3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب جی پی اس خودرو

در بازار مالی سخت و پر هزینه‌ی کنونی و با وجود رقابت شدیدی که در اکثر صنایع وجود دارد، هر ابزاری که بتوان از آن برای افزایش بهره‌وری استفاده کرد، می‌تواند به موفقیت بیشتر یا حتی بقای یک کسب و کار کمک کند. یکی از ابزارهای نوین و کاربردی که بسیاری از شرکت‌های دارای ناوگان وسایل‌ نقلیه از آن استفاده می‌کنند، ردیاب خودرو است.

مدیران ناوگان حمل و نقل همواره با مشکلاتی مانند خسارت‌های ناشی از عدم رانندگی مناسب، سرقت خودرو، هزینه‌های زیاد سوخت و بسیاری از مشکلات دیگر مواجه هستند که بخش زیادی از این مشکلات با نصب ردیاب جی پی اس بر روی خودروها از بین خواهد رفت. اما ردیاب جی پی اس چگونه به بهره روی بیشتر این شرکت‌ها و سازمان‌ها کمک می‌کند؟ در این مطلب با ما در وایزر همراه باشید تا به معرفی 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو بپردازیم.

افزایش بهره وری با ردیاب خودروافزایش بهره وری با ردیاب خودرو

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

قبل از این که در مورد راه‌‌های افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو بپردازیم، بهتر است با مزایای ردیاب خودرو آشنا شویم تا بهتر بتوانیم موضوع افزایش بهره‌وری را درک کنیم. مزایای استفاده از ردیاب خودرو چیست و چرا باید از سیستم ردیابی خودرو استفاده کرد؟

از مزایای استفاده از سیستم ردیابی خودرو می‌توان به صرفه‌جویی در هزینه‌ها، بهبود ایمنی رانندگان و خودرو، خدمات بهتر به مشتریان، بهبود مدیریت زمان و کارکنان و همچنین مدیریت و پیشگیری از سرقت اشاره کرد. در ادامه به بررسی هر یک از این مزایا می‌پردازیم.

صرفه‌جویی در سوخت و هزینه‌ها به کمک ردیاب جی پی اس

یکی از مهم‌ترین مزایایی که ردیاب خودرو برای مدیران ناوگان فراهم می‌کند و نقش مهمی در افزایش بهره‌وری شرکت‌ها دارد، این است که امکان نظارت بر مصرف سوخت را فراهم می‌کند. ارائه‌ی گزارش‌های کامل از میزان مصرف سوخت، سرعت رانندگی و مسافت طی شده، مدیریت بهتر زمان بیکاری رانندگان، تعمیر و نگهداری خودرو همگی به حذف رفتارهای نادرست در رانندگی و کاهش میزان مصرف سوخت ناوگان کمک می‌کند.

افزایش ایمنی رانندگان و خودروها

به لطف سیستم‌های ردیابی وسایل نقلیه می‌توان نظارت بیشتری بر رفتارهای راننده داشت و به این ترتیب تصادفات رانندگی را کاهش داد. علاوه بر این، ردیاب و نرم افزار مدیریت ناوگان این امکان را برای مدیران ناوگان فراهم می‌کنند که با تعمیر و نگهداری پیشگیرانه، از بروز مشکل در حین رانندگی و در میانه‌ی راه جلوگیری شود.

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

مزایای ردیاب جی پی اس خودرو

ارائه خدمات بهتر به مشتریان به کمک ردیاب جی پی اس خودرو

تمام اطلاعات به دست آمده از سیستم ردیابی خودرو می تواند منجر به مدیریت بهتر کلیه‌ی فرآیندهای تجاری یک سازمان یا یک شرکت شود. این بهبود مدیریت شامل خدمات بهتر برای مشتریان نیز می‌شود، زیرا امکان نظارت بر مسیر حرکت، توقف‌ها حین رانندگی، زمان بیکاری رانندگان و زمان تقریبی رسیدن به مقصد وجود دارد.

نظارت بر رانندگان و مدیریت رفتارهای آن‌ها با ردیاب جی پی اس

سیستم ردیابی خودرو به لطف اطلاعاتی که برای مدیریت سوخت و نظارت بر رفتار راننده در اختیار مدیر ناوگان قرار می‌دهد، می‌تواند امکان مدیریت بهتر کارکنان را به ارمغان بیاورد. این ویژگی در افزایش بهره‌وری نیز نقش دارد که در ادامه‌ی مطلب به آن می‌پردازیم. با نظارت بیشتر بر رانندگان، می‌توان شاهد عملکرد بهتر آن‌ها بود. علاوه بر این، می‌توان از تمام اطلاعات به دست آمده از ردیاب خودرو برای آموزش بهتر رانندگان نیز استفاده کرد.

مدیریت زمان با ردیاب خودرو

در شرکت‌های حمل و نقل، مدیریت زمان را می‌توان به لطف مدیریت بهتر کارکنان، مدیریت سوخت، نظارت بر رفتار راننده، ردیابی مسیرها، و همچنین به کمک گزارش‌ها و تجزیه و تحلیل های متعاقب آن، بهبود بخشید.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

کاربرد جی پی اس و اهمیت آن

سوالات متداول درباره ی ردیاب GPS خودرو

نکات کلیدی در نصب دستگاه ردیاب خودرو وایزر

پیشگیری از سرقت

از جمله ویژگی‌های رایج سیستم‌های ردیابی خودرو، جلوگیری از سرقت ماشین است. این ابزار نوین هر زمان که رفتار مشکوکی رخ می‌دهد، هشدارها و اعلان‌ها را ارسال می‌کند و امکان واکنش سریع به سرقت را فراهم می‌کند. ویژگی پیشگیری از سرقت همچنین می‌تواند از هزینه‌های بیش از حد برای خرید وسیله نقلیه جدید جلوگیری کند.

بهبود چرخه عمر وسایل نقلیه به کمک ردیاب خودرو

با نصب ردیاب بر روی ناوگان یک شرکت، می‌توان مدیریت چرخه‌ی عمر ماشین‌ها را بهبود بخشید؛ این امر به کمک اطلاعاتی مانند اطلاعات سلامت فنی وسیله نقلیه (موتور، لاستیک ها و موارد دیگر)، رفتار راننده و اطلاعات مربوط به زمان بیکاری، زمان نگهداری و سرویس مورد نیاز به دست می‌آید.

استفاده بهینه از وسیله نقلیه

به کمک تمامی اطلاعات به‌دست‌آمده از سیستم‌های ردیابی خودرو، وسایل‌نقلیه کارآمدتر استفاده می‌شوند؛ استفاده‌ی بهینه از وسایل نقلیه از طریق مدیریت سوخت، نظارت بر رفتارهای راننده، نظارت بر عبور و مرور از مسیرهای کوتاه‌تر و کم‌ترافیک‌تر و نظارت بر عدم استفاده‌ی رانندگان از ماشین سازمانی برای کارهای شخصی انجام می‌شود.

مزایای استفاده از ردیاب خودرومزایای استفاده از ردیاب خودرو

افزایش بهره‌وری با استفاده از ردیاب خودرو

یک کسب و کار تنها زمانی می‌تواند رشد کند که از تمام منابع خود به طور موثر و مفید استفاده کند. به منظور به حداکثر رساندن سود و افزایش بهره‌وری، کسب و کارها باید راه‌های جدید و تکنولوژی‌های نوین را جستجو کنند. شرکت‌های ناوگان خواهان حجم کار بیشتری هستند زیرا این تنها راه برای به حداکثر رساندن سود آنهاست و فناوری ردیاب جی پی اس می‌تواند با استفاده‌ی کارآمد و مؤثر از منابع به آنها کمک کند تا به حداکثر سود خود برسند.

3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو وجود دارد که عبارتند از:

  1. دیسپاچینگ (اعزام راننده) و مسیریابی بهتر
  2. نظارت بر رفتار راننده و جلوگیری از رفتارهای پرخطر
  3. جلوگیری از استفاده‌ی غیر مجاز از وسیله نقلیه

در ادامه به بررسی جداگانه‌ی هر یک از این 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو می‌پردازیم.

1. دیسپاچینگ (اعزام راننده) و مسیریابی بهتر

با استفاده از ردیاب خودرو، مدیر ناوگان در هر لحظه از موقعیت همه رانندگان مطلع است. این ویژگی یکی از راه‌های افزایش بهره‌وری به کمک ردیاب خودرو است. مدیر ناوگان می‌تواند به محض دریافت سفارش از سوی مشتریان، نزدیک‌ترین وسیله‌نقلیه را به محل اعزام کند. با قابلیت دیسپاچینگ، خدمات‌رسانی زودتر و بهتر به مشتریان انجام خواهد شد و این امر به جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان قدیمی کمک خواهد کرد و بهره‌وری را افزایش خواهد داد.

علاوه بر این، ردیاب‌ها هم به راننده و هم به مدیر ناوگان کمک می‌کنند که راننده کم‌ترین و کوتاه‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد پیدا کند. در صورتی که در مسیر حرکت، تصادفی رخ داده باشد یا ترافیک زیاد باشد، راننده می‌تواند مسیر جایگزین را انتخاب کند.

2. نظارت بر رفتار راننده و جلوگیری از رفتارهای پرخطر

یکی دیگر از راه‌های افزایش بهره‌وری توسط ردیاب خودرو، به نظارت بر رفتار راننده مربوط می‌شود. وقتی رانندگان بدانند که نظارت بر وسایل‌نقلیه‌ی آنها وجود دارد، سعی می‌کنند که بهتر و کارآمدتر رانندگی کنند و رفتارهای پرخطر خود مانند سبقت غیرمجاز و سرعت بیش از حد را حذف کنند.

در اصل می‌توان این تعبیر را برای استفاده از ردیاب جی پی اس خودرو داشت که به مدیران ناوگان این امکان را می‌دهد تا همراه با رانندگان خود، اما از راه دور، در مسیر حرکت آن‌ها حضور داشته باشند و حرکت و رفتارهای آن‌ها را کنترل کنند. کارکنان تحت نظارت مستقیم مدیریت، وظایف خود را سریع‌تر و در سطح بالاتری انجام می دهند. همین امر سبب افزایش بهره‌وری ناوگان می‌شود.

علاوه بر این، صاحبان مشاغل و مدیران ناوگان می‌توانند با استفاده از ردیاب خودرو اطمینان حاصل کنند که رانندگان زمان زیادی را در یک مکان بدون حرکت و با بیکاری تلف نمی‌کنند. مدیران کسب و کارها می‌توانند از داده‌های جمع‌آوری شده از طریق ردیاب خودرو مانند زمان توقف، مسافت پیموده شده، سرعت و محدوده‌ی حرکت برای بررسی عملکرد رانندگان و پاداش به بهترین عملکرد استفاده کنند. پاداش مبتنی بر معیارهای عملکردی ملموس بهره‌وری یک شرکت را افزایش می‌دهد و سایر کارکنان را به کار بهتر ترغیب می‌کند.

نحوه افزایش بهره وری با ردیاب خودرونحوه افزایش بهره وری با ردیاب خودرو

3. جلوگیری از استفاده‌ی غیر مجاز از وسیله نقلیه

ردیابی وسیله نقلیه به کمک ردیاب خودرو به صاحبان مشاغل و مدیران ناوگان کمک می‌کند تا مطمئن شوند که کارمندان از وسایل نقلیه‌ی خود فقط برای مقصدهای مجاز و فقط در زمان‌های کاری استفاده می‌کنند. نرم‌افزار مدیریت ناوگان به کمک جی پی اس، هنگام ورود وسایل نقلیه‌ شرکت به مناطقی که محدودیت‌هایی برای تردد در آن‌ها در نظر گرفته شده است، هشدارهایی را به مدیر ناوگان ارسال می‌کند تا بلافاصله علت ورود خودروی سازمان به محل غیر مجاز بررسی شود.

با استفاده از قابلیت ژئوفنسینگ ردیاب خودرو، می‌توان با ترسیم مرزها بر روی نقشه، مناطق قابل قبول و مناطق غیر قابل تردد را تعریف کرد. این ویژگی کمک می‌کند تا با کاهش هزینه‌های غیر ضروری شرکت، به خصوص مصرف سوخت، بهره‌وری افزایش یابد.

کلام پایانی

ردیاب خودرو به دلیل مزایا و ویژگی‌ها خود، از راه‌های مختلفی به افزایش سود و درآمد شرکت‌ها کمک می‌کند. در این مطلب با 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب آشنا شدیم و دریافتیم که این ابزار نوین با نظارت بیشتر بر روند رانندگی و کاهش هزینه‌های غیر ضروری باعث بهبود بهره‌وری شرکت‌ها می‌شود.

اگر تصمیم دارید تا تحولی در کسب و کارتان ایجاد کنید و خدمات بهتری را به مشتریان ارائه دهید و با افزایش رضایت آن‌ها، بهره‌وری کسب و کارتان را بهبود ببخشید، برای خرید یک ردیاب خوب و حرفه‌ای اقدام کنید. می توانید با مراجعه به وب سایت شرکت وایزر از قیمت ردیاب وایزر نیز اطلاعات کافی را به دست آورید.

مقالات مرتبط 3 راه برای افزایش بهره‌وری توسط ردیاب جی پی اس خودرو
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید