چگونه از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنیم

آیا به تمامی قابلیت‌های گوشی موبایلتان آگاهی دارید؟ آیا می‌دانید که از موبایل می‌توانید به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنید؟ گوشی‌های موبایلتان را می‌توانید تنها در سه گام به یک جی پی اس تبدیل کنید. اگر دوست دارید چگونگی استفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرو را یاد بگیرید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

موبایل و جی پی اس، ترکیبی فوق‌العاده برای گیر انداختن سارقین

ممکن است شما هم تجربه تلخ سرقت ماشین اطرافیانتان را شنیده باشید، که می‌گویند؛ برای ماشینم دزدگیر خوب خریده بودم، اما چه فایده! همین‌جا باید به شما بگوییم که بهترین دزدگیرها هم کاربرد چندانی ندارند و نمی‌توانند جلوی سرقت خودرویتان را بگیرد. متاسفانه از کار انداختن دزدگیرها برای سارقین باهوش کار چندان سختی نیست. و تنها راه ‌حل و بهترین راه‌حل برای جلوگیری از به سرقت رفتن ماشینتان استفاده از ردیاب خودرو است. جی پی اس خودرو به دلیل ارتباط دائمی که با ماهواره‌های در حال گردش به دور زمین دارد، می‌تواند موقعیت مکانی دقیق خودروی شما را تعیین کند.

کار کردن با GPS خودرو کار بسیار آسانی است و به کمک نرم‌ افزاری که در گوشی موبایلتان نصب می‌کنید، می‌توانید از موقعیت ماشینتان آگاه شوید. نکته جالب ‌تر درباره جی پی اس ماشین این است که از طریق این تکنولوژی فرد می‌تواند در صورت به سرقت رفتن خودرو، آن را از راه دور خاموش کند. اما ممکن است شما به هر دلیلی تمایلی به خرید حتی ارزان ‌ترین جی پی اس هم برای خودرویتان نداشته باشید. اما آیا می‌توانید از وسیله دیگری به عنوان ردیاب استفاده کنید؟ جواب شما بله است.

استفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرواستفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرو

آخرین مطالب تکمیلی شرکت وایزر را در این بخش دنبال نمایید

آیا احتمال سرقت خودرو را می توان به صفر رساند

مهم ترین راهکارهای جلوگیری از سرقت موتورسیکلت

هر آنچه که باید قبل و پس از سرقت وسیله‌ی نقلیه بدانید

تبدیل گوشی همراه به ردیاب خودرو

برای تبدیل گوشی موبایل به یک GPS ماهواره‌ای به یک گوشی هوشمند ثانویه، یک سیم‌ کارت با بسته اینترنت و نرم افراز ردیاب نیاز داریم. تمامی گوشی‌های هوشمند مجهز به جی پی اس هستند و تنها در صورت اتصال به اینترنت، با ماهواره‌ های در حال گردش به دور زمین ارتباط می‌گیرد. البته شما نیاز به دو گوشی هوشمند دارید، یک گوشی هوشمند که باید دائماً داخل خودرو باشد و گوشی دیگر نزد خودتان باشد. شما با تهیه این وسایل ساده می‌توانید بدون خرید جی پی اس، گوشی‌های موبایلتان را به ردیاب خودرو تبدیل کنید.

در مرحله اول تبدیل گوشی موبایل به GPS، شما باید اطمینان داشته باشید که گوشی موبایلی که در ماشینتان قرار می‌دهید باطری سالمی دارد و به موقع شارژ شود. چرا که اگر گوشی موبایل خاموش باشد یا باطری موبایلتان خراب باشد تمامی زحماتتان به باد می‌رود. پیشنهاد ما به شما این است که؛ گوشی را دائماً به شارژر فندکی ماشین وصل کنید. همچنین گوشی شما باید بسته اینترنت داشته باشد تا ارتباط با ماهواره دچار مشکل نشود. بنابراین هنگامی که گوشی ثانویه را در ماشین می‌گذارید، فراموش نکنید که؛ جی پی اس و اینترنت را روشن کنید.

در مرحله دوم نیاز است نرم ‌افزار ردیاب را در گوشی موبایلتان نصب کنید. شما می‌توانید از برنامه‌های مختلفی مثل: Mapme, Hurdlr, TripLog, Evertrack و ... استفاده کنید. کاربرد تمامی این اپلیکشن‌های ردیاب یکی است و تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند.

برای مثال پس از دانلود اپلیکیشن mapme و نصب آن در گوشی ثانویه، در مرحله ثبت‌نام باید دقت داشته باشید که نام کاربری و پسوردتان را فراموش نکنید. با این کار اپلیکیشن گوشی شما را به عنوان یک gps شناسایی می‌کند و با آن سینک می‌شود.

در مرحله سوم شما می‌توانید موقعیت مکانی خودرویتان را از طریق نرم‌افزار یا وب‌سایت بررسی کنید. برخی از نرم‌افزارهای ردیاب امکان نصب بر روی گوشی اول را دارند اما برخی از آنها خیر و شما می‌توانید از طریق وب‌سایت، موقعیت خودرویتان را بررسی کنید.

برای مثال اپلیکیشن MapMe فقط از طریق وب‌سایت قابل استفاده است. شما باید با نام کاربری و پسوردی که در گوشی ثانویه ثبت نام کرده‌اید، وارد سایت شوید و موقعیت مکانی خودرویتان را ببنید.

آیا بهترین راه جلوگیری از سرقت ماشین، استفاده از موبایل به عنوان ردیاب است؟

در حقیقت استفاده از گوشی همراه به عنوان ردیاب، در کوتاه‌مدت می‌تواند از سرقت ماشین جلوگیری کند. ارزان بودن و سادگی آن می‌تواند جزء مزیت‌های این روش باشد. اما استفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرو نقاط ضعفی نیز دارد که عبارتند از:

  • امکان پیدا کردن موبایل توسط سارقین بسیار زیاد است.

نقطه ضعف اصلی این روش، امکان پیدا کردن گوشی توسط سارق است. در این روش شما نمی‌توانید گوشی موبایل ثانویه را ماهرانه مخفی کنید و معمولاً آن را در داشبورد، زیر صندلی یا زیر داشبورد پنهان می‌کنید، که پیدا کردن آن توسط سارقان باهوش بسیار آسان است.

داشتن جی پی اس خودرو با موبایلداشتن جی پی اس خودرو با موبایل

  • امکان قطع شدن اینترنت بسیار زیاد است.

به دلیل اینکه سرعت اینترنت در مناطق مختلف متفاوت است. بنابراین امکان قطعی ارتباط با اینترنت بسیار بالاست. که اگر در این شرایط اگر ماشین شما به سرقت برود، امکان ردیابی آن وجود ندارد.

  • امکان تمام شدن باتری گوشی وجود دارد.

همان‌طور که می‌دانید، گوشی‌های موبایل در صورتی که اینترتشان فعال باشد، به سرعت باطریشان خالی می‌شود و نیاز به شارژ گوشی وجود دارد. بنابراین دائماً باید حواستان به باطری گوشی موبایلتان باشد.

اهمیت استفاده از موبایل به عنوان ردیاباهمیت استفاده از موبایل به عنوان ردیاب

با این تفاسیر از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنیم یا خیر؟

در جواب این سوال باید بگوییم که؛ استفاده از موبایل به عنوان ردیاب خودرو در مسافرت‌های کوتاه یا شرایط اضطراری روش خوبی است و به عبارتی می‌توان گفت کاچی به از هیچی! اما اگر به دنبال بهترین راهکار برای جلوگیری از به سرقت رفت خودرویتان هستید، پیشنهاد ما خرید gps ماشین است.

GPS ماهواره‌ای به دلیل قابلیت برقراری ارتباط بدون نیاز به اینترنت، استفاده از برق خودرو و همچنین قابلیت پنهان کردن آن در خودرو نقاط ضعف زیادی ندارد و می‌تواند دائماً شما را از وضعیت خودرویتان آگاه کند و در واقع بهترین وسیله به عنوان ردیاب خودرو همان جی پی اس خودرو است.

ردیاب خودرو با استفاده از جی پی اسردیاب خودرو با استفاده از جی پی اس

مقالات مرتبط چگونه از موبایل به عنوان ردیاب خودرو استفاده کنیم
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید