از ساخت اتومبیل های اولیه تا طراحی خودروهای امروزی

اتومبیل های اولیه تا خودروهای لوکس امروز

ماشین های اولیه

اولین اتومبیل جهان، نیکولاس کوگنوت

اولین خودرو نیز مانند اولین موتور سیکلت جهان به صورتی بسیار ساده ساخته شد و بعد از مرور زمان و پیشرفت های چشمگیر در صنعت خودرو سازی، ماشین های امروزی دیگر هیچ شباهتی به اولین خودروها ندارند. اولین اتومبیل جهان در قرن هجدهم در سال 1770 توسط نیکولاس کوگنوت اختراع شد. مخزن آب در قسمت جلوی اتومبیل نصب شده بود و از بخار آب حاصل از آب جوشان، به حرکت در می آمد. هدف اصلی از ساخت این اتومبیل، حمل ونقل آتشبارهای ارتش فرانسه بود که به دلیل نقص کارآیی نتوانست این خواسته را تامین نماید. یکی از نقص های این وسیله ی نقلیه این بود که تنها می توانست 5 کیلومتر در ساعت حرکت کند که با وجود همین سرعت اندک لازم بود چندین بار در ساعت برای تعمیرات و تنظیمات متوقف شود. 

اولین اتومبیل جهان

نخستین ماشین موتور بنزینی، کارل بنز 

سال ها گذشت و در قرن نوزدهم مهندسی آلمانی یک اتومبیل با موتور درون سوز با سوخت بنزین را ساخت. این اتومبیل که توسط کارل بنز در سال (1886 – 1885) ساخته شد انقلابی در صنعت حمل ونقل بوجود آورد. تا آن زمان درشکه های اسبی انسان ها را برای مسافت های نسبتاً طولانی حمل می کردند ولی با ساخت این خودرو، درشکه ها جایگاه خود را از دست دادند. 

اولین ماشین موتور بنزینی

نخستین خودرو با موتور بنزینی جلو، پانهارد لواسور

از زمانی که اولین خودرو در سال 1885 ساخته شد مهندسین سعی کردند اتومبیل هایی با طرح های متنوع بسازند. آن ها طراحی ماشین های مختلفی را که موتورهایشان در عقب، وسط یا جلو قرار داشت را امتحان کردند. در نهایت به این نتیجه رسیدند که اگر موتور و دیفرانسیل همزمان در جلوی خودرو قرار داشته باشد، قدرت اتومبیل زیادتر و مصرف سوخت آن کمتر می شود. این مسئله را پانهارد لواسور در سال 1891 کشف کرد و خودرویی ساخت که الگوی ماشین های بعدی قرار گرفت. در این خودرو، موتور در جلوی ماشین و زیر کاپوت قرار داشت. به علاوه جعبه دنده با کلاچ پایی کار می کرد، آب رادیاتور، موتور را خنک می کرد و دیفرانسیل عقب خودرو قرار داشت. امروزه همچنان از این شکل و ساختار برای تولید خودروها استفاده می شود ولیکن ما و توقعات خودرو با آن زمان بسیار تفاوت دارد و به عبارتی قابل مقایسه نیست.

اولین ماشین موتور بنزینی جلو

تولید انبوه خودروی فورد 1908

تا سال 1908 هر خودرویی که ساخته می شد دست ساز و به تعداد محدود ساخته می شد، درنتیجه قیمت تمام شده ی آن بسیار بالا و صرفاً برای مصارف و اهداف خاصی تولید می شدند و طبیعتاً اتومبیل تنها به قشر خاصی از افراد جامعه تعلق داشت. اما در سال 1908 شرکت خودروسازی فورد توانست خودرویی را به صورت انبوه تولید و روانه ی بازار نماید. دیگر خودرو کالایی گران قیمت و تنها در دست تعداد محدودی از مردم نبود بلکه قیمت آن کاهش یافته و در میان مردم رواج بیش تری پیدا کرد.
هنری فورد این خودرو را در سال 1908 معرفی و در سال 1909 روانه ی بازار کرد و در سال اول حدود 10000 عدد از آن را فروخت. اما فورد تصمیم داشت تعداد بیشتری از این خودرو را به فروش برساند. بنابراین سعی کرد به عموم مردم اثبات کند که استفاده از خودروها برای توده ی مردم امکان پذیر و مفید است. موفقیت فورد زمانی حاصل شد که با الهام از یک فروشگاه قصابی متوجه شد که می تواند خط تولیدی ابداع کند که هر کارگر به طور تخصصی بر قسمتی از مونتاژ اتومبیل کار کند و به این صورت هزینه آموزش به کارگران کاهش، کارآیی و سرعت عمل افزایش و نهایتاً روند توسعه بیشتر خواهد شد. پیش بینی فورد درباره ی خط مونتاژ در عمل نتیجه داد و از آن پس تا سال 1916 مدل تی 360 دلار قیمت داشت و سالانه نیم میلیون اتومبیل از این مدل تولید می شد. این روند تولید هم به سود مصرف کننده و هم روشی مناسب برای شرکت های اتومبیل سازی بود. 

تولید انبوه ماشین فورد

شرکت های اتومبیل سازی در قرن نوزدهم

پس از آن که تجربه ی مثبت و سودآور تولید انبوه شرکت فورد به گوش شرکت های دیگر رسید و استفاده از اتومبیل رواج پیدا کرد، تعداد سازندگان خودرو افزایش یافت. به طوری که پس از مدت زمان کوتاهی در آمریکا 500 شرکت ماشین سازی تاسیس شد. ویژگی مشترک ماشین های اولیه وزن زیاد و بدنه ی توپر آن ها بود. اما از سال 1911 نقطه ی عطفی در ظاهر و ساختمان بدنه ی ماشین ها به وجود آمد و خودروهایی وارد بازار شدند که سبک تر از قبلی ها بودند. 

اتومبیل مدرن و لوکس بنز

مهمترین نکات در طراحی خودرو

امروزه مهندسین زیادی برای بررسی و تحقیق در زمینه ی کیفیت خودروها با کمپانی های مختلف جهان در ارتباط هستند. همچنین در نمایشگاه های بین المللی خودرو، شرکت های اتومبیل سازی، آخرین نمونه از طرح های جدید را در معرض دید عموم قرار می دهند که مورد ارزیابی و آزمایش متخصصین قرار بگیرند و به این شکل بتوانند نسل بعدی خودروها را به تولید برسانند. 
اولین و مهمترین موضوع مورد نظر طراحان خودرو آن است که اتومبیلی طراحی کنند که فضای کافی و لازم برای سرنشینان فراهم باشد. برای این منظور از روش های گوناگون برای ارزیابی فضای داخلی خودرو استفاده می کنند. به طور مثال با استفاده از ماکت بدن انسان، زوایای مختلف نشستن را شبیه سازی می کنند. 
یکی دیگر از نکات مهم در طراحی خودرو آن است که هدف از ساخت خودروی مورد نظر را مشخص کرده و بر همان اساس ساختار و قطعات مناسب برای آن در نظر گرفته شود. مثلا آیا خودرو جهت مسابقات ورزشی طراحی می شود یا مصارف شخصی.
به همین صورت با توجه به هدف و نیاز خاصی که وجود دارد فضای داخلی، فرم صندلی ها، کاپوت جلو و صندوق عقب، مخزن سوخت، شیشه ها، مدل سپرها و غیره طراحی می گردند. 

آنچه امروزه در تولید خودرو در شرکت های اتومبیل سازی به عنوان یک ضرورت مهم به چشم می خورد آن است که این شرکت ها به جهت سودآوری به سمت جلب رضایت مشتری پیش می روند. از این رو تمام تلاش خود را می کنند تا سیستم تولید خود را به روز تر و کارآمدتر نمایند. به عنوان مثال برای جلوگیری از تاثیرات سرقت خودرو بر روح و روان مالباختگان که بسیار مخرب نیز به شمار می رود، خودرو سازی بین المللی به سمتی می رود که اتومبیل ها ضدسرقت شوند و دیگر نیازی به دستگاه ردیاب خودرو نداشته باشند. در این میان افزایش کیفیت و آسایش مصرف کنندگان در اولویت برنامه ریزی و استراتژی شرکت های خودروسازی جهان قرار دارد و هر ساله شاهد آن هستیم که این شرکت ها برای به دست آوردن بخش عمده ی بازار به امنیت خودروها و کیفیت تولیدات خود بیش از گذشته توجه نشان می دهند و هر چه بیشتر به تجهیز خودروهایشان به آخرین سیستم  تکنولوژی جهان تلاش می کنند. این مسئله را می توانید از طریق پیگیری اخبار نمایشگاه های فناوری که هر ساله در دنیا برگزار می شود دنبال نمایید.

مقالات مرتبط از ساخت اتومبیل های اولیه تا طراحی خودروهای امروزی
محصولات مرتبط
ردیاب جی پی اس وایزر

قیمت جی پی اس خودرو + لیست قیمت ردیاب خودرو وایزر
قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو بر اساس نوع برند، نوع سرور و اپلیکیشن و دیگر کاربردها متفاوت بوده که می توانید ردیاب مورد نظر خود را از مجموعه وایزر با قیمت مناسب خریداری نمایید.

ردیاب خودرو یکی از انواع لوازم امنیتی اتومبیل ها بوده که به هنگام خرید آن عوامل متعددی همانند برند، نوع کاربرد و همینطور قیمت انواع ردیاب جی پی اس مورد توجه کاربران می باشد. در میان گزینه های نام برده شده، قیمت ردیاب از مهمترین نکات محسوب می شود.

اما سوالی که ممکن است برای بسیاری از افراد وجود داشته باشد این است که عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو کدامند؟ برای خرید ردیاب چه مقدار باید هزینه کرد و دلایل متفاوت بودن قیمت های ردیاب خودرو در چیست؟

در این گزارش با کارشناسان ما در مجموعه ردیاب وایزر همراه باشید تا شما عزیزان را با عوامل موثر در قیمت ردیاب جی پی اس خودرو بیشتر آشنا کنیم.

خرید ردیاب جی پی اس وایزر

قبل از اینکه به معرفی عوامل موثر در قیمت جی پی اس خودرو بپردازیم، ابتدا بهتر است بگوییم که شرکت وایزر تولید کننده انواع ردیاب جی پی اس می باشد که می توانید این محصول را با قیمت و کیفیت مناسب از این مجموعه خریداری کنید. تنها کافیست ردیاب جی پی اس وایزر را خریداری کرده و از طریق اپلیکیشن موبایل سرو می توانید با خودروی خود در ارتباط باشید و وضعیت آن را تحت کنترل خود قرار دهید.

با خرید دستگاه ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو، می توانید سطح بالایی از آرامش را برای خود به ارمغان آورید. لازم به ذکر است فواید راهکار سرو تنها به حفظ امنیت وسیله نقلیه ختم نمی شود. شما ب این راهکار می توانید از امنیت سرنشینان خودروی خود نیز اطمینان حاصل کنید. با مراجعه به وب سایت ما می توانید از انواع ردیاب، ویژگی ها، کاربردها و قیمت ردیاب وایزر اطلاعات لازم را به دست آورید.

ردیاب های جی پی اس وایزر تمامی قابلیت های مورد نیاز یک دزدگیر هوشمند را دارا بوده و می توانند نیازمندی های مصرف کنندگان را به خوبی تامین کنند. از دیگر مزایای استفاده از ردیاب وایزر و اپلیکیشن سرو می توان گفت امکان نشان دادن عکس‌العمل در هنگام بروز تهدید برای وسیله‌ی نقلیه‌ی شما در راهکار سرو فراهم شده است. به عنوان مثال شما می‌توانید بلافاصله برق خودرو را از هر مکان قطع کنید و امکان حرکت را تا رسیدن به خودرو غیرممکن نمایید.

قیمت جی پی اس خودرو و عوامل موثرآن

قطعا سوالی که برای بسیاری از افراد وجود دارد این است که چرا به هنگام خرید ردیاب جی پی اس با قیمت های متفاوتی رو به رو می شوید؟ یکی از دلایل آن بر اساس نوسنات بازار می باشد. اما از دیگر مواردی که قیمت انواع ردیاب خودرو را تحت تاثیر خود قرار می دهد می توان به هر یک از موارد زیر اشاره کرد:

نوع ردیاب جی پی اس

همانطور که می دانید، ردیاب ها دارای انواع مختلفی مانند ردیاب سیمی و ردیاب آهنربایی می باشند که همین مورد یکی از موثرترین موارد در قیمت ردیاب جی پی اس است.

برند و کارخانه سازنده ردیاب خودرو

ردیاب ها در برندهای متعددی وجود دارند که توسط شرکت های مختلف ایرانی، چینی و همینطور اروپایی ساخته شده اند که هر کدام از کیفیت و کاربردهای خاص خود برخوردارند. قطعا برای خرید ردیاب خودرو باید با دقت تمام تحقیقات لازم را انجام دهید، تا علاوه بر انتخاب ردیاب با کیفیت، جی پی اس با قیمت مناسب را خریداری نمایید. اگر ردیابی از کارخانه های متفرقه انتخاب کنید، هم از کیفیت کمی برخوردار بوده و زود از کار می افتد، و هم بابت آن قیمت بالایی پرداخت خواهید کرد.

نوع سرور نرم افزار ردیاب خودرو

یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت انواع ردیاب جی پی اس خودرو، نوع سرور و یا سامانه نرم افزار شرکتی که خدمات ردیابی را ارائه می دهد، می باشد. نکته ای که به هنگام خرید ردیاب خودرو باید در نظر بگیرید یک سرور قوی که همیشه در دسترس باشد. علت قوی بودن سرور هم کار آسان با اپلیکیشن به هنگام مواقع ضروری می باشد. اگر نرم افزار ردیاب دارای سرور مناسب نباشد از دسترس خارج شده و تنها شما هزینه های خود را هدر داده اید.

قابلیت نصب آسان ردیاب

از دیگر مورد مهم در قیمت ردیاب جی پی اس، قابلیت نصب آسان آن می باشد. این که نصب جی پی اس نیاز به حضور نصاب داشته باشد یا آن که خود فرد بتواند به راحتی آن را نصب کند نیز فاکتوری است که بر قیمت خرید ردیاب تاثیر می‌گذارد.

نحوه پشتیبانی از ردیاب و ضمانت آن

یکی دیگر از مهمترین موارد تاثیرگذار در قیمت ردیاب، پشتیبانی از شرکتی خریداری می کنید و خدماتی که به شما ارائه می دهند، می باشد. ردیاب ها علاوه بر کیفیت مناسبی که باید دارند، باید دارای خدمات و پشتیبانی قوی، ضمانت از شرکت معتبر و همینطور ارائه دهنده بهترین خدمات پس از فروش نیز باشند.

امکان شنود صوتی، از دیگر موارد موثر در قیمت ردیاب خودرو

یکی دیگر از مواردی که در قیمت انواع ردیاب تاثیر می گذارد، امکان شنود صوتی توسط ردیاب می باشد. این مورد در زمان سرقت خودرو بسیاری کاربردی است و باعث سهولت کار صاحب خودرو خواهد شد.

مدت زمان ماندگاری باتری جی پی اس خودرو

از دیگر موارد مهم و موثر در هزینه ردیاب ماشین، مدت زمان نگهداری باتری توسط ردیاب است. مدت زمانی که یک ردیاب می تواند شارژ نگه دارد در قیمت آن نیز تاثیر می گذارد.

دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت انواع ردیاب جی پی اس

از دیگر موارد مهم و موثر در قیمت ردیاب خودرو می توان به هریک از موارد زیر اشاره کرد:

  • قابلیت داشتن دکمه SOS
  • دارای قابلیت هشدار باز شدن درب خودرو
  • قدرت سیگنال جی پی اس خودرو
  • خاصیت ضد آب و ضد گرد و غبار بودن
  • میزان دقت ردیابی

نظرات کاربران

به این صفحه امتیاز دهید