جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی با ردیاب جی پی اس

در سال‌های اخیر، تشخیص خواب‌آلودگی راننده ضروری‌ترین روش برای جلوگیری از هر گونه تصادف جاده‌ای در سراسر جهان شناخته شده است. طبق آمارها، خواب آلودگی و مصرف الکل و دخانیات دو عامل مهم در بروز تصادف‌های جاده‌ای بوده‌اند. خواب آلودگی یک پدیده‌ی طبیعی در بدن انسان است که بر اثر عوامل مختلفی اتفاق می‌افتد. از این رو، دانشمندان و محققان تصمیم گرفتند تا یک سیستم هشدار قوی را طراحی کنند که از خواب آلودگی حین رانندگی جلوگیری کند.

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم که در میان تمام ویژگی‌ها و کاربردهای ردیاب جی پی اس، جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی نیز به چشم می‌خورد! قطعاً نخستین توصیه به رانندگان خواب آلوده این است که در اولین فرصت کنار بزنند و کمی بخوابند تا بتوانند بدون حادثه، رانندگی را ادامه دهند.

شرکت جنرال موتورز در سال 2013 تصمیم گرفت که به کمک ردیاب جی پی اس و هوش مصنوعی توصیه کنار زدن و استراحت کردن را به رانندگان خواب آلوده گوشزد کند. اگر دوست دارید که بیشتر در مورد جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی با ردیاب جی پی اس بدانید، با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید. همچنین این نکته را هم باید اضافه کنیم که با مراجعه به سایت وایزر می توانید از قیمت ردیاب وایزر اطلاعات کافی را دریافت کنید.

جلوگیری از خوابیدن راننده با جی پی اس خودروجلوگیری از خوابیدن راننده با جی پی اس خودرو

خطرات خواب آلودگی هنگام رانندگی چیست؟

رانندگی خواب آلوده معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که راننده به اندازه کافی نخوابیده باشد و خواب کافی نداشته باشد؛ اما خواب آلودگی در هنگام رانندگی می‌تواند به دلیل اختلالات خواب درمان نشده، مصرف داروهای خواب آور، نوشیدن الکل یا شب‌کاری نیز رخ دهد. هیچ کس دقیقاً نمی‌داند که چه زمانی خواب بر او چیره می‌شود و همین امر باعث خطرناک شدن رانندگی با وجود خواب‌آلودگی می‌شود. هیچکس لحظه دقیقی که خواب بر بدن او می رسد را نمی داند.

خواب آلودگی هنگام رانندگی حتی اگر راننده واقعاً به خواب نرود هم خطرناک است. تحقیقات نشان می‌دهد که کمبود خواب و تلاش برای بیدار ماندن منجر به آسیب‌های ذهنی می‌شود که شبیه به حالت مستی است؛ ۲۴ ساعت نخوابیدن تقریباً برابر با وجود الکل  0.10٪ در خون است.

این اختلال باعث می‌شود فرد کمتر به محیط اطراف خود توجه کند و به راحتی حواسش پرت شود. خواب آلودگی زمان واکنش راننده را کاهش می‌دهد و به این ترتیب مانع از تصمیم‌گیری برای واکنش نسبت به خطر می‌شود.

ردیاب جی پی اس و جلوگیری از خوابیدن هنگام رانندگی

خمیازه های مکرر، احساس چرت زدن، خستگی و افتادگی چشم‌ها و افزایش پلک زدن، رفتن مداوم به لاین‌های مختلف جادّه، عدم توجه به علائم جاده و سرعت نامناسب از مهم‌ترین علائم خواب آلودگی راننده حین سفر است. اگرچه نوشیدن مواد کافئین‌دار، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و سایر ترفندها ممکن است به طور موقت خواب آلودگی را از بین ببرد اما روش‌های قابل اعتمادی نیستند و برای مدت کوتاهی اثربخش هستند.

محققان با در نظر گرفتن نشانه‌های خواب آلودگی رانندگان، دستگاهی مجهز به ردیاب خودرو را طراحی کرده‌اند که با استفاده از دوربین و سنسور، چشم راننده و حرکات او را ردیابی می‌کند و در صورت خواب آلودگی راننده، بلافاصله به او هشدار می‌دهد. علاوه بر این، ردیاب با کنترل سرعت راننده هر گونه حرکت غیر طبیعی را به راننده و مدیر ناوگان هشدار می‌دهد. به این ترتیب مانع از بروز حوادث رانندگی ناشی از خواب آلودگی می‌شود.

نحوه‌ی کار ردیاب جی پی اس برای جلوگیری از تصادف هنگام خواب آلودگی به این صورت است که دوربین کوچک این دستگاه در قسمتی از آینه‌ی ماشین قرار داده می‌شود تا حرکات چشم راننده و صورت او را بررسی کند. به محض مشاهده‌ی هر گونه نشانه‌‌ی خواب در راننده که در هوش مصنوعی آن تعریف شده است، با سیستم هشدار دهنده‌ی ردیاب خودرو به راننده یا مدیر ناوگان اطلاع داده می‌شود تا قبل از خوابیدن، اقدام لازم صورت بگیرد.

خطرات خواب آلودگی هنگام رانندگیخطرات خواب آلودگی هنگام رانندگی

ردیاب جی پی اس چگونه به مدیریت خواب و خستگی راننده کمک می‌کند؟

اکثر دستگاه های ردیاب GPS و تله‌ماتیک (Telematics) از طریق نرم افزاری میزبانی می‌شوند که می‌تواند زمان و مسافت سفر را محاسبه کند. بنابراین، از نظر تئوری، نرم افزار باید بتواند هشدارها را هم به راننده و هم به مدیر ناوگان در زمانی اعلام کند که رانندگی طولانی‌تر از حد معمول شده است. ردیاب جی پی اس با محاسبه‌ی مدت زمان رانندگی و مسافت طی شده برنامه‌ای برای استراحت راننده و توقف اجباری او در نظر می‌گیرد و به این ترتیب نیز مانع از خستگی و خواب‌آلودگی راننده می‌شود.

دیگر مقالات ما را در این بخش دنبال نمایید

مزایا و معایب دزدگیر تصویری خودرو چیست؟

استفاده از GPS خودرو چه مزایا و معایبی دارد؟

راه هایی برای مراقبت از کودکان در مسیر مدرسه، 5 نکته کاربردی برای والدین

مزایای دستگاه ردیاب جی پی اس مجهز به سنسور چشم و حرکات

از مهم‌ترین مزایای ردیاب GPS مجهز به دوربین برای کنترل خواب راننده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

جلوگیری از تصادف‌ها و حوادث جاده

بسیاری از رانندگان شغل‌شان به گونه‌ای است که ناچارند شب‌ها جاده را طی کنند تا کالاها را به مقصد برسانند. بسیاری از مسافران نیز به دلایل مختلف مجبور به سفر در شب یا ساعت‌هایی از روز هستند که خواب آلودگی در آن‌ها بیشتر است. با استفاده از ردیاب جی پی اس مجهز به دوربین و به کمک هشدار آن در هنگام خواب آلودگی، می‌توان از تصادف‌های ناشی از عدم واکنش مغز در حالت خستگی جلوگیری کرد.

افزایش دقت در هنگام رانندگی

هوش مصنوعی به کار رفته در ردیاب جی پی اس مجهز به دوربین فقط خستگی و خواب آلودگی راننده را کنترل نمی‌کند، بلکه در صورت حواس پرتی راننده (مانند زمانی که با تلفن همراه صحبت می‌کند یا با مسافران در حال صحبت است) نیز بلافاصله به او هشدار می‌دهد تا حواس او را به رانندگی متمرکز کند و به این ترتیب دقت در رانندگی را افزایش می‌دهد.

اعلام هشدار به صورت مستقیم به راننده

ردیاب جی پی اس مجهز به دوربین چشم، دارای دستگاهی است که روی گوش راننده قرار می‌گیرد تا در صورت خواب آلودگی راننده بلافاصله هشدار را در گوش او پخش کند و مانع از تصادف شود.

مزایای استفاده از جی پی اس برای جلوگیری از خوابیدن رانندهمزایای استفاده از جی پی اس برای جلوگیری از خوابیدن راننده

نتیجه گیری

از آن جایی که خواب آلودگی و مصرف الکل و دخانیات یکی از مهم‌ترین علل تصادفات جادّه‌ای در سراسر جهان است، استفاده از یک سیستم هشدار دهنده بهترین روش برای جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی است. ردیاب جی پی اس مجهز به دوربین ردیابی است که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند حرکات چشم را کنترل کند و در صورت خواب آلودگی راننده، به او هشدار دهد.
مقالات مرتبط جلوگیری از خوابیدن در هنگام رانندگی با ردیاب جی پی اس
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید