتری انجام می‌شود و در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌شود.

اما نحوه صرفه جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو چگونه است؟ GPS خودرو چطور مصرف سوخت را کنترل می‌کند؟ با ما در این مطلب همراه باشید تا به بررسی بیشتر این موضوع بپردازیم.

اهمیت استفاده از ردیاب خودرو برای مدیریت مصرف سوخت

شرکت‌های حمل و نقل و سازمان‌هایی که کار اصلی آن‌ها با تعداد زیادی خودرو است، قطعاً باید مدیریت خوبی برای هزینه سوخت خود داشته باشند تا هزینه‌های اضافی ناشی از سوخت به حداقل برسد. استفاده از ردیاب خودرو بهترین راه برای کنترل هزینه‌های اضافی سوخت است. در ادامه به راه‌های مختلفی اشاره می‌کنیم که تکنولوژی جی پی اس مصرف سوخت ناوگان را کاهش می‌دهد.

کاهش روشن گذاشتن بی دلیل موتور به کمک هشدار ردیاب خودرو

بسیاری از رانندگان زمانی که خودروی خود را متوقف کرده‌اند و یا در حالت پارک در داخل خودرو نشسته‌اند، موتور را روشن می‌گذارند تا برای گرم شدن در فصل زمستان از بخاری ماشین یا خنک شدن در فصل تابستان از کولر استفاده کنند. این کار باعث اسراف در مصرف انرژی می‌شود.

یکی از ویژگی‌های ردیاب خودرو این است که زمان روشن شدن و خاموش کردن موتور، هشداری را به مدیر ناوگان ارسال می‌کند. به این ترتیب می‌توان متوجه شد که آیا موتور برای حرکت روشن است یا روشن بودن آن بی دلیل است. با خاموش کردن موتور در زمان‌هایی که نیاز به آن نیست، میزان مصرف سوخت تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

اهمیت استفاده از ردیاب خودرو جهت کنترل مصرف سوختاهمیت استفاده از ردیاب خودرو جهت کنترل مصرف سوخت

کاهش مصرف سوخت با تعیین سرعت مجاز

یکی از عوامل افزایش مصرف سوخت، سرعت زیاد هنگام حرکت است. البته سرعت بالا، تنها از طریق افزایش مصرف سوخت ضرر مالی ایجاد نمی‌کند بلکه به مرور زمان باعث فرسایش قطعات خودرو نیز می‌شود. یکی از ویژگی‌های ردیاب ماشین، امکان تعیین محدوده سرعت مجاز برای خودروها است.

این ویژگی برای مدیریت ناوگان‌ها بسیار کارآمد است. مدیران می‌توانند حداکثر سرعتی را برای جی پی اس تعریف کنند و در صورت افزایش سرعت خودرو، بلافاصله هشداری برای مدیر ناوگان ارسال می‌شود تا علت را از راننده جویا شود. رعایت سرعت مجاز علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف سوخت، باعث افزایش ایمنی راننده و مسافران و پیشگیری از خسارات ناشی از تصادف خواهد شد.

مطالب مرتبط با این مقاله را در این بخش از وب سایت ردیاب وایزر دنبال نمایید

نحوه آنتن دهی ردیاب خودرو به چه صورت است

دکمه SOS چیست و چه کاربردهایی در ردیاب دارد

کاهش مصرف سوخت با تعیین محدوده مجاز جغرافیایی

گاهی ممکن است رانندگان ترجیح دهند که به دلایل مختلف از مسیری برای رسیدن به مقصد استفاده می‌کنند که خود انتخاب کرده‌اند. این مسیرها ممکن است از نظر مسافت طولانی‌تر از مسیر همیشگی باشد و مصرف سوخت را افزایش دهد. یکی از ویژگی‌های خوب ردیاب امکان تعیین محدوده جغرافیایی برای حرکت خودرو است.

در صورتی که خودرو از محدوده تعیین شده خارج شود، بلافاصله پیامکی مبنی بر هشدار برای مدیر ناوگان ارسال می‌شود. شرکت‌های حمل و نقل شهری و بین شهری می‌توانند با تعریف محدوده حرکتی و به کمک ردیاب خودرو در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کنند.

کاهش مصرف سوخت با تعیین محدوده مجاز جغرافیاییکاهش مصرف سوخت با تعیین محدوده مجاز جغرافیایی

مسیریابی بهینه و صرفه‌جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب

شرکت‌های حمل و نقل به کمک ردیاب جی پی اس می‌توانند مسیری کوتاه‌تر و با ترافیک کم‌تر را برای ناوگان خود انتخاب کنند و با تعریف آن برای ردیاب، راننده را ملزم به حرکت در آن مسیر کنند. علاوه بر این، ناظران به کمک مانیتورینگ مسیر می‌توانند در صورتی که در مسیر همیشگی تصادفی رخ داده یا ترافیک به وجود آمده، مسیر خلوت‌تری را بیابند و سپس با رانندگان ارتباط برقرار کنند و مسیر جایگزین را اعلام کنند. بهینه‌سازی مسیریابی و تردد در مسیرهای خلوت به صرفه‌جویی در مصرف سوخت کمک بسزایی خواهد کرد.

جلوگیری از سرقت سوخت

یکی از مشکلاتی که پیش از ورود ردیاب‌ها مدیران ناوگان با آن مواجه بودند، تخلفات و سرقت سوخت بوده است. سرقت سوخت توسط چندین راننده هزینه‌های هنگفتی را برای شرکت حمل و نقل به وجود می‌آورد. با آغاز استفاده از ردیاب‌ها در شرکت‌های بزرگ حمل و نقل، امکان نظارت بر میزان مصرف سوخت فراهم شد. دستگاه‌های ردیاب سوابق مسیرهای طی شده را ثبت می‌کنند و گزارش کاملی به همراه تاریخ و زمان در اختیار مدیریت ناوگان قرار می‌دهند. بررسی گزارش‌های عملکرد رانندگان شیوه‌ای موثر برای کنترل هزینه‌های سوخت و مدیریت آن است.

پیشگیری از بروز خرابی خودرو به کمک ردیاب

خراب شدن و فرسودگی قطعات ماشین می‌تواند هزینه‌های زیادی را برای مدیران ناوگان به وجود آورد. قطعاً پیشگیری از بروز خرابی و تعمیر پیش از فرسودگی می‌تواند هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش دهد. علاوه بر این، اطلاع از زمان دقیق تعویض روغن به کمک ردیاب و تعویض فیلترها، مصرف سوخت خودرو را بهبود می‌بخشند. ردیاب دیاگ بهترین انتخاب برای تشخیص به موقع زمان مناسب تعویض روغن و کاهش مصرف سوخت است.

پیشگیری از بروز خرابی خودرو به کمک ردیابپیشگیری از بروز خرابی خودرو به کمک ردیاب

نتیجه گیری

اگرچه مهم‌ترین کاربرد ردیاب‌ها موقعیت‌یابی دقیق خودرو و جلوگیری از سرقت است، اما شرکت‌های حمل و نقل به کمک ویژگی‌های این ابزار کاربردی مصرف سوخت خودروهای خود را کنترل و مدیریت می‌کنند. در این مطلب به طور کامل به روش‌ها و نحوه صرفه‌جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو پرداختیم و متوجه شدیم که استفاده از ردیاب جی پی اس به صورت چشمگیری هزینه‌های ناشی از مصرف نادرست سوخت را کاهش می‌دهد.

جدیدترین مقالات وایزر را در این بخش دنبال نمایید

آشنایی با جدیدترین ردیاب جهان، ردیاب دوربینی

برق دستگاه ردیاب خودرو از کجا تامین می شود

آشنایی با چند نوع ردیاب خودرو ضد آب و ضد ضربه

مقالات مرتبط نحوه صرفه جویی در مصرف سوخت به کمک ردیاب خودرو
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید