آیا خودروی ام وی ام نیاز به ردیاب جی پی اس دارد

خودروهای ام وی ام (MVM) چند سالی است که مهمان خیابان‌های کشور هستند. ماشین‌های این برند چینی نسبت به خودروهای ایرانی از آپشن‌های بیشتری برخوردار هستند اما هنوز فاصله زیادی با برندهای معتبر دنیا دارند. یکی از مواردی که اغلب مردم سوال می‌کنند، این است که «آیا خودروی ام وی ام نیاز به ردیاب دارد؟»

دستگاه ردیاب جی پی اس (GPS) دستگاه‌های قابل حملی هستند که به صاحبان وسایل نقلیه اجازه می‌دهند تا خودروی خود را نظارت و ردیابی کنند. این دستگاه در خودروهای برند ام وی ام وجود ندارد! و آن دسته افرادی که می‌خواهند موقعیت مکانی وسیله نقلیه خود را تعیین کرده و از خودروی خود محافظت کنند، به این دستگاه نیاز دارند. در مجموعه وایزر به بررسی به عملکرد دستگاه ردیاب خودرو و دلایل استفاده از آن می‌پردازیم.

ردیاب و استفاده از آن برای خودروی ام وی امردیاب و استفاده از آن برای خودروی ام وی ام

دستگاه ردیاب جی پی اس ام وی ام چیست؟

دستگاه ردیاب جی پی اس یک وسیله ردیابی است که روی خودروی ام وی ام نصب می‌شود. از آن جهت که خودروهای ام وی ام دزدگیر پیشرفته‌ای ندارند، نصب دستگاه ردیاب ضروری است. این ردیاب نه تنها می‌تواند داده‌های سرعت و موقعیت خودرو را در زمان حال ارائه دهد بلکه بیشتر افراد از عملکردهای مختلف این دستگاه مانند تاریخچه مسیرها، هشدار ضربه، هشدار حرکت، هشدارهای حصار جغرافیایی (Geofence) و غیره استفاده می‌کنند.

مالک خودرو می‌تواند مسیر حرکت وسیله نقلیه خود را بهتر درک کند و اطلاعات مربوط به نحوه رانندگی (سرعت، شتاب، مصرف سوخت و غیره) را بررسی کند. فقط باید دستگاه را به اپلیکیشن گوشی همراه متصل کنید، سپس می‌توانید اطلاعات لازم جهت مسیریابی و سایر ویژگی‌های مهم را به دست آورید.

هدف اصلی یک دستگاه ردیاب ماشین GPS این است که همیشه به شما اطلاع می‌دهد که وسیله نقلیه‌تان کجاست. به عنوان مثال، اگر ماشین شما دزدیده شد، ردیاب می‌تواند موقعیت آن را به پلیس اطلاع دهد. سپس پلیس به‌راحتی می‌تواند خودروی شما را بازیابی کند. در خودروهای ام وی ام مدل MVM 110، MVM 315، MVM 530 و MVM 550 می‌توان از انواع ردیاب‌ آهنربایی و یا جی پی اس مگنتی (مغناطیسی)، سیمی و غیره استفاده کرد.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

ماشین جک

مزدا 3

ماشین ساینا

نحوه استفاده از دستگاه ردیاب جی پی اس ام وی ام چگونه است؟

استفاده از ردیاب جی پی اس در خودروهای ام وی ام معمولاً آسان است اما این روند از دستگاهی به دستگاه دیگر کمی متفاوت خواهد بود. تفاوت اصلی منبع تغذیه است. اکثرا ردیاب جی پی اس‌های خودرو به برق خودرو متصل می‌شوند و از آن تغذیه می‌کنند. این گونه هرگز نگرانی‌ای در جهت تمام شدن باتری یا افتادن جی پی اس وجود ندارد.

بعضی ردیاب‌های خودرو طوری طراحی شده‌اند که به فندک یا سوکت لوازم جانبی خودرو متصل می‌شوند. نصب و استفاده از این ردیاب‌ها آسان است اما برخی از آنها وقتی که رانندگی نمی‌کنید، از باتری خودروی استفاده می‌کنند. در این صورت، باید ردیاب را از برق بکشید.

محبوب‌ترین ردیاب‌های جی پی اس ام وی ام با باتری کار می‌کنند، به این معنی که می‌توان آنها را تقریباً در هر مکانی نصب کرد. از آنجایی که منبع تغذیه خارجی وجود ندارد، این نوع ردیاب باید به طور دوره‌ای برداشته و شارژ شود، در غیر این صورت کار نمی‌کند. این ردیاب‌ها به صورت مگنتی یا مغناطیسی روی خودرو نصب می‌شوند.

نحوه استفاده از ردیاب جی پی اسنحوه استفاده از ردیاب جی پی اس

دلایل استفاده از ردیاب در خودروهای ام وی ام

وقتی در مورد دستگاه  GPS می‌شنویم، چیزی که به ذهنمان می‌رسد یک ردیاب مسیر یا یک ردیاب مکان است. اما این دستگاه می‌تواند قابلیت‌های بیشتری ارائه دهد. شما می‌توانید دلایل زیادی برای نصب ردیاب روی خودرو ام وی ام پیدا کنید. در ادامه به دلایل استفاده از ردیاب در این مدل خودروها می‌پردازیم:

1- جلوگیری از سرقت وسیله نقلیه

هنگامی که یک دستگاه ردیاب را روی ماشین خود نصب می‌کنید، این امکان را دارد مکان وسیله نقلیه خود را بدانید، حتی اگر وسیله نقلیه شما به سرقت رفته باشد! علاوه بر این، می‌توانید هشدار حصار جغرافیایی را تنظیم کنید.

زمانی که خودروی شما خارج از محدوده تنظیم‌ شده باشد، هشدار حصار جغرافیایی می‌تواند به شما کمک کند تا زنگ هشدار را به سرعت از طریق ایمیل یا گوشی هوشمند دریافت کنید. تا زمانی که ماشین شما از محدوده مسافتی که تعیین کرده‌اید عبور کند، هشداری دریافت خواهید کرد. این ویژگی از دزدیده شدن خودروی شما جلوگیری می‌کند.

2- خاموش کردن موتور خودرو

جوانان دوست دارند با سرعت بیش از حد رانندگی ‌کنند. هنگامی که می‌دانید فرزند جوان شما در حال رانندگی است، می‌توانید از نرم‌افزار مخصوص جی پی اس برای اطلاع از وضعیت رانندگی او در زمان حال استفاده کنید.

در شرایط خاص، می‌توانید موتور ماشین را از راه دور قطع کنید تا امکان رانندگی وجود نداشته باشد. این یک ویژگی بسیار مفید است به‌خصوص اگر متوجه شوید که وسیله نقلیه شما از مسیر تعیین شده خود منحرف شده یا فرزند شما بدون اجازه شما سوار خودرو شده است. در مواقعی مانند این، قابلیت خاموش کردن موتور خودرو از راه دور می‌تواند از بروز مشکلات جلوگیری کند.

دلایل استفاده از ردیاب برای خودروی ام وی امدلایل استفاده از ردیاب برای خودروی ام وی ام

3- نظارت بر رفتار رانندگی

ما نمی‌توانیم مطمئن شویم که همه رانندگان ایمن رانندگی می‌کنند، آنها ممکن است عجولانه رانندگی کنند. امروزه تعداد تصادفات نیز به طرز نگران کننده‌ای افزایش یافته‌اند. بنابراین بهتر است از یک دستگاه ردیابی جی پی اس استفاده کنید که با آن می‌توانید رفتار رانندگی خود را توسط رایانه شخصی یا تلفن هوشمند کنترل نمایید.

ردیاب دارای تاریخچه مسافت پیموده شده، هشدار سرعت بیش از حد و غیره است. شما می‌توانید به‌ طور منظم مسیرهای رانندگی و مسافت پیموده شده خود را از طریق برنامه‌های نرم‌‌افزاری مربوطه بررسی کنید. این ویژگی به شما در کشف مشکلاتی که در حین رانندگی با آن مواجه می‌شوید و همچنین بهبود رفتار رانندگی شما کمک می‌کند.

4- بهینه سازی مسیرهای جاده‌ای

دستگاه ردیاب زمانی که شما از مسیر اصلی خود گم شده‌اید یا مسیر اشتباهی را رفته‌اید، بسیار مفید است. ردیاب می‌تواند مسیر را براساس میزان ترافیک و طول مسیر بهینه کند و اگر شما مسیر تعیین شده را دنبال نکنید، یک هشدار به شما ارسال می‌کند. این کار از دو جهت برای شما مفید خواهد بود، یکی اینکه در طول زمان کمتری به مقصد خود می‌رسید، دومی اینکه در مصرف سوخت صرفه‌جویی می‌کنید.

5- صرفه‌جویی در وقت و هزینه

نصب ردیاب روی خودروی ام وی ام می‌تواند عملکرد و کارایی شما را افزایش دهد. از شروع تا پایان سفر می‌توانید در وقت و هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید. به ازای هر دقیقه‌ای که وسیله نقلیه شما در جاده است، متحمل هزینه می‌شوید.

با ردیابی جی پی اس شما قادر خواهید بود خودروی خود را از نزدیک زیر نظر داشته باشید. به ویژه در زمانه امروز که قیمت بنزین و هزینه استهلاک خودرو ام وی ام بالاست، دستگاه ردیاب می‌تواند به شما در کاهش هزینه‌ها کمک کند.

نصب ردیاب برای خودروی MVMنصب ردیاب برای خودروی MVM

کلام آخر

ردیابی GPS از شبکه‌ای از ماهواره‌ها برای تعیین موقعیت مکان یک دستگاه خاص (خودرو یا گوشی همراه) استفاده می‌کند. یک ردیاب جی پی اس از سه لایه برای تعیین موقعیت فیزیکی خود براساس فاصله آن از سه ماهواره GPS استفاده می‌کند. این همان فناوری است که توسط یک سیستم ناوبری قابل حمل یا داخل خودرو استفاده می‌شود.

تفاوت بین ردیاب جی پی اس و سیستم ناوبری خودرو در این است که سیستم ناوبری موقعیت و مسیرهای رانندگی شما را در اختیارتان قرار می‌دهد. در مقابل، یک ردیاب هم می‌تواند عادات رانندگی را ثبت ‌کند و هم موقعیت مکانی خودرو شما را نشان دهد. درنهایت، با نصب دستگاه ردیاب روی خودروی ام وی ام خود می‌توانید از سرقت وسیله نقلیه خود جلوگیری کنید و وضعیت رانندگی خود را بهبود دهید.
مقالات مرتبط آیا خودروی ام وی ام نیاز به ردیاب جی پی اس دارد
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید