ردیاب کوهنوردی، مهمترین وسیله برای کوهنوردان

کوه‌نوردی یکی از ورزش‌های روح‌بخش است که افراد، چه به صورت حرفه‌ای و چه آماتور می‌توانند با انجامش لذتی وصف‌نشدنی کسب کنند. یکی از ویژگی‌هایی که کوه‌نوردی را به ورزشی مفرح وآرامش‌بخش تبدیل کرده، طبیعت بکر و وحشی کوهستان است که حضور انسان‌ها در آن کمتر مشاهده می‌شود.

ولی همین طبیعت بکر و زیبا می‌تواند بزرگترین دشمن کوه‌نوردان باشد. در هر صعود، مسیریابی از مهم‌ترین کارهایی است که یک کوه‌نورد باید انجام دهد و هرگونه خطایی در مسیریابی می‌تواند عواقب متنوع و گاهی مرگبار به همراه داشته باشد.

برای مسیریابی درست و دقیق و محافظت از وقت، انرژی و جان خود، کوه‌نوردان معمولاً از ردیاب کوه‌نوردی استفاده می‌کنند. جی‌پی‌اس کوه‌نوردی صمیمی‌ترین و نزدیک‌ترین دوست هر کوه‌نورد است و تنها راهنمای قابل ‌اتکا برای مسیریابی محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم به بررسی ضرورت همراه داشتن ردیاب کوهنوردی و ویژگی‌های لازم این دستگاه نجات‌بخش بپردازیم، پس برای مطالعة این مطلب با وایزر همراه باشید.

ردیاب برای کوهنوردیردیاب برای کوهنوردی

ردیاب کوه‌نوردی، وسیله‌ای ضروری در کوله هر کوه‌نورد

کسی که تجربة کوه‌نوردی دارد کاملاً مطلع است که هیچ ‌چیز به اندازة گم ‌شدن در کوه باعث خراب شدن تجربة شیرین کوه‌نوردی نمی‌شود. مهم نیست کوه‌نوردی کارکشته باشید یا تازه به این حوزه وارد شده باشید، مسیریابی در تنگنای کوه‌ها کاری دشوار است و چهرة متغیر کوه این کار را حتی سخت‌تر هم می‌کند.

برخی کوه‌نوردان حرفه‌ای بر اساس تجربه و با استفاده از عناصر طبیعی مثل چشمه‌ها و رودها مسیریابی می‌کنند ولی این روش قابل ‌اطمینان نیست و کوه‌نوردان تنها با یک اشتباه ممکن است از مسیر خود خارج شوند و در دل کوه گم شوند. اگر کوه‌پیمایی کوتاه باشد شاید با به عقب برگشتن بتوان مسیر را بازیابی کرد ولی اگر پیمایش مسیری طولانی و چندروزه باشد، یک اشتباه کوچک ممکن است به خستگی، کمبود آذوقه و حتی سرما یا گرمازدگی خطرناکی بدل شود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

برق رسان اتومبیل

ردیاب حیوانات خانگی

در عین حال، کوه‌نوردان تازه‌کار نیز با اتکا بر جی‌پی‌اس موبایل خود به کوه می‌روند و تجربة کوه‌نوردی را برای خود تلخ می‌کنند. به این دلیل، استفاده از ردیاب کوه‌نوردی ضروری است و این دستگاه باید بخشی از لوازم کوله‌پشتی هر کوه‌نوردی، فارغ از سطح مهارت و تجربه‌اش، باشد.

با استفاده از تکنولوژی‌های پیشرفتة امروزی، دستگاه جی‌پی‌اس کوه‌نوردی عصای دست کوه‌نوردان شده است و مسیریابی با استفاده از آن احتمال مفقود شدن در کوه را به حداقل می‌رساند. دستگاه ردیاب کوه‌نوردی با استفاده از جی‌پی‌اس ماهواره‌ای، به صورت دقیق موقعیت مکانی را به کوه‌نوردان نمایش می‌دهد و آن‌ها را از مسیریابی اشتباه میان کوه‌هایی که همه یک‌شکل به نظر می‌رسند، بی‌نیاز می‌کند.

علاوه بر این، جدیدترین ردیاب‌‌های کوه‌نوردی قابلیت‌های جدید و بسیار کاربردی به این ردیاب جی‌پی‌اس اضافه کرده‌اند که نجات‌بخش جان کوه‌نوردان زیادی شده است.

ردیاب کوهنوردی وسیله ضروری برای کوهنوردانردیاب کوهنوردی وسیله ضروری برای کوهنوردان

ویژگی‌های یک ردیاب کوه‌نوردی بی‌نظیر

GPS کوه‌نوردی ویژگی‌های خاصی دارد که این وسیله را از گوشی موبایل هوشمند برتر می‌کند. دستگاه‌های جی‌پی‌اس کوه‌نوردی معمولاً در دو نوع معمولی و حرفه‌ای هستند که با توجه به قیمت و برند دستگاه‌ها، ویژگی‌های آنان متفاوت می‌شود. با این وجود هر دو نوع این دستگاه‌ها معمولاً کوچک و سبک هستند تا جای کمی بگیرند و وزن کمشان باعث می‌شود به راحتی و بدون خسته شدن در مدت طولانی در دست گرفته شوند.

ردیاب‌های کوه‌نوردی عموماً ضدآب هستند و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که بهترین گیرنده‌های جی‌پی‌اس را داشته باشند تا بتوانند بهترین مسیر را برای شما پیش‌بینی کنند. جی‌پی‌اس ردیاب کوه‌نوردی می‌تواند با در نظر گرفتن سراشیبی و سربالایی‌های کوه، مسیری مناسب از لحاظ مسافت و زمان را برای شما بیابد. نکته مهم دیگری که باعث برتری دستگاه GPS کوه‌نوردی می‌شود، طول عمر طولانی باتری آن است. این دستگاه‌ها تا 35 ساعت می‌توانند روشن بمانند و در مسیریابی دستیاری خستگی‌ناپذیر باشند.

انواع حرفه‌ای‌تر ردیاب کوه‌نوردی قابلیت درخواست کمک و ارسال پیام را دارند که در مواقع بحرانی ناجی کوه‌نوردان است. دستگاه‌های حرفه‌ای می‌توانند چندین نوع نقشه را نشان دهند که با توجه به نیازتان می‌توانید از بین آن‌ها انتخاب کنید.

برخی از آن‌ها نیز قابلیت اشتراک‌گذاری موقعیت شما را دارند که به کمک آن می‌توانید به صورت زنده موقیعت خود را به افرادی که مایلید اطلاع دهید. علاوه بر این، این نوع ردیاب‌ها قابلیتی به اسم ژئوکشینگ دارند که مانند شکارگنج، نقاطی را روی نقشه نشان می‌دهد که در آنجا چیزی مخفی شده است. این قابلیت سرگرم‌کننده فقط برای کوه‌نوردان نیست و کسانی که به پیمایش‌های ماجراجویانه در طبیعت علاقه دارند، می‌توانند از آن لذت ببرند.

ویژگی های ردیاب کوهنوردیویژگی های ردیاب کوهنوردی

نکاتی برای خرید بهترین ردیاب کوه‌نوردی مطابق با نیاز شما

مانند خرید هر دستگاه الکترونیکی دیگری، تحقیق درباره ردیاب کوه‌نوردی اولین قدم برای تهیة این دستگاه است. در ابتدا لازم است نیازهای خود را بشناسید و با توجه به آن و بودجة مورد نظرتان، ردیاب مناسبتان را انتخاب کنید. در هنگام خرید ردیاب کوه‌نوردی بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

  • قیمت دستگاه: بازة قیمتی در نظر داشته باشید و با توجه به نیازتان برای دستگاه هزینه کنید. قیمت ردیاب‌های کوه‌نوردی نسبت به امکانات، دقت و برند آن‌ها متغیر است و شناسایی نیازهایتان انتخاب را برای شما آسان‌تر می‌کند.
  • امکانات دستگاه: اگر شما یک کوه‌نورد مبتدی هستید که کوه‌نوردی را فقط به چشم تفریح می‌بینید، شاید نیاز به بالاترین مدل ردیاب نداشته باشید. ولی اگر کوه‌نوردی حرفه‌ای هستید، داشتن دستگاهی با بیشترین امکانات که شامل قابلیت ارسال پیام‌های ماهواره‌ای می‌شود باشد، امری ضروری برای شماست.
  • خدمات پس از فروش: مثل سایر لوازم الکترونیکی، خرید از فروشندة مطمئن و اطمینان از برخورداری از خدمات پس از فروش، بسیار حائز اهمیت است. در مورد ردیاب کوه‌نوردی این مورد اهمیت خاصی پیدا می‌کند زیرا در طول پیمایش احتمال آسیب دیدن دستگاه وجود دارد.

نکات مهم خرید ردیاب کوهنوردینکات مهم خرید ردیاب کوهنوردی

کلام آخر

در انتها باید به این نکته اشاره کرد که با وجود تکنولوژی پیشرفته‌ای که در این دستگاه‌ها استفاده می‌شود، مفقود شدن در کوه می‌تواند به افسانه‌ای قدیمی بدل شود؛ ولی این تنها در صورتی ممکن است که کوه‌نوردان از روش‌های تجربی فاصله بگیرند و با این ابزار کاربردی ارتباط بگیرند.

البته باید این نکته را گوشزد کرد که نباید هیچ‌وقت بدون داشتن نقشه و قطب‌نما به دل کوه زد زیرا اتفاقاتی مانند تمام شدن باتری دستگاه، اختلال در ماهواره‌های فرستندة سیگنال جی‌پی‌اس، صدمه به دستگاه و ... غیرقابل‌پیش‌بینی است.

مقالات مرتبط ردیاب کوهنوردی، مهمترین وسیله برای کوهنوردان
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید