اهمیت ردیابی اتوبوس بین شهری چیست؟

ردیابی اتوبوس شهری، روش جدید مدیریت ناوگان حمل و نقل هوشمند 

امروزه سفر کردن دیگر مانند گذشته اقدامی سخت و دشوار نیست و بسیاری از افراد، حتی کسانی که خودروی شخصی ندارند، هم به راحتی و با کمک اتوبوس‌های بین شهری از شهری به شهر دیگر سفر می‌کنند. شرکت‌ های اتوبوسرانی همواره در تلاش بوده‌اند تا به منظور آسان‌تر نمودن رفت و آمد مسافران خود، اقداماتی جهت رفاه و ایمنی آن ‌ها انجام دهند. یکی از جدیدترین سیستم‌ هایی که در مدیریت هوشمند ناوگان حمل و نقل بین شهری از آن استفاده شده است، سیستم ردیابی است. این سیستم به کمک ردیابی اتوبوس‌ها در سراسر کشور، امکان کنترل از راه دور و بررسی سرعت و محل دقیق اتوبوس، توانسته ایمنی بیشتری برای مسافران فراهم کند و آن‌ها را در طول سفر آسوده خاطر کند. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بیشتر ردیابی اتوبوس بین شهری و اهمیت ردیابی این اتوبوس‌ها بپردازیم.

کاربرد ردیاب در اتوبوس های شهریکاربرد ردیاب در اتوبوس های شهری 

ردیاب اتوبوس بین شهری چیست؟

قبل از آن که به سراغ بررسی این موضوع برویم که چرا ردیابی اتوبوس بین شهری اهمیت دارد، بهتر است ابتدا با مفهوم دستگاه جی پی اس اتوبوس آشنا شویم.
ردیاب‌ها دستگاه‌هایی هستند که با استفاده از تکنولوژی GPS به ماهواره‌های مستقر در مدار زمین متصل می‌شوند و به کمک آن‌ها اطلاعات کاملی در مورد محل دقیق وسایل حمل و نقل، میزان سرعت آن‌ها،  صدای درون کابین، ضربه و آسیب، میزان مسافت طی شده و دیگر موارد ارائه می‌دهند. ردیاب اتوبوس بین شهری نیز یکی از انواع همین دستگاه‌ها است که با نصب آن بر روی اتوبوس می‌توان حرکت و سرعت اتوبوس را بهتر کنترل و مدیریت کرد.
این دستگاه به یک سیم کارت مجهز خواهد بود که به کمک آن و از طریق اینترنت، اطلاعات به صورت لحظه‌ای ثبت و ضبط می‌شوند و به سرور دستگاه ارسال می‌شوند. بعد از ارسال این اطلاعات به سرور، تمامی اطلاعات از طریق اپلیکیشن و پنل در اختیار مدیریت ناوگان اتوبوسرانی بین شهری یا صاحب اتوبوس قرار می‌گیرد. به دلیل ضبط همین اطلاعات دقیق، نصب این دستگاه ایمنی بیشتری برای مسافران فراهم می‌کند و از طرفی مدیریت دقیق ناوگان را آسان‌تر خواهد کرد.

جی پی اس اتوبوس بین شهری چگونه عمل می‌کند؟

همان طور که گفتیم، جی پی اس به کمک سیم کارت اطلاعات ضروری را به سرور انتقال می‌دهد. این اطلاعات جمع ‌آوری شده توسط جی پی اس، به نرم افزار مدیریت ناوگان انتقال داده می‌شود. تمامی داده‌های دریافتی در سامانه نرم‌افزاری ذخیره، پردازش و دسته بندی شده و اطلاعات کاربردی در اختیار افرادی که به این نرم ‌افزار دسترسی دارند قرار داده خواهد شد. در نرم ‌افزار ردیاب ابزارهای گوناگونی طراحی شده است که امکان مشاهده اطلاعات حرکت اتوبوس و یا اطلاعات داخل کابین را فراهم می‌کند. این ابزارها با توجه به نوع ردیاب، امکانات متفاوتی را در اختیار مدیران حمل و نقل بین شهری قرار می‌دهد.

اهمیت ردیابی اتوبوس بین شهری چیست؟

مدیران ناوگان اتوبوس‌های بین شهری همیشه این دغدغه را داشته ‌اند که بتوانند رفاه و ایمنی حداکثری را برای مسافران خود فراهم آورند. به کمک ردیاب اتوبوس بین شهری این مدیران توانسته‌اند با دریافت اطلاعات لحظه به لحظه و دقیق، تصمیمات بهتری اتخاذ کنند و ناوگان را بهتر مدیریت کنند. اما این تنها بخشی از مزایای مدیریت ناوگان اتوبوس‌رانی بین شهری با استفاده از جی پی اس است. اهمیت نصب ردیاب اتوبوس بین شهری را می‌توان به موارد زیر خلاصه کرد:

 • اتوماتیک شدن بسیاری از موارد مهم در کنترل و مدیریت ناوگان؛
 • اطلاع یافتن از محل قرار گرفتن اتوبوس به صورت لحظه‌ای؛
 • اطلاع یافتن از میزان مسافت طی شده با اتوبوس؛
 • پی بردن به مدت زمان سفر؛
 • امکان تعریف محدوده سرعت مجاز و کنترل راننده در صورت تخلف؛
 • امکان شنود صداهای داخل اتوبوس و مدیریت موارد در صورت لزوم؛
 • امکان تعریف محدوده جغرافیایی برای اتوبوس؛
 • امکان مدیریت مصرف سوخت به صورت روزانه؛
 • امکان مشاهده مسیرهای طی شده قبلی و فعلی توسط راننده؛
 • امکان اطلاع یافتن از دمای داخل کابین اتوبوس؛
 • امکان مکالمه بین مدیریت ناوگان و راننده.

ردیاب اتوبوس که در ابعاد کوچک طراحی شده است و می‌ توان آن را به صورت مخفی نصب کرد، به راحتی و با استفاده از پنل آنلاین یا اپلیکیشن تلفن همراه داده‌ های مهم و ضروری را در اختیار مدیریت ناوگان قرار می‌دهد. با توجه به مزایایی که برشمردیم، واضح است که این دستگاه اهمیت بسیار بالایی در حفظ امنیت مسافران و همچنین ایمنی راننده دارد و به بهبود کیفیت خدمات شرکت‌ های اتوبوس‌رانی بین شهری نیز کمک می‌کند. 

ردیاب اتوبوس و برنامه ردیابی اتوبوس بین شهریردیاب اتوبوس و برنامه ردیابی اتوبوس بین شهری 

بهترین ردیاب اتوبوس بین شهری

همان‌طور که مشاهده کردید، به دلیل مزایای جی پی اس‌ها، ضرورت استفاده از آن‌ها در اتوبوس ‌های بین شهری مشهود است. اما آیا تمامی ردیاب‌ها به بهترین نحو ممکن و با دقت بالا این سرویس‌ها را ارائه می‌دهند؟ خیر! جی پی اس اتوبوس بین شهری نیز مانند تمامی دستگاه‌های ردیاب، با کیفیت‌ها و برندهای مختلف عرضه می‌شود. توصیه ما این است که دستگاه ردیابی را انتخاب کنید که کیفیت ساخت بالایی داشته باشد و با مقاومت بالا در برابر ضربه، حرارت، فشار و ضدآب و گرد و غبار بودن، در تصادفات شدید و دیگر موارد آسیب‌رسان، استحکام خود را حفظ کند. اگر جی پی اس مقاومت بالایی داشته باشد، بعد از حادثه و با استفاده از اطلاعات ثبت و ضبط شده می ‌توان علت بروز مشکل را بررسی و از بروز مجدد آن در سفرهای بعدی جلوگیری کرد.

قیمت ردیاب اتوبوس بین شهری

قیمت جی پی اس به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدل ردیاب
 • نوع ردیاب (بی سیم یا مغناطیسی)
 • کیفیت ساخت
 • کارایی و امکانات
 • برند ردیاب

برای خرید ردیاب خوب اتوبوس بین شهری باید بر حسب نیاز خود کارایی آن را در نظر بگیرید و در نهایت انتخاب خود را انجام دهید.

کلام آخر

با افزایش ترددهای بین شهری و استفاده از اتوبوس‌های مسافربری بین شهری، نیاز به افزایش ایمنی مسافران نیز بیشتر شده است. دستگاه ردیابی اتوبوس بین شهری بهترین گزینه برای کنترل و مدیریت مکان و سرعت اتوبوس است و اهمیت بالایی در پیشگیری از بروز حوادث دارد. اهمیت ردیابی اتوبوس بین شهری را می‌توان در رفاه بیشتر مسافران و بهبود خدمات شرکت‌ های مسافربری خلاصه کرد.
شرکت وایزر با ارائه بهترین خدمات و محصولات در کنار شما همراهان گرامی می باشند.

خرید ردیاب اتوبوس شهریخرید ردیاب اتوبوس شهری 

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر از دیگر مطالب ما بازدید نمایید:

مقالات مرتبط اهمیت ردیابی اتوبوس بین شهری چیست؟
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

 • قابلیت داشتن دکمه SOS
 • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
 • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
 • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
 • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید