آیا خودروهای ایرانی در برابر سارقان امن هستند

طبق آخرین آمارها ، در هر ساعت، 6 دستگاه خودرو به سرقت می‌رود که تعداد دو دستگاه آن مربوط به شهر تهران است. سالیان سال است که نگرانی اصلی صاحبان خودروهای ایرانی، سرقت خودرویشان است. این نگرانی تنها به مالکان خودرو محدود نمی‌شود، چرا که این معضل زیان‌های مالی بسیار زیادی برای کشور، شرکت‌های بیمه، دستگاه قضایی و پلیس دارد. در ادامه ما قصد داریم روش‌های کاربردی برای تامین امنیت خودروهای ایرانی و به صفر رساندن امکان سرقت آنها صحبت کنیم، با ما همراه باشید.

محبوب ‌ترین خودروهای سارقان

محبوب ‌ترین خودروهای داخلی نزد سارقان، پراید و پژو می‌باشند. متاسفانه این خودروها کمترین میزان امنیت را نسبت به استانداردهای جهانی دارند، به همین دلیل سارقان در مدت زمان بسیار کوتاهی موفق به سرقت خودروهایی مانند پراید و پژو می‌شوند. شرکت‌های سازنده خودروهای ایرانی، چندین سال است که اقداماتی را برای افزایش امنیت خودرو انجام داده‌اند که به گفته پلیس این اقدامات کافی نمی‌باشند و همچنان دزدیدن پراید و پژو برای سارقان، آسانترین کار است.

برای تامین امنیت خودروهای داخلی چه کنیم؟

اما راه‌حل چیست؟ بهترین کاری که صاحبان خودروهای داخلی برای حفظ امنیت خودروهایشان می ‌توانند انجام دهند، پیشگیری است. با استفاده از وسایلی مانند ردیاب خودرو، قفل فرمان، قفل پدال و.... تا حدی می‌توان از احتمال سرقت خودروها کاست و یا اینکه هنگام به سرقت رفتن خودرو متوجه شد و اقدامات لازم برای جلوگیری از به سرقت رفتن خودرو انجام داد.

امنیت خودروهای ایرانی در برابر سارقینامنیت خودروهای ایرانی در برابر سارقین

آخرین مطالب تکمیلی وایزر را در این بخش دنبال نمایید

سرعت عمل با ردیاب خودرو بدون نیاز به نصب

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

3 دلیل مهم برای نصب جی پی اس وایزر بر روی خودروهای لوکس

چگونه احتمال سرقت خودروهای ایرانی را کم کنیم؟

شما می ‌توانید با رعایت نکات زیر احتمال به سرقت رفتن ماشین‌هایی مانند پراید و پژو که از امکانات امنیتی محدودی برخودار هستند را به حداقل برسانید:

  • نصب ردیاب خودرو
  • استفاده از قفل فرمان و قفل پدال
  • برطرف نمودن نواقص امنیتی خودرو

نصب ردیاب خودرو

متاسفانه بسیاری از صاحبان خودروهای ایرانی مانند پراید و پژو، برای حفظ امنیت خودرو از دزدگیرها استفاده می‌کنند که امروزه دزدگیرهای ماشین هیچ‌گونه کارایی غیر از سروصدای زیاد ندارند. و سارقان باهوش در کسری از ثانیه می‌توانند با وجود دزدگیر درب‌های خودرو را باز کنند و به راحتی دزدگیر را غیرفعال کنند و در نهایت با خیالی راحت ماشین را به سرقت ببرند. پس اگر خرید دزدگیر ماشین منفعتی برای حفظ امنیت خودرو ندارد، چه کاری می‌توان برای تامین امنیت خودروهای ایرانی انجام داد؟

روش های جلوگیری از سرقت خودروروش های جلوگیری از سرقت خودرو

یکی از جدیدترین و بهترین تکنولوژی‌ها برای حفظ امنیت خودرو، استفاده از ردیاب خودرو است. امکان نصب ردیاب خودرو بر روی تمامی خودروهای داخلی و خارجی، حتی پراید و پژو و جود دارد. با خرید و نصب ردیاب خودرو در ماشینتان، در صورت باز شدن درب خودرو پیامکی برای شما ارسال می‌شود، که به راحتی می‌توانید مانع از به سرقت رفتن خودرو شوید. و یا حتی اگر ماشینتان به سرقت هم رفته باشد می‌توانید اقدام به خاموش کردن خودرو از راه دور کنید.

تا به امروز بهترین دستگاه ضد سرقت ماشین، ردیاب خودرو است. جی پی اس ماشین گزارش جزئی از موقعیت مکانی خودرو به صاحبان خودرو می‌دهد. دستگاه ردیاب بسیار کوچک است و معمولا در قسمت‌هایی از خودرو که قابل مشاهده نیستند مانند زیر داشبورد خودرو جاسازی می‌شود و به وسیله نرم‌افزاری که بر روی گوشی موبایل صاحب خودرو نصب می‌شود، گزارش لحظه ‌به‌ لحظه از موقعیت خودرو برای وی ارسال می‌شود.

بهترین ردیاب خودرو این ویژگی را دارد که به هیچ ‌وجه امکان روشن کردن ماشین بدون اجازه مالک خودرو وجود ندارد، بنابراین مالکین خودرو با استفاده از اینگونه ردیاب‌ها خیالشان از بابت امن بودن صد درصد ماشینشان راحت است.

از قفل فرمان استفاده کنید

اصولا خودروهایی که از قفل فرمان و قفل پدال استفاده می‌کنند کمتر مورد سرقت قرار می‌گیرند. البته تمامی قفل فرمان‌ها مناسب و باکیفیت نیستند و بهترین نوع آنها قفل فرمان‌های می‌باشند که به پدال وصل می‌شوند.

روش های جلوگیری از سرقت خودرو

لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که؛ قفل فرمان به تنهایی نمی‌تواند وسیله‌ای برای تامین امنیت خودرو باشد و امکان دارد سارقان قفل فرمان را بشکنند، اما در بسیاری از موارد هم سارقان برای راحتی کارشان به سراغ خودروهایی می‌روند که از این ابزار استفاده نکرده‌اند.

نواقص امنیتی خودرو را برطرف کنید

متاسفانه بسیاری از خودروهای ایرانی پس از استفاده کوتاه مدت از آن دچار نواقص امنیتی مانند: قدرت پایین درب خودرو، سیستم قفل ضعیف و... می‌شوند که در صورت برطرف نشدن این نواقص احتمال به سرقت رفتن خودرویتان بسیار زیاد است.

از قفل ایموبلایزر استفاده کنید

قفل ایموبلایزر نوعی قفل نرم‌افزاری است که بدون کلید اصلی اجازه روشن شدن به ماشین را نمی‌دهد. که این تکنولوژی برای تامین امنیت خودروهای ایرانی می‌تواند بسیار مفید باشد.

روش های کاربردی جلوگیری از سرقت خودروروش های کاربردی جلوگیری از سرقت خودرو

در آخر

با رعایت تمامی مواردی که در این مقاله ارائه دادیم، سرقت خودروهای ایرانی که استانداردهای جهانی امنیت خودرو در ساخت آنها رعایت نشده است، برای سارقان سخت و یا حتی ناممکن می‌شود و در صورت مجهز بودن خودرو به دستگاه ردیاب جی پی اس خودرو، سرقت خودرو با شکست مواجه خواهد شد. و شکی بر این نیست که ردیاب‌ها بهترین وسیله برای تامین امنیت خودروها هستند، زیرا سارقان به هر طریقی موفق به روشن کردن خودرو و جابه‌ جایی آن شوند، توسط سیستم ردیاب‌ خودرو امکان خاموش کردن خودرو و پیدا کردن موقعیت مکانی خودرو وجود دارد.
مقالات مرتبط آیا خودروهای ایرانی در برابر سارقان امن هستند
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

جی پی اس (GPS) مخفف کلمه Global Positioning Systems بوده و به معنای سیستم موقعیت یاب جهانی می باشد. در بیانی کلی باید بگوییم GPS سامانه ای است که به کمک 24 ماهواره قرار گرفته در مدار زمین (که نواستار نامیده می‌ شوند)، موقعیت جغرافیایی گیرنده ‌های این ماهواره ‌ها را مشخص می ‌کند. به بیان ساده ‌تر، جی پی اس سیستم موقعیت ‌یابی است که هر وسیله دارای گیرنده جی پی اس را به راحتی ردیابی می‌کند.

جی پی اس (GPS) یک سیستم ناوبری ماهواره ای به صورت رایگان است که اطلاعات مکانی و همینطور زمانی گیرنده را در تمام شرایط آب و هوایی و در هر نقطه از جهان فراهم می سازد.هدف اولیه از طراحی این سیستم ماهواره ای یا جی پی اس، برای اهداف نظامی بوده، اما به مرور زمان و از سال 1980 برای استفاده های غیر نظامی و نقشه برداری و همینطور کاربری های دیگری همچون تجاری و مدنی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید